Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Az orránál fogva vezeti a világot Kína

TanácsadásHa hihetek az információknak, akkor Kína a csõd szélén van és vesz mindent, hogy az értéktelen "papíroktól" szabaduljon, "realizálja". Mondjuk, szerintem bedõlni nem tud, mert le van zsírozva, hogy mit és milyen ütemterv szerint vesz át a "bedõlõ" Nyugattól. Próbálják jahvét kimosdatni a zsidó mocsokból. A kínai GDP-adatok manipuláltak, megbízhatatlanok és csupán "tájékoztató jellegûek", mondta 2007-ben Liaoning tartomány korábbi párttitkára, az ázsiai ország jelenlegi kormányfõje, Li Ko-csiang. A mai napig is jó okunk lehet rá, hogy kételkedjünk Kína szavában, hiszen Kína még mindig viszonylag zárt ország, ahol mindent megtesznek az információáramlás szigorú kézbentartásáért és korlátozásáért. A nagy és sokszínû állam tartományai a fejlõdés eltérõ szakaszában tartanak, ami különösképpen megnehezíti a gazdasági teljesítmény értékelésének feladatát - közölte a Fidelity.
A legfõbb gond

Az OECD országaiban a szolgáltatások teszik ki a GDP több mint kétharmadát. Kínában, ahol a gazdaság éppen most áll át a termelésközpontú és exportvezérelt modellrõl egy fogyasztás- és szolgáltatásalapú modellre, a szolgáltatások részesedése tavaly haladta meg elsõ ízben a termelését.

Ez problémát jelent a hagyományos GDP-modellek alkalmazása szempontjából, amelyeket eredetileg az ipari és mezõgazdasági teljesítmény mérésére dolgoztak ki, azaz a ráfordításokkal csökkentett kibocsátást vizsgálja. A gyártósorról lekerülõ cipõk, pólók, konzervdobozok vagy teherautók értéke és mennyisége viszonylag könnyen kiszámítható. Mindenképpen sokkal könnyebben, mint mondjuk az, mekkora értéket teremt a gazdaságban egy szolgáltatóvállalat – különösen az internet korában.
A kínai GDP - Mission Impossible?

Kína óriási és sokszínû ország, ahol gyors ütemû szerkezetváltás zajlik. A Nemzeti Statisztikai Hivatal állítja elõ az ország GDP-számait, a nyugati világban alkalmazotthoz meglehetõsen hasonló módszerek szerint. Negyedévente megvizsgál nyolc ágazatot a mezõgazdaságtól kezdve a bányászaton és a kiskereskedelmen át a banki szolgáltatásokig. Évente pedig 16 iparágban végez átfogóbb felmérést, az összes nagyvállalatra és a kisebb cégekbõl vett mintára kiterjesztve.

Ez eddig elég kézenfekvõnek tûnik, ám a Statisztikai Hivatal több nehézséggel is küzd. Közülük talán a legnagyobb, hogy miként lehet figyelembe venni az új gazdaság kevésbé kézzelfogható területeit, fõként a gyorsan bõvülõ szolgáltatási tevékenységek hatását. Sok esetben ezeket a szolgáltatásokat olyan kis- és középvállalkozások nyújtják, amelyek csak a mintavételezés szintjén szerepelnek a GDP-számítás módszerében.
Van, amiben jól állnak

Jó példa erre Kína virágzó e-kereskedelmi piaca, amely várhatóan már 2018-ra nagyobb lesz, mint az USA és Európa e-kereskedelmi piaca együttvéve. A vásárlók egyre gyakrabban fizetnek mobilon: 2015 utolsó negyedévében a mobil fizetések összértéke elérte a 2,8 billió dollárt. Kína e-kereskedelmi piaca óriási, egyes területeken informális és alulszabályozott, ami nagyon megnehezíti a valós érték mérését.

