Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

A szervezetünk önmagát gyilkolja le az influenzavírus hatására

TechnikaSzóval akkor most a "védõoltás" mégis "bináris fegyver"? Ha nem, akkor miért igen? A Yale egyetem friss tanulmánya kiderítette, hogy az influenzával összefüggõ halál az idõsebbeknél inkább a betegségre adott káros immunválasz számlájára írható, s nem a víruséra. A felismerés újabb stratégiák kidolgozásához vezethet az influenza elleni küzdelemben - állítják a kutatók.

A Science folyóiratban megjelent kutatási ismertetõ szerint az influenzavírus replikációja önmagában nem elég, hogy szezonális influenza miatti halálesetekre magyarázatul szolgáljon a megfigyelések szerint.
Az influenzás halálesetek 90 százaléka minden évben elsõsorban a 65 év feletti embereket érinti. Ahhoz, hogy megértsük, miért az idõsebbek a fogékonyabbak, a kutatócsoport megfigyelte az influenza fertõzés hatását a fiatalok és az idõsek immunsejtjeire. Azt találták, hogy a kulcsfontosságú antivírus fehérjék, az úgynevezett interferonok mennyisége, jelentõsen csökkent az idõsebb felnõttek szervezetében.

"Ez azt mutatja, hogy az idõsebb emberek hajlamosabbak lehetnek influenzára, mert nem tudnak erõs antivirális választ adni" - mondta Akiko Iwasaki, az egyetem Immunbiológus professzora, a tanulmány vezetõ szerzõje.

A hasonló tünetek miatt gyakran nehéz megkülönböztetni a náthát és az influenzát. Mikor kell antibiotikumot szedni, kinek ajánlott az influenza elleni oltás, és hogyan úszhatjuk meg legenyhébben a betegséggel töltött napokat? Részletek!
Egerekben idéztek elõ olyan állapotot, amelybõl következtetéseket vonhattak le a folyamatokra. "Azt találtuk, hogy a vírus replikáció önmagában nem elég hozzá, hogy megölje az egereket, szükség a fogadó válaszra is" - mondta Iwasaki. Ebben az immunválaszban szerepet játszanak a neutrofilek, vagy fehérvérsejtek felelõsek a gyulladásért, amely harcol a fertõzéssel szemben. A neutrofilek aktiválódnak a gyulladáskeltõk miatt, s nagyerejû gyulladásos választ adnak a virulens fertõzésre. Miközben a sejtek küzdenek a vírussal, elpusztítják szöveteket a tüdõben.

Influenza-A bóvírusok. A halálos kulcs az immunválaszban van.

Influenza-A bóvírusok. A halálos kulcs az immunválaszban van.
A felfedezés lehetõvé teszi potenciális új stratégiák kidolgozását az influenza ellen. "Ez egy igazán ígéretes lehetõség, hogy idõs embereket kezelhessünk, akiket megfertõzött influenza. Ha az történik az emberekben is, mint amit az egereknél láttunk, akkor ahelyett, hogy blokkolni próbálnánk a vírus replikációját, az immunsejtekkel kell foglalkoznunk, amelyek elpusztítják a tüdõszövetet" - állapította meg Iwasaki. Egy gyógyszer, amely megcélozza gyulladást, vagy a neutrofilek vagy gyulladáskeltõ enzimek blokkolásával - csökkenthetõ az idõs influenzások halálozási kockázata.
Link

Hozzaszolasok

8 #1 miskolcilaci
- 2016. April 27. 17:38:57
[movie=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=z9_2bGzfrPA[/movie]
146 #2 satu
- 2016. April 28. 07:37:05
Nemrég indult egy sorozat hasonlóval foglalkozik, de ott már H7N2 a mutálódott vírus neve:

http://www.sorozat-barat.club/video/s...ne_sorozat

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.10 masodperc
309,263 egyedi latogato