Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Vegyük észre az igazi üzenetet! - Kína megerõsödött és szép csendben világuralomra tör

Jé, a zsidó szupervulva csak rendbe hozta a gazdaságot! Már megérte. A kínai kormány bejelentette, lazítani fog a külföldi autógyártók helyi tevékenységére vonatkozó szabályozásán. Ennek a lépésnek lehet egy olyan olvasata, hogy sikeres volt a Trump-kormány nyomásgyakorlása. A mi véleményünk viszont az, hogy a helyi vezetés üzent a világnak: megerõsödtek és a mobilitás új korszakában már nincs szükségük a külföldiek tudására.


Javában zakatolt a Frankfurti Autószalon tavaly szeptemberben, amikor megjelentettük anyagunkat A német autógyártókkal vagyunk elfoglalva, miközben egy ország szép csendben világuralomra tör címmel. Ez az ország természetesen Kína volt, amely hosszú évtizedeken keresztül küzdött azért, hogy a jármûgyártás területén felzárkózzon a világ élvonalához. A helyi vezetésnek ez a célja viszont még úgy sem teljesült, hogy azzal a feltétellel engedték be a külföldi cégeket az országba, tették elérhetõvé számukra hatalmas autópiacukat, hogy azoknak a helyi szereplõkkel közös vegyesvállalatokban kellett együttmûködniük.

A mai jármûipar egyik legerõsebb trendje, a részben vagy teljesen elektromos meghajtású jármûvek elõretörése viszont hatalmas lehetõséget teremtett Kína számára, amely mindent meg is tesz az utóbbi idõben annak érdekében, hogy az új hullámot meglovagolva végre meghatározó szerephez jusson ebben az iparágban is. (1) Komoly állami hátszelet biztosít az elektromos jármûgyártóknak, amelyek száma gombamód szaporodik. (2) Támogatja az akkumulátorgyártókat, valamint az elektromos hajtáslánc más komponenseinek beszállítóit. (3) Kiemelten támogatja a kutatást és fejlesztést az elektromos autózáshoz kapcsolódóan. (4) A kínai egyetemek százezerszámra ontják magukból a mérnököket, akiknek az ország jármûipara valódi perspektívát jelent, így sokan ott helyezkednek el. (5) Direkt és indirekt ösztönzõk egész sorával segítik a részben- vagy teljesen elektromos meghajtású jármûvek terjedését. (6) Dinamikusan fejlesztik a szükséges töltõinfrastruktúrát. (7) Elfogadták az elektromosautó-kvóta bevezetését. (8) Kilátásba helyezték a belsõégésû motorral szerelt jármûvek gyártásának és értékesítésének betiltását.

Ezeknek az erõfeszítéseknek köszönhetõen ma már Kínában adják el a legtöbb elektromos autót a világon, érdemen nõ a helyi szereplõk gyártókapacitása, sorra jelennek meg az iparághoz kapcsolódó startupok, a világ élvonalában vannak az akkumulátorgyártás területén és egyre erõsebbé válnak a területhez kapcsolódó beszállítóik.

Ilyen elõzmények után az ország kormánya kedden bejelentette, 2022-ig kivezetik azt a szabályozást, amely arra kényszeríti a külföldi autógyártókat, hogy az egyébként érvényben lévõ 25%-os importvám elkerülése érdekében 50%-os tulajdoni hányadot biztosítsanak helyi leányvállalatukban egy kínai cégnek. A részben vagy teljesen elektromos autókat gyártó vállalatoknak eddig sem kell várniuk, számukra a korlátozást 2018 végén feloldják. Ezzel egy idõben bejelentették azt is, hogy hamarosan érdemben csökkentik az országba exportált jármûvekre kivetett importvám mértékét.

Ezeknek a lépéseknek lehet egy olyan olvasata, hogy Donald Trump kereskedelmi háborús nyomásgyakorlása meghozta a gyümölcsét, hiszen a kínai kormány lazítani fog a külföldi autógyártók helyi tevékenységére vonatkozó szabályozáson, ami nagy gyõzelem lehet a Trump-kormány számára.

A mi véleményünk viszont az, hogy a bejelentésekkel Kína erõt demonstrál, és üzen a világnak: egy olyan jövõben, ahol a mobilitást már részben vagy teljesen elektromos meghajtású jármûvek biztosítják és meghatározó szerepet játszik az összekapcsolhatóság és a mesterséges intelligencia, nincs szüksége a külföldiek technológiai tudására.


