Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

ENSZ főtitkár a koronavírusról: "A rendes szabályok nem érvényesek többé"

BelföldHáború, csak másképp. Végre! A világ hadban áll a SARS-CoV-2 koronavírussal - jelentette ki António Guterres ENSZ-főtitkár csütörtökön genfi sajtótájékoztatóján, amelyet videókonferencia útján tartott New Yorkban. Guterres haladéktalan és összehangolt fellépésre sürgette a világ vezetőit a globális járvánnyal szemben.

Az országos szintű jelenlegi intézkedések nem veszik figyelembe a válság globális és összetett mivoltát

- emelte ki Guterres. "Példátlan helyzetbe kerültünk, ahol a rendes szabályok nem érvényesek többé" - mondta. Az ENSZ-főtitkár hangsúlyozta: "csak annyira vagyunk erősek, mint a leggyengébb egészségügyi rendszer". Sürgette az országokat, hogy növeljék az egészségügyi kiadásokat és segítsenek a nemzetközi közösség azon tagjain, amelyek kevésbé tudtak felkészülni a járványra.

Guterres aláhúzta: kirívóan fontos a fertőzés terjedésének feltartóztatása. "Milliókat ölhet meg a vírus, ha futótűzként hagyjuk terjedni különösen a világ legkiszolgáltatottabb régióiban" - figyelmeztetett. Kiemelte emellett a gazdasági szolidaritás fontosságát is a járványügyi helyzetben. Mint mondta, enyhíteni kellene a kiszolgáltatott országok adósságterhein.
"Szinte biztosra vehető - a talán rekordokat döntő - globális recesszió".

Link

Hozzaszolasok

267 #1 Perle
- 2020. March 20. 21:40:07
Magyar innovációval a vírus ellen:
;)
https://www.youtube.com/watch?time_co...e=emb_logo
8 #2 miskolcilaci
- 2020. March 20. 21:52:24
Még több félelem. Ha lehet huszonnégy órán keresztül mindennap! Legyen még több paranoiás, akik egy valóságosnak vélt téveszme fogságában gondolataikkal kinyírják magukat! S a beköszönő Új Világrend peremén a gazdasági összeomlás után, talán meglesz a megtervezett 65 millió halott alaphangon! Nem is beszélve a kedvező hiteleket felvett, majd munkanélküliként fizetni képtelen földönfutókról!
8 #3 miskolcilaci
- 2020. March 20. 22:04:57
Villámgyorsan összeomlik a teljes magyar ipar, ha nem csinálnak valamit a határokon

Átlagosan szűk egyhavi készlettartaléka lehet a magyar feldolgozóipari vállalatoknak. A legnagyobb cégeknél még ennél is jóval kevesebb, legfeljebb kétheti termeléshez szükséges anyag áll a raktárakban, sok helyen pedig csak napokban számolnak.
Mivel ezeknek az alapanyagoknak, alkatrészeknek a többségét rengeteg cég külföldről szerzi be, a kamionforgalom akadozása miatt már most is vannak olyan üzemek, ahol a kereslet ugyan lenne, mégsem tudnak teljes kapacitáson termelni. A hiány nagyon hamar végiggyűrűzhet a teljes feldolgozóiparon, és – első körben a csomagolóanyagok leapadása miatt – az élelmiszerellátásban is gondot okozhat.

Több tízórás határátlépés

Tulajdonképpen abban a pillanatban, amikor először felmerült egy Európai Unión belüli határ – konkrétan az olasz-szlovén – lezárása, kaptunk olyan jelzéseket, hogy gazdaság működőképessége szempontjából eddig ez a legnagyobb kockázata a koronavírus-járványnak. Pedig addigra már összeomlott az idegenforgalom, a vendéglátás illetve a rendezvényszervezési szektor minden eleme, és a korlátozások miatt egyik pillanatról a másikra megszűnt a piaca a szolgáltatócégek egy jelentős részének is. Ezek azonban jellemzően egy-egy iparágat érintettek, a közúti áruszállítás ellehetetlenülése azonban nagyon rövid idő alatt a teljes gazdaságot meg tudja roppantani – szólt az érvelés.
Kapcsolódó cikk

A kamionosok áldozatvállalása nélkül összeomlik az egész gazdaság

Túl kell élnünk, de jó lenne, ha a rémálmainkból nem arra ébrednénk, hogy a gazdaság romokban hever, és az újjáépítés a legfőbb projektünk.

