Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Gigaüzlet beházasodni Putyin családjába

TanácsadásA shémi adott. Az azért legyen világos, hogy levezénylés után ezeknek az "oligarcháknak" el kell tûnniük. Ma, a rendszer nem tûr meg tiszta, tisztességes elemet, csak kaka-kukabúvárokat. Aki ott van, mint xaros. De ez nem maradhat így. Isten akarja! Vagy sátán. Végül is, teljesen mindegy. A xar nem válik vérré. Dühvel vegyes izgalommal figyeli Tiborcz István, Orbán Viktor vejének üzleti sikereit és gazdagodását? Az, ahogy Orbán Ráhel férje, Orbánék családi barátjának sarja egymás után nyerte a közbeszerzéseket vagy bukkant fel különbözõ ingatlanprojektek mögött, elég látványos, ráadásul sok kérdést vet fel arról, hogy hogyan mûködik a magyar gazdasági rendszer. Ha viszont kicsit nagyobb perspektívából nézzük, akkor láthatjuk, hogy Tiborcz nagyon kis pályán játszik. Fõleg, ha az orosz sorstársával hasonlítjuk össze.
Ismerje meg Kirill Samalovot, aki elvette Vlagyimir Putyin lányát, azóta pedig úgy 1,3 milliárd dollárt ér!

A most 34 éves jogász és üzletember 20 évesen már a Gazprom vezetõ jogásza volt, 26 évesen az egyik legnagyobb orosz olajfeldolgozó cég alelnöke lett, aztán megvette a cég 20 százalékát Putyin egyik barátjától, persze egy állami kötõdésû banktól kapott hitelbõl. Azóta van egy kisebb kastélya a francia tengerparton, a cégei óriási állami megbízásokat nyernek, míg õ a világ egyik legnagyobb hatalmú emberéhez járhat családi vacsorára.
Jókor születni jó helyen
Kirill Samalov
Kirill Samalov
Fotó: Kommersant Photo / Europress / Getty

Kirill Samalov három éve vette el Putyin kisebbik lányát, a most 29 éves Jekatyerina Tyihonovát egy Szentpétervártól északra lévõ luxus síparadicsomban. Legalábbis állítólag, mert hivatalosan senkit nem értesítettek arról, hogy Putyin lánya megházasodik, sõt, sokáig még az sem volt teljesen biztos, hogy Putyin lánya valóban Putyin lánya. Itt nem kerültek képek a Facebookra, sõt, telefonokat se lehetett volna lopni a lagzin, mert a mobilt a biztonságiak mind a 100 meghívott vendégtõl elvették.

A Reutershez is csak a pletyka jutott el az esküvõrõl, majd a lakodalomnak helyet adó szálló dolgozói képekrõl azonosították, hogy tényleg Putyin lányát látták egy magas, barna, szemüveges férfival összeházasodni.

Samalov ekkor már egy feltörekvõ és sikeres fiatalember volt, de az örökölt és szerzett befolyását még nem váltotta annyi pénzre, hogy Oroszország egyik legfiatalabb milliárdosának mondhassa magát. A fiatal oligarcha sikerét viszont már azelõtt Putyinnak köszönhette, mielõtt még megismerte volna az orosz elnök lányát, ugyanis
Samalov apja már a 90-es években is Putyin legbelsõbb köréhez tartozott.

Kirill Szentpétervárott született, apja, Nyikoláj Samalov pedig egyes források szerint még KGB-s korából ismeri Vlagyimir Putyint. Az 1990-es években, mikor Putyin kémbõl városi politikai reménység lett, Samalov, Putyin és még több, azóta is az orosz gazdasági élet legfelsõbb körébe tartozó társuk megalapították az Ozero Kollektívát, ami dácsákat fejlesztett a Szentpétervártól északra.

Az öreg Samalov késõbb részvényes lett egy viszonylag kicsi bankban, a Rosszijában, ami azóta az orosz felsõ tízezer kedvenc bankjává nõtte ki magát. Samalov és a Rosszija szerepérõl sokat elmond, hogy az Egyesült Államok és az EU mindkettõt érdemesnek tartotta arra, hogy szankciókat vessenek ki rájuk a Krím-félsziget orosz annexiója után.

