Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Konkrét orosz támadástól tart a lengyel védelmi miniszter

TanácsadásBár így lenne, de a helyzet az, hogy itt "mindenki készül" mindenre, mert ugye a billencs kiborút.
Antoni Macierewicz azt állította, hogy Oroszország szisztematikusan készül az észak-atlanti szövetség elleni agresszióra.

A Rzeczpospolita címû lengyel napilapban megjelent interjújában Antoni Macierewicz úgy vélekedett, minden eddigi orosz lépés azt tanúsítja, hogy Moszkva szisztematikusan készül egy agresszív mûveletre, és hozzátette: "Itt az ideje, hogy errõl nyíltan beszéljünk."

A korábban a szovjet érdekszférába tartozó Lengyelország attól tart a Krím félsziget Oroszországhoz csatolása és a kelet-ukrajnai konfliktus kirobbanása óta, hogy a szomszédos Oroszország befolyásának további kiterjesztésére törekszik.

Július 8-9-én Varsóban rendezik meg a NATO következõ csúcstalálkozóját, és Lengyelország arra törekszik, hogy a csúcson az észak-atlanti szövetség hozzon döntést a fokozottabb katonai jelenlét megteremtésérõl a NATO keleti határain.

Múlt szerdán amerikai katonai források közölték, hogy orosz harci repülõgépek repültek át agresszív módon többször egy amerikai hadihajó fölött a Balti-tengeren, nemzetközi vizeken. A romboló az incidenst megelõzõen a lengyelországi Gdynia kikötõjében járt. Egy amerikai tisztségviselõ szerint a két fél között az utóbbi idõben ez volt a legerõszakosabb incidens.

Tavalyelõtt a NATO felfüggesztette együttmûködését Oroszországgal, a kelet-ukrajnai konfliktusban játszott szerepére hivatkozva. Idén március végén Washington bejelentette, hogy páncélos dandárt telepít Kelet-Európába. Április közepén Moszkva komoly aggodalmának adott hangot amiatt, hogy az Egyesült Államok nukleáris arzenáljának modernizálása keretében új, kisebb kapacitású, precíziós légibombák európai telepítését tervezi.

Moszkva rendszeresen óva inti a NATO-t attól, hogy az orosz határok közelében jelentõs szövetséges haderõt állomásoztasson állandó jelleggel. Egy ilyen haderõ telepítését ugyanis az orosz vezetés az 1997-ben megkötött, a két fél közötti együttmûködést szabályozó NATO-Oroszország alapokmány megsértésének tekintené.
Link

Hozzaszolasok

4 #1 Posta Imre
- 2016. April 19. 12:22:05
Közben a "lengyel" hadügy megkötötte izrael eddigi legnagyobb fegyverüzletét! Micsoda radikális és nemzeti lépés, nemde?

http://rusjev.net/2016/04/18/izrail-z...yu-sdelku/
267 #2 Perle
- 2016. April 19. 20:46:43
ocdn.eu/images/pulscms/NDY7MDQsMzFhLDFhNixkMjcsNzY1OzA2LDMxNCwxYmM7MGMsMTQwYjFjZmU3ZjBhYzUyZWRjMDEwZDcwOTc4ZTg0YmUsMSwxLDYsMA__/12dba6968dc0cdc0417a4f49b426be9b.jpg
Õ felel Lengyelország védelméért. A kutyámat sem bíznám rá,
Tele van gyülölettel.

Az oroszokra többek kötött azért haragszik, mert nekik tulajdonítja a c. bölcsek jegyzõkönvének elsõ kiadását.
http://www.theguardian.com/world/2015...acy-theory

Õ pedig a lengyel külügyér:
https://www.rt.com/op-edge/340176-pol...eu-russia/
Érthetetlenül állok afelett, hogy a lengyel és román vezetés teljesen kifordult magából, és a legerõsebben szorgalmazzák az oroszok megtámadását, bizonygatják hûségüket az USA-nak.

Annyira ostobák, hogy még azt sem fogják fel, hogy egy esetleges nato-orosz összecsapás esetén a volt keleti blokk országainak lakossága pusztulna el legelõször a legnagyobb véráldozatok árán.
Páros lábbal kellene kirugdalni a helyükrõl a két ország vezetését úgy, hogy a Jordán partig meg sem álljanak.
267 #3 Perle
- 2016. April 21. 22:10:02
Románia azt javasolja, hogy legyen egy közös Fekete tengeri hajóflotta a nAtó vezetése alatt. Ehhez csatlakozna Ukrajna, Bulgária, Törökország, Temészetesen amerikai, brit, francia es egyéb hadihajókkal.
http://www.newsru.com/world/21apr2016...fleet.html

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.10 masodperc
294,760 egyedi latogato