Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Szlovákiából jelentik, NATO ügyileg...

BelföldSzeva Imibá, most reggel olvastam, gyorsan lefordítottam, sztem meegéri kitenni
B
-----------------
Pozsony, 2019 március 26
www.hlavnespravy.sk

Az USA-val való katonai szerzõdés részletei nyilvánosságra kerültek. Egy megfigyelõ azt állítja: "Ha a polgárok látnák ezt a szöveget fellázadnának."


Az USA-val való elõkészületben levõ katonai egyezmény a "védelmi együttmûködésrõl" pikánsabb, mint vártuk. Egy beavatott személyben tudatosult a helyzet komolysága és a Hlavné správy-hoz (megj.: Fõ hírek – Szlovákia mostanság legkomolyabb alternatív hírportálja) a riasztó üzenettel.

Azt, hogy ez már nem vicc az is mutatja, hogy a minket tájékoztató, jól informált körökben mozgó anonim hazafi megismertetett minket a javasolt szöveg tartalmával is, nem kis nyugtalansággal mutatva rá bizonyos pontokra. A szöveg valódiságát nem tudjuk megerõsíteni, mert Lajèák ("szlovák" külügyminiszter) minisztériuma a szerzõdést titokban készíti elõ, így a szöveg nem nyilvános, de nincs okunk nem hinni a hírnek. Forrásunk azt írja, hogy a javasolt szövegû bilaterális szerzõdés, tekintettel bizonyos nem egyértelmû fogalmazásokra az azokkal való visszaélésekre és Szlovákia megkárosítására adhat lehetõséget, mivel jelentõs elõnyben részesíti az amerikai oldalt. Azt is elmondta, hogy bizonyos megfogalmazások a jövõben problémásakká válhatnak a szövegnek a szerzõdõ felek általi eltérõ értelmezése miatt:

"Az egyezmény szövege némely esetekben szembe megy Szlovákia Alkotmányával – a III. cikkely 3. bek. szerint a Szlovák Köztársaság köteles megkönnyíteni az amerikai fegyveres erõknek és szerzõdött beszállítóinak magánterületre és objektumokba is, a XIV. cikkely szerint pedig az amerikai fegyveres erõk katonai rendõrséget is mûködtethetnek, amely a katonai objektumokkal szomszédos településeken is tevékenykedhet (!). Továbbá a XXIV. cikkely 2. bek. alapján az amerikai haderõk helyi (szlovákiai) alkalmazottainak nem lenne joga a sztrájkhoz, ami szintén ellentétes a szlovák Alkotmánnyal.

A szerzõdés-tervezet lehetõvé teszi az amerikai hadseregnek és más meghatározott személyeknek a Szlovák Köztársaság területére és meghatározott helyiségekbe való zavartalan belépést anélkül, hogy a mi szerveinknek lehetõsége volna a belépésük megakadályozására, ill. az eltávolításukra. A Szlovák Köztársaság emellett nem befolyásolhatja sem az itt tartózkodó személyek számát, sem tartózkodásuk idejét, ezek a személyek büntetõjogilag is az USA joghatósága alá tartoznak.
A IV. cikkely szerint az USA hadereje "átmenetileg" katonai technikát, anyagokat és készleteket tárolhat a megállapodott objektumokban, miközben a Szlovák Köztársaság felé csak tájlékoztatási kötelezettséggel tartoznak a kizárólagos belépési ellenõrzés jogával ezekhez az anyagokhoz. Szlovákiának nincs lehetõsége (!) befolyásolni az anyagok mennyiségét, fajtáját vagy tárolási idejét sem.
Bár az V. cikkely szerint az objektumok (épületek és konstrukciók) az építkezés befejezés után Szlovákia tulajdonává válnak, de az USA fegyveres ereje jogosult azokat addig használni "amíg szüksége van rá".

A Szlovák Köztársaság részérõl való finanszírozási feltételek, ill. az USA felõli kompenzációksem egyértelmûek az objektumok visszaszolgáltatásakor Szlovákia általi használatba vételnél.

A szerzõdés mellékletében vannak tárgyalva az objektumok és zónák (a Kuchyna és Sliac repülõterek), ezek az objektumok azonban írásos megegyezés alapján kiszélesíthetõek, ehhez pedig elegendõ az USA és Szlovákia védelmi minisztériumai közötti megegyezés.

