Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Dollárba menekülhet az egész világ

Tanácsadás:-() A jelenlegi, bizonytalan piaci környezet és a biztató amerikai makro kilátások miatt itthon is folyamatosan növekszik az érdeklõdés a dollár alapú befektetési lehetõségek iránt. Magyarországon egy év alatt 15 százalékkal nõtt a közvetlenül dollárban jegyzett befektetési alapokban kezelt vagyon. A CIB Alapkezelõ szerint, ha számba vesszük az elõttünk álló kockázatokat, a dollár jelenheti az egyik eszközt a befektetõi kockázatok megosztására és a vagyon értékének megõrzésére.

A hazai befektetõk is egyre jobban érdeklõdnek az amerikai fizetõeszköz iránt, azzal együtt, hogy a deviza-megtakarításokban hagyományosan az uniós deviza vezet, az eurós alapokba befektetett összeg közel a négyszerese a dollárénak. Az utóbbi idõben azonban mind többen fordulnak az amerikai deviza felé, aminek részben a biztonságra való törekvés, másrészt az Egyesült Államok gazdaságának kiszámítható teljesítménye, és ezáltal a dollár stabilitása az oka.

Amíg az elmúlt három évben az euró nagyjából 5 százalékkal értékelõdött fel, addig a dollár közel 25 százalékot erõsödött a forinttal szemben, így pusztán a deviza tartásán jelentõs hozamot lehetett elérni, amihez hozzáadódhatott az idegen fizetõeszközben kibocsátott befektetés hozama.

Menekítjük a pénzünk?

A Brexit hatására bizonytalanná vált befektetési környezetben ismét elõtérbe került a biztos pontok keresése, így újra a hagyományos menekülõ-devizák kerülhetnek a középpontba. Ám amíg az Egyesült Államokban a monetáris politika visszatérhetett a jól megszokott kerékvágásba, és decemberben a Fed hét év után elõször már kamatot is emelt, addig az USA-n kívüli fejlett piacokon a jegybankok továbbra is kénytelenek lazítani.

A globális kockázatkerülés fokozódása esetén így viszont a dolláré lehet a fõszerep, mivel a többi biztonságosnak tartott kulcsdeviza – az euró, a jen vagy a svájci frank - negatív hozamokkal sarcolja a biztonságot keresõ befektetõket.

Az emelkedõ hozamok és a dollár erõsödése mögött az amerikai gazdaság alapvetõen stabil alapjai állnak: a gazdaság bõvülése gyakorlatilag 2010-óta töretlen, és a termelékenység gyors javulása azt mutatja, hogy a GDP növekedés fenntartható – tette hozzá Asztalos András a CIB Alapkezelõ portfólió menedzsere.

A dollárbefektetéseket ugyanakkor felértékelik az Egyesült Államokon kívüli tényezõk is. A brit kilépésrõl szóló tárgyalások õsszel várható részletei csökkenthetik a globális kockázati étvágyat. Az unió és az euró-zóna jövõjével kapcsolatos bizonytalanságok arra ösztönözhetik a befektetõket, hogy nagyobb arányban tartsák dollárban a megtakarításaikat.

A tengerentúli valuta felértékelõdésének a valószínûségét - a kamatemelési várakozásokon túl - a kínai adósságproblémákkal kapcsolatos aggodalmak felszínre kerülése is növelheti. Ráadásul, az USA-n kívüli, biztonságot keresõ befektetõk arany vásárlásai is fokozódó dollár keresletet generálnak, hiszen az arany piacán jellemzõen dollárban köttetnek az üzletek, ezzel erõsítve a deviza árfolyamát.
Link

Hozzaszolasok

165 #1 LM
- 2016. July 29. 07:47:28
Pénzügyi rovatunk következik :)
Ebbõl iszonyat bukta lesz, de persze mindig a kidurranás elõtt a legnagyobb a lufi ez ilyen fizikai/gazdasági törvényszerûség vagy mifene
Node írom a tényeket
1. 2003 FED gazdaságot élénkít, leviszik az alapkamatot 1 %-ra
2. Boldog boldogtalan hitelt kap, belépnek a piacra a nem banki pénzügyi szolgáltatók, gyakorlatilag mindenki kap önerõ nélkül hitelt. Olyanok is akik a pü. besorolások szerint rossz adósnak (subprime) minõsülnek, ezért is hívják subprime válságnak
3. A hitelt mindenkinek program miatt felfutnak az ingatlanárak (felfújják a lufit)
4. Aztán jön a FED KAMATEMELÉSE, jegybanki alapkamat 2006-ra eléri az 5%-ot
5. A hitelek természetesen elkezdtek bedõlni, a következményeket ismerjük
6. És most jön a csavar, a válságból más kiutat nem látván a kamatot újra megvágják, gyakorlatilag 2009 óta 0,5% alatt van.

