Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Felmentették Seseljt a háborús bûnök vádja alól

Tanácsadás... Nem találta bûnösnek Vojislav Seselj szerb ultranacionalista politikust az 1991-1995-ös délszláv háborúban elkövetett háborús és emberiesség elleni bûncselekményekben csütörtökön kihirdetett ítéletében a hágai Nemzetközi Törvényszék (NT).
Az egykori Jugoszlávia területén elkövetett háborús bûnöket vizsgáló Nemzetközi Törvényszék (NT) csütörtökön kihirdetett ítéletében felmentette Vojislav Seseljt, a háborús és emberiesség elleni bûnökkel vádolt szerb ultranacionalista politikust.

Az NT elnöklõ bírája által ismertetett ítélet szerint a hágai székhelyû törvényszék a vádpontok mindegyike alól felmentette és szabad embernek nyilvánította a Szerb Radikális Párt (SRS) elnökét. Jean-Claude Antonetti hozzátette, a szerb politikus elleni elfogatóparancs az ítélet nyomán érvényét vesztette.

Seselj ellen kilenc rendbeli háborús és emberiesség elleni bûntény miatt emelt korábban vádat a törvényszék ügyészsége.
A most 61 éves Seseljt azzal vádolták, hogy felelõs a Bosznia-Hercegovinában, Horvátországban és a Vajdaságban 1991 és 1994 között elkövetett bûncselekményekért.

Ezeket a bûnöket félkatonai szervezetek követték el, az SRS-t vezetõ politikusnak pedig jelentõs szerepe volt a toborzásukban: nacionalista gyûlöletbeszédei - amelyek gyakran a vajdasági magyarokat is célba vették - hozzájárultak az etnikai feszültségek szításához.

A hágai bírák azonban úgy ítélték meg, hogy a fegyveresek által elkövetett bûncselekményekért Vojislav Seselj nem vonható felelõsségre, a vádhatóság ugyanis nem tudta kétséget kizáróan bizonyítani, hogy a politikus tudtával vagy egyetértésével, esetleg az õ parancsára történtek volna a jogsértések.

"Úgy aludtam, mint egy csecsemõ, nincsenek lelkiismereti problémáim" - közölte a Szerbiában tartózkodó Seselj az ítélethirdetés reggelén.

Vojislav Seselj 2003-ban önként adta fel magát a Nemzetközi Törvényszéken, és majdnem 12 évet töltött annak börtönében, majd 2014-ben rossz egészségi állapotára való tekintettel ideiglenesen szabadlábra helyezték.

Ennek egyik feltétele azonban az volt, hogy ha a bírói testület kéri, akkor azonnal vissza kell térnie Hágába. Ezt azonban Seselj számos alkalommal megtagadta, az ítélethirdetésre sem volt hajlandó visszautazni.

Miután 2014-ben visszatért Szerbiába, Seselj folytatta a szélsõségesen nacionalista retorikát, például "Nagy-Szerbia" megalakításáról szónokolt, ami Szerbia egyesítését jelentené a környezõ országok szerbek lakta területeivel.

Az 1991-1995-ös délszláv háborúban több mint 100 ezren vesztették életüket, és milliók hagyták el otthonukat.
Link

Hozzaszolasok

139 #1 jozsef toth
- 2016. March 31. 18:42:52
Haga vagy nem hage.az akerde,hogy meg hag -e?
Arrol mindenki hallgat ,hogy mikor kerul sor a KOMMMMMUNISTA fasistak es szadistak felkutatasara!
Mert amig viragzott a kommunizmus addig az USA,es a nyugati hatalmak pofaztak a szabadeuropa radioba arrol ,hogy micsoda disznosagokat csinalnak.
Most talan Drabikot kellene megkerdezni,hogy akkor kinek doldozott es most kinek dolgozik?
Mert valahogy ezt ugylatom TABU!!
267 #2 Perle
- 2016. March 31. 20:58:35
Milyen bíróság az, amelyiknek 12 év sem elég ahhoz, hogy valaki ügyében ítéletet hozzon?
Most a felmentett elperli tõlük a gatyájukat is.
236 #3 Vazul
- 2016. March 31. 22:20:43
Perle, nem tudom, hogy melyek, csak azt, hogy melyek nem azok a bíróságok. Az Imre ügyein dolgozó bíróságok pl. kifejezetten pedánsak, kéthetente zaklatják Imre családját a bonyolult jogi szöveggel megfogalmazott leveleikkel és ítéleteteikkel. Mondhatni sportot ûznek, hogy melyik büntesse meg elõbb és mennyivel többre, mert valamit a szólásszabaság nevében leírt.
267 #4 Perle
- 2016. April 01. 21:35:47
Fel nem foghatom, hogy a hágai büntetõbíróság itt Európa szivében miért támogatja a szerb radikális mozgalmat éppen most, a szerb választások küszöbén. Közben síránkoznak Európában keservesen arról, hogy mennyire megerõsödött az eus országokban a szélsõjobb oldal. Amit természetesen az oroszok nyakába varrtak.
Ha a felmentettet megválasztják, meggyülik vele a mi bajunk is. A Vajdaságban élõ magyarok sorsa is megbecsételõdik.
Jöhet majd a " észak atlanti beavatkozás" Szerbiába is, és tovább darabolhatják az országot, mint ahogy Szíriát tervezték.
Estleg bekényszerítik a Natóba, hogy leválasszanak még egy orosz szövetségest.

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.10 masodperc
328,504 egyedi latogato