A szerzõdés minimális idõtartama 11 év (10 év a felmondás lehetõsége nélkül egy éves felmondási idõvel).
Ezen egyezmény alapján a Szlovák Köztársaság elvesztheti a szuverén állami státuszát, mivel némely részein elveszti egy másik ország fegyveres erõinek tagjai feletti ellenõrzést, akik nem tartoznának a szlovák igazságszolgáltatás (rendõrség, ügyészség, bíróságok) joghatósága alá, nem befolyásolhatja személyeknek és tárgyaknak a területére jutását, beleértve a fegyverrendszereket, fegyverekt és muníciót is. Ez az amerikai hadsereg tagjain kívül azok családtagjaira, az alkalmazottakra és más személyekre is vonatkozik. A Szlovák Köztársaság kötelezettséget vállal objektumok nyújtására az USA fegyveres erõi számára, de nem lesz képes befolyásolni sem azok felhasználását sem a bennük folytatott tevékenységeket. A nemzetközi jogi normák szerint a szerzõdés tervezete egyértelmûen nem részrehajló az amerikai oldal felé. A szlovákiai Külügyi és Európai Ügyek Minisztériumában sincs egységes vélemény a javaslatra".

Ennyit az anonim forrásból származó információkról.
Úgy tûnik, hogy egy, a Szlovákia szuverenitását nagyon komolyan veszélyeztetõ kezdemlnyezés tanúi vagyunk. És sajnos úgy túnik, hogy még mindig reális az esély, hogy valamelyik hazaáruló egy tulajdonképpen nevetséges, majdhogynem sértõ összegû júdáspénz fejében – 105 millió dollár, ami kevesebb, mint pl. 5 db AMX-56 Leclerc tank vagy egy fél F22 vadászgép ára – banánköztársasággá teszi Szlovákiát, ahova az amerikaiak kényük-kedvük szerint legálisan járkálhatnak ki-be és azt hoznak ide, amit akarnak. És emellett persze egyértelmûen a visszavágó atomcsapások céltáblájává is teszik Szlovákiát a megtámadott harmadik ország számára, ha megpróbálnák a demokráciát, humanizmust és emberi jogokat még keletebbre exportálni – és ezzel egy földtani korszakot lezárni.

Ivan Lehotský

Hozzaszolasok

272 #1 Kameleon
- 2019. March 26. 15:50:30
Ide illõ. Ajánlom mindenkinek a figyelmében ezt az "alaptananyagot". Érdemes lenne magyarra is lefordítani és kitenni az oldalra.

Chechnya and the wars in the nineties: Geostrategic Battles for control of the Heartland www.geopolitica.ru/en/article/chechny...-heartland
4 #2 Posta Imre
- 2019. March 26. 17:09:10
Zajlik az orosz meló abban a háborúban, amelyet nem tankokkal, hanem információkkal vívnak

„Varsó elleni hadüzenetre szólította fel Brüsszelt Soros György lengyel alapítványa” – állt a Hír TV március eleji cikkében, ami az orosz „Sputnik hírportálra” hivatkozik. A kormányzati irányítású hazai média és közmédia már évek óta hajlamos a Kreml által legyártott kommunikációs paneleket terjeszteni az Európai Unióról, a NATO-ról vagy éppen Ukrajnáról, gyakran kizárólag az orosz állami média híradásaira támaszkodva. A Political Capital elemzése.

A magyar média egy része annak ellenére használja gyakran egyetlen forrásként orosz állami portálok cikkeit, hogy azok alapító okmányai az „Orosz Föderáció állami politikáinak bemutatását” jelölik meg céljukként, az orosz stratégiai dokumentumok pedig az információs teret a modern hadviselés egyik hadszíntereként tartják számon. A hadviselés és a média összefonódását Oroszországban jól példázza Margarita Szimonjan RT-fõszerkesztõ nyilatkozata, miszerint

a tévécsatorna olyan, mint egy „védelmi minisztérium”, aminek segítségével „információs háborút lehet vívni az egész Nyugat ellen”.

A felelõtlen idézgetés az orosz állami portáloktól, különösen a közmédia esetében, súlyos mértékben növeli Magyarország sérülékenységét az orosz információs mûveletekkel szemben, ugyanakkor elõsegíti a Kreml érdekeit azzal, hogy áthangolja a magyar állampolgárok külpolitikai orientációját.

