Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Nem találod ki, hol kaptak rá a bitcoin bányászatra, és fõleg, hogy miért

TanácsadásIgaz, ez Lica "szakterülete", de belekontárkodok. Túl sok "hír" jön mostanság ilyesmirõl. Putyin is kijelentette, hogy Oroszország lesz a fõ bányaterület. Szerintem egyszerû "globális pénzmosás", de ezt most Jézus akarja. Rengeteget foglalkoztunk a bitcoinnal és egyéb, leginkább virtuális valutának nevezhetõ eszközökkel, de most egy különösen érdekes helyzet állt elõ. A bitcoin bányászat egyre kevésbé jövedelmezõ sportág (lényegébõl fakadóan, hisz egyre drágább), de most van egy hely, ahol érdemes: az õrült diktátor, Maduro Venezuelája.

Venezueláról is sokszor volt szó: a világ legnagyobb olajtartalékán ülõ ország, amelyet másfél évtizede két idióta diktátor vezet, elõször Hugo Chavez, majd Nicolas Maduro. Gazdaságpolitikájuk lényege valamiféle kommunista dolog, de annak legrosszabb változatát is alul tudják múlni, hisz Ceasescu legalább azért fosztotta ki népét, hogy országa adósságát visszafizesse, de itt úgy reszelik torzsáig a népet, hogy közben nyakig ülnek a fekete aranyban.

Anomáliák

Hogy ezt hogy csinálják, sosem derült ki, de most nem is ez az érdekes. Egy, a piacitól eltérõ gazdasági rendszerben olyan extrém anomáliák alakulhatnak ki, pláne ha ez a helyi diktátor célja is, amelyek egyébként elképzelhetetlenek. Az országban nem kapni semmit, az infláció olyan, mint nálunk 1946-ban (a miénknek azonban volt értelme: tudatosan készítették vele elõ a forint bevezetését és a stabilizlást, bár lett volna ennek elegánsabb módja is).
Hirdetés

Mondani sem kell, hogy a jövedelmek teljesen elértéktelenednek, hogy a theatlantic.com-ot idézzük: egy Big Mac félhavi fizetésbe került, amíg volt hozzá zsömle. Érdekes módon azonban akad egy-egy olyan termék vagy szolgáltatás, ami elérhetõ, ráadásul szinte ingyen. Ilyen az elektromos áram, amikor épp nincs aszály a vízerõmûveknél, és ha már végre van, ezt jó alaposan megtámogatja az elnök, valaminek örüljön a nép. Na de mit lehet az ingyenárammal kezdeni? Hát például bitcoint bányászni, ugyanis az végtelenül energiaigényes tevékenység.

Adottak a feltételek

Bele is kezdtek hát a derék venézek, az ügyesebbek kerítenek elég erõs szervereket és a szükséges eszközöket, néha még az internet is mûködik, rá lehet állni az üzletre. Ahhoz, hogy megérje a "minería bitcoin", azaz bitcoin bányászat, ahogy õk mondják, két dolog kell: olcsó energia és magas bitcoin árfolyam. Ja és még egy: hogy a bányász megelégedjen egész kis jövedelemmel. Márpedig Venezuelában ha valaki havi 1-200 dollárt tud összeszedni, az már maga a túlélés. Akkor sem könnyû a fogyasztási cikkek beszerzése, mert semmi nem kapható még dollárért, bitcoinért, akármiért sem, viszont akad még egy-két floridai webshop, aki szállít Venezuelába.

A feltételek tehát adottak: ingyenáram, minden egyes dollár megbecsülése, és az egekben lévõ bitcoin árfolyam. Persze Maduro is észrevette, miben mesterkedik kiéheztetett, de leleményes népe, hisz csak észreveszik, hogy eltûnik az áram, bármennyit termelnek. Így le is csaptak a bányászokra, törvények ugyan nincsenek erre, de mibõl áll egy diktatúrának koholni valamit, amikor megjelenik a fekete autó és viszik a bitcoin bányászt, kapitalista parazitának nevezve. Persze a rendõr sem tud mibõl megélni, így elõfordul, hogy a lefoglalt eszközökkel õ folytatja a gyümölcsözõ tevékenységet.

Meddig tarthat?

