Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Klímaváltozás – avagy: #mindmeghalunk? – beszéljünk róla!

TanácsadásGerry ajánlásával! Zee hsz-e kiemelten figyelemreméltó.
Egy rendhagyó poszt következik, aminek a megírása már régóta érlelődött bennem, és úgy hiszem itt az ideje, hogy beszéljünk erről a rendkívül komoly témáról. Nézzétek el nekem, ha esetleg leírok olyat is, amit mások csak gondolnak, de nem mondanak ki, de úgy érzem, hogy a klímaváltozás témájában csak a száz százalékos őszinteségnek van értelme. Vágjunk is bele.



Napi rutinom közé tartozik, hogy többször végignézem bizonyos híroldalak cikkeit, és megpróbálok tájékozódni a világ dolgairól. Ez persze gusztus dolga, és nem is kívánom e tekintetben a vitát szítani – valamint ennek helyt sem adok -, de én általában index-szel nyitok és 444-el folytatom. Ennek nincs köze a politikához, egyszerűen ez a szokásom, noha ha teljességgel őszinte akarok lenni, akkor a valódi, nagy, rendszeresen frissülő híroldalak közül az indexet tartom a leginkább objektívnek.

Azt azonban szerintem nem csak én vettem észre, hogy a 444-en (máshol is, de ott kirívóan) elszaporodtak a klímaváltozással, klímakatasztrófával kapcsolatos cikkek. Napi 1 vezető cikk biztosan megjelenik a témában, de nem egyszer előfordul az is, hogy kettő.

Gyorsan leszögezném, hogy ez remek dolog. Nem kell és nem is szabad a homokba dugni a fejünket, a klímaváltozásról beszélni kell. Tudatosítani kell.

Itt gyorsan kell még tennem egy kanyart, de ígérem, hogy rövid leszek. Ha emlékeztek a Cool Túrában Rubin Carver karakterére, akkor nagyjából be tudjátok lőni, hogy én hogyan állok az élethez és a mindennapokhoz (kb ugyanúgy, ahogy Rubin). Túlságosan sokat agyalok, ahelyett, hogy farkalnék, ahogy az öreg tata mondta neki a filmben.

Nos éppen ezért meglehetősen nagy hatással vannak és voltak rám a klímakatasztrófával kapcsolatos cikkek. Miután este elolvastam a napi aktuális bejegyzést, előfordult, hogy órákig nem tudtam elaludni, vagy épp másnap egész nap ezen agyaltam.

Jó. Hisz pont ez a cél – gondoltam nagyon sokáig. Van azonban ezeknek a cikkeknek egy nagyon rossz közös tulajdonsága.

Természetesen tisztában vagyok vele, hogy a legtöbb megjelenő írás egy átvett (és fordított, sokszor hibáktól hemzsegően fordított) anyag, így nem tehetnek róla a srácok, de ez – és ezt magamon tapasztalom – sokkal nagyobb gond, mint amilyennek elsőre tűnik.

Mert hogyan is reagál egy átlagember ezekre az írásokra? Nos ha a magam példájából indulok ki, akkor ahogy szaporodnak a bejegyzések, úgy kezdtem el egyre komolyabban venni a témát. Aztán amikor a sokadik cikk után már azt érzem, hogy itt bizony nem babra megy a játék, akkor az agyam elkezd szelektálni. Visszakaparom az emlékeimből, hogy mit olvastam az egy héttel ezelőtti, múlt havi, tegnapi cikkben, mik a közös nevezők, mik azok az adatok, előrejelzések, amelyek több tanulmányban is felbukkannak. Amiknek több a valószínűsége, mint a többi variánsnak.

Az átlagolvasó ekkor jön rá, hogy a helyzet korántsem olyan rózsás, mint amilyennek nemrégiben lefestették. A helyzet szinte bizonyosan sokkal rosszabb, mint amilyenre gondoltunk.

Aligha reális cél a jelenlegi kibocsátásokkal az évszázad végére akár 1.5, de még csak 2 Celsius alatt tartani is a felmelegedést az ipari forradalom előtti időszakhoz képest. Nagyjából ez a helyzet.