A kormány által irányított média persze elsõdlegesen az Orbán-kormány politikájának támogatásán dolgozik, egyes témákban a kormányzati kommunikáció azonban lényeget tekintve alig-alig tér el a Kreml narratíváitól. Habár a magyar kormány nem szeretne teljesen elfordulni az ország nyugati szövetségeseitõl, kommunikációja sokszor éppen ennek a szövetségesi rendszernek a hitelét ássa alá, míg Vlagyimir Putyin Oroszországát a valóságosnál sokkal vonzóbbnak mutatja be. Ez kifejezetten kockázatos egy olyan országban, ahol az állampolgárok közel felének nincs kialakult geopolitikai orientációja. A magyar lakosságot könnyen befolyásolhatják a keleti elkötelezõdés elõnyeit taglaló dezinformációs narratívák, amelyek ráadásul tartós és széles körû keresletet formálhatnak Magyarországon a Sputnik és az RT cikkeihez hasonló „alternatív hírekre”.

Mindez azért is probléma, mert az orosz és a magyar állam érdekei egyáltalán nem esnek egybe. Ha a Kreml érdekei azt követelik, az orosz állami hírcsatornák és propagandaoldalak minden további nélkül fogalmaznak meg a magyar érdekekkel ellentétes narratívákat. Ha Budapest megtámadását követelné Vlagyimir Putyin, az orosz dezinformációs gépezet ellenvetés nélkül végezné el a feladatot – ahogy arra volt már is példa, amikor az orosz külügyminisztérium Ukrajnának történõ fegyverszállítással vádolta meg a magyar kormányt.
A Sputnik esete a kiegyensúlyozott hírközléssel

A Political Capital megvizsgálta, mirõl és hogyan írt a két legfõbb angol nyelvû orosz propagandaportál (a Sputnik és az RT) február 1. és 15. között a Versus nevû médiafigyelõ alkalmazás segítségével. Összesen 775 releváns cikket találtunk, amelyek tartalmazták az „Oroszország”, az „Ukrajna”, a „szankciók” vagy a „Donbassz” keresõszavakat. Minden cikk kapott egy címkét, amely az Oroszországhoz való viszonyát tükrözte (oroszbarát vagy Oroszország-semleges) és legalább egy a cikk tartalmához kötõdõ jelölést. Oroszbarát jelzõt azok a cikkek kaptak, amelyek:

a lakosság Oroszországról alkotott képét igyekeztek pozitívan befolyásolni,
és egyáltalán nem vagy aránytalanul kis mértékben mutatták be az ellenoldal véleményét,
és/vagy cáfolható dezinformációt, alátámaszthatatlan érveket tartalmaztak.

5614986 24.07.2018 The P-2500(RT 70) radio telescope at the Center for Deep Space Communication near Yevpatoria. Alexey Malgavko / Sputnik
Fotó: Alexey Malgavko / Sputnik / AFP

A teljes mintában tisztán oroszbarát cikkek – azaz ahol kifejezetten Oroszországot tüntetik fel jó színben – 30 százalékot tettek ki, 70 százalékuk viszont semlegesen ír Moszkva szerepérõl a nemzetközi kapcsolatokban. A Nyugat-ellenes cikkek aránya ugyanakkor – azaz ahol a dezinformáció sokkal inkább az Egyesült Államok, az Európai Unió vagy általánosságban a Nyugat szerepét torzította el – 48 százalék. Ez jól mutatja az orosz információs mûveletek egy fontos tulajdonságát: nem feltétlenül célja a közönség meggyõzése a Kreml politikájának helyességérõl, sokkal fontosabb, hogy a Nyugat politikai döntéseit hiteltelenítse, a nemzeti érdekekkel ellentétesként állítsa be. A Kreml ráadásul szívfájdalom nélkül terjeszt akár egymásnak ellentmondó narratívákat ugyanazon témáról, mert

Moszkvának az is elég, ha a nyugati olvasóközönség ennek köszönhetõen képtelenné válik arra, hogy megkülönböztesse a tényeket a valóságtól – azaz semmit sem hisz el.

A két vizsgált portálon megjelent oroszbarát írások legtöbbje a Nyugatot támadta. A legnépszerûbb témakörök ebben a csoportban Venezuela (és nagyrészt ehhez kapcsolódóan a puccsok), illetve a Közepes Hatótávolságú Nukleáris Erõk Szerzõdése (INF) voltak. Az Oroszország szerepét semlegesen leíró cikkek relatív többsége szintén a Nyugatot támadta, ebben az esetben is a Venezuelában szervezõdõ puccsal kapcsolatban – a különbség mindössze annyi, hogy az oroszbarát cikkekben a Kremlt a demokrácia védõangyalaként festették le, a semlegesekben pedig egyszerûen Nicolas Maduro elnök támogatójaként írtak róla. Venezuela, a puccsok és az INF-szerzõdés összességében is a legfontosabb témakörök voltak, de megjelentek az Oroszország elleni nyugati szankciók, a Nyugat igazságtalan „Oroszországhibáztatása” és a NATO állítólagos támadó szándékai is.

