Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Baj van! Drámai változáson megy át az Északi-sark ökoszisztémája

TechnikaHalgattam áder gyerök nyekegését a "víz"-elletét, meg, hogy baj lösz! Te, egy értelmes mondat, gondolat el se hagyta a száját sok-sok évig, oszt mióta ráállították mutyi-alapon a vizeletre, olyan okos lett a zsidaja, mit valami rabbi. Klímaváltozás ide vagy oda, az egész "politikum" egy mocskos buzi zsidó parazita banda, a nép meg ostoba bamba fehérjekupac. Drámai változáson megy át az Északi-sark ökoszisztémája, sürgõs beavatkozás szükséges a globális felmelegedés ellen, különben a sarkvidéken élõknek és a bolygó több lakosának is katasztrofális hatásokkal kell szembenéznie – erre figyelmeztet egy pénteken közzétett jelentés, amelyet tudósok készítettek a térség környezetvédelmi kormányközi fóruma számára.

Az Északi-sark ökoszisztémáját alapvetõen fenyegeti a klímaváltozás és az olyan emberi tevékenységek, mint az olaj- és gázkitermelés.

Az Északi-sarkvidéki Tanácsnak (Arctic Council) benyújtott jelentés szerint a jégtakaró olvad, a tengerszint emelkedik, a partvidék pusztul, kiolvad a fagyott talaj, a térség növényeinek és állatainak élõhelye áthelyezõdik.

A tudósok több mint tucatnyi várható fõbb változásról számoltak be. Ezek között szerepel a nyári idényben a jégtakaró eltûnése a tengerrõl és a különbözõ halak populációinak összeomlása is. A változások kihatnak a klíma és a táj stabilitására, az állatok és növények túlélõ képességére, az õslakosok életmódjára.

Az Északi-sarkvidéken bekövetkezõ változások az egész bolygóra hatással lehetnek, hiszen például befolyásolják az ázsiai monszunt – mutatott rá az elemzés.

A sokféle téren bekövetkezõ változások erõsíthetik is egymást, ami katasztrofális következményekkel járhat – hangsúlyozta az ötéves tanulmány egyik vezetõ szerzõje, Johan Rockström. Hozzáfûzte, hogy a térségben élõknek fel kell készülniük a meglepetésekre.

Marcus Carson, a Stockholmi Környezetvédelmi Intézet tudósa elmondta, hogy az utóbbi 12 hónapban egy sor további vészcsengõ szólalt az északi-sarki változásokkal és azok hatásával kapcsolatban: novemberben olyan szokatlanul meleg volt a Jeges-tenger vize, hogy nem tudott elkezdõdni a jegesedés, ez pedig kihat az egész Föld klímájára.Link

Hozzaszolasok

243 #1 Magus
- 2016. November 26. 16:36:18
-Jaj-jaj
-Hová tüntek a SAR radarképek az internetrõl????
"Mire használják ezeket a SAR adatokat?
A SAR-t azon képességei, hogy zavartalanul hatol át a felhõn, megvilágítja a Föld felszínét a saját jeleivel, és hogy precízen képes lemérni távolságokat, különösen jól hasznosíthatóvá teszik a következõ alkalmazások területén:

Tengeri jég megfigyelése
Térképészet
Felszíni deformációk kimutatása
Gleccser megfigyelés
Mezõgazdasági termékenység elõrejelzése
Erdõterületek feltérképezése
Óceáni hullám színképek
Várostervezés
Partmegfigyelés (erózió)
Olyan természeti katasztrófák figyelemmel kísérése, mint az erdõtüzek, vulkanikus kitörések és olajkiömlések "
4 #2 Posta Imre
- 2016. November 26. 19:46:01
Katasztrófa felé tart Bolívia, pocsolya maradt a 135 négyzetkilométeres tóból

Újabb, már a második tó száradt ki Bolíviában az országot hosszú ideje sújtó súlyos aszály miatt.
Korábban a témában:

Az eredetileg 135 négyzetkilométeres Uru-Uru-tóból csak egy alig néhány méteres pocsolya maradt az El Deber címû lap tudósítása szerint. Kilenc hónappal ezelõtt a mindössze 50 kilométerre délre fekvõ és 2300 négyzetkilométeres Poopó-tó – Bolívia második legnagyobb tava – száradt ki.

A tavaktól kétszáz kilométerre északra fekvõ La Pazban hozzávetõleg 400 ezer ember szenved vízhiányban két hete.

A fõváros környéki három tározómedencében a szokásosnak alig a harmadára csökkent a víz szintje. A hatóságok bejelentették, hogy a jövõ héten napi hárommillió liter vizet szállítanak a helyieknek tartálykocsikkal – közölte az ABI bolíviai hírügynökség.

La Pazban több alkalommal tüntettek a kormányzat ellen a vízellátás hiánya miatt. Evo Morales elnök a héten szükségállapotot hirdetett az aszály miatt, amely 1980 óta a legsúlyosabb a dél-amerikai országban.
http://24.hu/kulfold/2016/11/26/katas...res-tobol/
249 #3 Bazalt
- 2016. November 26. 23:39:32
Ez a globális felmelegedés dolog már beteges.
99 #4 MORMOTA1968
- 2016. November 27. 05:28:52
És gondolom, "Evo Morales" bolíviai elnök az internetet sem ismeri, soha az életben még csak nem is hallott a HAARP-ról, a vegyi csíkozásról, úgy cakum-pak az egész, több évtizede tartó idõjárás befolyásoló programról! És gondolom egyetlen ilyen dokumentumfilmet se látott még! Én úgy tudom, hogy nem igazán csípi az USA-t és az USA kormányai se õt. Kicsit furcsa, hogy most nem mutogat az USA felé és eszébe sem jut, hogy direkte, az idõjárás befolyásoláson keresztül teszik tönkre az amcsi cionisták Bolíviát. Errõl szól pedig az "Idõjárás háborúk" címû elõadás is és még jó néhány. Tényleg ennyire hülyék lennének? Ezt nem hiszem el! s_franc

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.10 masodperc
326,967 egyedi latogato