Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Brit kormány: fel kell fedniük kilétüket a külföldi ingatlanbefektetõknek

KülföldUgye nem az izraeli hátterû "orosz" és "arab" zsidó, hanem a zairei és tibeti betelepülõ milliárdosok érdeklik ott is a tisztelt MI6-ot. Nem, mintha nem tudnák. A nagy-britanniai ingatlanpiacon befektetõ külföldi vállalkozásoknak a jövõben fel kell fedniük, hogy ténylegesen ki az általuk megvásárolt ingatlan tulajdonosa – jelentette be csütörtökön a brit kormányfõ.

David Cameron a Londonban rendezett nagyszabású nemzetközi korrupcióellenes értekezleten ismertette a kormány intézkedési csomagját. A tervezetbõl kiderül, hogy Angliában és Walesben hozzávetõleg százezer, Londonban több mint 44 ezer ingatlan van külföldi befektetõk nevén.

A külföldi ingatlanvásárlókról összeállítandó jegyzék célja az, hogy korrupt magánszemélyek és országok ne tudják a londoni ingatlanpiacra irányítani, ott tisztára mosni vagy elrejteni törvénysértõ módon szerzett vagyonukat – áll a korrupcióellenes értekezleten ismertetett tervezetben.

Cameron bejelentette azt is, hogy Nagy-Britannia létrehozza a világ elsõ nemzetközi korrupcióellenes koordinációs központját, londoni székhellyel. A szervezet tevékenységében közremûködik az Egyesült Államok, Kanada, Ausztrália, Új-Zéland, Svájc és az Interpol.

Mindemellett negyven ország, köztük a brit korona függõ területei, illetve a brit tengerentúli területek, amelyeken jelentõs pénzügyi szolgáltatási szektorok mûködnek, beleegyeztek abba, hogy automatikusan megosztják más országokkal a náluk bejegyzett vállalkozások tulajdonosi névjegyzékét. Ennek révén a bûnüldözõ hatóságok most elsõ ízben betekintést nyerhetnek abba, hogy pontosan kik birtokolják és ellenõrzik ezeket a vállalkozásokat.

A Mossack Fonseca panamai ügyvédi irodából néhány hete kiszivárogtatott több milliónyi dokumentumból sok minden más mellett kiderült az is, hogy a panamai cég egyedül a Brit Virgin-szigeteken több mint százezer titkos hátterû vállalat bejegyzésében közremûködött.

A londoni korrupcióellenes értekezleten részt vett Christine Lagarde, a Nemzetközi Valutaalap (IMF) vezérigazgatója is. Lagarde a konferenciára összeállított prezentációjában kifejtette, hogy az IMF legutóbbi becslései szerint globálisan évente 1500-2000 milliárd dollár közé tehetõ a megvesztegetésre fordított pénzek összege; ez a világgazdasági szintû hazai össztermék (GDP) hozzávetõleg 2 százaléka.

A megvesztegetés két világosan érzékelhetõ formája az adóelkerülés, illetve a közbeszerzési eljárások megkerülése céljából kifizetett kenõpénz. Az elõbbi közvetlen költségvetési veszteséggel, az utóbbi pedig magasabb közkiadásokkal és az állami beruházások minõségének eróziójával jár – hangsúlyozta az IMF vezetõje.

Christine Lagarde szerint mindezek miatt a mindent átható korrupció a megfelelõ költségvetési politika folytatását is megnehezíti. A korrupció ugyanis az adóelkerülést is ösztönzi, ha ugyanis valamely adómentességi kedvezmény mögött megvesztegetés sejlik fel, akkor a társadalom is sokkal kevésbé hajlandó betartani adótörvényeket – hangsúlyozta az IMF vezérigazgatója.
Link

Hozzaszolasok

Még nem küldtek hozzaszolast

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.10 masodperc
588,606 egyedi latogato