PC Álhírfigyelõ 2019.03. 1
Infogram

Az adatok megerõsítik, amit a Sputnik alapítóokmánya és Margarita Szimonjan RT-fõszerkesztõ is kimond, de a csatornák mégsem reklámoznak túl: ezek a portálok a Kreml eszközei az információs térben, nem sajtóorgánumok.
Venezuela a Kreml szerint: „amerikai puccs, uniós támogatással”

Január 23-án Juan Guaidó, Venezuela ellenzéki többségû parlamentjének elnöke az ország ideiglenes elnökének nyilvánította magát egy a hivatalban levõ szocialista államfõ, Nicolas Maduro elleni tüntetésen. Az Egyesült Államok (majd több uniós tagállam, beleértve Magyarországot is) gyorsan bejelentette, hogy elismeri Guaidót ideiglenes elnökként.

Venezuela az elmúlt években az egyik legjómódúbb latin-amerikai országból az egyik legszegényebbé vált, gazdasága évek óta rohamosan zsugorodik, hiperinfláció sújtja az országot, tombol az éhínség és sorra állnak le a közszolgáltatások: összeomlott az egészségügy, az ország nagy részében pedig hosszabb ideig áram és vízellátás sem volt, de a hatalom ezekért többnyire az ellenzéket hibáztatja. A gazdasági nehézségeket elsõsorban az olajárcsökkenés okozza, köszönhetõen annak, hogy mind Maduro, mind elõdje, Hugo Chávez fenntarthatatlan gazdaságpolitikát folytattak, az olajbevételeket nem gazdaságfejlesztésre, hanem bõkezû szociális programokra, saját uralmuk megszilárdítására használták, miközben az állami olajvállalat szakembereit politikai kinevezettekre cserélték.
A mural of late Venezuelan President Hugo Chavez is seen during a pro-government rally in Caracas on March 23, 2019. - It is two months since Juan Guaido has asserted he is Venezuela's interim president. Domestically, he has been unable to shake President Nicolas Maduro from power. (Photo by Juan BARRETO / AFP)
Fotó: Juan Barreto / AFP

A népnek osztott ingyen pénznek köszönhetõ népszerûséget a két politikus egy autoriter rezsim kiépítésére használta. A 2015-ös venezuelai parlamenti választáson Maduro ellenzéke kétharmados többséget szerzett a parlamentben. Kevesebb mint két évvel késõbb azonban az elnök létrehozott egy alkotmányozó nemzetgyûlést, ami a parlamentet megfosztotta törvényhozói jogköreitõl. 2018-ban Madurot úgy választották újra elnökké, hogy az ellenzék bojkottálta a választást, több ellenzéki vezetõ börtönbõl várhatta a választás napját és a teljes venezuelai média az õ kézi vezérlése alatt mûködött – ezért a világ 60 országa el sem ismerte az eredményt.

PC Álhírfigyelõ 2019.03. 2
Infogram

A vizsgált cikkekbõl azonban teljesen eltérõ narratíva bontakozott ki: ezekben szó sincs arról, hogy Maduro eljelentéktelenítette a legitimen megválasztott nemzeti parlamentet, mert nem tetszett neki az eredmény. A Kreml narratívájában Venezuela – ami Oroszország egyik legfontosabb stratégiai szövetségese Latin-Amerikában – egy Washington által szervezett puccskísérlet elszenvedõje. A Sputnik „Venezuelával eljátsszák az ukrán forgatókönyvet” címû cikke szerint az Egyesült Államok európai csatlósaival kézen fogva „zsarolja, megfélemlíti, vandalizálja” Caracast, beleszól egy szuverén ország belpolitikájába, míg épp Oroszországot vádolja „beavatkozással a nyugati demokráciákba”. A beavatkozás valódi okára több magyarázatot is talált a Kreml: az amerikaiak egyszer a latin-amerikai ország olajkészletére tennék rá a kezüket, máskor már a kínai befolyást fékeznék meg vele a térségben.

