Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Hõs születik: az orosz Rambo

TanácsadásA világ zsidajaiért hozott áldozat. Ha tudta volna szegény ifjú titán, a környékre se ment volna, bár elismerem, van annyi pénz. Korábban naponta tucatjával lettek "hõsök" és elkaparták õket, mint a kutyákat és most próbálják helyrepofozni a legendát. Azért én javaslom, egyikõtök se kérjen magára tüzet. A víz jobb! Díszõrség Alekszandr Prohorenko búcsúztatásán május 6-án Gorodkijban

Örök nyugalomra helyezték pénteken szülõfalujában azt az orosz katonát, aki a szíriai csatatéren bombázást kért saját magára, miután bekerítették az Iszlám Állam harcosai Palmüránál. Alekszandr Prohorenkót ma már nemcsak az oroszok ünneplik nemzeti hõsként: más országok polgárait is lenyûgözte a férfi bátorsága.

2016. március 17. – már egy hete megkezdõdött a csata az ókori városért, melyet még az Iszlám Állam (IÁ) tart ellenõrzése alatt. A szíriai kormányerõk, a Tigris alakulatok és a Sivatagi Sólymok azonban már visszaszerezték a város melletti magaslatokat, lassan Palmüra külvárosát ostromolják, miközben a szír és orosz légierõ tisztítja az útjukat az elõrenyomulásban.

Ezen a napon Alekszandr Prohorenko fõhadnagy az orosz légicsapások földi koordinátoraként segítette a légierõ munkáját Palmüránál. Rövidesen azonban arra lett figyelmes, hogy bekerítették a terrorszervezet fegyveresei. Nem volt menekvés: utolsó üzeneteként még önmagára irányíttatta az orosz légierõ tüzét, hogy elkerülje a fogságba esést.
Hõs születik

Alekszandr Prohorenko 1990-ben látta meg a napvilágot a valamikori Szovjetunióban, a dél-oroszországi Gorodkij faluban. A katonai pályát választotta, ezért a légierõ akadémiáját elvégezte, ami után az orosz hadsereg speciális erõihez került. Miután 2015. szeptember 30-tól az orosz légierõ megkezdte a szíriai célpontok bombázását, adott volt elõtte a feladat, hogy a tudását immáron a szíriai csatamezõn hasznosítsa. Ez év januárjában már részt is vett az elsõ bevetéseken Szíriában.

Március 17-én azt a feladatot kapta, hogy a földrõl segítse az orosz bombázókat oly módon, hogy megadja a bombázásra kijelölt területek koordinátáit. A híradások szerint aznap különösen erõs támadást indítottak az oroszok: a dzsihadistáknak azonban mégis sikerült bekeríteniük Prohorenkót, aki a késõbb nyilvánosságra hozott hangfelvételek alapján ekkor így reagált:

„Körülvettek, kinn vannak, nem akarom, hogy elfogjanak és mutogassanak engem, hajtsa végre a légicsapást, mert meggyaláznak engem, ahogy az egyenruhámat is. Méltósággal akarok meghalni, és ezeket a gazembereket is magammal akarom vinni! Kérem, ez az utolsó kívánságom: hajtsa végre a légicsapást, úgyis meghalok.”

Majd késõbb így köszönt el:

„Itt a vég, parancsnok, köszönöm. Mondja meg a családomnak és a hazámnak, hogy szeretem õket. Mondja el, hogy bátor voltam és harcoltam, amíg csak tudtam. Kérem, vigyázzon a családomra, bosszulja meg a halálom. Viszlát, parancsnok, mondja meg a családomnak, hogy szeretem õket!”

Ezek voltak Prohorenko fõhadnagy utolsó szavai. A híradások szerint végsõ célja sikerült: a bombázással több terroristát is magával sikerült vinnie. Tíz nap múlva felszabadult Palmüra.
Út az örökkévalóságba

Prohorenko halálhírét csak egy héttel késõbb, március 24-én jelentette be az orosz védelmi minisztérium, azonban ezt hamarosan a világ vezetõ lapjai is közölték. A brit Daily Mirror „az orosz Rambónak” nevezte a férfit, utalva John Rambo filmhõsre, aki többnyire a front túloldalán segíti a fõerõk munkáját.

A férfi holttestét azonban csak késõbb, a kurd erõk segítségével sikerült hazaszállítani, ami – a védelmi minisztérium közlése szerint – akkorra már becsületbeli üggyé vált. Vlagyimir Putyin orosz elnök pedig az Oroszország Hõse címet adományozta a hõsi halált halt fõhadnagynak.

De mások is adóztak a férfi hõsiessége elõtt: a Russia Today szerint a francia Jean-Claude Magué elküldte a férfi családjának azt a kitüntetést, amit a családtagjai kaptak a második világháborúban tanúsított hõsiességükért. Így tett egy honfitársa, Daniel Couture is, aki az édesapjának ítélt Francia Köztársaság Becsületrendjét küldte el a családnak. A férfit egy kétnapos ceremónia keretében pénteken örök nyugalomra helyezték.
Link

Hozzaszolasok

4 #11 Posta Imre
- 2016. May 09. 19:12:03
Bivaly, én a közeliek közül a feleségem nevezném elsõ sorban "hõsnek". A szavak elveszítették már már eredeti jelentésüket, és már csak az értelmünk tölti föl némi tartalommal, kinek, hogy.

Nem vitatom a katona hõsségéének tényét. Viszont vitatom magát az eseményt, ha egyáltalán megtörtént. Még abban sem vagyok biztos, hogy az eset valóságos. Beleillene a "játékba"...sajnos.
4 #12 Posta Imre
- 2016. June 12. 13:24:44
Így bánnak az "oroszok" a "hõsökkel". Ki nem xarja le a hülyéket?
[movie=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=csrP8-X6nTA[/movie]
12 #13 spartakusz
- 2016. June 12. 14:03:05
ÕSÖK - HÕSÖK!

Csupán csak egy betû válassza el az értelmét - és ti mondatokkal írjátok le a gyávaságot - azt a gyávaságot, amit a jövõben nem õsnek neveznek, ha nem - ?
Persze, mindig írom azt, ne hidd el azt amit írók! De tudd - ezek a gondolatok, ahogy megfogalmazódnak bennetek - és lemeritek írni, maga a hõsiesék - arra, hogy adott pillanatban gondolkodás nélkül megmentenéd szeretteidet . élted feláldozásával is - mindenkitõl - még a tûzet okádó sárkánytól is - mert van karod és a karodban a kard ami erõt ad.

tisztelettel: id. Kiss László

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.09 masodperc
294,990 egyedi latogato