Lefordítva, vagy épp másképp megfogalmazva, ez azt jelenti, hogy a jelenlegi ütemet nézve és nem túl optimistán gondolkodva a klímakatasztrófa nem az unokáink életét fogja tönkretenni, hanem a miénket. Nem évszázados ütemben kell gondolkodnunk, nem 2100-ra lesz itt nagyon nagy a baj, hanem jó esetben évtizedes léptékben kell mérnünk és még bőven a mi életünkben beüt a gond. A nagyon nagy gond.

Innentől pedig egy rendkívül komplex problémával állunk szemben. Olyannyira komplexszel, hogy belekezdeni is nehéz a boncolgatásába. Mert korántsem (lenne) elég az, ha csökkentenénk a CO2 kibocsátást. Az sem lenne elég, ha egy varázscsettintésre megszüntetnénk. Nem mintha erre jelenleg reális lehetőségünk lenne.

Bár ilyenkor reflexből a megújuló energiaforrásokra való átállás a válasz, ez sem ennyire egyszerű. A napelemek hatásfoka (igen, még a modern, mostani napelemeké is) meglehetősen alacsony. Ráadásul a gyártásuk meglehetősen környezetszennyező (és ezzel párhuzamban ide is vehetjük a közlekedés és az elektromos autók kérdését is), arról nem is beszélve, hogy az energia tárolását is meg kellene oldani, de a mai akkumulátorok – legalábbis környezetvédelmi szempontból – erre nem alkalmasak. A szélerőművekkel szintén hasonló a helyzet (és nagyon nem lehet bárhova telepíteni őket), a fúziós erőmű egyelőre még csak papíron létezik, annyi időnk pedig közel sincs, hogy kivárjuk, míg kézzelfogható lesz.

Marad az atomenergia. Ami nem épp most éli virágkorát, népszerűségét rendesen aláásták, elsősorban azokkal a nem hatékony “zöld” megoldásokkal, amik globálisan működésképtelennek tűnnek.

(Gondoljunk csak a sokat emlegetett Németországra, akik lengyel áramot kénytelenek importálni, hogy a kieső időszakban biztosítsák az áramellátást. Lengyel áramot, amely javarészt lignit égetéséből keletkezik). Mindezek mellett pedig az emberiség még többet és többet fogyaszt, még többet szennyez. Évről-évre egyre többet és többet.

De akkor most mi van? #mindmeghalunk?

Szóval amikor ez a valamennyire felelősen gondolkodó, jövőjéért aggódó egyszeri átlagpolgár eljut ide ebben a témában, akkor felteszi magának a kérdést: rendben, értem a problémát, látom, hogy mi a helyzet. Mit tehetek az ügy érdekében? Mint mondtam azonban,

Van ezeknek a cikkeknek egy nagyon rossz közös tulajdonsága.

Nevezetesen az, hogy semmiféle megoldást, kapaszkodót nem kínálnak. Nincs forgatókönyv. Nincsenek tervek. Mégis – valahol természetesen joggal – engem, téged, az olvasót, az átlagembert teszik felelőssé a közelgő világvégéért. Persze tulajdonképpen tényleg mi tehetünk róla: mi szemetelünk, mi megyünk mindenhova autóval, mi akarunk déligyümölcsöt enni, mi akarunk évente utazni. Mi vásárolunk, mi vagyunk a fogyasztók. Az a rendkívül speciális, de kétségbeejtő helyzet alakult ki, hogy

mi tehetünk az egészről, de épp mi vagyunk azok, akik igazán nem tehetünk ellene.

Nana, itt azért álljunk meg egy szóra. Ezzel véletlenül sem azt akarom sugallni, hogy szemeteljünk, üljünk autóba a bringa helyett, ne kerüljük a műanyagot, ne kapcsoljuk le a villanyt. Szó sincs róla. Minél környezettudatosabban élünk, annál jobb.

Csupán az a nagy büdös szituáció, hogy szelektíven gyűjthetünk mi akármennyire, olvashatunk gyertyafénynél, és járhatunk bringával a Balatonhoz, az a kialakult helyzeten már nem segít. Az egyén lelkiismeretének persze jobb, és a lokális környezet minél tovább megóvása rendkívül fontos. De a globális katasztrófa kialakulására ezek a tettek nagyjából semmilyen hatással sincsenek. Ennél már sokkal nagyobb a baj.

