Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Korunk legnagyobb feltalálója szerint a világunk csak egy szimuláció

GondolatokEzt is feszegetik, s ugyan a grafika tényleg ott van, elég "gyorsan" leleplezhetõ látványpékség.
Szóval az élet tényleg csak egy szar játék? Elon Musk szerint majdnem biztos, hogy így van.

Korunk egyik legnagyobb feltalálója a Code konferencián mondott néhány elég érdekes dolgot annak a valószínûségérõl, hogy vajon egy szimulált valóságban élünk-e. Olyan dolgokat, amit ha más mondana, talán csak legyintenénk, vagy hívnánk a papot, de egészen máshogy hangzik, hogy
""egy a milliárdhoz az esélye, hogy NEM egy szimulált valóságban élünk","

amikor az az ember mondja, aki forradalmasította az ûrutazást és visszarakta a térképre az elektromos autókat.

Elon Musk magyarázata nagyjából megegyezik a szimulációs hipotézissel (bár õ kevésbé fejtette ki), ami nagyjából így hangzik:

1. Minden fejlettebb civilizáció megpróbálja szimulálni a valóságot. Ezzel nehéz lenne vitatkozni, az emberiség például néhány évtizeddel a digitális korszak kezdete után szinte már annak a határán áll, hogy létrehozzon egy a valóságtól megkülönböztethetetlen virtuális valóságot.

2. Mivel az univerzum nagyságából kiindulva nagyon sok fejlett civilizáció létezhet, amik akármennyi szimulált valóságot hozhatnak létre, így egyszerû valószínûségszámítással kiszámítható, hogy nagyobb eséllyel élünk szimulált valóságban, mint a fizikai valóságban.

Az elmélet talán ott sántít egy kicsit, hogy ha valóban egy kurva jó grafikájú The Sims-ben éljük az életünket, akkor valójában fogalmunk sem lehet róla, hogy a mi kis üveggolyóba zárt valóságunkon kívül mi van, például hogy vannak-e más bolygók, vagy fejlett civilizációk, vagy hétfõk. Tehát ahhoz, hogy az alapvetés igaz legyen, feltételeznünk kéne, hogy amit valóságként ismerünk, az tényleg valódi.

Ilyen filozófiai mélységekbe viszont most inkább ne menjünk bele, helyette reménykedjünk benne, hogy a világunk nem kap el egy vírust, vagy mondjuk a valódi valóságban nem dönt úgy egy hülyegyerek, hogy a nyugodt kis szimulációnk helyére inkább feltelepíti a Carmageddon 2-t, mert akkor eléggé baszhatjuk.
Link

Hozzaszolasok

4 #11 Posta Imre
- 2016. June 09. 13:42:08
LM, csak a te kedvedért:
"Még Adalék.>> A felvételek a Zelencsuk óriás távcsõ üzembehelyezésekor készültek.
Hangolták befele.Több fényes pontot kerestek a világegyetemben,amihez mérni tudtak.-A távcsövet 180 fokkal mindig elforgatták.
Ez az egyik felvételpár.Tévedés kizárva.Az 5 galaxis mind elõttünk,mind mögóttünk kb 10 milliárd fényévre látszik.
A két felvétel a kompjuterek szerint is gyakorlatilag atomi szinten azonos.Köpni-nyelni nem tud senki azóta se.Végül megszúletett a megoldás.Szépen berugdostuk a szõnyeg alá - "ilyen nincs is".Probléma megoldva.
Létezik egy másik megoldás is.= Egész Galaxisunk közel fénysebességgel zuhan befele egy óriás feketelyukba.Elmélet mûködne,mivel az égbolton látható vöröseltolódás akkor is hibátlanul mûködne.Bár ennek a verziónak vége,nagy Puffanás a jóvõben.
Ezeket a verziókat semmilyen tudós nyilvánosan nem fogja bevállalni.A felvételeket nagy valószinûséggel senki nem fogja megkapni.Mert nem tartozik az emberekre és a guglira.Ennyi."
165 #12 LM
- 2016. June 11. 17:57:24
Értem, köszönöm. Ma is tanultam valamit :)

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.10 masodperc
589,967 egyedi latogato