Arról, hogy a logisztika, azon belül is a közúti áruszállítás milyen problémákkal küzd, már írtunk korábban. A lényeg, hogy a határok lezárása és az elrendelt intézkedések miatt nagyon durva várakozási idő alakult ki, és az egész szektorban nagyon komoly a bizonytalanság, és egyre kevesebb a bevethető ember. A várakozás már egy-egy határszakasznál is fennakadásokat okozott, mostanra azonban lényegében az összes európai országban döntöttek a fizikai határok lezárásáról (lásd a lenti térképet), ráadásul a szabályozás sem egységes, így teljes a káosz.
Szerdán lényegében egész Szlovákián keresztül a csehországi Brnoig, 93 kilométer hosszan sorakoztak azok a kamionok, amelyek Magyarországra próbáltak belépni Rajkánál. Délután már csak 65 kilométeres volt a sor, de ez is több 10 órás várakozást jelentett.
Több feldolgozóipari céggel beszéltünk az elmúlt napokban, és bár abban van eltérés, hogy a termelésüket vissza kellett-e fogni az akadozó szállítások miatt, és ha igen, mennyire, az alapanyagellátásban mindenki tapasztalt fennakadásokat, több napos késéseket, elmaradt rendeléseket.

Jobb esetben hét hét tartalék

Ezért megnéztük, hogy meddig lehetnek képesek termelni az egyes cégek, ha tartós lesz a mostani állapot. Összesen közel ötven feldolgozóipari vállalat elmúlt ötévi adatait néztük át, elsősorban az elektronikai szektor, az alapanyaggyártás, illetve az élelmiszer, az autó és a gyógyszeripar legnagyobbjai közül (ha kíváncsi vagy a módszerre, kattints a csillagra)*.

A vizsgált vállalatok év végi készletszintjei alapján az elmúlt években átlagosan legfeljebb 30-40 napnyi termeléshez szükséges tartalékuk volt.

Szakértők és korábbi elemzések szerint a teljes feldolgozóiparban ez a szám némileg nagyobb lehet, átlagosan nagyjából 50-60 nap.
Az egyes ágazatok között, sőt akár még azokon belül is nagyon komoly eltérések lehetnek. Az elektronikánál a négy hetet sem éri el ez a szám, míg a gyógyszeriparban (igaz, itt kevés gyártó van, és ők sem közölték mind a számoláshoz szükséges adatokat) ennél háromszor nagyobb tartalék lehet. Első ránézésre az autóipar 38 napja nem annyira kevés, de maguk a nagy autógyártók ennél sokkal kisebb, jellemzően öt és kilenc nap közötti készletszinttel működnek, az adatot a beszállítók, és például az abroncsgyártók húzzák fel.

Más kérdés, hogy a nagy autógyártók esetében ez teljesen irreleváns, hiszen ők már leálltak, hivatalosan a kereslet összeomlása miatt.
Ráadásul a fenti számok az elméleti maximumot jelentik, hiszen a számolásnál azt feltételeztük, hogy minden alapanyagból ugyanannyi van, márpedig ez nem igaz. Vannak olyan termékek, amikből sokkal kisebb készletet tartanak a cégek, így

a tényleges tartalék a fenti adatok legfeljebb fele lehet.

Sőt, bizonyos esetekben ennél is kevesebb, hiszen ahogy egy különböző termékekhez címkéket gyártó vállalatnál lapunknak elmondták, vannak olyan alapanyagok, amelyeknél lényegében just in time (JIT) rendszerben működnek, azaz azonnal felhasználják őket, amint beérkeznek. Így ezekből legjobb esetben is csak pár napnyi készletük van, márpedig az alapanyagok több mint fele import. Ez egyáltalán nem egyedi, a normál működés esetén a költségek jelentős csökkenésére alkalmas JIT modellt rengeteg iparágban használják.
Kapcsolódó cikk

176 ezer magyar dolgozó nézi, ahogy satufékkel leáll az autóipar

Az itteni gyárakkal együtt lassan a teljes európai járműipar leáll, így valószínűleg a beszállítóknak sem lesz más választásuk.

Napokban számolnak

Most azonban nemhogy just in time nincs, de lényegében megjósolhatatlan, hogy egy-egy kamion mikor fut be.


Múlt hét pénteken kellett volna érkeznie egy szállítmányunknak Németországból. Először azt mondták, hogy hétfőn számíthatunk rá, majd, hogy jön szerdán, végül csütörtökön futott be – mesélte egy cégvezető.