Hogy akkor mit tehetünk mi, átlagemberek, amivel valóban lelassíthatjuk, netalán visszafordíthatjuk a folyamatot? Nos jelen állás szerint semmit.

Az igazság az, hogy ahhoz, hogy valódi esélyekkel álljunk neki tenni valamit, ahhoz nagy nagy tettekre lenne szükség. Ez pedig a gondnak csak az egyik része. A nagyobb része az az, hogy ahhoz, hogy tényleges sikert érjünk el, ahhoz gyökeres változtatásra lenne szükség, ami azzal járna, hogy az emberek kialakult életszínvonalán nagyon nagyot kellene rendkívül rövid idő alatt csökkenteni.

De bevállalná-e az emberiség, hogy feladja a kényelmét annak érdekében, hogy az utána következő nemzedékeknek jobb legyen?

Régóta a levegőben lógó kérdés ez, csak épp az vele a baj, hogy már nemigen aktuális. Mert már nem arról van szó, hogy a dédunokáink érdekében kellene leszoni a dízelről, hanem arról hogy el kellene felejteni minden műanyagot, minden csomagolást, minden egyéni közlekedési eszközt, az évenkénti telefon/tévé/bármilyen kütyü cseréjét, az utazásokat, a déli gyümölcsöt, a tengeri halakat, mindent amit szállítani kell – méghozzá azonnal. Nem azért, hogy a dédunokáink majd jobban éljenek, hanem azért, hogy 2050-ben még mindig legyen emberiség. És akkor még nem beszéltünk a mezőgazdaság átalakításáról, az iparról – mert legyen ez bármilyen meglepő, az üvegházhatású gázok kibocsátásáért nem elsősorban a dízelautók a felelősek.

Oké, de akkor mégis mire várunk?

Elérkeztünk az egyik legérdekesebb részhez. Az igazság az kedves olvasóm, hogy tulajdonképpen nem várunk semmire. Azaz valószínűleg az első nagyobb katasztrófára várunk, de ami majd azután következik, az sem az a lépés lesz, amire az emberiségnek szüksége lenne. Most jönne ugye az a rész, hogy a mindenkori vezetést hibáztatom, és tulajdonképpen ez így is van. De hogy hűek maradjunk az eddigiekhez, itt is hozzátartozik az igazsághoz, hogy ez korántsem ilyen egyszerű.

Ahogy már kitértünk rá, az egyén szerepe nagy jelentőséggel bír a lokális környezet megóvásában, de a globális hatásokra nincs túl nagy ráhatása. Ennek két fő oka van: egyrészt a lehetőségei az egyénnek meglehetősen korlátozottak (erre mindjárt kitérek), másrészt ha a mindenkori vezetés az egyéntől várja a probléma megoldását, akkor az a félelmem, hogy hatalmas tévedésben vannak. Lássuk mire gondolok.

Az indexes srácok közül sokan belevágtak a plasztikmentes júliusba, szerencsére ennél közelebbi példám is van, van olyan barátom, aki szintén megpróbálja műanyagmentesen letudni ezt a hónapot.

Ez egy remek kezdeményezés, és lássuk be, ezerszer értelmesebb, mint egy ice bucket challange.

Ráadásul van egy nagyon fontos hozadéka, és ez már gyorsan ki is derült: gyakorlatilag lehetetlen műanyagmentesen élni.

Egész egyszerűen a boltban megvásárolható termékek 80-90 százaléka műanyag csomagolású, jobb esetben csak egy rétegben, rosszabb esetben – lásd lapkasajt, de ezernyi példát tudnék – többszörösen. Iszonyatos mértékben le kell adnunk az igényeinkből egy bevásárlás során, ha zéróplasztik módon szeretnénk kijönni az üzletből.

És akkor képzeljük el ezt nagyban. Hozzávetőlegesen ekkora, hirtelen szemléletváltás kellene ahhoz az élet szinte minden területén, hogy eséllyel vágjunk bele a bolygó felmelegedését gátló háborúba. Az anyagi, kényelmi javak 80-90 százalékáról le kellene mondanunk, nem évtizedek, hanem hónapok, de maximum évek alatt.