Ennek a piacnak a jelentõs része az ún. „közösségi gazdasághoz” (sharing economy) tartozik. Az ország 700 millió okostelefon-használója körében gyors ütemben terjed az autómegosztás (ridesharing), a kanapéturizmus (couch surfing) és a közösségi finanszírozás (crowd sourcing). Az olyan alkalmazások, mintaz Uber, és kínai megfelelõje, a Didi Dache átalakítják a fogyasztási szokásokat. De ahogy más országok esetében, úgy Kínában sem jelenik meg kellõképpen az új gazdaság a GDP-számítás módszereiben.

Júliusban a Nemzeti Statisztikai Hivatal helyettes vezetõje, Hszu Hsziancsun bejelentette, hogy a hivatal fontolóra veszi a GDP-számítások kiterjesztését az új gazdaság fenti területeire, és elismerte, hogy ezeknek a szolgáltatásoknak az értékét jelenleg alulbecsülik vagy egyáltalán nem veszik figyelembe.

További nehézséget jelent a Nemzeti Statisztikai Hivatalhoz beérkezõ adatok megbízhatósága. Kína különbözõ tõkekorlátozásokat vezetett be a vállalatokra és a magánszemélyekre nézve. Bizonyítékok támasztják alá, hogy egyes kínai kereskedõk ezeket a korlátozásokat megkerülve jelentõsen felnagyítják a bejelentett kereskedelmi adatokat, hogy magasabb legyen a beérkezõ renminbi- és a kiáramló dollárösszeg. Erre utal a Hong Kong és Kína által közölt kereskedelmi adatok közötti egyre nagyobb eltérés.

Decemberben Kína saját adatai szerint 45,9 milliárd értékû árut exportált Hongkongba, míg Hongkong saját mérése alapján mindössze 23,7 milliárd dollár értékû árut importált Kínából.9 Minél elterjedtebb az ilyen „túlszámlázás”, annál megbízhatatlanabbak lesznek a GDP-adatok.
A pólóktól a K+F-ig

Kína az 1981-es nyitást követõen lett a világ gyártóüzeme. Kezdetben pólókat és cipõket állított elõ, ám hamarosan belépett a gépkocsi- és a gyógyszergyártás területére, majd következett a csúcstechnológia, az elektronika, a repülõgépgyártás és szinte minden iparág. Ma a kínai üzemek egyre inkább Kínában fejlesztett termékeket bocsátanak ki, amelyeket többnyire aztán helyben értékesítenek. Hamarosan színre lép a kínai innovátorok és fogyasztók új nemzedéke. Több szempontból is mások, mint elõdeik, de leginkább talán az iskolázottság terén különböznek tõlük.

Tavaly 11 millió diák kezdett természettudományos és technológiai tanulmányokat Kína 1500 fõiskoláján és egyetemén. Alig egy évtizeddel ezelõtt ezek az intézmények még nem is léteztek. Az alapképzésben tanuló kínai hallgatók 31 százaléka mûszaki tudományokat tanul (szemben az USA-ra jellemzõ 5 százalékkal). 2013-ban 413 ezer kínai diák vett részt alapképzésben a tengerentúlon; közülük 353 ezren még ugyanabban az évben visszatértek Kínába. Hamarosan 200 millió frissen végzett diplomás szakember áll munkába Kínában. A frissdiplomás szakemberek helyzetét javítja a kutatás-fejlesztésre fordított növekvõ összeg – Kína többet költ K+F célokra, mint bármely más ország a világon, az USA-t kivéve.

Azért hangsúlyozzuk mindezt, mert az ilyen változások (jobb oktatók, színvonalasabb iskolák, több lehetõség) anélkül erõsítik a gazdaságot, és javítják az életminõséget, hogy hatásuk jelentõsen megmutatkozna a Nemzeti Statisztikai Hivatalnak küldött jelentésekben. Ösztönzik a kutatások és az innováció fejlõdését, így pl. jobb és olcsóbb okostelefonok (vagy más termékek) jöhetnek létre. Az elõállítottés értékesített okostelefonok költségét és mennyiségét rögzíteni tudjuk, de vajon hogyan vehetnénk figyelembe a több jó tanár, a kutatások és az innováció által teremtett hozzáadott értéket? Különösen, ha az új termékek ráadásul olcsóbbak is, mint elõdeik, és kevéssé kézzelfogható módon generálnak gazdasági értéket pl. a jobb funkcionalitásból és a fogyasztói elégedettség növelésébõl eredõen.
Mennyire pontosak Kína GDP-adatai?