A bitcoint magát azonban nem üldözik, úgy gondolják, hadd szórakozzon valamivel a nép az ingyenáram mellett. Persze elõbb-utóbb az ingyenáram is elfogy a dolgok jellegénél fogva, hacsak az egész olajkészletet el nem égetik erõmûvekben, de feltehetõen nem ez az elképzelés, és még erõmûvet sem tudnak építeni a teljes hiánygazdaságban. Így vagy lecsuknak minden bányászt, vagy lesz napi fél órán át esetleg, és akkor a bányászat is véget ér. A probléma gyökere persze maga Maduro, de hát Ceausescut is csak nagyon soká sikerült megdönteni, igaz, látványosan.Link

Hozzaszolasok

4 #1 Posta Imre
- 2017. August 30. 05:16:33
Ázsiában is dívik, annyira, hogy már akijó-filmezték is, hogyan kell rablógazdálkodni a "kriptovalutával", aminek se szaga, se bûze, de még "nyoma" is alig. https://kino-v-online.tv/12976-pohish...-film.html


Félmilliárd dollárra becsülik a kárt a Kairos-ügyben

A Kairos nevû nemzetközi pilótajátéknak becslések szerint legalább százezer károsultja van világszerte, akik összesen minimum félmilliárd dollár kárt szenvedtek el. Becsült adatok szerint Magyarországon mintegy 15 ezer tagja lehet a Kairosnak, akik közül legalább tízezren károsultak, õk egyébként pertársaságba tömörülnének.

Pertársaság létrehozásán dolgozik a Kairos nevû pilótajáték magyar károsultjai számára Székely András, aki magát szintén kárvallottnak tartja, bár egyike volt azoknak, akik szervezték az ügyfeleket. Mint azt lapunknak elmondta: õk azt mondták el a leendõ ügyfeleknek, amit a brit bejegyzésû cégtõl központilag kaptak, annak valóságtartalmát nem tudták ellenõrizni.

A Kairos-rendszer tavaly nyár végén gyakorlatilag összedõlt, megszûntek a korábbi kommunikációs csatornák, a felsõbb irányítók közül senki sem található meg, a honlapjaik némelyike még üzemel, de az azokon közölt elérhetõségeken sem érhetõ utol senki. Székely András néhány károsult társával elkezdte a szervezést Magyarországon, hogy pertársaságba tömörülve hatékonyabban tudják képviselni az érdekeiket. A brit cég számláit zárolták a hatóságok, és német bírósági szakvizsgálók (jogászok) nonprofit céget létrehozva próbálnak segíteni a károsultakon. Székelyék terveik szerint csatlakoznak a német kezdeményezéshez.

Székely András nagyságrendileg többezresre teszi a Kai­ros magyarországi károsultjainak számát. Becslése szerint mintegy tizenötezren adhatták bérbe számítógépük tárhelyét. Mások véleménye szerint a magyar károsultak száma elérheti a tízezret is. Székely András a Kairos károsultjainak számát világszerte minimum százezerre teszi, az õket ért kárt pedig legalább félmilliárd dollárra.

Fotó: 123RF

Az otthoni számítógép tárhelyének bérbeadásával kerestek volna pénzt

A Kairost orosz eredetûnek tudták a tagok, bár a fõszervezõ ukrán. A cég üzemeltette pilótajáték lényege a passzív jövedelemszerzés volt.

A befizetõk a számítógépük tárhelyét adták bérbe, ami után az ígéret szerint havi díjazást kaptak attól függõen, hogy az elején mennyi pénzt fizettek be és mennyi tárhelyet tudtak bérbe adni. Azaz fizettek azért, hogy egy programot telepítsenek a számítógépükre, ami azt figyelte, hogy a gép valóban be van-e kapcsolva és hozzáférhetõ-e napi tíz órán át. Ennek fejében a havi díjazás az ígéretek szerint évi 150–250 százalékos hasznot hozhaott. Tehát azért fizettünk, hogy ne csináljunk semmit, és ezzel pénzt keressünk. Ez a konstrukció hazánkban is bûncselekmény, pilótajáték.

Tegnap írtuk meg, hogy két károsult feljelentette a rendõrségen csalás miatt az õket a Kairosba beszervezõ három embert, Úri polgármesterét és alpolgármesterét, valamint egy ukrán magánszemélyt. A két kárvallottat képviselõ magánnyomozó, Sándor István szerint azért történt csalás, mert a beszervezõknek tavaly õsszel már tudniuk kellett, hogy a Kairos nem mûködik, mégis rávették a csatlakozásra a két ügyfelét.
Az ügyben a Budapesti Rendõr-fõkapitányság korrupciós és gazdasági bûnözés elleni fõosztálya folytat összevont nyomozást piramisjáték szervezésének bûntette miatt ismeretlen tettes ellen. Sándor István két ügyfele is ide címezte a hétfõn feladott feljelentését. Székely András szerint azonban nem az egyébként szintén károsult szervezõket, hanem a céget, illetve annak vezetõit kellene feljelenteni.
http://magyaridok.hu/belfold/felmilli...n-2145814/
4 #2 Posta Imre
- 2017. September 09. 15:09:34
Kína betett a Bitcoin árfolyamának

Hatóságilag lépett fel Kína az ottani Bitcoin tõzsdével szemben. Nagyon megérezte az árfolyam.