Az ember azonban a leglustább és legkényelmesebb állatfaj.

Ahogy a diákok jó része az utolsó utáni pillanatban írja csak meg a leckét, a globális problémára is hasonlóan reagálunk, nagyban. Ráér még. Jelenleg sokkal fontosabb a most kényelme, mint a jövő biztonsága. És persze lehet ujjal mutogatni, de az ember, pláne nagyobb tömegben… ilyen.

Szóval azt várni, hogy majd az egyén(ek) megoldják… az talán a legnagyobb hiba, amit a klímakatasztrófa elleni harcban el lehet követni.

Az ember nem fogja lejjebb adni a kényelmét (és ez alatt értsétek az autóval munkába járást, a déli gyümölcsöt, az új telefont, a minden héten új ruhát, a rendeljünk wish-ről minden napot és így tovább, a sor végtelen. A kényelmet. A fogyasztást. A jólétet.). Magától nem.

Mindig lesznek az átlagnál felelősségteljesebben gondolkodók, akik megpróbálnak utat mutatni, szelektíven élni, a lehető legzöldebb megoldásokat választani, lemondani dolgokról – annak ellenére, hogy megengedhetnék maguknak – de ezeknek az embereknek az aránya sajnos elhanyagolható a népességhez képest. S míg ez így igaz kicsiben, sajnos igaz nagyban is. A klímaváltozás egy globális probléma, az egész bolygót érinti. Míg az, hogy egy utcából csak 2 ember él ökológiai lábnyom nélkül, az sajnos éppannyira elenyésző hatású, mint az, ha pár európai ország eléri ezt a célt, de közben Kína, India, az USA és még jó pár nagyhatalom nem változtat. Helyileg ezt nem lehet megoldani, hisz hiába nem szennyezz Európa, ha a többi kontinens igen (csak példa): a klímaváltozás emiatt nem kerüli ki Európát.

de most komolyan. akkor #mindmeghalunk?

Nos hát… ki vagyok én, hogy erre válaszolhassak? Az most, 2019-ben már nagyjából tisztán látszik, hogy egy keménykezű, globális összefogásra lenne szükség. Párhuzamosan villámgyorsan áttérni a zöld energiára, visszaszorítani a CO2 kibocsátást, megreformálni a mezőgazdaságot és azonnal erdősíteni az arra alkalmas, amúgy kihasználatlan területeket. Ezzel együtt pedig a kínálati oldalon kellene lecsapni: mert amíg kapni déli gyümölcsöt, új telefont, dízelautót (helyettesítsetek be szinte bármit a listába), addig az emberek jó része meg is fogja venni. Amíg mindent műanyagba csomagolnak, addig az emberek a műanyagba csomagolt termékeket fogják vásárolni. Azt veszik meg, amire lehetőségük van. Meg kell szüntetni a kínálatot – ez másképp nem fog menni.

Csak hát ez a mában élő üzletembereknek, politikusoknak… valóban érdeke? Ma nem. Holnap, vagy tíz-húsz év múlva már az lesz, de akkor már késő lesz. Ráadásul emellett önmagában is fontos lenne a megfelelő tájékoztatás, használhatnánk mondjuk erre a közszolgálati csatornákat (de ez persze csak egy ötlet) Mert a mai átlagszavazó nem sokáig tartana meg egy olyan politikust, aki radikálisan lerontja az életszínvonalat, anélkül hogy tisztában lenne vele, hogy ez azt a célt szolgálja, hogy túléljük a bolygón a következő évtizedeket, évszázadokat. A globális diktatúra pedig még akkor sem biztos, hogy jó ötlet lenne, ha megvalósítható lenne. De nem az.

Szóval ez lenne az első – sőt, inkább a nulladik – lépés. Mint ahogy az látszik, ez már önmagában egy hatalmas összefogást, szemléletmódbeli váltást igényel, ráadásul rendkívül rövid idő alatt. Felmerül a kérdés, hogy van-e erre reális esély?

az utolsó mentsvár: a tudomány

Sokkalta életszerűbb verziónak tűnik az, hogy az emberiség hátradől amíg csak megteheti és rábízzuk magunkat az okosokra. Amíg lehetséges, addig alkalmazkodunk a megváltozott klímához, valahogy kezeljük majd a megváltozott körülményeket amíg lehetséges, bízva abban, hogy a tudósok előállnak valami korszakalkotó javaslattal.