Li Ko-csiang 2007-ben a fenti kijelentéshez azt is hozzáfûzte, hogy véleménye szerint a vasúton fuvarozott áruk mennyisége, a villamosenergia-fogyasztás és a bankhitelek alapján lehet a legjobban behatárolni a kínai gazdaság teljesítményét. Azóta több közgazdász is kidolgozott erre alkalmas mutatókat, amelyek szerint a növekedés jelenleg 3 százalék körüli. Ez viszont fele sincs a hivatalos 6,9 százaléknak.

Hozzá kell tenni, hogy Li 2007-es kijelentése óta azonban jelentõsen megnõtt a szolgáltatások súlya a gazdaságon belül. Ez enyhítette a nyomást a vasúti árufuvarozás és a villamosenergia-felhasználás terén, mivel a kínai vonatok többnyire szenet szállítanak. A szenet az egyre inkább visszaszoruló nehéziparhoz tartozó hõerõmûvekben égetik el.

A kínai gazdaság teljesítményének mérésére irányuló egyéb független kísérletek vegyes eredményekkel jártak. A Bloomberg az ipari termelés, a kiskereskedelmi értékesítés, az állóeszköz-beruházások, az export és a villamosenergia-termelés súlyozott átlagára építi számításait. Ez a mutató elég közel van a hivatalos számokhoz – átlagosan mindössze 0,3 százalékkal tér el tõlük a 2008 óta regisztrált adatoknál. Mások jóval alacsonyabb becslésekkel szolgálnak – így például a Capital Economics, amely 4,5 százalék körülire becsüli a kínai gazdaság növekedését.

Természetesen maguk a mutatók mérésénél figyelembe vett számok sem feltétlenül pontosak (ahogy azt a fenti kínai export-/importadatok példáján már láthattuk). Ezért valószínûleg érdemes megfogadni LiKo-csiang tanácsát, és csupán„tájékoztató jellegûnek” tekinteni Kína GDP-adatait.
Akkor mi a alapján fektessünk be?

Amikor ennyire nehéz ellenõrizni a makroszintû (top-down) adatokat, megnõ a fundamentális (bottom-up) elemzések jelentõsége.

„Ebben az esetben a befektetési célpontként kiszemelt vállalat megismeréséhez többre van szükség a pénzügyi teljesítmény elemzésénél. Alaposan fel kell mérni a versenytársakat, az ügyfélkört, a beszállítókat és a mûködési környezetet, hogy a befektetõ teljes képet kapjon a cégrõl, és ne alapozza véleményét túlzott mértékben a potenciálisan megbízhatatlan makroszámokra” – teszi hozzá Al-Hilal István, a Fidelity magyarországi értékesítési vezetõje.
Link

Hozzaszolasok

238 #1 bivaly
- 2016. July 26. 19:05:56
Feleim !

