Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Pattanásig feszült a helyzet, mindenhonnan támadják az eddigi világrendet

TanácsadásJé, és akkor most átveszi a hun-szkyta birodalmi sas kipában a zújvilágrendetlenséget? Én optipista vagyok, hisz minden a legnagyobb rendben, a legmefelelőbb kóser árja fajta kezében a marsalbot. Ha "jó él" mondja....
Több irányból fenyegetik jelenleg a globális világrendet, ezért fennáll annak a veszélye, hogy a következő években-évtizedekben megszűnik az eddig ismert liberális világ – mondta szerdán a Budapest Economic Forum konferencián Yoel Sano. A Fitch Solutions politikai és biztonsági kockázatokért felelős vezetője előadásában hosszan sorolta a világ előtt álló kihívásokat, melyekkel folyamatosan meg kell majd küzdeni.

Már most forrong a világ

A második világháború és a hidegháború után látott együttműködésen alapuló multilaterális világrend a növekvő unilateralizmus és nacionalizmus miatt tört meg az utóbbi években – emelte ki szerdai előadásában Yoal Sano. Ez a változás részben annak is köszönhető, hogy az Egyesült Államok és szövetségesei nem akarják vagy nem tudják fenntartani tovább a liberális világrendet. Ezt az eddig természetesnek vett rendszert fenyegeti Kína és Oroszország felemelkedése, valamint az olyan közepes hatalmak megjelenése, mint India, Irán, Törökország vagy Szaúd-Arábia.

Összességében a változást az hajtja, hogy a globalizáció és a szabad kereskedelem többé nem kívánatosak

- emelte ki Sano.

A Fitch Solutions szakembere szerint a többpólusú világrend felé való eltolódás a nyolcvanas évek óta nem látott biztonsági kockázatokat hozott magával. A politikai és biztonsági kockázatokért felelős vezető szerint jelenleg a legnagyobb veszély az, hogy a nagyhatalmak túlreagálják a fenti változásokat, a kelleténél erősebb válaszokat adnak a kisebb katonai konfliktusokra.
A Brexit az első akadály

A világrend változásával kapcsolatos általános fejtegetés után a konkrét kockázatokra tért át Yoel Sano. Rövidtávon a Brexit a legfontosabb kockázat, hiszen elvileg a hónap végéig valamilyen döntésnek kell születnie arról, hogyan léphet ki az Egyesült Királyság az Európai Unióból. Azt a Fitch szakértője is elismerte, hogy az elmúlt napokban nőtt a megállapodás esélye, a legfrissebb hírek szerint sikerült megegyezni az alapokról, csak az a kérdés, hogy a londoni parlament jóváhagyja-e azt.
STA_3959

Ha pedig végetér a komédia, akkor a következő kérdés az lehet, hogyan befolyásolja majd a végkimenetel a közelgő előrehozott választásokat a szigetországban, kit tekintenek majd a többéves huzavona nyertesének a választópolgárok.
Meddig maradhat velünk a kereskedelmi háború?

A másik fontos kockázat jelenleg az amerikai-kínai kereskedelmi háború, ami folyamatos bizonytalanságot hoz a gazdaságba és a piacokra. Yoel Sano szerint

a 2020-as amerikai elnökválasztás előtt van arra esély, hogy egy politikailag nem túl jelentős részmegállapodás születik, de teljes kereskedelmi egyezséget várhatóan nem köt majd a két nagyhatalom.

Egyrészt a választás előtt Trumpnak szüksége lenne egy részsikerre, másrészt viszont a kampányban várhatóan fenntartja majd a kemény hangvételt Kínával szemben.

A Fitch Solutions igazgatója arra számít, hogy a következő egy évben folyamatosan hullámzó lesz majd a kereskedelmi háborús feszültség, időről időre enyhül és súlyosbodik a viszony a két ország között. A jövő évi választások után hivatalba lépő amerikai vezetés várhatóan rugalmasabb, kompromisszumkészebb lesz, bár egy esetleges demokrata elnök is folytathatná a vitát. Vagyis a kereskedelmi háború akkor is folytatódhat, ha Trump megbukik, legfeljebb annak intenzitása lenne kisebb.