Szóval megoldást én sem ajánlhatok. Csak kérhetem, hogy amennyire csak lehet, legyetek környezettudatosak. Óvjátok a közvetlen környezeteteket, és próbáljatok meg változtatni a már berögzült szokásokon, rutinokon. Nem biztos, hogy kell az az új ruha. Nem biztos, hogy azt a telefont le kell cserélni. Próbáljuk meg megadni a lehetőségét annak, hogy unokáink is fogják látni a Föld szépségét és hogy élhető lesz az életük. Tegyük meg, amit egyéni szinten meg tudunk tenni és bízzunk abban, hogy akiknek valódi, nagy ráhatása van a jövőbeni történésekre, azok hasonlóképpen cselekednek majd a közeljövőben.




Azt hiszem nagyjából ennyi lett volna így első körben. Neked, nektek mi a véleményetek? Hogy látjátok a kialakult helyzetet, hogy látjátok a jövőt? Miben látjátok – ha látjátok egyáltalán – megoldást? Mi az emberiség sorsa a soron következő évtizedekben?
Link

Hozzaszolasok

165 #11 LM
- 2019. July 19. 13:52:32
Az alapvetés, hogy még az ezzel foglalkozó tudósok között sincsen egyetértés, sem az okokban sem a hatásokban sem az előrejelzésekben. A bolygó mindig változott, jégkorszakok (amelyek kialakulásának és végének okát még ma sem tudják), kontinensek, meteorok (helló dinók) emberi beavatkozás nélkül is.

A legvalószínűbb káros hatásokon, tevékenységeken változtatni és ideális állapotokat teremteni? Ugyanmár az az emberiségnek nevezett massza aki most "uralja" a bolygót ezen a tudatszinten teljesen alkalmatlan. Az alja azért mert ön és közveszélyes idióta de ha nem akkor is a mindennapi megélhetésért küzd. A teteje pedig azért mert egy kaotikus világban ahol ő kontrollálja az erőforrásokat és az előállított javak, szolgáltatások újraelosztását könnyebb a kontrollt fenntartani és jó eséllyel húzza ki magát a negatív következmények alól. Azért emlékezzünk vissza amikor az ózon veszélybe került hipphopp meg tudták tenni a kellő lépéseket, miért? Nemhiszem, hogy azért mert Júlinéni leégett Pusztaszabadiban kapálás közben hanem mert az elit sem tudta kivonni magát a hatás alól.

Mit tehet az egyén? Szerintem szomorú de semmit amit tehet annak zéró hatása van, maximum a lelkiismeretét nyugtatja vele. Az egyén aki valószínűleg fejlett országbeli vagy elég jól él ahhoz, hogy ilyen dolgokkal foglalkozzon azt felejti el, hogy miközben azon gondokodik mit tehetne addig jut rá tíz v. százezer olyan akit pont semmi más nemérdekel csak a puszta túlélése mert mondjuk még tiszta ivóvízhez sem jut. Egyszerűen nem ezeken a szinteken dől el ez a dolog, szerintem.

Viszont ha tájékozódik az egyén, tudja hogyan működnek a dolgot akkor talán tud úgy helyezkedni, hogy a lehetőségekhez képest jól jöjjön ki a helyzetből. Persze jó lenne ha nem így lenne, cáfoljatok meg, örülnék neki