Kezd valami derengeni ? Mi az a "Kína", egy ? Ki az a "Kína", kettõ ? És mennyire manupulált a világ médiái által közvetített "Kína a csúcson " ? Meg milyen "kommunizmus" az, ahol a világ leggazdagabb emberei mint kínai milliárdosok létezhetnek ? A zsidók áttették a termékek gyártását kínába úgy 1965-70 tõl ! A legautentikusabb, legtradicionálisabb farmer a Levi's , Kínában készül, Taiwanon !!! Amerikai milliók, és európai milliók vesztették el munkájukat, csak azért, mert a zsidónak horribilis érdeke volt az egy marék rizsért dolgozókat ki-és felhasználni. A baromarcú faszfej "kommunista" vezetõk, meg össze szarták magukat a gyönyörtõl, hogy a "kizsákmányoló imperialista nyugatnak " õk szállítanak. E közben a munkanélküli segélyen tengõdõ világ munkanélkülijeinek százmilliói egyre kevesebb segélyt kapnak, nyilván, nincs termelés, mibõl legyen segély alap ? Kína ugyan egyes nyugati történetírók szerint Ázsia zsidói, ( jellemzõen igaz !), de csak kis részben, mert a belföld megnyomorított, állati szinten tartott, ahol egy csirkének, vagy egy disznónak nagyobb az értéke, mint egy embernek !!! Na , így kell megítélni Kínát, nem a szófosó tetves média által ! Minden egyéb ebbõl következik.
236 #2 Vazul
- 2016. July 26. 19:30:30
Ja azért támogatják Aszadot, mert akkora zsidó gecik.
Mellesleg egy csirke vagy egy disznó magasan felülmúlja egyes emberek érzelmi intelligenciáját, tehát nem csodálkozom. A disznók -agylebeny méretük kapcsán- a kutyáknál is intelligensenbbek. Persze az más kérdés, hogy a gyomrukkal is szeretik, de hogy többre tartják esetleg az állatokat az embereknél, azon nem csogálkozom.
Kína nem felejtette el, hogy a virágzó császárságát ki mikor tette tönkre, amibõl csak közel két évszád után mostanra emelkedtek fel. Nem gyarmatosított soha, félreértés ne essék, az egyébként stratégiainak számító Tibet mindig is olyan része volt, mint nekünk Erdély.
A zsizsikek megbaltázhatják, amiért odavitték a termelést, ahogy az emberek is, akik hagyták.
A kínaiak annál sokkal inteligensebbek, a többezer éves történelmük során az õ birodalmukat egy zsizsik próbálkozásnak sem sikerült feldarabolnia. Ezek a tények ezen a honlapon, ha jól sejtem, már a hosszas taglalás miatt egy igazán lerágott csontnak számítanak..
4 #3 Posta Imre
- 2016. July 26. 19:47:37
Vazul, ne vedd félvállról! Tekints a térképre és gondold azt, hogy ez is csak egy üzlet. Medvegyev is zsidó és ez minden kétség kívül. Az másik kérdés, hogy a Kínai birodalomnak nem sok köze van Kínához. Ezzel majd szépen hozakodnak elõ, most nem mennék bele. A jelenlegi Kína eljátssza a szerepét, oszt jóccakát. Demokráciát hoz! Nem kommunista, hanem valami egészen más. Konfucionista. A kínai embereszményt most taníjják önbecsülésre, és miután a zsizsik le lett kenyerezve, agyon is lesz verve, de mindent a maga idejében. Most "csak" üzletelgetnek, ahogy a maci is az "amerikaival". A háború ennek az egésznek csak "álcája". Mocskos is, meg gyalázatos is, de jól mûködik.

pctrs.network.hu/clubpicture/1/2/5/_/birobidzsan_1250337_6503.jpg

Visszatér az élet a zsidók szibériai kánaánjába
2012-08-27 23:55:54

Kicsípett belvárossal, folyóparti sétánnyal, új iskolával és zsinagógával próbál újra vonzóvá válni a zsidók kelet-szibériai miniországa, a Zsidó Autonóm Régió. A kis terület fõvárosában, Birobidzsánban a helyiek szerint ma újra jó zsidónak lenni, és bár Sztálin keleti kánaánjának ötlete a maga idejében csúnyán megbukott, ma mi is találkoztunk olyan zsidó családdal, aki Izraelbõl tért vissza a Bira folyó partjára.

Szibéria keleti csücskében, csak egy kis ugrásra Eurázsia peremétõl héber felirat hirdeti Birobidzsán városának nevét a vasútállomás tetején. A pályaudvar elõtt hatalmas menóra, hétágú gyertyatartò emlékmûve emelkedik a zubogó szökõkútban, mellette pedig a Hegedûs a háztetõn címû darab tejesemberének szekéren ülõ, szakállas szobra nógatja a lovát. Itt, Izraeltõl sokezer kilométer távolságra egyre több jel utal arra, hogy magához tér Sztálin félresikerült zsidó kánaánja.

