Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Egy trendelőrejelző szerint a koronavírus “tiszta lapot ad az újrakezdéshez”

TanácsadásÍgy lenne ötösöm a lottón, de hát így is hülyének néznek, persze, ha egy trendes mondja, akkor komoly hír. A "koronavírusos" maszlag ezért lett kitalálva, legyártva és hírveréssel aládolgozva, hogy levezényeljék az "új világrend" bevezetését. De ez nem a régi új világrend, hanem az új, új világrend. Lesz itt rend, csak győzzünk shalomozni.
Li Edelkoort szerint a járvány “olyan mértékű gazdasági hanyatláshoz vezet, amelyet még nem tapasztaltunk”, de végül “segíteni fog abban, hogy újraértelmezzük az értékeket”.

A Dezeen nevű építészeti portálnak nyilatkozott a hatvankilenc éves holland trendelőrejelző, Li Edelkoort a koronavírus kérdésében. Szerinte a vírus a fogyasztási szokások karanténját is jelenti, melynek hatalmas kulturális és környezeti hatása lesz. Ahogy a vírus egyre nagyobb hatással van a globális szállítási rendszerekre és az utazásra, az emberek idővel elkezdenek együttélni azzal, hogy kevesebb tulajdonuk van, és kevesebbet is utaznak.

A szakértő szerint:

„Megállíthatatlanul közeledik a fogyasztás karanténja. Ez pedig meg fog minket tanítani számos bölcs dologra: például arra, hogy egy egyszerű ruhával is boldogok legyünk, hogy újra megtanuljuk értékelni a régi dolgainkat, elővegyük egy kedves könyvünket, vagy épp elkészítsünk egy helyi alapanyagokkal dolgozó, hagyományos receptet.”

Ugyanakkor a vírus negatív gazdasági következményei már most megmutatják a környezetre tett pozitív hatását. Az elmúlt két hónapban Kínáról készült légi felvételek mutatják, hogy a körülbelül hatvannapos termelési leállás mennyire kitisztította az eget és a levegőt: a károsanyag-kibocsátás radikális csökkenésével az emberek újra lélegezhetnek az országban.

„A vírus már most megmutatta, hogy a lelassulás és a leállás mennyivel élhetőbb környezetet teremt, ez a hatás pedig egyre látványosabb lesz. Én magam egy jobb rendszerben reménykedek: egy olyan rendszerben, amely sokkal jobban tiszteletben tartja a mindennapi élet alapvető feltételeit.”

A New Yorkban saját trendelőrejelző ügynökséget is üzemeltető Edelkoortot a világ egyik legbefolyásosabb trendelőrejelzőjének tartják, fő területe a fenntartható divat.

A Time magazin 2003-ban a világ huszonöt legbefolyásosabb emberének választotta a divat területén. Edelkoort 2015-ben kijelentette, hogy „a divatnak, ahogy eddig ismertük, befellegzett”, és a divatipar „nevetséges és szánalmas paródiája önmagának és amit ezelőtt képviselt”. Jelenleg Dél-Afrikában van önkéntes karanténban, miután előző hónapban Fokvárosban tartott szemináriumot a Design Indaba konferencián.

Az Edelkoorttal készült teljes interjút itt lehet elolvasni.

(Nyitókép: Koen Hauser)
Link

Hozzaszolasok

961 #1 szabir
- 2020. March 12. 09:18:14
''az uj vilagrend'' 300 eve vot kb
https://www.youtube.com/playlist?list...Q4pocYg5Ir
3 #2 Enid
- 2020. March 12. 13:44:58
Egyenlőre ott tartunk, hogy a "vészhelyzetben" hozott megszorításokból - szakértők szerint - nincs visszaút.