Az orosz narratíva szerint Venezuela súlyos gazdasági válságát nem Chávez és Maduro elhibázott gazdaságpolitikája, hanem az ország ellen bevezetett amerikai szankciók okozzák. Sõt, egy a Sputnik által megszólaltatott „újságíró”, a Thegrayzone.com szerkesztõje egyenesen kijelenti, hogy Caracas „tele van éttermekkel, kávézókkal és bevásárlóközpontokkal, amelyekben ténylegesen van étel” – bár az RT 2016-ban, 2017-ben és még 2018 decemberében is élelmiszerhiányról számolt be a latin-amerikai országban. Az orosz propagandának tehát a boltok polcainak „feltöltéséhez” annyi kellett, hogy vetélytársat kapjon Maduro hatalmi rendszere. A Kreml és Caracas emellett azt is megmagyarázta, miért nem engedte be az országba az Egyesült Államok és szövetségeseinek humanitárius segélyeit: mert Amerika „igazságtalan háborúkat folytat” és „halált okoz”, így nem nevezheti „humanitáriusnak” a tetteit.

Venezuelában az Egyesült Államok valóban szívesebben látna egy olyan kormányt, amely kevésbé sérülékeny az orosz és a kínai befolyással szemben. A lehetõséget, hogy Washington befolyásolja a venezuelai eseményeket viszont éppen Maduro nyitotta meg azzal, hogy ellehetetlenítette a szabadon választott parlamentet, illetve azzal, hogy rezsimjét annyira autoriter irányba tolta el, hogy újraválasztását a nemzetközi közösség egy része illegitimnek kiáltotta ki. A Kreml viszont szeretné saját érdekszférájában tartani a kevés latin-amerikai ország egyikét, ami hajlandó orosz nukleáris fegyverek hordozására alkalmas hadászati bombázókat fogadni, amivel Moszkva részben erõt mutathat Washington felé.
Az INF felfüggesztése: csak Amerika hibázott volna?

2018 októberében Donald Trump amerikai elnök bejelentette, hogy az Egyesült Államok felmondja az INF-szerzõdést, az Egyesült Államok pedig új fegyvereket fejleszt, amennyiben Oroszország és Kína nem egyezik bele egy új megállapodásba. Ezt a szerzõdést még 1987. december 8-án írta alá Ronald Reagan amerikai elnök és Mihail Gorbacsov szovjet pártfõtitkár. A megállapodás a földi indítású hagyományos és nukleáris robbanófejekkel felszerelt közepes hatótávolságú rakétákról és robotrepülõgépek megsemmisítésérõl rendelkezett, amelyek hatótávolsága 500 és 5500 kilométer között van.

Decemberben Mike Pompeo amerikai külügyminiszter 60 napos ultimátumot adott Oroszországnak, hogy tartsa be a szerzõdés feltételeit, ellenkezõ esetben Washington elindítja a hat hónapos kiválási folyamatot. Az amerikaiak szerint az orosz 9M729 Novator rakéta hatótávolsága túllépi az 500 kilométert, és emiatt az Obama-adminisztráció már 2014-ben kapcsolatba lépett a Kremllel, akik azonban nem mûködtek együtt az amerikaiakkal. 2018. december 19-én Moszkva egyértelmûen elutasította az amerikai kérelmet, hogy megvizsgálhassák Oroszország új, nukleáris fej hordozására alkalmas rakétáját. Ezek a rakéták pedig nem is az Egyesült Államokra, hanem annak európai szövetségeseire jelentenek kiemelkedõ kockázatot – például Magyarországra. Oroszország 2019. januárban lehetõséget biztosított az amerikaiaknak, hogy megtekintsék az új rakétákat, akik elutasították a lehetõséget, mert a bemutató paraméterei ebben az esetben teljesen Oroszország kezében voltak. A bemutatót ennek ellenére megtartották, de ebbõl maximum annyi a biztos, hogy Moszkva bemutatott 9M729-nek és a szerzõdéssel ténylegesen összhangban levõ 9M728-nak felcímkézett rakétákat, a közönségnek azonban nem volt módja arra, hogy megerõsítse az orosz állításokat. Az Egyesült Államok így kihátrált a megegyezésbõl, Putyin pedig már be is jelentette egy új, közepes hatótávolságú hiperszonikus fegyver fejlesztését.