Samalov apja mellett 12 évvel idõsebb bátyja, Jurij is közel van a tûzhöz, õ elõször a szentpétervári önkormányzat egyik, Putyin vezette bizottságában dolgozott gazdasági szakértõként, majd a Gazprom dolgozóinak nyugdíját kezelõ alap, a Gazfond élére került. Ez az alap közben bevásárolta magát a Gazprombankba, amiben Jurij így szintén vezetõ tisztséget tölt be.
Hitelbõl lett milliárdos

Kirill a papájának és a bátyjának hála már elég korán magas helyekre került: 2002-ben,
20 éves joghallgatóként a Gazprom vezetõ külgazdasági jogtanácsosa lett,

ahonnan két évvel késõbb, az egyetem befejezése után a Gazprombank vezetõ jogásza lett. Innen csak egyre följebb került, dolgozott szakértõként a közvetlenül Putyin alá tartozó, fegyverexportot és importot felügyelõ ügynökségnél és a pénzügyminisztériumnak is adott tanácsokat.

Végül 2008-ban, 26 évesen kapta meg az addigi legfontosabb pozícióját, amikor üzletvitelért felelõs elnökhelyettes lett az ország egyik legnagyobb olajfeldolgozó és petrokémiai cégénél, a Siburnál.
GettyImages-502240952
Fotó: Anadolu Agency / Europress / Getty

A Sibur ekkor a Gazprombank és a Gazfond többségi tulajdonában volt, amiken keresztül Kirill bátyjának is komoly befolyása volt a cégnél. 2010-ben viszont eladták a céget a 90-es években olajkereskedelmen meggazdagodó Genagyíj Timcsenkónak - aki Putyin barátja, egyes források szerint pedig az üzlettársa is - és partnerének, Leonyid Mikelsonnak. Õk ketten elvitték a cég 94 százalékát, a maradékon pedig a Sibur vezetõi osztoztak, köztük Kirill Samalov tulajdonos lett.

2013-ban, abban az évben, amikor Kirill beházasodott Putyin családjába, elkezdett tárgyalni Timcsenkóval arról, hogy az olajmilliárdostól megvenné a Sibur részesedésének egy részét. Egy baj volt csak: Kirillnek nem volt annyi pénze, hogy komolyabban bevásároljon a cégbe. De minek pénz, ha az embernek jó helyen vannak kapcsolatai? Kirill 2014-ben lemondott a Siburnáél betöltött posztjáról,
alapított egy egyszemélyes céget, ami kapott is 79 milliárd rubel hitelt a Gazprombanktól,

nagyjából annyit, amennyi ahhoz kellett, hogy 17 százaléknyi részesedést vegyen a Siburban. A saját korábbi részével együtt így már az olajcég 21 százalékos tulajdonosa volt, Mikalsen után a legnagyobb részvényes a cégnél. Hogy milyen kamattal kapott hitelt és mennyiért vette meg Timcsenkó részesedését, azt senki nem tudja.

Putyin veje azóta több, feltûnõen sikeres cégben szerzett tulajdonrészt, például 18 százalékos részesedése van NIPIgazpererabotka nevû cégben, ami nemrég elnyerte Oroszország eddigi legnagyobb közbeszerzését, hogy majdnem 800 milliárd rubelért építsen gáztárolót az amúri régióban. Emellett 50 százalékos tulajdonosa egy tanácsadó cégnek, ami több kormányhivatallal és állami céggel is szerzõdésben áll, legutóbb pedig az IT szektort megcélzó befektetési céget alapított.

Samalov a Forbes szerint jelenleg az 1476. leggazdagabb ember a világon. Ehhez születni kell, meg persze jó helyre házasodni.

Link

Hozzaszolasok

Még nem küldtek hozzaszolast

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.09 masodperc
330,627 egyedi latogato