Gyorsan ideszerkesztettem még egy kis számolós feladatot, hogy ne legyen ilyen száraz a hozzászólás :D
Dubaiban csináltak egy sípályát (hol máshol mint a sivatagban, ígykell ezt)
A feladat: számold ki, hogy a létesítmény energia szükséglete mennyi egyetlen napra. Az Emirátusok energia mixével számolva számold ki, hogy ez az egyetlen nap mennyi co2-öt juttat a légkörbe. Utána számold ki, hogy a saját autód helyett ha biciklivel jársz akkor mennyi km-et kell megtenned, hogy ezt az egyetlen napi Co2-öt "megspórold" szegényeknek és hogy ez az életedből hány órát vesz el (hogy a bicikli lassabb mint az autó) Csak felületesen néztem utána de csak a hűtés 10MW és UAE energiamixének 98% -a gáz. Sok sikert és kíváncsi vagyok hányszor kell körbetekerni a Földet :)
1648 #12 Avian
- 2019. July 19. 14:27:21
Jut eszembe a tiszta ivóviz...a kutak apadása azóta ismeretes föoeg mióta palackozzák napi 3 müszakban azaz folyton a vizeket....Albertirsa és alföldi viznyerö rétegeknél az apadás már látványos.
Van viz a szahara alatt is tán az olaj és gyémántból eredö pénzeket nem magánzsebekbe kéne landoltatni hanem kútakat furni az embereknek...naja minek egyszerübb a Földközire kitenni és euba betolni öket.
139 #13 jozsef toth
- 2019. July 19. 14:31:30
165 #11 LM !
Ezt nem kell cafolni!
De lehet ,hogy lesznek akik szeretnek baszakodni!
20 eve senki se gondolt arra ,hogy a VIZ ilyen komoly problemakat fog okozni.Na de ha jol bele gondolunk ;levego,viz es elelem ami nagyon fontos ;
Tehat ezt a harmat KELL mergezni es el venni!!!
Mindjart jobban lehet szabajozni a TUL szaporodast.
Az anyagi bazis tonkte tetele csak SZAR a tortan!
Mivel az itt marad! Azt senki se viszi magaval.
Csak ahogy mondjak.
Az anyag nem vesz el.
CSAK GAZDAT CSEREL!!!:(
116 #14 livia
- 2019. July 19. 20:29:36
Szerintem ebbe embernek nem kéne belepofátlankodnia. A természetre kell bízni a fluktuációt. No, meg a Jóistenre. Ez a természetellenes beavatkozás az ember részéről, igaz meghosszabbítja az életet, de szerintem károsítja az élet minőségét.. Nem szabad Istent játszani. Megbosszulja magát.
99 #15 MORMOTA1968
- 2019. July 19. 20:33:20
"Minden út zsidóba vezet 1-2-Jásdi Kiss Imre előadása!" Más is mondta már, de ő is elmondja, hogy akkora földalatti alagút rendszeren, csővezetéken viszik ki Magyarországról a vizet Izrahellbe, hogy egy kamion simán megfordul benne! Volt már róla szó itt a főoldalon is, hogy már mikor megszülettek ezek a tervek! Ha olajat, gázt lehet országokon keresztül, vagy akár a tengerek, óceánok alatt is elvezetni sok ezer km-en keresztül más földrészekre, országokba, akkor pont az édesvizet ne lehetne? Már aki nem hinné el az igazságot, annak szól ez! A zsidók mindig is másoktól lopták, vették el amit csak megkívántak, még erőszak se kellett hozzá, elég ha a mindenek feletti ellenőrzés jogát megszerzik és ezt a birkásított tömegekkel simán meg is tehetik! Alagutakat pedig már nem csak dög nagy gépekkel lehet fúrni, de lézernyalábokkal is, amik mindjárt gondoskodnak a vízzáró kerámiarétegről is! Még a FIX HD TV egyik régebbi Enigma, műsorában volt erről szó az új Denveri reptér alatt kiépített bunkerrendszer kapcsán.

De ugye most hogy Izrahell úgy döntött, megérett az idő a Kárpát-medencei birka és baromállomány likvidálására, már nem lesz szükségük a víz kilopására a Közel-Keletre! Jövőre elintézik nekünk, hogy minden minket körbevevő nép akik eddig is gyűlöltek, a Trianoni határok visszaállítása kapcsán mindenhol elkezdje irtani a magyart! A zsidóknak meg csak hátra kell dőlniük és kényelmesen pezsgőzve kivárni míg egymást gyilkolja a sok gój birka! Őket az idetelepített USA hadsereg fogja védeni, no meg a saját katonáik is! Ez a téma most nem egészen vág ide, de talán még is!