Hogyha mégis szüksége van valamire, azt képes maga is lefejleszteni, vagy egyszerûen bevásárolja magát az adott terméket gyártó vállalatba, ha lehetõsége van rá, teljesen meg is szerzi azt.

Az importvámok csökkentésével kapcsolatban pedig azt gondoljuk, hogy Kína számára már nem fontos, hogy a külföldrõl érkezõ új autó áradatot visszaszorítsa, hiszen errõl aligha beszélhetünk, mivel a már meglévõ vegyesvállalatok keretében a külföldiek hatalmas gyártókapacitásokat építettek ki helyben. Sokkal fontosabb számára az, hogy a Kínában gyártott jármûipari termékek gond nélkül, az eddigiekhez hasonló feltételekkel eljussanak a világ minden pontjára, így az Egyesült Államokba is a jövõben.
Link

Hozzaszolasok

4 #1 Posta Imre
- 2018. April 18. 20:07:05
Új-júdea (korábban Magyarország) selyemutazik, nem pöcsöl! Már rég az eurázsiai junióhó van kötve a póráz.

Egyedül Magyarország nem írta alá az uniós országok közül a kínai Új Selyemút elleni tiltakozást

Az EU-s országok pekingi nagykövetei közös jelentésben tiltakoznak Kína fõ külpolitikai-gazdasági projektje ellen, az Egy övezet, egy út vagyis az Új Selyemút ellen, melynek mögöttes célja a „teljes afro-eurázsiai térség gazdaságának átállítása úgy, hogy Kína váljon mindezek központjává”.

Az Index szúrta ki, hogy a Handelsblatt német üzleti lap megszerzett jelentése szerint a tervet az 28 EU-tagországa közül 27 pekingi nagykövete aláírta, kivéve egyet,

a magyar nagykövet ugyanis egyedüliként nem csatlakozott a Kínát elítélõ dokumentumhoz.
https://24.hu/kulfold/2018/04/18/kina...-selyemut/
118 #2 keepfargo
- 2018. April 18. 22:18:27
inkább lépnék a kínai selyemútra, minthogy a kazárzsizsik selyemzsinórját kelljen a nyakamra tekerni ( vagy ez már már el lett döntve és nem is rajtam múlik ?)
238 #3 bivaly
- 2018. April 19. 05:06:37
keepfargo !

Kína ázsia zsidója ! És, legyünk már kicsit vissza tekintõk, mikortól is kezdték "felépíteni" Kínát ? Gazdaságilag ! A legvadabbul dúló kommunizmusba csepegtették ( micsoda véletlen ?) a know-how-t, hogy a "hazai piacokra" Kínában fillérekért termeltetett árukat kis dollár befektetéssel, ezer százalékos haszonnal adhassák el. Egész Ázsia ezen a létrán mászott fel a máig. Röviden, és pár mondattal nehéz a folyamatot leírni, de Kína és Ázsia "nagysága" abból az eladott, ellopott technológiából jutott a csúcsra, amit a "hazai" gazdasági korifeusok átjátszottak, így vagy úgy a térségbe ! Hosszú távon gondolkodnak és terveznek a "hazai" gazdaság vezetõi. Arról nem beszélve, hogy ha egyszer "kommunizmus" van arra felé, hogyan lehetnek pont olyan gazdasági különbségek ember és ember között, mint amik vannak. Világ leggazdagabb kínai "üzletemberei", stb. ?
A kérdés költõi természetesen.
A kínai viselkedését nem akarom látni, kénytelen vagyok, a szemem elõtt tarolnak le mindent, pusztán ide özönlött létszámukkal, a háttér pénzével, meg a rohadt "magyar politikusok" mindenkori segédletével.
Nem felejtem soha Mádl Ferkót, egyik elsõ számú hazaárulónkat ebben az ügyben, újságokat, iskolákat, és templomokat "bíztosított", az "itt élõ kínai közösség részére", abban a kurva nagy, mélykeresztény értékrendjében, meg mivoltában, a haza érdekében, meg legnagyobb dicsõségére.

( Lábjegyzet ) Ebben az országban minél nagyobb hivatásos szarházi valaki, annál nagyobb szobrot kap a temetõben. Mint Mádl Ferkó is. Ez a trottli államférfi !? Meg a sólyom lacikák , így kisbetûvel !?
238 #4 bivaly
- 2018. April 19. 05:27:31
Keepfargo !

