Bejelentkezés
Információs-háború

Az 'információs-háború' fogalma Alex Jones-tól származik, aki honlapjának címéül is ezt adta angol nyelven (Infowars.com).
Az információs-háború, mint befolyásolás
Ebben a vonatkozásában az Irányítók részérõl az emberiség befolyásolására, irányítására, az emberiség részérõl pedig annak visszaszorítására, és az Irányítók viselt dolgainak leleplezésére, a megtévesztett emberek igaz tájékoztatására irányul. Ez a háborútípus hatékonyabb az Irányítók számára, mint az ezelõtt próbáltak, mivel nem jól felfogható eszközök (pl. fizikai erõszak, vagy törvények hozása) révén megy végbe, hanem láthatatlanul, az emberek elméjét, és az emberiség kollektív tudatát célozva.
Ennek alapja, hogy az emberek bizonyos (igaz és hamis) információk szüntelen hangoztatásával, illetve elhallgatásával ("amirõl nem tudnak, az számukra nem létezik"-alapon) közvetlenül a világképük észrevétlen befolyásolásán keresztül egy adott szellemi (pl. proletári) szinten tarthatóvá, és ezáltal közvetetten irányíthatóvá tehetõk. (Vesd össze: Kollektív amnézia)
Az Irányítók meghatározó információ-szelektáló eszközei, technikái Szerkesztés
Az ún. fõsodratú (mainstream) médiák birtoklása, közvetett irányítása
Nagy mennyiségû, ún. prolitáp terjesztésével, televíziós programokkal(!) (Lásd: Filmipar, Hollywood, NLP, stb.) kollektív disszocializálódás létrehozása
Tudományos elfogultság, és objektivitásának hazug hangsúlyozása
Cenzúra
Központosított kötelezõ oktatás
Szerzõijogi fasizmus
Kompartmentalizációra épülõ "társadalmi" rendszer
Fogalmak összekeverésével, adott dolgokra helytelen fogalmak használatával hamis érvrendszer felépítése, és annak átragadása az átlagemberekre (pl. 'összeesküvés' és 'összeesküvés-elmélet' összekeverése, összemosása)
Igazság mellé hazugság keverésével az igazság elferdítését, illetve hazugság mellé igazság keverésével a hazugság felértékelését, szimpatikusabbá tételét érhetik el. Vesd össze: "Minden hazugság alapja igazság"
"Ki tudhatná jobban, mi a valóság, mint az, aki manipulálja?"
(Kovács András Péter)
"Ez egy háború az elmédért"
(Alex Jones)
"Hálásak vagyunk a Washington Postnak, a New York Timesnak, a Time Magazinnak
és más nagyszerû kiadványoknak, amelyek igazgatói részvettek találkozóinkon,
és tiszteletben tartották titoktartási fogadalmukat, majdnem negyven éven át.
Lehetetlen lett volna számunkra terveink kibontakoztatása a világ számára,
ha ki lettünk volna téve a nyilvánosság reflektorfényének ezen évek alatt.
De a világ most kifinomultabb és jobban felkészült, hogy meneteljen
a Világkormány felé.
Az értelmiségi elit és a világbankárok nemzetek feletti legfelsõbb hatalma
biztosan többre becsülhetõ, mint a nemzeti önrendelkezés,
amit az elmúlt évszázadok során gyakoroltunk."
(David Rockefeller beszéde 1991. júniusában,
a németországi Baden-ben rendezett Bilderberg-találkozón)
Védekezés, ellenállás Szerkesztés
Az átlagemberek fõleg az "Információs robbanás" óta, nagy részben az Internet segítségével kaptak nagy lehetõséget az Irányítók ezen háborúban elért sikereinek visszaszorítására, és eredményeinek visszafordítására. (Lásd pl.: Irányítók-wiki)
Az információs-háború, mint megfigyelés Szerkesztés
Ebben a vonatkozásában a világban zajló események köré szervezõdõ kifejezett információ-gyûjtésrõl, és azok adatbázisokban történõ rendszerezésérõl beszélünk a megfigyelés, illetve a megszerzett információkkal való, sajátos érdekek menti visszaélés jegyében. Az Irányítók egyik feltett szándéka mindennek a látása a világon, melyet nagyrészt titkosszolgálati, és híreszerzési szervekkel biztosítanak maguknak, illetve azok eszközeivel, azon belül is legfõbbképp technológiával. Az információkkal való visszaélés bárkivel (nem csak az átlagemberekkel), akár intézményekkel, vagy egész országokkal (stb.) szemben is megtörténhet nyílt (felvállalt), vagy burkolt (felvállalatlan) módon - történjen az megfigyelés, zsarolás, megfélemlítés, figyelemelterelés, vagy bármi más céljából. (Vesd össze: összeesküvés-elmélet (fogalom))
"Az információ hatalom."