https://youtu.be/AJUkkgvlz4o

Ilyen nézőpontból mindjárt máshogy fest az egész kv.
118 #3 keepfargo
- 2020. March 12. 15:17:34
Egy ilyen trendi-rendi elképzelésnek én csak egy szépséghibáját látom, így első lendületből: már megint csak a kisember f...ával gondolja valaki megoldani a család...izé, csalánverést. Ami más szóval annyi lenne, hogy fogjuk vissza azt a hatalmas fogyasztást, és húzzunk bele, a derékszíjba, egy-két új lyukat.
Mi lenne ha a túlfogyasztó, túl gazdag, túl kapzsi, túl önző társadalmi réteg is szóba kerülhetne egy ilyen új világtrend emlegetésénél? (netán, a fogyasztásuk, nyahu, arányában - vagy aranyában?)
Összedőlne a világ? Az övék biztosan nem.
A miénk már úgyis szinte működésképtelen...s_hihi
267 #4 Perle
- 2020. March 12. 17:14:21
Talán ez a csúnya vírus besegit abban is, hogy a nagy tavaszi hadgyakorlat ideje vagy a résztvevők létszáma lefelé irányba megváltozzon Erre példa a mostani időszakra tervezett rakéta hadgyakorlat, amely Izraelben előbb ért véget a tervezettnél.
https://www.stripes.com/news/europe/e...s-1.621360
Ha van egy kis szerencsénk, a lengyel utak és hidak sem bírják majd a páncélosok súlyát kelet felé menet, sőt jövet már nem is lesz.
Menekültek, hadgyakorlat , Ramadán és vírUS túl sok Európának egyszerre tavasszal. Valamelyiket le kell fújni!s_olvas
267 #5 Perle
- 2020. March 12. 17:20:04
3 #6 Enid
- 2020. March 12. 17:48:00
Perle! A Pentagon kiadta a tervet, a térképet, hogy melyik utak, hidak legyenek megfelelőek a NATO hadsereg biztonságos és gyors mozgásának a biztosítására. A hidak vagy kibirják az Abrámokat vagy újra kell építeni őket. Ez az ukáz.

Norvégia és Olaszország a kv. miatt tartózkodik a gyakorlattól.
Szerintem nincs nagy jelentősége, hogy kevesebb a létszám jelenleg, mert ha jól értem az infrastruktúra előkészítése most a cél. Gondolod, hogy usaék iparkodnak majd haza? Baxnak. "Európa amerikai katonai megszállása" címmel itt egy elemzés, ahol látható az a bizonyos térkép 5:15-től.
https://youtu.be/8vuEsYwURDA
1987 #7 Hazafinak
- 2020. March 12. 18:41:55
#4Perle" Az amerikaiakra is lehet beutazási tilalmat kiadni.s_pompom
Enid! Hogy is volt eddig? Össze omlás előtti állapot? Világháború. Márpedig totális összeomlásban áll amerika. Az összes krakkolo cége csődbe ment az olaj árak miatt. Mind hatalmas hitelt hagyva hátra. A lufi ma már a legnagyobb léghajónál is nagyobb. Megfelelő globális erők vagy meg tudják fékezni amerikát, vagy a pokol szál alá Európában. Ne a vírus miatt raktározzatok és ne két hétre.
267 #8 Perle
- 2020. March 13. 07:18:29
Moss kezet! irták fel az égre Ausztráliában:
https://www.youtube.com/watch?v=61nSz...jreload=10

Nálunk tanfolyamot kellene a nagy többséggel elvégeztetni ahhoz, hogy megtanulják köhögéskor a zsebkendő használatát, vagy a boltokban a kenyér, péksütemény intelligen s vásárlását..
4 #9 Posta Imre
- 2020. March 13. 07:18:33
A Wall Streeten 1987 óta nem volt ilyen rossz a helyzet: meredeken zuhantak a részvények a koronavírus miatt

A Wall Streeten 1987 óta nem volt ilyen rossz a helyzet, mint most, a koronavírus-járvány miatt, a Fed 1500 milliárd dollárt pumpál a piacokba - jelentette csütörtök este a The Wall Street Journal című lap.