A mintegy 75 000 lakosù Birobidzsán az orosz távol-kelet csodabogarának, a szovjet diktátor által létrehozott Zsidó Autonóm Körzetnek a fõvárosa. Az 1920-as években tömegével vándoroltak ide a világ végén kikiáltott autonómiától sokat váró orosz zsidók, de - mint útikönyvünk megjegyzi -, a zsidó lakosság száma sosem emelkedett 32 000 fõ fölé. A betelepülõk ugyanis hamar rájöttek, hogy a Sztálintòl kapott ígéret földje egy szúnyogot termõ, kiépítetlen mocsár. Akik mégis ittmaradtak, azok 1991 óta Izraelbe is tömegével vándorolhattak ki, ezért néhány éve a Lonely Planet információi szerint már csak a régió lakosságának 2,4 százaléka volt zsidó.

A zsidó zenészek városban elszórt, bûbájos szobrai, az itt-ott felbukkanó héber (és héber mintára dizájnolt orosz) feliratok és a magát pajeszos, kalapos zsidó figurájával hirdetõ belvárosi szivenírbolt mégsem egy halott kultúra utolsó hírvivõi Birobidzsánban. Egyáltalán nem kell sokat gyalogolnunk, hogy egy belvárosi bevásárlóközpont pultjánál az elsõ utunkba kerülõ ember személyében egy barátságos és segìtõkész zsidó asszonyra bukkanjunk, akinek az elmondása alapján a zsidóság Birobidzsánban nem hogy kihalófélben lenne, de újra erõsödik.

Birobidzsán vasútállomása

Sokan visszajönnének

A belvárosi bevásárlóközpontban kis pult mögül nyírfa- és gyümölcslevet árusító nénike itt született, és 1991- ben sokakkal együtt kivándorolt Izraelbe. Tizenöt év után azonban egyik lányával és unokájával visszatért Szibéria keleti végébe, és már egyáltalán nem érzi, hogy szörnyû lenne itt az élet.

"Birobidzsán csodálatos város" - mondja mosolyogva, és tekintetébõl látszik, hogy komolyan is gondolja. A mocsárról meg a szúnyogokról szóló történetek szerinte senkit nem rettentenek már el: szúnyog csak az erdõkben van, itt a városban pedig minden megvan a normális élethez. "Gyönyörû a városunk, gyönyörûen épül, szépül, fejlõdik, érdemes körbejárni benne" - lelkendezik egy másik öregasszony is a közeli piac egyik bódéjában, ahová a piac menórával díszített, shalom feliratù kapuja alatt lehet bejutni.

A nagyi és a nyírfaszörp

A gyümölcsléárus szerint nem csak õt hozta haza a honvágy az utòbbi években a messzi Izraelbõl, szép számmal települnek vissza mások is. "Sokminden megváltozott " - mondja. "Hiába volt itt azelõtt is zsidó autonóm régió, korábban titkolni kellett a zsidóságunkat. Az emberek csak sugdolòzva, titokban beszélhettek a vallásròl" - magyarázza heves gesztusokkal. "Most viszont megszûnt minden tilalom és elõítélet, szabadon lehetünk zsidók, élveszhetjük az autonómia elõnyeit, és senki elõl nem kell bujkálnunk.”

A változás leginkább abban mérhetõ, hogy míg a szovjet idõkben abszurd módon betiltották a zsinagógákat a zsidó autonóm körzetben, 2004-ben újra megnyitott a zsinagóga, és szépen felújított zsidó kulturális központ is mûködik 15 éve. Bár a városban élõ egyetlen rabbival sajnos nem tudtunk beszélni, mert szeptemberig szabadságra ment, a zsinagóga kertjében dolgozó munkások is megerõsítették a benyomásunkat: ide tényleg visszatért az élet. Hivatalos statisztikákat nem láttunk, a gyümölcsléárus asszony szerint azonban a zsidók aránya ma ismét 5-7 százalékra emelkedett. "Szerintem nagyon sokan akarnának még visszjönni. Aki nem jön, az biztosan csak azért nem teszi, mert már túl sok minden köti Izraelhez, ott a háza, ott telepedett le a családja."

