Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

A siker titka az érzelmileg intelligens vezetõ

BelföldMár értem miért ilyen sikeres ez az "ország" és miért ilyen lúzerek vagymuk mi. Érzelmek az üzletben? A magas értelmi intelligencia ma már nem garancia semmire, ha ez nem párosul erõs érzelmi intelligenciával. A vezetõi kvalitások is nagyban múlnak az érzelmek felismerésének, kifejezésének és szabályozásának képességén. Azokon a munkahelyeken, ahol magas érzelmi intelligenciával rendelkezõ fõnökök és munkatársak dolgoznak együtt, nagyobb a motiváció és jobb a teljesítmény.

Talán kevesen tudják, de kutatások igazolják, hogy milyen nagy hatással van egy-egy dolgozói közösségre a fõnök érzelmi intelligenciája. A Gallup egyik kutatása 700 vállalat kétmillió munkavállalójának véleményét gyûjtötte be, s ez alapján foglalta össze, milyen kapcsolat mutatható ki a vezetõ érzelmi intelligenciája és a csapat teljesítménye között.

Az eredmény azt mutatja, hogy azokban a dolgozói közösségekben, ahol a vezetõ magas érzelmi intelligenciával rendelkezik, négyszer kevesebben akarják elhagyni a csapatot, mint ahol alacsony a fõnök képessége.

Egyes amerikai kutatók 33 egyéb képesség, jártasság mellett mérték az érzelmi intelligencia szerepét a sikerességben, és azt találták, hogy ennek szerepe a legnagyobb, mintegy 60 százalék.

Mi is az érzelmi intelligencia? Röviden megfogalmazva az érzelmekkel való bánás képességét jelenti. Akinél alacsonyabb ez a szint, annak még az olyan kisebb stresszhelyzetek, mint a sorban állás vagy a bevásárlás is komoly feszültséget okozhat.

Érdemes megvizsgálni, milyen képességekrõl is van szó, az érzelmi intelligencia szülõatyja, Daniel Goleman pszichológus négy fõ területet sorol fel.

Önismeret

Az önismeret azért kiemelten fontos, mert amíg saját magunkat nem ismerjük, azaz nem tudjuk, cselekedeteinket mi motiválja, addig nem tudunk megérteni másokat sem. Az önreflexió tudatos alkalmazása segít abban, hogy megértsük, miért viselkedünk úgy, ahogy az adott helyzetekben, és hogy szükség esetén uralkodni tudjunk magunkon, viselkedésünkön. Az önismeret tehát elengedhetetlen egy vezetõ számára ahhoz, hogy a szervezet mûködõképességét növelõ terveket alakítson ki, illetve hogy ösztönözni tudja munkatársait a jobb eredmény elérésére. A jó önismerettel rendelkezõ vezetõk magabiztosak, erõteljesen jelen vannak a csapatban, és képesek irányítani érzéseiket, hangulataikat, valamint az õket érõ érzelmi hatásokat.

Önmenedzselés

Ha egy vezetõ képes átlátni az elõtte álló feladatokat, akkor képes arra is, hogy cselekvés elõtt megtervezze, hogyan fogja elérni a célt. Fontos része ennek a tevékenységnek a pozitív hozzáállás is, bármilyen nehéz problémával szembesül is a vezetõ. Jellemzõje az ilyen tulajdonságokkal rendelkezõ embernek, hogy hatalmas energiával és nagy elszántsággal veti bele magát az elõtte álló feladatok megoldásába. Ahelyett, hogy feladná, szembeszegül a kihívásokkal és automatikusan rendszerbe szedi gondolatait akkor is, ha nyomás alatt van. Miután jobban kezeli a stresszt, a dühítõ helyzeteket, minden szituációból ki tudja hozni a legjobbat.

Szociális érzékenység, társas tudatosság

A szociális érzékenységgel rendelkezõ vezetõk figyelnek másokra, érzékelik mások érzelmeit, képesek a feladatokat a beosztottak szemszögébõl is áttekinteni, és valódi érdeklõdést tanúsítanak problémáik, nehézségeik iránt. Ugyanakkor az adott szervezet felépítését ismerve képesek a jelen és a jövõ feladatait elõre megtervezni. Vezetõként, érzelmi intelligenciájukat használva, megértik beosztottjaik érzéseit és kívánságait. Képesek átlátni csapatuk szükségleteit, szempontjait, érzéseit és aggályait.

Kapcsolatkezelés

A jó kapcsolatkezelési képességgel rendelkezõ vezetõ határozott vízióval rendelkezik feladatairól, s képes annak helyességérõl meggyõzni munkatársait, illetve motiválni õket. A magas érzelmi intelligenciával rendelkezõ vezetõ véleményvezér, aki képes gondolatainak, céljainak világos és meggyõzõ kommunikációjára, a nézeteltérések elsimítására, az adott szituációk kezelésére.
Link

Hozzaszolasok

238 #11 bivaly
- 2018. September 12. 16:34:08
Gerry !

Ezt külön Neked !!!

Voltam én, bohó, meg ifjú is, ( mint mindenki !), jó sorsom egy olyan helyre vezetett, ( négy és fél év, azta !) ahol mint második vezetõ ( elsõ soha nem lehettem, elvtársi alapon folyamatos második voltam ), együtt sikerült dolgoznom 23 nõvel. 26-an voltunk, 3 kandúr, a többi macska, változó korosztályok, egyetlen túlkorossal.
Ezek a nõk bejöttek reggel, és nekem mint gyóntató papnak ( a franc se kérte õket ), elmondták a következõket. Mi baj otthon, megdugták õket, nem dugták meg õket, de nagyon szeretnék. Baj van a gyerekkel, mert hülye mint az apja, most beteg, az anyósa egy féreg, egy sárkány, egy disznó. A férjek ugyan ez, semmi kivétel ! Én mindenkit meghallgattam, lévén empatikus, jó vezetõ. ( Komolyabban, nagyon szerettek a beosztottaim, mert amikor megismertek igazán, tudták, hogy megbecsülöm õket, és soha, senkit nem néztem le, és úgy dolgoztam, mint a legutolsó segédmunkás.) De a "megértés" odáig vezetett, hogy meg akartak dugni, mutogatták a muffot, meg a csöcsöket, szóval egy idõ után elmenekültem. És ez bármilyen frivol, vagy egyéb, de tényleges, és olyan történeteket hallottam más helyekrõl, hasonló szituációkkal, ami gyakorlatilag a szultáni bordélyház megjelenítése volt.
Ma nem tudom mi van, de azt igen, hogy velem is történtek érdekes dolgok. Nyilván az ember nem teszi táblára a neveket a nyakában az évjáratokkal !
Ennyit a megértõ, empatikus fõnökrõl. Hja kérem, azok a régi szép idõk, a kádári fülledt erotikus szocializmus !? Azért szívesen vissza mennék az idõben. Ma már a tükörbe sem merek nézni, utána rosszat álmodom, pedig én vagyok az a szörny, aki vissza néz rám !
A szívem és lelkem nem változott. Csak az nem látszik a tükörben. Szóval, egy tisztességes családapa ne legyen empatikus, megértõ, mert úgy megdugják ennek fejében, hogy gyereke lesz. Az meg komoly bonyodalom. Pláne ha Bélának hívják a Mancit !!!

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.08 masodperc
330,653 egyedi latogato