Talán még időben törvényt kellett volna hoznia minden országban, minden népnek arra vonatkozólag, hogy legyen a gazdagodásnak egy felső határa, aminél jobban már senki sem gazdagodhat! És egyetlen közösségnek sem szabadna hagynia, hogy magán személyek, született pszichopaták bitorolják a pénz teremtés jogát! A pénz mozgásának ellenőrizhetetlensége teremtette meg a feltételeit annak, hogy bármit megtehessenek egyesek az összes többi ember és az egész bolygó élővilágának rovására! Hogy rájuk nézve mindenféle súlyos következmények nélkül hozhassanak létre tömegpusztító fegyvereket, hogy belekontárkodhassanak az időjárásba, megszeghessék a Föld törvényét, ami a természet törvénye! Ezeket a pszichopatákat és segítőiket kellene sürgősen likvidálni írmagjáig! Minden baj ott kezdődött, mikor az ember úgy gondolta meghódítja a vizeket, a levegőt, majd a világűrt is! A technológiák, amiket ősrégi építményekből, itt-ott elásva, elrejtve megtaláltak és felhasználtak rossz célokra is, vagy idegen fajoktól megszerezve így vagy úgy, ez indította el a lejtőn mindig is az emberiséget! Egyetlen más élőlény se játszik Istent, csak az ember! EZ A BIBLIAI TILTOTT GYÜMÖLCS!!! Az Istent játszás, a túl sok tudás! Akárkik is alkották meg a modern embert, hogy az ő céljaikat szolgálja, halálra ítélték egy újabb bolygó élővilágát! Az emberiség nagy részéért nem kár! Csak a természeti népek, akik nem tesznek túl nagy kárt az őket körülvevő élővilágban érdemlik meg a megmaradást, a modern civilizált ember nem! Mi kártevők vagyunk! Csak az élővilágot sajnálom én is, az ember megérdemli amit kap! Miattunk, a mi nagyon okos és értelmes fajunk miatt szenved minden más élőlény is! Be kellene fejeznünk az Istent játszást, ezt a kapzsi harácsolást, mert ez a bolygó nem a miénk! Ezt csak a pszichopaták által kiagyalt vallások hitetik el egy nem egészen normális fajjal, az emberrel! Nincs semmiféle jogunk ezt tenni a bolygóval, ami életet ad nekünk is! A FÖLD TÖRVÉNYEIT KELL CSAK MEGTARTANUNK, DE AZT KÖTELEZŐEN MINDENKINEK! AZ EGYETLEN IGAZI TÖRVÉNYT! Ez a levegőbe kiszórt vegyi szar csak még jobban felhevíti a légkört! Fóliát húz a bolygó köré, mi pedig minden más élettel együtt szépen megfőlünk alatta! Ezek a természeti katasztrófák mind embernek nem nevezhető elmebetegek által előidézett mesterségesen létrehozott katasztrófák! Nagyon beteg faj a miénk, hogy ezt hagyjuk, sőt segítjük! Ipari forradalom, futószalagon tömeg gyártott termékek milliói! Fejlődés mi? Csak épp visszafelé! Ha valóban léteznek értelmes fajok az emberen kívül, tegyék már meg azt a kis szívességet, hogy szedegessék már le a világűrből azt a sok kiba@ott műholdat, ami után beszarna minden ku@va technológia idelent! Vagy ha nem is minden, de legalább nem lehetne globálisan alkalmazni műholdakon keresztül közvetítve! Már ez nagyon sokat jelentene a földi élet megmaradása és az uralkodói osztály ledarálása szempontjából! Vagy jöjjön aminek jönnie kell, pusztuljon minden és mindenki! s_hihi
139 #16 jozsef toth
- 2019. July 19. 21:39:36
99 #15 MORMOTA1968 !
Persze meg a Balaton alatt is kaszino,es pezseg ott az elet!Arrol is voltak fotok!
Most 3 eves gyerekek szuper teknikakat csinalnak!
Az elienek meg jonnek mennek .
Most mar tenyleg csak az istenek tudnak itt eligazodni.
De ez a tavolsag (Magyarorszag es izrele kozott)tobb mint 3200 kl .
Kozbe nehany orszag es + a foldkozi tenger.
Eleg ugyessen es gyorsan csinalhattak TITOKBA !
De csak eddig! Mert ugy ez most mar NEM TITOK!!
238 #17 bivaly
- 2019. July 20. 04:21:29
Az emberiségnek nevezett csődtömeg naponta 24 órában folyamatosan pusztítja önmagát. Ezt nevezik hivatalosan fenntartható fejlődésnek. A pénz és a vele járó hatalom, vagy ha akarom a hatalom, és a vele járó haszon uralkodik minden felett. A Józan Ész vagy kétszáz éve ki lett végezve, leszármazottai nincsenek.