Ezzel újrakezdtük a kört

1. 2016-ra az ingatlanárak visszamásztak a válság elõtti szintre (néhány %-al vannak elmaradva) A lakossági hitelállomány szintén hasonló képet fest
2. A nem banki pénzügyi szolgáltatók újra jelentõsét részt képviselnek a hitelek kihelyezésében. A válság elõtti 0%-os hitelek kora is visszatérni látszik, jelenleg 3% önerõvel lehet ingatlanhitelt felvenni.
3. Az amerikai háztartások bevétele a válság elõtti szinthez képest körülbelül 4000 dollárral CSÖKKENT
4. A nagy válságkezelésben az államadósság közben a válság elõtti 60% körüli szintrõl felugrott 100% fölé

A logika azt diktálja, hogy egy kamatemelés megint kinyírja a rendszert DE már az államadósság rovására nem fogják tudni rendezni a bulit. Az elõrejelzések szerint idén olyan 0,5% majd évente 1% körüli kamatemelést jósolnak. Persze hisszük ha látjuk, 2008-ban 5%-nál tört el a mécses, de most a rendszer rosszabb állapotban van. Lényeg a lényeg, nem tenném dollárba a pénzemet mostanság.
238 #2 bivaly
- 2016. July 29. 17:54:01
LM !

LM, ha mindent Kína gyárt, ( gyártatják vele !) lassan a hüvely tampontól a seggtörlõ papírig mindent, akkor mi a büdös, tetves francot tetszünk itt beszélni gazdaságról ? Ez már olyan szinten irányított ellehetetlenülés, ami teljesen nyilvánvalóan háborúba kell torkolljon ! Ez a cél, csak nem egészen értem, hogy az ebbéli törekvéseket milyen erõk gátolták meg eddig ? Mert meggátolták, ez számomra nyilván való, a termelés abszolút kiszervezése Kínába két legyet egy csapásra ! Egy marék rizsért horribilis haszon, a szított, és folyamataiban kiszervezett termelés következtében létre jövõ elképesztõ méretû munkanélküliség már át kellett volna csapjon háborúba. Valakik, vagy valami jótékonyan ezt eddig megakadályozta. Mindenkor vissza van húzva a "nép" a szakadék szélétõl, nehogy valóban lezuhanjon. Nem csak a veszteség van a kalkulációban egyébként, hanem a fenn maradottak megtorló haragja is, hogy miért nem volt a szakadék szélén erõsebb, vagy egyáltalán korlát ?
A KÁ életbe, szabad gondolkodni egyáltalán errõl ? Csak mert folyamatosan végtelenül elkeserítõ a nem hülyék számára ( szabad magam ide sorolni ?) a felismerés !
120 #3 Vakeger
- 2016. July 30. 05:43:07
Egyre érdekesebb híreket látni manapság.s_kot
165 #4 LM
- 2016. July 30. 07:33:23
Bivaly, jól látod, ezen már én is agyaltam. Az USA ténylegesen olyan gazdasági helyzetben van hogy egy következõ (fentiek szerint igen valószínû) válság kezelésére már NEM LESZ SEMMI pénzügyi eszköze ezt nem én mondom, ezt minden "neves" gazdasági elemzõ így gondolja, egyszerûen nincs ötlet, hogy "hagyományos" eszközökkel ezt hogyan lehetne kezelni. Így logikus egy gyarmatosító háború, de az atomkorban ez meglehetõsen rizikós. Kaparnak ezzel a szabadkereskedelmi megállapodással ami gyakorlatilag gazdasági gyarmatosítás, de már most 1000 sebbõl vérzik, nem valószínû, hogy végig fogják tudni ütni. (Ha igen akkor kis idõre megint meg van oldva a helyzet)

Szerintem ezért kell most a Trump elnöknek, mert ha nem jön össze a buli akkor az usa-ban soha nem látott megszorítások lesznek és õ nem lesz rest kihasználni a fema táborokat, feltételezem. Vagy ha nagyon sci-fiben akarok gondolkodni akkor lehet jön az "igazi" függetlenség napja ami összekovácsolja az emberiséget. A technológia már rég megvan a neve project blue beam https://www.youtube.com/watch?v=k-Gr7...-Gr7-RQ4-U
165 #5 LM
- 2016. July 30. 07:57:17
Az elõbb lemaradt. A háborút meggátló erõkrõl annyit, hogy szerintem 2 forgatókönyv van. (azt azért látni kell, hogy ha lépni akar akkor minél elõbb kell mert katonai erejét napról napra beérik a konkurensek vagyis egyre gyengébb )

Az egyik szerint nem egypólusú a tényleges elit, így az usa mögött álló erõknek nincsen teljesen szabad kezük. B verzió szerint ha egypólusú akkor viszont az usa bedöntését már eltervezték, teljesen logikus lépés, nincsen már rá szükség abban a formában ahogy az elmúlt 60 évben, szépen átrakják a "központot" keletre, az új "radikális" elnök meg levezényli majd az "átmentet" lehet menni táborozni satöbbi. De egy polgárháborúba süllyedt ország mellett is könnyel elhalad a világ, lsd. közelmúlt eseményeit (fehér rendõrökre lövöldöztek)

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.09 masodperc
295,173 egyedi latogato