Az illegális, titokban folytatott információ-gyûjtés több szinten is zajlik. Az egyes kémszervezeteket, titkosszolgálatokat felülmúlva több mulitnacionális szervezet és cég is indított már útjára olyan nyilvános weboldalakat, amelyek különféle hasznos funkciók kínálásával, a közhasznúság leple alatt képesek globálisan, kategorizáltan regisztrálni a világ információit (személyeket, ténykedéseiket, megfogalmazott gondolataikat, hovatartozásukat, a világi eseményekben való résztvételüket, magukat a világi eseményeket, stb.), pl.: a Google, vagy a Facebook, de akadnak ezeket is túlszárnyaló, ám már ténylegesen csak a háttérben folyó projektek: pl. az NSA (mely ténykedéseinek - többek között Edward Snowden munkásságának köszönhetõen - 2013-ban látszólag nagyfokú leleplezõdése küszöbén állunk), vagy az Echelon-rendszer.
Kapcsolódó írások Szerkesztés
A 2012 Blog az információs-háború módszertanának elméleti lényegérõl: "A világról szóló ismereteid 99.99%-át más emberektõl nyered különbözõ kommunikációs csatornákon át. A tudásod 99.99%-a valójában tehát HIT, hogy az embertársaid azért osztják meg veled a tudásukat, mert ily módon hatékonyabban tudunk kooperálni egymással a sikeres lét érdekében. Még az olyan triviális igazságok is, mint hogy a Föld gömbölyû, ezen alapulnak - hacsak nem utaztad körbe ténylegesen. Az emberek közötti információáramlás redundáns: egy adott csomópontból származó információ jár körbe közöttünk. Egy információ pedig akkor hiteles számodra, ha a "forrás" hiteles, ez a "forrás" pedig: az a csomópont, ahonnan kaptad, és nem a kiindulási csomópont. A kiindulási csomóponttal általában nem vagyunk tisztában; ha az egyetemen egy plutónium-izotóp tulajdonságairól tanulsz, nem törõdsz vele, hogy az ismeretet melyik kutató szerezte meg, a professzor és a mögötte mûködõ intézmény hitelébe vetett bizalom elég. Ha egy gráfként rajzoljuk fel az emberek közötti információáramlást, megkapjuk azokat a személytelen intézményrendszereket, amelyeket a gráfon belül zárt egységként bekarikázhatunk, és a karikákra ráírhatjuk, hogy AUTHORITÁS. Ha a karikák közül elég sokba behelyezünk egy olyan csomópontot, amely forrásként mûködik és mi irányítjuk, viszont maga a csomópont a kívülállók számára ismeretlen, akkor gyakorlatilag mi irányítjuk azt, hogy mi igaz, és mi hamis - és mivel a valóságot az emberek értelmezési szûrõkön keresztül vizsgálják, még olyasmit is el tudunk hitetni velük, ami ellentmond a személyes tapasztalatuknak." [1]
Link




Hozzaszolasok
Hozzaszolas küldése
Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.
- 2015. October 11. 14:36:31
- 2015. October 11. 14:46:19
- 2015. October 11. 16:08:49
- 2015. October 12. 01:04:11
- 2015. October 12. 08:51:43
- 2015. October 12. 10:06:47
- 2015. October 12. 10:25:29
- 2015. October 12. 10:34:59
- 2015. October 12. 10:43:43
- 2015. October 12. 11:13:57