A Wall Streeten az irányadó indexek értéke napközben 10 százalékot zuhant, és ebben szerepe volt annak is, hogy Donald Trump elnök szerdán este bejelentette: a külföldi utasok beutazási tilalmát kiterjesztik 26 európai országra is.

"Ez volt a legköltségesebb beszéd a történelemben" - idézett az amerikai közszolgálati rádió (NPR) egy tőzsdepiaci szereplőt.

Csütörtökön a Dow Jones indexe kereken 10, a Nasdaqé pedig csaknem 10 százalékot zuhant. Az S&P több mint 7 százalékos veszteséget volt kénytelen elkönyvelni.

Meredeken zuhantak a koronavírusos-járvány által leginkább érintett vállalatok részvényei.

Például több amerikai légitársaság és hajózási vállalat veszített sokat. A United Airlines részvényeinek értéke 25, a Delta Air Linesé 21 százalékot csökkent, az üdülőhajókat működtető Royal Caribbean Cruises részvényei pedig 32 százalékot veszítettek értékükből.

"Nem logikusan, matematikai alapon közelítünk a dolgokhoz. Az ismeretlentől való félelmünkben mindent túlreagálunk"

- idézte a The Wall Street Journal Steven Dudasht, egy chicagói székhelyű alapkezelő elnökét.

Az Egyesült Államokban a központi bank szerepét betöltő szövetségi tartalékrendszer (Fed) bejelentette: 1500 milliárd dollárt injektál a rövidtávú - azaz három és egyhónapos lejáratú - hitelek piacába. Négy napon belül ez lesz a Fed harmadik beavatkozása.

A legnagyobb amerikai bankokat szintén nagyon érzékenyen érinti az új típusú koronavírus terjedése miatt kialakult helyzet. A Morgan Stanley, a Citigroup, és az egyébként vezetői gondokkal küszködő Wells Fargo értéke mintegy 15 százalékkal csökkent. Amerikai elemzők arra figyelmeztetnek, hogy a hitelpiacokat további sokkhatások érhetik, amennyiben egyes beruházócégeket leminősítenek. Ebben az esetben a nagy tőzsdei beruházók - köztük például a nyugdíjalapok - gyors kötvényeladásba kezdhetnek, és ennek jelentős mértékű romboló hatása lenne a gazdaság egészére.http://www.atv.hu/kulfold/20200313-a-...irus-miatt
165 #10 LM
- 2020. March 13. 08:38:59
A gazdaságba pumpált pénz a gyakorlatban azt jelenti, hogy néhány kiválasztott nagyvállalat kap még több pénzt. Ez nem jut el a reálgazdaságig, mert egyrészt saját részvény viszavásárlásra fordítják (de ez megy már 10 éve így ennek már nem nagyon van tere) másrészt egyszerűen ráülnek, horror mennyiségű kp(és bankszámlapénz) állománya van a globális nagyvállalatoknak. Mondani sem kell, hogy az akadozó ellátási láncokra és kijárási tilalmakra, az emberek "félelem érzetére" ezeknek az intézkedéseknek nagyjából zéró hatása van. Egy dolgot viszont biztosan elér, tovább növeli az adósságot. (2008-as válságnál az USA államadóssága kb. megduplázódott, egy ilyet most nem engedhetnek meg)

Péntek van, ez a nap szokott a legrosszabb lenni a pozíció zárások miatt, szóval a tegnapot szerintem még vissza fogják sírni. Keleten előbb nyitnak a tőzsdék, a japán -6%-ban van már most.

Mi egyszerű halandók csak tippelni tudunk (szemben a játékmesterekkel) de szerintem a toplistás zuhanást fogunk látni (teljes gazdaságtörténeti viszonylatban) DE míg 2008-ban volt az államoknál mozgásterük egész pontosan kamatvágás és pénzpumpa (államadósságnövelés) addig ma már ezeknek nincsen tere, rekord alacsony kamatok vannak és rekord magas államadósságok.

Röviden: Ebből nem lesz kiút a régi rendszer keretei között, jön valami új.

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.10 masodperc
337,003 egyedi latogato