A világot a jólét mocska fogja végérvényesen maga alá temetni ! És nem átvitt értelemben, hanem fizikailag, szó szerint.
1349 #18 Nagy Levente
- 2019. July 20. 12:27:46
Bivaly, igen így a pontos - jól látod -: " A Józan Ész vagy kétszáz éve ki lett végezve, " A "leszármazottai nincsenek" ezt azért én is pontosítanám úgy, hogy az a szellemiség ami addig a nép java részét jellemezte megszűnt, mert megszüntették a fegyverekkel, az átneveléssel és egyéb ráerőltetett szocializációs és integrációs folyamatokkal pl. kötelező iskola és már óvoda is! Megy a butítás és hülyítés ezerrel, azóta is. A kétszáz éves távlat "vízválasztója" a "nagy francia forradalom" - kezdete: 1789. július 14. -, amit a "nagy" jelzővel a marxista történelemírás lát el és elméleti alapja a "felvilágosodás" eszméje, ami nyugati filozófiai eszmeáramlat (pont fordítva: nem hogy felvilágosodás, hanem maga a sötétség)! A folyamatok, azért sok tekintetben korábban elkezdődtek. Talán Európa szerte legkésőbb nálunk magyaroknál, amikor egy sikeres pozsonyi csata - 907. július 4. és 7. közé tehető - után nem sokkal a 892-ben köttetett "vérszerződést" feltehetőleg Taksony és még pár vezér felrúgta (a vérszerződés elárulása avagy hazaárulás, ami ma is folyik), és a Lech-mezei csata Augsburgnál - 955. augusztus 10. - már vereség volt a "magyar rend" szemszögéből. Ezt a vereséget Taksony fia Géza fejedelem meg is "pecsételi" a Quedlinburgi szerződés - 973 - követei általi aláírásával, amit a Lisszaboni EU szerződés korai elődjének tekinthetünk! Géza fia István, Imre herceg (fia) halála árán jön rá (kivel nyugati szokás szerint egy "programozott vadkan" végzett) hogy milyen nagy hiba volt a vérszerződés "felrúgása" és amit tudott megpróbált visszacsinálni (mint tudjuk mára későn). Aztán a Hunyadiak, Rákóci, Budai Nagy, Dózsa, vagy az 56'-os szabadságharc során, stb. próbálkoztak visszaállítani a régi rendet, de nem sikerült mindez idáig. Nehéz volt már ez, mert többek között pl. az egyház főpapjai a nekik nem tetsző részeket, már az Aranybullából - 1222 - törölték ill. nem rakták már bele. A Werbőczy Istvánhoz köthető Hármaskönyv (Tripartitum) -1514 - is ezt az egyre "süllyedő" világnézetet erősítette meg! Így mára esélye nincs "szinte", hogy ez a régi magasabb "rendű" szellemiség kerekedjen felülre!
A "vérszerződés" igazságát, szellemiségét, az "irányított szabadságot", ami ma is megakadályozná, hogy többek között pl. a klímakatasztrófa bekövetkezzen, mai viszonyok között talán a legjobban egy hopi indián törzsfőnök tudja megerősíteni, itt a videó róla: https://www.youtube.com/watch?v=Sn8wS...n8wSlbKSNM
51 #19 Skorpio58
- 2019. July 21. 07:03:57
51 #20 Skorpio58
- 2019. July 21. 07:42:37
Itt van az a két programozott bio robot, akiket az angol rendőrök se tudtak hová tenni.Valaki kérte régebben, most felbukkant nálam, tegyetek alá magyar feliratot!
https://www.youtube.com/watch?v=2MmVH...MmVHUF-RAA

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.08 masodperc
332,894 egyedi latogato