Mélyrepülést vett a Bitcoin árfolyama, miután a kínai gazdasági hírekkel foglalkozó Caixin megírta: Kína azt tervezi, hogy bezárja a helyi kriptovalutákkal kereskedõ tõzsdét. Elemzõk azért felhívták arra a figyelmet, hogy ez csak átmenetileg vetheti vissza a hihetetlen menetelést produkáló digitális pénz erõsödését.

A felfüggesztés híre azok után érkezett, hogy Kína bejelentette: megtiltják az új digitális valuták bevezetését (IPO-ját).http://privatbankar.hu/makro/kina-bet...nak-311741
4 #3 Posta Imre
- 2017. September 14. 19:00:42
Észak-Korea újabban bitcoin bányászatból szerzi a tõkét

Úgy tûnik, Észak-Korea új módszert talált a rezsim finanszírozására most, hogy egyre szigorúbb szankciókkal szorongatják: a bitcoin nevû digitális fizetõeszközt.http://kitekinto.hu/2017/09/14/europa...f=hirstart
4 #4 Posta Imre
- 2017. September 14. 19:02:55
Észrevétlenül harácsolhatják a pénzt a kiberbûnözõk

A Kaspersky Lab Anti-Malware Research csapata két új botnetet detektált, amely olyan kártékony programmal fertõzi a számítógépeket, amely képes észrevétlenül installálni magát a gépeken azért, hogy digitális pénzt "bányásszon" a bûnözõknek. Fõként legális szoftvereket használnak a blockhain alapú virtuális pénznemek létrehozásához. Egy esetben a kutatók becslése alapján egy 4.000 számítógépbõl álló hálózat akár 7.650.000 forintot ($ 30.000) keresett egy hónap alatt, míg egy másik esetben az 5.000 gépes hálózat a kutatók szerint több mint 51 millió forintot halmozott fel a bûnözõknek ($ 200,000).
Szorgos, néma bányászok

A Bitcoin és más digitális valuták esetén nemcsak vásárolni tudunk pénzt, hanem létrehozhatunk akár új pénzegységet a számítógépek számítási teljesítményét kihasználó szoftverek segítségével. Ezt a folyamatot hívjuk „bányászásnak”.

Ugyanakkor a kriptovaluták létrehozásának lényeges eleme, hogy minél többet bányásztunk, annál nehezebb (több idõ, több számítás, jobb gépek) lesz új „érmék” elõállítása.

Néhány éve még viszonylag gyakran telepítettek a bûnözõk olyan szoftvereket áldozataik gépére, amelyek némán bányászták a Bitcoint. De minél több Bitcoint bányásztak, annál nehezebben lehetett újakat, ezért egy bizonyos ponton túl már szinte egyáltalán nem volt jövedelmezõ – mivel több beruházásra volt szükség, mint amennyit keresni lehetett.
Lázba hozták a világot

A Bitcoin ára – az elsõ és a leghíresebb kriptovaluta – a kezdeti néhány évben rakétaszerûen nõtt és igazi „bányász”-lázt indított el világszerte. Több száz lelkes csoport, startup cég kezdett Bitcoin érmék vadászatába, amelyek közül néhányan valóban jelentõs piaci részesedést tudtak szerezni egy relatíve rövid idõ alatt.

Ezek a változások a digitális valuta piacán elkerülhetetlenül felkeltették a kiberbûnözõk érdeklõdését, akik a pénzügyi visszaélések egy új alternatívájaként tekintettek a „bányászatra”.
Hirdetésekkel fertõznek

A Kaspersky Lab legújabb kutatásainak eredményei alapján a frissen felfedezett botnetek mögött álló bûnözõk adware programok (reklámokkal támogatott program vagy reklámprogram, azaz egy hirdetésre használt szoftver, amelynek célja, hogy egy terméket, számítógépes programot, annak készítõjét vagy egy céget reklámozzanak) segítségével terjesztik azokat a bányász szoftvereket, amelyeket végül az áldozatok önként telepítenek a megfertõzött számítógépekre.