Az amerikai-kínai konfliktus évtizedekre meghatározhatja a világot, akár a 21. század legfontosabb eseménye is lehet

- hangzott el Sano előadásában. Szerinte Donald Trump hajlamos rá, hogy a kereskedelmi kérdéseket összemossa a geopolitikával, ez jövőre is így maradhat. Ebben a manőverezésben pedig felértékelődhet Észak-Korea és Tajvan szerepe. A konfliktus elsődleges csatatere a technológia lehet hosszabb távon is, a Huawei-ügy csak a kezdet volt ebben a háborúban.
Bármikor kirobbanhat egy háború?

A Brexit és a kereskedelmi háború mellett a fő kérdés az lehet a következő években, hogy van-e esély egy komolyabb fegyveres konfliktusra a világban. Yoel Sano szerint Kína számára a legfontosabb kockázat a jelenlegi hongkongi tüntetések elfajulása, átterjedése az ország egészére. Éppen ezért úgy véli, hogy a kínai vezetés akár katonai beavatkozást is megfontolna, hogy ezt elkerülje. A helyzet elfajulásának azonban gazdasági következményei is lennének, Hongkongból elindulhatna a tőkekiáramlás, illetve veszélybe kerülne a városállam pénzügyi központ szerepe a régióban, illetve egy erőteljes beavatkozással romolhatna Kína nemzetközi megítélése.

Néhány éve reális veszélye volt annak, hogy az USA akár fegyveres konfliktusba is bonyolódik Észak-Koreával, hiszen a sztálinista ország nukleáris rakétateszteket hajtott végre. Donald Trump és Kim Dzsongun azóta kétszer is találkozott személyesen, konkrét eredményeket nem sikerült felmutatniuk, de enyhült a hangulat a két ország között.

Észak-Korea azt szeretné elérni, hogy az USA jelentse be a háború lezárását, és enyhítsen a gazdasági szankciókon, az USA viszont az atomfegyverek leszerelését támasztja ennek feltételéül, jelenleg patthelyzet van a felek között, senki nem akar elsőként engedni. A Fitch Solutions szakértője szerint ebben a helyzetben arra lehet esély, hogy Észak-Korea a jelenlegi szinten befagyasztja atomarzenálját, cserébe Trump is hajlandó lesz tenni bizonyos engedményeket. A legfontosabb kockázat pedig az, hogy a két vezető retorikája megint agresszívvé válik, és visszatérünk 2017-hez, amikor mindenki egy lehetséges háborútól félt.
STA_4068

A Közel-Keleten elsősorban az iráni háború réme aggaszthatja az embereket, a Hormuzi-szoros megszállása és a szaúdi olajlétesítmények elleni támadás után reális kockázat lett egy esetleges katonai konfliktus is. Yoel Sano azt emelte ki, hogy az iráni vezetéssel szemben belföldön is nő az elégedetlenség, ennek ellenére nem számítanak olyan felkelésre, mely megdönthetné a rezsimet. Sőt, a jövő februári parlamenti választások várhatóan a keméynvonalasok megerősödését hozhatják.

Sem Irán, sem az USA nem akar háborút, de érezhető kockázatot jelent az, hogy valamelyik fél esetleg elszámítja magát

- véli a geopolitikai szakértő. Az esetleges megoldással kapcsolatban hozzátette: egyelőre nem valószínű, hogy Donald Trump személyesen találkozna Róháni iráni elnökkel, de 2020-ban akár erre is sor kerülhet.

Előadása végén Yoel Sano összefoglalta a következő évek legfontosabb gopolitikai tendenciáit, melyekre érdemes lesz figyelni:

Erősödhet a globalizáció visszaszorulása, a regionális együttműködések szerepe és a nacionalizmus.
További teret nyerhetnek a populista pártok az Európai Unióban.
Az eurózónán belül is nőhet a feszültség a tagállamok között.
Egyre több nemzetközi kritikát kaphat Hszi Csinping kínai elnök.
Csúszhatnak a kínai „Egy út, egy övezet” projekt beruházásai, ahogy a kínai gazdaság finanszírozása nehezebbé válik. Ez Magyarország szempontjából is kockázatot jelentene a Budapest-Belgrád vasút felújítása miatt.
Az olajtermelő országokon is nőhet a nyomás a nyersanyag árának esése miatt, különösen Irán és Venezuela lehet veszélyben.
Erősödhetnek a fegyveres konfliktusok a nacionalizmus növekedésével, illetve azzal, hogy a vezető politikusok próbálhatják a gazdasági kérdésekről elterelni a közbeszéd irányát.
Tovább halogathatják a legnagyobb országok a klímaváltozás elleni fellépést.
Hosszabb távú következményként felerősödhetnek az alapjövedelemmel kapcsolatos viták, illetve az egyenlőtlenség elleni lépések.
Egyre nagyobb lehet az erős vezetők szerepe, ahogy a liberalizmus visszaszorul.