Kicsípett városközpont és felcicomázott folyópart

A gyümölcslét áruló néni annyira megörül az érdeklõdõ külföldieknek, hogy telefonon azonnal kihívja hozzánk unokáját, a 16 éves Mirjamot, aki dávidcsillagos nyaklánccal, tapadós rózsaszín ruciban nekiindul velünk a városnak, hogy megmutassa, mitõl klassz hely Birobidzsán. Bár a 10 évesen Izraelbõl visszahozott lánynak vannak fenntartásai a Szibéria végében álló kisvárossal kapcsolatban, azért büszkén mutogatja a nevezetességeket.

A város valóban kitett magáért az utóbbi években: Mirjam szerint a központban, ahol most virágágyásokkal és padokkal telerakott, díszkõvel leburkolt sétálóutcán korzózik a nép, 2-3 éve még autók álltak a dugóban. Szintén pár éve húzták fel a modern bevásárlóközpontokat, amelyek egyikében a nagymama árulja a nyírfalevet. A városon keresztülfolyó Bira folyó partját pedig egy éve csípték ki puccos sétánnyá, ahol apró, kör alakú pavilonok alatt, kis bronzszobrok társaságában, vagy a kõkorlátnak dõlve nézhetjük az elzubogó folyót.

A város tele van bájos zsidó szobrokkal

A város a fiatalokra is ad: Mirjam megmutatja a nemrég átadott, hatalmas új iskolakomplexumot, amelyet a régi, lepukkant iskola helyére építettek a gyermekeikre gondoló városlakók. A folyóparti parkban az utolsó simításokat végzik az új, kõbõl készült szabadtéri gyermekszínpadon is, és bár az elõzõ rendszerbõl örökölt hatalmas városi koncertterem nem modern fajta, Mirjam szerint ott is nagy az élet. Mivel a városban az orosz és a zsidó ünnepeket is megülik, itt rendszeresek a fesztiválok, ünnepségek, az épület elõtti szabadtéri színpadon pedig ilyenkor gyakran húzzák az örömzenét a helyi muzsikusok. Az egész város egy a múltjából kivetkõzõ, magát hatalmas erõfeszítéssel élhetõvé varázsoló helynek tûnik, amelynek projektjeit bármelyik magyar kisváros megirigyelhetné. Csak találgatunk, hogy honnan van erre pénz itt, Csitától 39 órányi vonatútra.

Fanyalognak a fiatalok

Mirjam szerint a városban összetartóak a zsidók – neki például szinte minden barátja zsidó vallású, és jól ismeri a zsidó fiatalokat. Bár nem tartja magát buzgón vallásosnak, a barátaival sabbat idején gyakran õk is összegyûlnek; a vallásos zsidók pedig ilyenkor minden héten ellátogatnak a zsinagógába is - meséli. A lány szintén úgy érzi, hogy itt büszkén lehet zsidó, a különbözõ programoknak és a kinti rokonoknak köszönhetõen pedig néhány évente Izraelbe is vissza tud menni.

Vadonatúj parti sétány a Bira folyó mentén

Visszaköltözni azonban nem akar: bár Izraelben sokkal nagyobb az élet, õ nem vágyik vissza a folyamatos fenyegetettségbe, az arab-izraeli konfliktus feszült, szinte háborús légkörébe. Itt nyugalom van, és ez fontos neki is. A lány mégsem képzeli el a jövõjét Birobidzsánban.

Mirjam szerint a város túl kicsi, úgy érzi, nincs itt mit csinálni, szerinte hiába a hatalmas fejlesztés, még egy rendes, elfogadható szórakozóhely sem terem erre. “A fiataloknak itt nincs igazán perspektívája – mondja - , az én barátaim is inkább elvágyódnak. Visszatelepülni inkább csak az öregek szoktak, olyan fiatalt én nem is ismerek, aki magától jött vissza.” Hogy mi akkor a zsidó fiatalok álma Szibériában? Mirjam Novoszibirszkbe költözne a barátaival, a másfél milliós nagyvárostól remél új pezsgést. Mi ugyan csak mamutcsontokat találtunk ott, de az ismeretlenbe vágyó tinédzsernek ez nem szegi kedvét.

http://sziberia.reblog.hu/visszater-a...kanaanjaba
238 #4 bivaly
- 2016. July 26. 20:03:49
Feleim !