Miután az adware program települ az áldozatok számítógépén, letölt egy rosszindulatú komponenst: a bányász program telepítõ fájlját. Majd ez a kiegészítõ telepíti az adatbányász szoftvert valamint olyan parancssorokat hajt végre a gépen, amelyek biztosítják a bányász munkát ameddig csak lehetséges.
Ezek a parancsok a következõk

1. Kísérletet tesz arra, hogy letiltsa a biztonsági szoftvereket;

2. Követi a számítógép alkalmazásait, és felfüggeszti a saját tevékenységét, ha olyan program mûködését észleli, amely figyeli és/vagy listázza a rendszer tevékenységét;

3. A merevlemezen egy szoftvermásolattal biztosítja, hogy akár törlés esetén is újratelepíthesse magát a program.
Amint az elsõ érmét kibányászta, továbbítja azt a bûnözõk felé, így az áldozat csak egy folyamatosan gyengülõ számítógépet és valamivel magasabb villanyszámlát érzékel, mint amit megszokott.

4. A Kaspersky Lab megfigyelései alapján jelenleg két valutát bányásznak a bûnözõk: a Zcash-t és a Monero-t. Ezeket a valutákat valószínûleg azért választották, mert biztosítják a tranzakciók és számlatulajdonosok anonimitását.
Terjednek a botnetek

A Kasperksy Lab szakemberei már tavaly decemberben észleltek néhány kártékony bányász szoftvert, amikor egy kutató olyan támadásról számolt be, ahol legalább 1000 számítógépet fertõztek meg olyan kártékony programmal, amely Zcash valutát bányászott.

Ez az a valuta, amelyet csupán pár hónappal a támadás elõtt vezettek be, tavaly októberben. Ebben az idõszakban a Zcash ára rohamszerûen emelkedett – hetente akár 1.530.000 forint ($ 6,000) bevételt hozva tulajdonosainak. Az új bányászati botnetek ezután széles körben elterjedtek és a legújabb kutatási eredmények megerõsítik a kibertanácsadó cég jóslatait.

„A legfõbb problémát a rosszindulatú bányász-programoknál az jelenti, hogy nagyon nehéz megbízhatóan kimutatni az ilyen tevékenységet, mert ezek a programok olyan legális szoftverek segítségével végzik kártékony tevékenységüket, amelyek normális helyzetben megtalálhatóak egy átlagos felhasználó számítógépén. További aggasztó tény az általunk azonosított és idõközben megfigyelt két új botnet kapcsán az, hogy a rosszindulatú bányász programok egyre értékesebbek a feketepiacon. A bûnözõk árulják úgynevezett bányász szoftvereiket és így bárki, aki hajlandó kifizetni a teljes verzióért a pénzt, képes létrehozni saját botnet hálózatát. Ez azt jelenti, hogy a botnetek, amelyeket nemrégiben azonosítottunk, bizonyosan nem az utolsók.” – mondta Evgeny Lopatin, a Kaspersky Lab malware elemzõje.

Általánosságban elmondható, hogy a kriptovaluta bányászok száma drámaian megnõtt az elmúlt években. Például 2013-ban a Kaspersky Lab termékei 205.000 ilyen típusú fenyegetést észleltek, míg ez a szám 2014-ben 701.000-re nõtt, majd 2017-ben az elsõ nyolc hónap alatt 1.65 millió megtámadott felhasználót azonosítottak...http://www.tozsdeforum.hu/bitcoin/kri...86544.html
4 #5 Posta Imre
- 2017. September 14. 19:04:24
Ennyi kell ahhoz, hogy bedõljön a bitcoin?
Dervenkár István2017.09.14.Piaci hírek
A J.P.Morgan vezére a 17. századi holland tulipánõrülethez hasonlította a bitcoin sikerét. Csak szerinte ez utóbbi sokkal veszélyesebb.


Mindössze pár jól célzott mondat kellett J.P.Morgan vezérigazgatójától, Jamie Dimontól ahhoz, hogy a bitcoin árfolyama néhány óra leforgása alatt 4200 dollár fölötti árfolyamáról 3900 dollár közelébe menjen. Dimon a CNBC egy New York-i konferenciáján azt mondta, hogy a bitcoin (lényegében az összes kriptovaluta) csalásra épül. Semmivel sincs benne több, mint ami a világ elsõ nagy modern krachját okozó holland tulipánõrületben.