PC Álhírfigyelõ 2019.03. 3
Infogram

Az orosz állami propagandamédia értelmezése viszont lényegesen eltér ettõl. A Kreml szerint az Egyesült Államok számára Oroszország csak az ürügy, hogy kilépjen az INF-bõl és „õk tûnjenek a jófiúnak, miközben kiemelik a globális biztonság egyik alapkövét”. Az RT-nek nyilatkozó orosz szakértõ elmondja, hogy Washington „pontosan tudja”, Oroszország nem tud reagálni a vádakra, hiszen nem sértette meg a szerzõdést. A kérdéses szakértõ nem más, mint az orosz katonai hírszerzés, a GRU korábbi magas rangú tisztje. A cikk kifejti, hogy a fent említett nyilvános rakétabemutató minden kétséget eloszlatott – csak hát az amerikai és NATO-tagállamok képviselõi nem jöttek el.

Oroszország a Kreml szerint az amerikaiakkal ellentétben a fegyverkorlátozások pártján áll, de a partnerei nem támogatják ez irányú kezdeményezéseit. Oroszország fegyverkorlátozással kapcsolatos javaslatai terítéken vannak, de Moszkva „nem emlékezteti nyugati partnereit ezekre” – jelentette ki Szergej Lavrov orosz külügyminiszter. Míg Oroszország a Kreml narratívájában a megkérdõjelezhetetlenül békepárti állam képében tetszeleg, addig az Egyesült Államok céljait a hatalomvágy vezérli: Washington „szabad kezet” adott magának, hogy „ismét bebiztosítsa fennhatóságát a világban” egy „új fegyverkezési verseny” segítségével. Az Egyesült Államok a Kreml szerint egyszerre akar kierõszakolni egy új INF-et, aminek több ország, például Kína is része, és utasít el egy új INF-et, aminek több ország, például Kína is része – utóbbit azért, mert azt Oroszország javasolta.
10 May 2018, Russia, Moscow: Russian Foreign Secretary Sergej Lavrov gives a press conference after speaking to his German counterpart Heiko Maas (Social Democratic Party). Among other things, both spoke of the German and Russian relationship. Photo: Ralf Hirschberger/dpa
Szergej Lavrov Fotó: Ralf Hirschberger / AFP

Az orosz narratíva többször is kidomborítja, hogy az amerikai kilépés fõ célpontja Kína lehet, ennek ellenére az európai államokat riogatja azzal, hogy az INF-szerzõdés megszûnése épp az öreg kontinens békéjét veszélyezteti, a Trump-kormány tehát saját szövetségeseinek tesz keresztbe. Az INF-fel kapcsolatos Kreml narratíva lényege éppen az volt, hogy újabb éket verjen az Egyesült Államok és az EU tagállamai közé, legalábbis választói igényt generáljon a transzatlanti közösség különválására.

Ettõl egyelõre messze vagyunk, de a Trump-kormány orosz segítség nélkül is a valaha volt legnagyobb szakadékot ásta az Egyesült Államok és európai szövetségesei közé, ennek a szakadéknak az elmélyítése pedig egyáltalán nem Budapest érdeke. Az Egyesült Államok védelmi hálója nélkül Európában sokkal jobban ki lenne szolgáltatva az Oroszországgal való együttmûködésnek – így érthetõ, a Kremlnek miért ilyen fontos minden narratíva, ami az Atlanti-óceán két oldala közötti különbségeket domborítja ki.
Fokozottabb védelem a magyar információs térben

A fenti narratívák remek példái annak, hogy

a Kreml éppen úgy dolgozik a magyar érdekek ellen, mint amennyire hajlandó a magyar kormány narratívájába illõ cikkek közlésére, vagy a magyar külön utas külpolitika dicsõítésére – minden csak attól függ, mit kíván Oroszország aktuális érdeke.

Tekintve, hogy Oroszország elsõdleges célja a transzatlanti kapcsolatok és a nyugati intézményrendszer gyengítése, ezzel pedig a Kreml lobbierejének növelése Európában, Budapest és Moszkva hosszú távú érdekei egymásnak ellentmondanak. Ahogy David B. Cornstein amerikai nagykövet fogalmazott parlamenti beszédében,

jelenleg háború folyik, amit nem tankokkal, hanem információs eszközökkel vívnak.

Ezért fontos megvédeni a magyar információs teret az orosz befolyásolási kísérletektõl, ebben pedig a magyar újságíróknak is feladata van – akár kormányellenesnek, akár függetlennek, akár kormánypártinak tartják magukat. Például az: kerüljék, hogy kizárólagosan akár a Sputnikra vagy az RT-re, vagy bármilyen más orosz állami forrásra hivatkozzanak munkájuk során, az orosz narratívákat minden esetben össze kell vetni a tényekkel.