Ez teljesen általános, több vállalat is azt mondta, folyamatosan kapja beszállítóitól a jelzéseket a várható késésekről függetlenül attól, hogy Európa melyik részéről szállítanak. Olaszországban még ennél is rosszabb a helyzet. Bár akadt cég, amely még arra számít, hogy idővel megkapja a Firenze környékéről indított megrendelését, mások már nem reménykednek.


Az olasz beszállítóink azt mondják, hogy össze van állítva a rendelésünk, de egyszerűen nincs, aki elhozza – mesélte egy fémfeldolgozással foglalkozó vállalat vezetője.

Náluk egyébként 40 százalék körül van az Olaszországból érkező alapanyagok aránya, így most úgy számolnak, hogy napokon belül legalább ennyivel, de inkább 50-60 százalékkal kell visszafogniuk a termelést. Egy másik cégnél pedig azt mondták, hogy már most is csak 80 százalékon termelnek, és ha nem javul a helyzet, akkor nagyjából tíz nap múlva teljesen le kell állniuk.

A már említett címkéket gyártó vállalatnál is már napok óta hiány van bizonyos alapanyagokból, de eddig mindent tudtak pótolni mással. Ez ugyan sokkal nagyobb anyagveszteséget jelentett, de legalább a termelést nem kellett visszafogni. A cég vezetője azonban úgy számol, hogy sokáig ez nem tartható, hiszen már abból is kezdenek kifogyni, amivel eddig sikerült helyettesíteni a kieső anyagokat.

Hamar eléri az élelmiszeripart

Az egész folyamat ráadásul öngerjesztő, hiszen, ha az importanyagok elakadása miatt néhány magyar vállalat kiesik, akkor azoknál is fennakadás lesz, akik főleg hazai beszállítókkal dolgoznak. Például egy cimkegyártónál ez azért kifejezetten ijesztő, mert nekik a legfontosabb vevőik az élelmiszeripari cégek, így ha ők nem tudnak szállítani, akkor az nagyon hamar az élelmiszeripari ellátásban is gondot okozhat. A probléma pedig egyáltalán nem egyedi, egy forrásunk azt mondta, hogy

a csomagolóanyagok esetében különösen nagy a baj, és ez rendkívül gyorsan begyűrűzik az élelmiszergyártásba,

hiszen az ételeket többségét csomagolás nélkül nem lehet tárolni, szállítani, eladni.

A cégvezetők és gazdasági szakemberek véleménye a lehetséges megoldásról teljesen eltérő. Több vállalatvezető is azt mondta lapunknak, hogy ha kell bezár, sőt akadt olyan is, aki szerint néhány hét teljes leállásra lenne szükség. Mások szerint a kormánynak kellene lépnie, hogy valamilyen módon megoldja a közúti szállítmányozást, és különösen a határátlépések felgyorsítását, mert enélkül ha akarjuk, ha nem, le fog állni a magyar ipar.

Ha van erre koncepció, akkor az ország működése szempontjából elengedhetetlen szolgáltató és gyártó kapacitások fenntartása érdekében megalkotott Létfontosságú Magyar Vállalatok Biztonságáért Felelős Akciócsoport akár segíthetne is. A csoport csütörtökön 71 cégnél kezdte meg a munkát. Az érintett vállalatokhoz néhány tagú katonai, honvédelmi irányító csoportot küldenek ki, amelyek nyomon követik és koordinálják a vállalatok működését.

Azonban eddig elsősorban állami cégeknél, illetve közüzemi szolgáltatóknál jelentek meg, másrészt az sem egyértelmű, hogyan tudnák megoldani az ellátási problémákat a katonák, és van-e erre egyáltalán tervük.
https://g7.hu/vallalat/20200320/villa...hatarokon/
118 #4 keepfargo
- 2020. March 20. 22:17:14
okos ám egy illyen főtt-titkár...ez megmondja...az ENsz meg: eza e'nesze-neked, - legalább olyan hatékony (lesz, van, vót' ), mint a soros(!) titkára...
(vagy újmagyarul: titkárJa )

ez a dejó + a mogyoró
267 #5 Perle
- 2020. March 20. 22:21:52
Annyira ráálltak a világban az iparosításra, hogy közben a termőföldek elvesztek, egyre kevesebb a megművelendő föld. Lakoparkok, raktárbázisok, utak vannak a helyükön ahelyett, hogy élelmiszert termelnének rajtuk. Ezt figyelem már évtizedek óta. Büntetlenül veszik ki a termelésből a termőföldet, ez halálos bűn.
237 #6 csaje
- 2020. March 21. 09:29:23
A HÁTTÉR HATALOM AZ EMBERISÉG MEGFÉLEMLÍTÉSÉVEL ÉS EZZEL EGYÜTT AZ EMBEREKET AKARATLANUL RÁVÉVE ARRA, HOGY BESZÉLJENEK A FÖLDÖN TERJEDŐ VÍRUSRÓL, RÁVESZIK AZ EMBERISÉGET, HOGY /MIVEL TEREMTŐK VAGYUNK AKKOR IS, HA NEM TUDNAK RÓLA/, SAJÁT MAGA TERJESSZE A SZINTE NEM LÉTEZETT VÍRUST.