Bár Dimon fõleg a bitcoinról beszélt, sok megállapítása általában a kriptovalutákra vonatkozott. És nem is nagyon eredeti a véleménye, az elmúlt években többen is hasonlóságot véltek felfedezni a 17. századi holland tulipánbuborék és a kriptovaluták, fõleg a bitcoin árfolyamának rendkívül gyors emelkedése között. A hasonlósággal már négy éve is foglalkoztunk, amikor a bitcoinnak elõször – és akkor sokakat meglepõ mértékben – ugrott meg az árfolyama.

A tulipánõrület kialakulása összefügg a világ elsõ tõzsdéjének megalapításával, erre 1602-ben, Amszterdamban került sor. Akkor még senki sem tudta, hogy a tõzsde mûködéséhez hozzá tartoznak az idõnkénti õrületek és pánikok, azaz amikor mindenki venni akar egyszerûen azért, mert õrületesen nagy üzletet lát benne, illetve amikor mindenki eladni akar, hogy mentse a korábban befektetett pénzét (illetve annak maradékát). A képlet viszonylag egyszerû: nagyon népszerûvé vált a tulipán, ezért mindenki azt akart venni. A tulipánkereskedést 1637-ben a holland tõzsdékre is bevezették. Mivel az árfolyam gyorsan emelkedett, egyre többen fektették pénzüket ebbe. Végül persze a kereslet elkezdett csökkenni, és a spirál elindult lefelé, és pillanatok alatt dõlt be az árfolyam. (A képet persze árnyalja, hogy a buborék kialakulásában több tényezõnek, többek között bizonyos törvénynek is volt szerepe.)

Itt alapvetõ szükséglet a szabályozás

Dimon szerint a sztori csak rosszul végzõdhet, mivel a bitcoinnak van egy alapvetõ hiányossága, amely minden deviza esetében kell ahhoz, hogy jól mûködjön: a jogi háttér. Szkeptikus azzal kapcsolatban, hogy a hatóságok hosszú ideig meg fogják engedni, hogy egy deviza a rendszereiken kívül létezzen. Példaként Kínát hozta, ahol az állam be akarja tiltani a kriptovalutákkal történõ kereskedést. (A távol-keleti országban, amely egyébként a kriptovaluták legnagyobb piaca, a közelmúltban tiltották be a kriptovaluta-kibocsátásra épülõ befektetõszerzést, az ICO-t.)

A bitcoinnak lehet ugyan piaca, de az egy nagyon korlátozott piac – mondta a Bloomberg tudósítása szerint a vezérigazgató. Dimon példái beszédesek: ha valaki Észek-Koreában vagy Venezuelában él, esetleg drogkereskedõ, annak alkalomadtán jobb, ha bitcoinban üzletel, mintha amerikai dollárban.

Ha azonban a J.P.Morgannél egy kereskedõ elkezdene bitcoinnal kereskedni, Dimon azonnal kirúgná. Egyrészt ellentétes a bank szabályzatával, másrészt szerinte azt is bizonyítaná, hogy az illetõ hülye – és mindkét lehetõség veszélyes – mondta.

A blockchain viszont mehet

Dimon arról is beszélt, hogy különbséget kell tenni a bitcoin és a mögötte álló elosztott fõkönyvi rendszer, a blockchain technológia között. Ez utóbbival a J.P.Morgan is kísérletezik, de még hosszú az út, amíg eljutunk az alkalmazásáig. A J.P.Morgan aktív tagja a Project Quorumnak, és azon keresztül a Microsoft Azure-ban folytatott kísérleteinek, de benne vannak a Hyperledger Projectben is, melyen keresztül az IBM tavaly elindított blockchain-platformját támogatják. Úgy tûnik, Dimon egyelõre nem vár gyors áttörést ezektõl a kezdeményezésektõl.

Sokan egyébként túlzónak tartják a J.P.Morgan vezérigazgatójának szavait. Egy a Bloombergnek nyilatkozó befektetési igazgató azzal együtt, hogy merésznek gondolja Dimon kijelentéseit, szintén az óvatosság híve. Szerinte ugyanis a kriptovaluták árfolyama nagyon kiszolgáltatott a manipulációnak. Ezt paradox módon mi sem bizonyítja jobban, mint Dimon kijelentéseinek hatása az árfolyamra. A Chicago Board Options Exchange elnök-vezérigazgatója, Ed Tilly szerint viszont ideje lenne elfogadni, hogy az emberek igenis be akarnak fektetni bitcoinba, mert hisznek az árfolyam emelkedésében.
http://bitport.hu/ennyi-kell-ahhoz-ho...-a-bitcoin

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.09 masodperc
327,523 egyedi latogato