Az orosz állami forrásokra való hivatkozások esetén pedig ki kell emelni, hogy ezek a lapok az orosz érdekeknek megfelelõen és nem független sajtótermékekként mûködnek. Ez a két minimális erõfeszítést igénylõ lépés kis részt javíthatja Magyarország biztonságát a hibrid háborúk korában.

Szicherle Patrik, Political Capital

Kiemelt kép: Yuri Kadobnov / AFP
https://24.hu/belfold/2019/03/26/prop...ump-orban/
272 #3 Kameleon
- 2019. March 26. 18:45:10
Maduronak is biztosítva. "Utkin was in Syria as part of the Slavonic Corps and survived its disastrous mission.[29] The Wagner Group itself first showed up in 2014,[1] along with Utkin in the Luhansk region of Ukraine.[29] The company's name comes from Utkin's own call sign ("Wagner" ), which he allegedly chose due to a passion for the Third Reich.[32] Radio Liberty cited insiders as saying that the Slavic Native Faith (a modern Pagan cult) is a faith favored by the leadership of the Wagner Group.[33]" en.wikipedia.org/wiki/Wagner_Group

R1a www.youtube.com/watch?v=55tu3kTyHRU
896 #4 PirX
- 2019. March 26. 19:58:09
i.imgur.com/fQV7KjL.png i.imgur.com/klFMcJl.png
1368 #5 Karpatkanyar
- 2019. March 28. 07:45:42
El kell szomoritanom az itteni olvasokat: A szlovak-amerikai szerzödes az egy mintaszerzödes, amit Magyarorszag is alairt mar, csak itt nem szivargott ki. A magyar külügyminiszter megpro balkozott egy a szerzödes pontjanak enyhitesere, de nem kapott Amerikabol engedmenyt. Tehat a szlovak mintara teljesen azonos szerzödest alairt Orban is. Hogy ezert kapott-e 105millio dollart, azt nem lehet tudni, de alairta.

Posta Imre altal kitett hosszu hsz, lehetett volna több reszre osztott cikk is, hisz több tema is szerepel benne.

A Venezuelarol szolo reszhez annyit, hogy az igazsag közepen van:
Chavez es Maduro valoban szocialis allamkent szetosztotta a nepnek, erdemtelenül, az olajbol befolyo dollarmilliardokat. Ezzel a nepet a markaban tartotta es kiepitette a sajat uralmat az orszagban. A gazdasagi helyzet romlasa nemcsak ennek köszönhetö, hanem az amerikai embarghonak is, akik meg penzert sem szallitottak semmit Venezuelanak. Ugyanakkor az oroszok most nemreg 5 milliard dollar ertekü gyogyszer segelyt adtak Venezuelanak.
Amerika egesz Delamerikat a sajat hatso udvaranak tekinti es mint birtokon belül durva kezzel szervezi ott a puccsokat a neki nem kedvelt kormanyok eltavolitasara es amerikai bab-kormanyok felallitasara.
Maduro ujravalasztasa utan Moszkvaba ment es ott megegyezett orosz katonai tamaszpont felepiteseben az egyik szigeten. Irannak mar reg keszen van egy tamaszpontja, szinten egy szigeten, ahonnan be tudjak löni Amerika minden ppontjat Alaszkan kivül. Amerika körül tehat szorul a hurok es ezuttal, ha haboruba kezdenek nem fogjak meguszni szarazon.
684 #6 atacama
- 2019. March 28. 08:23:22
Az áramkimaradás miatt munkaszünetet rendeltek el Venezuelában
https://www.origo.hu/nagyvilag/201903...=hirkereso:)
1368 #7 Karpatkanyar
- 2019. March 28. 08:44:58
Kameleon -> Heartland (magyarul Szivorszag)