Címlapkép: Shutterstock
Link

Hozzaszolasok

1785 #1 szkita-magyar
- 2019. October 18. 11:29:42
Rendkívül jó helyzetértékelés.

Tehát a kipások nagy erőkkel készítik elő Magyarország totális megszállását és hivatalos birtokba vételét. Avagy a dávid csillagos zászló kitűzésére készülnek a királyi vár ormára. A királyi vár minden műemlék ingatlanjában kizárólag kipások élnek, ezért ott biztos nem lesz ellenállás. A föld országainak kazár vezetői, sorban egymás után elismernék Budapestet a kazárok új fővárosának, mint ahogy a palesztinok fővárosával teszik ugyanezt.

1. Erdogan terv szerint jó előre leszámolt a teljes török ellenzékkel, minden kritikus újságíróval és minden kritikus értelmiségivel. Ennek célja, hogy ne legyen országon belüli ellenállás, ha Erdogan gazdái elérkezettnek látják az időt, hogy Törökország totális háborúba lépjen és átvegye a megszálló agresszor szerepét az USA-tól.

2. Az USA kivonja zsoldosainak jelentős részét a Közel-Keletről, miközben helyét fokozatosan török bérgyilkosok veszik át.

3. Izrael is harapdálja szomszédai oldalát, mert ő a második bérgyilkos sereg amely ellenkező irányból támad.

4. A Kárpát-Medence körül mindenhol az USA hídfőállásai vannak kiépítve és fegyverekkel végletekig feltöltve. Sőt, még mindig hordják a fegyvereket. Már csak a kellő zsoldos létszám hiányzik, de nicsak épp felszabadul egy óriási létszámú sereg a Közel-Keleten, akiket onnan egyenesen ide szállítanak. Az USA zsoldos seregét nem az oroszok ellen telepítik a Kárpát-Medence köré, hanem ellenünk, magyarok ellen. Mégpedig azért, hogy esélyünk se legyen védekezni a kipások általi totális megszállás ellen. Az állítólagos Oroszország elleni háború, csupán álhír az emberiség, köztük a magyarság félrevezetésére (azt akarják békésen, gyanútlanul várjuk a hóhérainkat). Az oroszokat rég kiirtották az oroszországi kipások, hisz a kipások nem mások mint maguk az igazi orosz ajkú kazárok. Oroszországot mára jószerivel csak kazárok lakják, tehát miért támadnák meg a nemzetközi kipások által irányított bérgyikos seregek saját fajtájukat, miközben ők veszik át a világ összes országának irányítását és ők biztosítják mindehhez a kazár utánpótlást? Tehát nem a saját hódító serege az igazi célpont. Viszont ha Izrael totális háborúba ugrik, ide fogja exportálni az Izrael főként orosz ajkú kazárokkal benépesített lakosságának nagy részét. A kazárok menetoszlopának első két sorába kaftánosokat állítanak hadrendbe, akik hüppögni fognak és úgy tesznek mintha a világ esküdött volna össze ellenük, ami újra menekülésre késztette az "ártatlan" sakterokat. Így véleményük szerint kötelességünk befogadni őket, valójában úgy tekintik jogukban áll elvenni hazánkat. Erről egyébként is aláiratták a rózsadombi paktumot amire hivatkozni fognak. Valahogy senkinek sem tűnik fel, hogy azt a paktumot nem a magyarokkal iratták alá, hanem az itteni kipásokkal. Épp úgy ahogy a trianoni diktátumot sem a magyarok írták alá, hanem egy magyarországi kipásokból álló különítmény.

