Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Ásotthalom, Mórahalom... stb stb stb.....

BelföldNézegettem tanyákat. Ásotthalom, Mórahalom... stb stb stb..... Sokat feldobál. Régen az a rész volt az ország éléskamrája. A méltán híres Bánáti Búza...Mi van ha az egész kerítéses migráns mizéria azért van, hogy padló alá nyomják az ingatlan árakat. Nagy földterülettel rendelkező tanyákat 1.200000 - 3.500000 Forintért lehet venni... Csak úgy átfutott az agyamon hirtelen...

Hozzaszolasok

1365 #31 BAJ
- 2020. January 12. 09:46:02
keepfargo!
Jó volt olvasni, de ez csak annak csoda, az érti meg igazán, aki hasonlókat megélt.
Legalábbis nekem ez a tapasztalatom.
1823 #32 Georges
- 2020. January 12. 10:27:10
Köszi a történetet, rengeteg ilyen véletlennek látszó összefüggés van az életünkben, amiknek általában nem is tulajdonítunk jelentést. Ajánlanám még rovásírás témában Színia könyveit.
146 #33 satu
- 2020. January 13. 09:54:16
A ROVÁS JELRENDSZER LELKE” – Előadó: Juhász Zsolt
https://www.youtube.com/watch?v=wTTkr...TTkrB7qNF8
118 #34 keepfargo
- 2020. January 13. 11:48:47
köszönjük meg satu bácsinak (néninek??) ezt az emlékeztetőt, ( gondolatban ) - sokat épülhetünk rajta, Juhász Zsolt tudja, miről beszél...s_hihi
146 #35 satu
- 2020. January 13. 21:32:05
Keep far go!
Nem néni se nem bácsi! Kis óvodás még azt hiszem csillogó szemekkel, bár kezd ködössé válni a tekintet...
Tetszett az előadás.
1755 #36 rich932
- 2020. January 13. 23:10:58
Keep! Kérlek ne írd azt, hogy rovás írás ez egy nagyon bugyuta elnevezés. Kb. olyan mintha azt mondanád, hogy filctollal hullámpapírra írás vagy cipő sarkával az út porába írás. A rovás az maga a módja az írásnak de attól még magyar betűket, szavakat, mondatokat írsz. Van valami lényege meghatározó ereje az írás módjának? Vagy ha pl az angolok is fába faragva írnak akkor az is rovásírás? A "rovás írás" semmi más, mint magyar betűk írása, minek elkeresztelni úgy, mintha az valami tőlünk független dolog lenne, ráadásul logikailag ennyire sánta? Ne vedd sértésnek, nem azért írtam, csak nem szeretem bántja a fülem. Magyarul írunk magyar betűkkel ráadásul olyanokkal, amik lefedik az összes hangunkat nem úgy mint a toldozott foltozott latin ABC...
118 #37 keepfargo
- 2020. January 14. 10:54:53
rich932
ezt a szót, hogy "rovásírás" én nem magamtól találtam ki, csak elfogadtam az általánosan használt megnevezést. Lehet hogy Juhász Zsolt sem így tanítja, majd utánanézek, mert őt szívesen elfogadom, úgymond, szaktekintélynek. Ha neked lesz igazad, akkor a te kívánságod is teljesülni fog.
Itt Sv.o.-ban ahol néha élek ( s néha csak vagyok ), foglalkoztam az ő "run-skrift" v. "runeskrift" jelenségükkel is. Itt a lakónegyed két végében , ebben a városban először két "runsten" (rováskő) lett elhelyezve, amelyekbe én véstem a jeleket - be is került a helyi újságba.
Runar rovásokat, skrift írást jelent. tehát ők így használják. Nyilván van különbség; itt jószerivel csak köbe vésték, fára, botra nem, tehát nem ugyanarról van szó mint nálunk. Mégis, tudat alatt az ő megnevezésük is befolyásolhatott.
Juhász egyébként egyik könyvcímében így használja: A Rovás Jelrendszer mint útikönyv , stb. tehát valószínű hogy neked lesz igazad, de azért tőle is hallottam már a rovásírás szót is.
118 #38 keepfargo
- 2020. January 14. 16:27:06
rich932
Aludtam egyet - erre is - mert úgy tűnik, hogy az álom sokszor jó tanácsadó.
Ébredés után nem sokkal az a gondolat keresett meg, hogy mivel a nyelv, a szavak hordozója a mássalhangzó, és kitöltő, kifejező eleme a magánhangzó, vetném csak össze erre nézvést a rovás és írás szavainkat.
Rovás (r-v-s), írás (r-s) - úgy néz ki, hogy a rovás szó többet akar mondani, erre utal a +v , és arra is utal, hogy a rovás szóból lehetett eredeztetni az írást.
Ugyanakkor az 'ir" pl. az irdalni szavunkban egy felszíni, felületi beavatkozásra utal, míg a "ró" egyértelműen mélyebbb "következményekre" utal - s a kapcsolataiban levő jelentéstartalma is többnek látszik. (rója a köreit, megrovás, felrótta, sok van a rovásán, stb.)
Persze a gyökök egyenértékünek tűnnek: ró, ír, - nincs különbség. Nem könnyű eldönteni, de tanulmányozni érdemes. Adná a magyarok Istene, hogy ez a nyelvi kutakodás visszasegítene minket a saját - nem mai, felszínes, de időtlen és mély - kultúránkba! Sok mindenre kaphatnánk választ...
3 #39 Enid
- 2020. January 14. 16:42:52
Úgy olvastam, hogy "pásztorbotra rótta"... Stb. Tehát maga a rovás szó, nem inkább vésést esetleg karcolást jelent?
Ha igen, akkor szerintem ma elfogadható a rovás-írás kifejezés is, hiszen mi tollal, papírra jegyzünk le. Nem beszélve a digitális formájáról, ahol a billentyűzetet használjuk.

Persze az is eszembe jutott, hogy ha valaki egy kézzel írott szöveget tanulmányoz, vizsgálja azt is, hogy mennyire "nyomta" meg a tollat az "elkövető" írás közben.
118 #40 keepfargo
- 2020. January 14. 16:47:45
Mint öreg kompromisszum-kereső hozzátenném ( a teljes igazság kiderítése érdekében ), hogy valóban, a rovás az nem írás és az írás még nem rovás, na de mi van akkor, ha valaki a fába rovott jeleket papírra veti? Akkor ő a rovást "irja" le a papírra. Akkor ő, mondhatnánk rovott JELeket írott JELekként JELenít meg, pl. sokszorosítás vagy egyéb céljából.

Vagy: a rovás ABC-t csak róni lehet? Nem, írni is lehet. Leírni, átírni, de attól még a rovás jellege (lényege) nem kell megváltozzon. A betük formája ugyanaz.

Vagy: az írás az semmiképpen nem rovás, nyilván - na de a rovás nem egyfajta írás ? Valamit leírtak általa, vele, leíró funkciója van/volt.

Nehéz ügy ez.

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.08 masodperc
618,412 egyedi latogato