A Szivorszag fogalmat több geostratega hatarozta meg. Elsösorban a Nagyterek elmeletet kidolgozo Karl Haushofer, aki viszont Friedrich Ratzel elmeleteit fejlesztette tovabb. Haushofernek aszisztenese volt Rudolf Hess, aki viszont egyszerre volt Hitlerrel bebörtönözve. Haushofer gyakran latogatta aszisztenset a börtönben es rajta keresztül megismerkedett Hitlerrel is. A naci part hatalomra kerülese utan Haushofer elmeleteit insztrumentalizaltak es a haboru elökesziteseben alapelmeletkent hasznaltak.
Igy mar erthetö az is, hogy miert akartak a nemetek egesz Oroszorszagot (Azsiat is) es egesz Europat feltetlenül uralni, hisz ez nem egyeb, mint a Szivorszag.
Magat a kifejezest McKinder geostratega talalta ki. Ezzel együtt hirdette, hogy aki a Szivorszagot uralja az uralja a Földet is, es töle fog függeni az uj vilagrend. De a Szivorszag kifejezest hasznalta rendszeresen Kissinger es a zsidomento lengyel nagykövet Brzezinski fia Zbiegnyiev is, aki könyveben The Grand Chessboard alaposan kifejti az amerikai külpolitikai doktrinanak a celjait. Ebben a könyvben az Europai Allamokat egyszerüen, es rendszeresen vazallus allamoknak nevezi, köztük is legvazallusabbnak Nemetorszagot. Ezert a nemetek, megjelenese utan ra 20 evre adtak ki a könyvet, mig magyar nyelven azonnal kiadtak, meg 1997-ben.
Amerikanak tehat tovabbra is fö geostrategiai celja a Szivorszag feletti uralom megszerzese.
A Pax Americana a 3.vh.-val fog beköszönteni???
Aki a geopolitika alapjait nem ismeri az nem erti a nemzetközi aktualis politikai tevekenyseg mozgato rugoit sem.
267 #8 Perle
- 2019. March 28. 12:07:52
"Zajlik az orosz meló abban a háborúban, amelyet nem tankokkal, hanem információkkal vívnak"

Elérkezett az az idõ ebben a demokráciában, hogy a kelet felõl érkezõ híreket is csak " illegalitásban" olvashatjuk, mint 1989 elõtt a Szabad Európai adásait hallgattuk. Ez kapcsolt szolgáltatás volt a számunkra, mert a jó zenével vonzottak oda a rádiókészülékek elé, közben észre sem vettük, hogy richtig fel lettünk homályosítva.
Elég nagy baj van itt, ha megmondják az igazmondó amerikaiak, mit nézzük, mit olvassunk, kire hallgassunk.
Én már el sem hiszem,ha meglátok egy amerikai harci jármúvet egy dunántúli úton Tiszántúl felé haladva. Bizonyára képzelõdöm. Talán a Kalinkát hallgattam egy orosz tévécsatorna híradása közben.:D
Egyébként a rengeteg angol és idegen nyelvû Tv csatornák között elvétve található egy orosz nyelven sugárzó adó. Ez már így van évtizedek óta . Aki nem fér otthon hozzá a net-hez, igen csak korlátozva van a világ dolgairõl szóló hírek elérésében.
Azokat a híreket kapja,emelyeket néhány hírszerkesztõ a távírati irioda kínálatából kimazsoláz számára. Meg van számára szabva az " irány". Azkat az infókat is néhány napos késéssel adják le. s_nezem
272 #9 Kameleon
- 2019. March 28. 12:42:12
Karpatkanyar, Itt meg két geológiai térkép Szívországról, azaz a MAG~MÁRÓL.

Tekintsd energetikai ~ életerõ szempontjából: www.facebook.com/hunnemzetiseg/photos...510498286/

Õskristály: www.facebook.com/hunnemzetiseg/photos...346232030/

És teljes összkép:
www.facebook.com/pg/hunnemzetiseg/pho...2367164967

Görög mondák említik, mint az õsi hyperboreusok helye. Nem véletlenül volt/van itt Atillának a köz-pontja, védi-õrzi a SÁR~KÁN, mert minden KI~HAT amit elképzelünk, mondunk és teszük az egész földbolygóra! "Jó Gondolatok, Jó Szavak és Jó Tettek.", amely a Természet és a KozmiKus Renddel ["ASA"] való összhangot fogalmazza meg a maga egyszerû tömörségében. "Asem Vohu" - "a Kozmikus Rend a legjobb minden jó dolgok között." - "Az Igazságosság a Legjobb Jóság." - Zarathustra akit a hellének Nemrotnak/Nimródnak tartanak.

Így érthetõ ránk telepítettek és hogy miért akarja mindenki megszerezni Kárpát-MEDencét. [MagUra]
1313 #10 zoli
- 2019. March 28. 15:20:16
Hogy is van ez a Varsói szerzõdéses bohócság?A visegrádi négyek,Izrael magánállamaként debütál,megtámogatva benszülött,és Nato-USA hadsereggel,a miheztartás végett!??

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.08 masodperc
618,248 egyedi latogato