Írtam elég sokat, hosszan, és részletesen, de valamiért elveszett ! Röviden, Vazul hülyeséget beszél ! Csõlátó politikai elkötelezettséggel csak a cipõfûzõjét látja jól az ember. De ezt mindenkire ráhagyom.
236 #5 Vazul
- 2016. July 26. 20:46:56
Úgy látom, neked ez a hobbid, hogy itt basztass folyton. Gondolom erre vered ki azt az 5 centis faszodat.
236 #6 Vazul
- 2016. July 26. 21:00:37
Aztán meg mi ez újmagyar-scientológus "Feleim" duma, kinek akarsz így a bizalmába férkõzni ilyen szektás szöveggel? Normális ember nem beszél így, csak aki mások bizalmát akarja megnyerni és így szól hozzájuk, azt ki tudja milyen szektás-titkoszolgálatos geci...
299 #7 i_gazember
- 2016. July 27. 04:37:55
Bivaly vs. Vazul
Ti aztán jól egymásra találtatok, és nem csak most. Van egy "hülye" tanácsom, keressetek egy pszichológust! Azt az értékes tudást, energiát, amivel fel vagytok ruházva, kár egymás szapulására fecsérelni. Hiszen hozzászólásaitokból nekem az tükrözõdik, hogy Ti nem is vagytok egymás ellenségei, inkább egymás kiegészítõi. Már csak arra kel rábírni önzõ éneteket, hogy nem kell mindig, mindenáron felülkerekedni a másikon, mert anélkül is jók vagytok, értelmes, értékes, szeretetre méltó emberek. Rossz csak én vagyok, hogy ilyen hozzászólást írok.
Bocs, hogy Off voltam.
69 #8 Szalonna
- 2016. July 27. 10:56:05
Imre, ezzel ki is egyeznék ha Putyin innen tõlünk az összes zsidót letelepítené oda a kínai orosz határra.
2 #9 gerry
- 2016. July 27. 15:40:53
Szalonna - én is! A távolság szépít.

Sajna, nem hiszem, hogy az integr'alódottak oda menének ... hacsak ... nem marhavagonokban. Az elsõ vagont rögtön a Rotschildoknak a másodikat Sorosnak és azonos értéket képviselõ társait rendezném be, a többit "Gazdagsági sorrendben" (Persze egy bõröndöt azért megtölthetnének a saját holmijukkal, perse úgy, hogy legyen 2 heti enni- innivaló is benne... aztán egészen odáig tölteni a vagonokat olyanokkal akik a kék zászlójuk alatt nyüzsögtek eddig a világon...

Nem kellene mindegyiket elvinni, csak aki úgy véli, hogy jobb ha... Ahogy elnézem nem olyan kicsi az a terület ... még százezer lakónak sem.
Aki elmegy kap egy ajándék teáspoharat!
image.spreadshirtmedia.net/image-server/v1/products/17172858/views/3,width=378,height=378,appearanceId=1,version=1386769909/Birobidjan.png
...aki nem megy el az kosztot, kvártélyt egy jól õrzött helyen.
A norvégok pl. ilyent adnak.
www.erdekesvilag.hu/kepek/a-vilag-leghumanusabb-bortone/9.jpg
Na jó a magyarok még nem egészen ilyent, de már ott is van asztal meg szék...
s_V
69 #10 Szalonna
- 2016. July 27. 21:48:54
Gerry, viszik õket akkor is ha nem akarnak, de nem is, mert majd õk kérik hogy vihessék õket, könyörögni fognak hogy mehessenek.

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.05 masodperc
331,394 egyedi latogato