HOGYAN MŰKÖDIK?

FÉLELEM FREKVENCIÁJA 100HZ.

MIVEL ÁLLANDÓ BESZÉDTÉMA A VÍRUS, úgy működik, hogy 17 másodpercig rágondolsz, máris működésbe hozod magadba az adott dolog rezgését, amire a Vonzás Törvénye, még többet ad ennek a gondolatnak a rezgéséből. 68 másodperc múlva kiépül belőle az ideghálózat, még többet gondolsz rá, uralkodó gondolattá válik, a tudattalanba kerül, és a SZÍV SUGÁROZZA, MINT FÉLELEMKELTŐ ÉRZÉST. A SZÍV 5000X. ERŐSEBB MÁGNESES ENERGIÁVAL SUGÁROZZA KI A KÖRNYEZETBE, MINT AZ AGY EZÁLTAL TERJED.

HOGYAN BETEGSZEL MEG? ÚGY, HOGY A FÉLELEM HATÁSÁRA ÖSSZEHÚZÓDNAK A DNS LÁNCOK, A KÓDOK KIKAPCSOLNAK ÉS 300 000-SZERESÉVEL GYENGÜL MEG AZ IMMUNRENDSZERED!

A DNS LÁNC KIKAPCSOLÓDÁSA, ÉS FOGÉKONYSÁGOD A MEGBETEGEDÉSRE ADDIG TART, AMÍG EL NEM KEZDED ISMÉT AZ ÖRÖMET, ELISMERÉST, HÁLÁT ÉS SZERETETET ÉREZNI! EKKOR A DNS LÁNC MEGNYÚLIK, A KÓDOK BEKAPCSOLNAK ISMÉT, MINTHA FELOLTANÁD A LÁMPÁT. EKKOR 300 000-SZERESÉRE NÖVELHETJÜK ELLENÁLLÓ ERŐNKET.

HA KITARTUNK POZITÍV ÉRZÉSEINK MELLETT, ÚTJÁT ÁLLHATJUK A BETEGSÉGEKNEK, MERT EZZEL MEGERŐSÍTJÜK IMMUNRENDSZERÜNKET.

TEHÁT A KULCS, MINT MINDENRE: A SZERETET 528HZ FREKVENCIÁTÓL.

MEDITÁCIÓS GYAKORLATOKKAL, POZITÍV AFFIRMÁCIÓKKAL, ÖNSZUGGESZTIÓVAL, HÁLAGYAKORLATOKKAL ÉRED EL.

Lehetőség szerint kerüld a média negatív híreit.

Mária Magdolna Molnár Szeretet és Fény! Ötödik dimenzió csoport vezetője,
237 #7 csaje
- 2020. March 21. 09:36:13
3 #8 Enid
- 2020. March 21. 09:39:30
2019. Szeptember: A John Hopkins University figyelmeztet a világjárványra. Olvasta valaki? - VikThor? Conte?...

https://scenarieconomici.it/a-settemb...ascoltata/
267 #9 Perle
- 2020. March 21. 09:47:06
Azt írja itt az újság, hogy az amerikaiak sem rendes szabályokkal védekeznek a vírus ellen. Nem klotyópapirt és élelmiszert spájzolnak be, hanem lőfegyvert, lőszereket is.
Hátha jók lesznek azok is valamire.
https://www.tt.com/artikel/16776567/c...waffen-ein

Sőt, mi több.. Ilonka Maszk is felveszi a szájmaszkot. Bazárnak a gyárai, de ő egyenlőre tesz rá.;)
https://www.greentechmedia.com/articl...o-covid-19
165 #10 LM
- 2020. March 21. 14:49:55
Annyira nem, hogy talán még blue beam show is lesz. Nézzétek mit fényképeztem jártamban-keltemben
https://i.imgur.com/PnHsrNP.png

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.09 masodperc
317,848 egyedi latogato