Kína kapcsán kifelejtettem a lényeget.
Az elektromos autó, és a hozzá tartozó minden a világ öko szisztémájának a legnagyobb elrohasztására szakosodott. Az akkumulátorok elõállítása rohadtul környezet szennyezõ ! Az akkumulátorok megsemmisítése rohadtul lehetetlen, még nagyobb környezet szennyezõ ! Az akkumulátorok töltéséhez rohadtul nagy villamosenergia szükségeltetik, lásd villamos erõmûvek, ami szintén rohadtul környezet szennyezõ !
Közben Áder nagytiszteletû, nagytudású, mélyenhívõ, ( amit kifelejtettem írjátok utána !), védi kurvára a környezetet, meg az élõ vizeket, meg az "öko szisztémát", természetesen sokad magával, a "világ felelõsséget érzõ politikusaival és gazdasági vezetõivel együtt" ! Elmentek ti Áder, meg gazdasági és tudományos totumfaktumok a büdös picsába !
Olyan mocskos szemforgató aljasok vagytok, hogy nehéz már szavakat találni ahhoz, hogy az aljasságotok mértékét megfelelõ jelzõs szerkezetekkel érzékeltetni lehessen.

Van még kérdés ?
4 #5 Posta Imre
- 2018. April 19. 05:47:09
Kípfargó, látnod kell, hogy elég kóhn-krét értelemben a "selyemút" legalább annyira kazár zsidó haditerv, mint amennyire "mandarin". Nem is lehet másképp. Ha úgy vona, már menne a "hirig", de a sajtóban nagy kuss (kús) van róla.

Bivaly a "környezetnek" már lõttek. Teljesen mindegy mit gyártanak, vagy mit nem. Le se xarják. Pontosan tudják, hogy ennek a világnak a régi formájában vége van.
118 #6 keepfargo
- 2018. April 19. 11:10:21
köszönöm, fiúkák, az emlékeztetöt

valamit sejthettem én ebböl, korábban, mert emlékszem hogy már 79-ben azt mondtam a zsizsikbarát unokabátyámnak, hogy a világot a két legmaterialistább, kapzsi, felhalmozó nép, a zsizsik(jenki) meg a kínai fogja felosztani egymás között. ezt az észrevételt ott, akkor, döbbent csenddel nyugtázták, talán azért, mert akkor még eléggé elöremutató volts_hihi

a selyemútban való remény-felvillanás olyasmi, mint a fuldokló kapaszkodása a vélt szalmaszálba;
az ember kínjaiban a kín(j)aiba is kapaszkodna, de persze nem nagy reményekkel - hiszen elég, ha Tibet sorsára gondolunk, vagy akár az ujgurok elnyomatására

miért is lenne nekünk több jogunk a létezéshez, mint pl. egy kínai nagyvárosnak (ugyanannyian vagyunk, és még a nyelvet sem tudjuk) - a magyar "szellemiséget" meg nem valószínü hogy igényelnék (lásd pl. www.nagyrotormotor.com eszméletlen környezetkímélö találmányt) de persze ezt a szellemiséget sem kell eltúlozni, maholnap analfabéta cigókkal van tele az ország akikhez a többi "csávó" meg "luvnya" ijesztö sebességgel butul hozzá...
80 #7 monguzking
- 2018. April 19. 18:09:45
ne aggodjatok--biztos elpusztul emberiség 20éven belül--mostanában kevés szo esik tibetröl pedig ott kinaiak népirtást csinálnak föleg tibeti buddhizmust támadják pedig ha nem is rajongok tibeti buddhizmusért de azért biztos jelentös tisztito hatásuk volt egész földre nézve meditáciojuknak...
159 #8 vanyusha
- 2018. April 19. 20:21:51
Kína kapcsán kifelejtettem a lényeget.
Az elektromos autó,
Auto Messe 2018
Innovative Fahrzeug-Getriebe, Hybrid & Elektro-Antriebe .
motto:Mobilitas
Luft taxi- Büro taxi. kávézni kicsi buborék helikopterrel a városban.
DHL elektromos riksa kis csomag kiszállitása.

Mercedes benz kinai klon egyezség.
Kina gyárt merciket! kinaiaknak kinában prémium kategória lenyomta európa i gyárak kapacitását.
Afrikába közép kelet europán kersztül nagy mennyiség ben kivitel történik német régi kocsik van kereslet német öreg szakik utaznak beüzemelni bontók online vásárlói afrikai nepperek.stb.

Skoda eletr x eletromos földgáz, croos over 4x4 stb városi, urbanus polgároknak szakálas kockásinges.

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.10 masodperc
326,933 egyedi latogato