5. Már csak az hiányzik, hogy a Közel-Keletről felszabaduló amerikai bérgyilkosokat a minket körül ölelő hídfőállásokba szállítsák. Az ő dolguk lenne biztosítani Magyarország birtokbavételének zavartalanságát. Eközben Orbán csak azzal van elfoglalva, hogy a megszállásunkban részt vevő államok pincsijeit biztosítsa saját hűségéről és hogy személyesen vegye át a hazaárulásának, személyére szabott utasításait. Ez amolyan színjáték, hisz itt is azok döntenek, akik az Orbán a háta mögött levő paraván rejtekében lapulnak.
1349 #2 Nagy Levente
- 2019. October 18. 16:00:11
Az USA és szövetségesei azért nem tudják csak erőszakkal és további hódítással fenntartani ezt a "liberális világrendet" (ma kapitalizmus: a csak én- csak én- csak én, vagyis ahogyan ma gyermekeinknek tanítják: "Valósítsd meg önmagad";), mert nem természetes. Legalábbis az emberek többsége számára nem! Azaz ez pusztító természetű, amelyet egy kb. 18%-nyi csoport élvez igazn a parazita természetével (zsidó- kazár- vezető réteg a háttérhatalom képviselői, farizeusok, rabbik és más vallási vezetők az illuminati családok: hybridek meg politikus talpnyalóik) A többi kb. 82% be van ebbe "forgatva" évszázadokon át tartó erőszakkal, pénzel, oktatás-neveléssel és egyéb manipulciókkal. Max. eme "beforgatás" miatt érzik úgy a kb. 82%-ból sokan, hogy ez lehet a természetes! Márpedig nagyon nem! A teremtő természet rendje szerint működő emberi kultúrák többsége nemzeti volt - ahogyan sokszor már írtam - vagyis vérségi kapcsolatokon (testvériségen: "a vér nem válik vízzé!) és az ebből eredő igazságosságon alapult, ahogyan tiszta formájában valamikor a magyar is. Bár egyre ritkábban, de voltak és remélhetőleg - pl. Erdély zegzugos helyein - vannak is még nyomai!
Ezt a Yoel Sano féle manipulatív elemzést (mintha nem az egész egy "kutyaszar" lenne) meg: "hagyni kell a hanyatló nyugat ópiumának"!
819 #3 rozsola
- 2019. October 18. 18:29:13
Szkíta-magyar ! Ne hamarkodd el a " nemzeti radikális " kijelentéseket. Mer ' ami ma még igaznak látszik , holnap ....
Tudod : " Ne ficánkolj ha nem téged baszogatnak "
Ugyanmár Imre ! Hun-szkíta birodalom ? Persze persze : https://www.origo.hu/tudomany/2019101...qm-BItI20E
Amúgy sokan bexarnak az amerikai " ármijá " láttán. Nagy ijedségükben " ficánkolni " kezdenek
Nekik csak annyit mondhatok : " Zákojte svoj rti " : https://www.youtube.com/watch?v=aQZZt...amp;t=517s
" Kágdá mir málit á pomoscsi
Vi zátykájetye usi
Teperj mi vás vezslivo proszim zátknuty rti
Kogdá zágovorját nási puski "
Perzse megértem , sokan " világvége " hangulatban vannak. De mi van ha az " egyik világ " vége egyben egy " másik világ " kezdete ?
Köztudott : " a magyar egy depressziós népség ". Nosza ! Merítsünk egy kis " optimistább " hangulatot. Mer' vót akiket többször is porig bombáztak. Mégis talpraálltak !
https://www.youtube.com/watch?v=gLJi_...p;index=45
Szóval , csak fel a fejjel !
1513 #4 Irrefutable
- 2019. October 18. 21:09:09
Nekem napok óta az zakatol a fejemben, hogy addig csinàlják a káoszt, míg az emberek önként mondanak le a jogaikról és félistenként imádják majd azt aki rendet tesz.
Mondjuk azt nem mondta a Sanya mikor lesz az az ominózus két hét.
Egy biztos a falunkban elég jól gyakorolnak és a szamurájkard népivislet lesz lassan. Piacnap, banyatank, szamurájkard.
Beindult ezerrel a "rendőrképzés" is, lesz is majd ,van is már pár uzsoracsalád leszármazott aspiráns.
Oszt megint egy 10 éves gondolat bukkant elő a tudatalattimból...aki megállít igazoltatni, azt honnan tudni ránézésre, hogy bibildódildó, avagy " átvilágított" rejtett erőforrás.
