Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Építõ jellegû összeomlást vár a guru

TechnikaNem kérdés... Tök jó lenne egész Európának, hogy a britek az alig több mint egy hét múlva esedékes népszavazáson kiléptetnék országukat az Európai Unióból, mert ezzel összeomlana az egész bürokratikus uniós birodalom, utat nyitva tagországai fényes önálló jövõje elõtt.

Miközben a befektetõk lerágják a körmüket izgalmukban, hogy milyen gazdasági és pénzpiaci hatása lenne Nagy-Britannia kilépésének az Európai Unióból, az egyik legismertebb pénzügyi guru, a svájci Marc Faber furcsa véleménnyel állt elõ - derül ki a CNBC cikkébõl. A negatív jóslatai miatt dr. Doom becenévre keresztelt befektetõ szerint jó lenne a Brexit.

Úgy vagyok vele, hogy szerintem a brit kilépés jót tenne a világgazdaság növekedésének - fogalmazott. Arra ösztönözné a többi uniós tagállamot, hogy õk is lépjenek ki a rosszul szervezett EU-ból. Faber szerint elsõsorban az európai törpeállamok, Horvátország, Észtország, Málta stb. járnának sokkal jobban a függetlenséggel, mint az EU-tagsággal.

Ártalmas birodalom

A Mélabú, fellendülés és balsors címû kiadványsorozat szerkesztõje szerint a briteknek ideális megoldás lenne a Brexit. David Cameron brit miniszterelnök, a maradáspártiak vezére az évszázad hazárdjátékának nevezte a kilépést, amit a befektetési guru nem is vitat. Úgy véli azonban, hogy megérné vállalni ezt a kockázatot.

Az Európai Uniót egy birodalomnak tartja, amely rendkívül bürokratikusan mûködik. A függetlenség elõnyeit szerinte Svájc példája bizonyítja. Az alpesi ország nem tagja az EU-nak és az Európai Gazdasági Térségnek, ehelyett csak az egységes piacon vannak jelen a cégei. Így a két szervezettõl függetlenül tud tevékenykedni a szabadpiacon.

(Ellentmond ennek, hogy szakértõk szerint a független Nagy-Britannia távolabb kerülne az EU-tól, mint Svájc vagy Norvégia. Inkább Izland vagy Törökország és az unió távolságának megfelelõ státusban találná magát - a szerk.)

Csak ki kell várni

Faber azt tanácsolja a befektetõknek, hogy készüljenek fel az esetleges Brexitet követõ nagy értékpapír-eladási hullámra, ám hosszabb távon helyreállnak a dolgok.

Az elit egy része azzal riogat, hogy a Brexit miatt a szigetország gazdasága elvesztené exportpiacait. Ez dr. Balsors szerint nem igaz, hiszen az uniós megállapodást, amely jelenleg a szigetországra is vonatkozna, helyettesítheti kétoldalú szerzõdésekkel.

A svájci üzletember egyébként azt tanácsolja az európai országoknak, hogy fókuszáljanak Ázsiára, fõként Kínára és Indiára, amikor új exportpiacokat keresnek. A britek kilépése lendületet adhatna ennek a váltásnak, ami pozitív fejlemény lenne Európa és Nagy-Britannia életében is.Link

Hozzaszolasok

69 #1 Szalonna
- 2016. June 12. 14:43:24
Az egyik legnagyobb színjáték, kb ez is olyan lesz mint a skót függetlenségi népszavazás, elválás Angliától, megfúrták a zsidók, ez sem lesz másként. "Érdekes" lenne ha az ellenkezõje lenne igaz.
83 #2 Sbert
- 2016. June 12. 18:15:31
Fényes ösvényt a fösvényeknek.
Ha bedõl, gyün az evrópaji egybesûlt állatok farmja, hiszen ez a Czél, nem?
Né nézzek annyi okkult, bendzsifúllford, meg az egyéb, a Villák Titkai oldalakat, mi? :o
Pont ebben a rejtek: (K)Illuminatis az egész, királynéstól Vilmácskástól, ellopott, de mán möglött atomfegyverekkel. Ha most ÉL-ne az a Bon-bonetti James, volna dolga... de nem él. A fúvogató-könyvet is más írja, de eléggé.
Tehh, P.Imre Bátyó! Egész elvötted az eszöm, (no, nem sok dógod volt véle..) a kis kommetár-szösszeneteiddel, amiket a hír?-ek elé töszõ! Itt az eredménye..... s_grat

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.09 masodperc
313,142 egyedi latogato