No kérem lehet nem is olyan jó az a világítás?
Aztán megint az van, mint volt mindig...mi szóltunk.
Ahogy a devizahiteleknél, a szavazósdinál és a Zsobbiknál.
Apropó...emlékeztek, mikor arról volt szó, hogy gyün a zsobbik vele meg a mad max?
No kérem szépen araszolnak felfele...habár a mai napig töröm a fejem melyik volt az az 50 cigó, aki a Zsobbikra szavazósdizott.
Ha már erőszakkak leszavaztatták őket. És egyre jobban aktívkodnak a két általánosukkal a nemzetiségi cirkuszukban.
Csak egy pillanat, míg a Lütyesz és a Likud mellett megjelennek, mint harmadik erő. Szerintem számarányilag sokkal többen vannak, mint azt halandó honpolgár értelmileg felfoghatná.
Ez nem depresszió, hanem jól informàlt optimiznuss_hihi
Aztan itt van az új főbogármester, aki pacsizik Tarlóssal. Na fene...az önkormányzati önkényes lakásfoglalókat kilakoltatás elleni oltalomban részesítik, mert a lakhatás állampolgári jog( lsd. erőforrások), de senki ne aggódjon a hiteleseket ugyanúgy kipenderítik a susnyába.
Szóval ezért Is van ez a picsipacsi, mert karigeri is csinálja a kalergit. Méghogy hintapolitika, a Soros-Kalergi és Orbán- Netán-Nyau tervek közt....ezek a jó gyerekek egyszerre csinálják a kettőt.
819 #5 rozsola
- 2019. October 19. 16:29:38
Depresszió az a javából
Manapság a magyar semminek sem tud örülni. Várják a " messiást " ahelyett , hogy önmaguk tennének rendet. Mivel erre képtelenek , majd " ISTEN " megoldja.
" ISTEN tervei kifürkészhetetlenek " mivel a " terv " olyannyira " nagymértékű " , az átlagmagyar agya leblokkolna ha megtudná.
Ezért " ISTEN " csak annyit mutat meg amennyi éppen kell. Erről énekelnek a szerbek is : " Csak annyi legyen amennyi éppen kell ! "
ISTEN terveit átlátni képtelenség. Csak azt láthatják meg amit " megengednek "
" Maria Zakharova válaszolt az amerikai haditengerészet vezetőjének azon kérésére, hogy távolítsák el orosz tengeralattjárókat partjaiktól " :
Másnap az amerikai haditengerészet vezetõje, Richard Spencer elmondta, hogy az orosz tengeralattjárókat az Egyesült Államok partjainál látták, ezért azt kérte, hogy az Orosz Föderáció távolítsa el őket onnan.
"Ha az Orosz Föderáció nem hallgat ránk, akkor arra kényszerülünk, hogy intézkedéseket hozzunk annak biztosítása érdekében, hogy az orosz tengeralattjárók még a partunk közelében sem legyenek. Félünk az országunkért, Oroszország agresszív , és hazánk lakói szintén félnek tőle." - mondta Richard Spencer.
Moszkva nem várt sokáig.
"Soha nem mutatunk ki agressziót, minden tengeralattjárónk ott van, ahol kell lennie. Haladnak az adott útvonalon. Most semleges vizekben vannak, nem értjük az Ön aggodalmát, és nem fogjuk teljesíteni az Ön igényeit, mivel a tengeralattjáróink semmit nem sértenek. " - válaszolta Maria Zakharova.
Őszintén szólva: ha az Egyesült Államok észrevette az orosz tengeralattjárókat, akkor Oroszország azt akarta, hogy észrevegyék. Végül is, amint tudjuk, egyik ország sem veszi észre az orosz tengeralattjárókat.
És ha a másik oldalról nézzük ezt a helyzetet. Bizonyos feltételek meghatározása érdekében az Egyesült Államoknak először saját magát kell követnie, pontosabban a Fekete-tengeren gyakori flottája tekintetében.
Moszkva azt is mondta, hogy ha erőt használnak, akkor az Orosz Föderáció nem hagyja figyelmen kívül ezt. Ezenkívül az Orosz Föderáció azt mondhatja, hogy az Egyesült Államok megbánja, hogy minden rendben van.
267 #6 Perle
- 2019. October 19. 22:52:13
Teles mozgósításról beszél az ukrán külügyér:
https://novorosinform.org/792200?utm_...paign=2061

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.09 masodperc
336,492 egyedi latogato