Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Vizsgálják a félkatonai szervezetek hálózatát

BelföldMit? Fokozzák a "postaimreoldal" olvasás-értelmezését? Bexarás! Gyerekek, mostantól visszamenõleg legyetek "normálisabbak", mert meg vagyok érték-elemezve. Fokozták értékelõ-elemzõ munkájukat a magyar titkosszolgálatok a Bõnyben elkövetett rendõrgyilkosság után – tudta meg a Magyar Idõk.

Tevékenységük jellegébõl fakadóan konkrét feladatuk ezúttal is titkos, ám szakértõk felhívták lapunk figyelmét arra a bárki által hozzáférhetõ tanulmányra, amely internetes hálózati kapcsolatokat térképezett fel, és akár alapot adhat arra, hogy újra felmérjék a hazai szélsõjobboldali, radikális, félkatonai szervezeteket, illetve kapcsolataikat, különös tekintettel az esetleges külföldi szálakra.

A szeptember 24-én rendõrök ellen elkövetett Teréz körúti pokolgépes támadás, majd a bõnyi rendõrgyilkosság után az eddiginél is nagyobb figyelmet kaptak a szélsõséges csoportok, különösen a félkatonai, illegálisan mûködõ szervezetek. A bõnyi rendõrgyilkossággal gyanúsított Gyõrkös István szervezete, a Magyar Nemzeti Arcvonal kapcsán orosz titkosszolgálati kapcsolatok is felmerültek. A férfi szerint ez az állítás nem igaz, ám a magyar szolgálatok értékelõ-elemzõ tevékenysége nyilvánvalóan erre is kiterjed.
A Vona Gábor vezette párt rendezvényein visszatérõen megjelennek militáns csoportok képviselõi

Forrás: MTI

A Vona Gábor vezette párt rendezvényein visszatérõen megjelennek militáns csoportok képviselõi

Az említett tanulmány, amely a 2008–2010-es idõszakot elemzi, kiemeli: a magyarországi jobboldali radikális, szélsõjobboldali és félkatonai szervezeteknél kimutatható az intenzív hálózati kapcsolat. Malkovics Tibor, a Zsigmond Király Fõiskola docense 120 szervezetet tartalmazó hálón keresztül vizsgálta a szélsõjobbos csoportok internetes kapcsolódásait, azt, hogy a szervezetek miként propagálták például egymás nézeteit az internetes honlapjaikon közzétett hivatkozásokkal.

Kiderült: a szervezetek közül a Magyar Gárda hivatalos honlapja, a Jobbik és a Hatvannégy Vármegye Ifjúsági Mozgalom (HVIM) honlapja rendelkezett a legnagyobb kapcsolati hálózattal, és egymással is aktív viszonyban voltak.

A tanulmány szerint a Jobbik a félkatonai Véderõ Honvédelmi Nemzeti Felszabadító Fronttal, a Lelkiismeret ’88-cal, a Hungarista Mozgalommal éppúgy hálózati kapcsolatban állt, mint a Tettrekész Magyar Rendõrség Szakszervezettel vagy a Hunnia Mozgalommal.
A rendõrgyilkossággal gyanúsított Gyõrkös István vezette Magyar Nemzeti Arcvonal (MNA) hivatalos honlapjának kapcsolathálózatában az MNA közremûködésével létrejött Hungarista Mozgalom, a Gyõrkös által létrehozott Egységes Magyarországért Mozgalom és a Pax Hungarica Mozgalom ugyúgy ott volt, mint a szkinhed Blood and Honour Hungary, illetve a Magyar Gárda hivatalos honlapja. A kutatás eredményei azt is jelezték: annak ellenére, hogy a szélsõjobboldali szervezetek túlnyomó része illegális vagy félillegális keretek között mûködött, a legális jobboldali radikális szervezetekkel mégis töretlen kapcsolatokat ápoltak, a szélsõjobboldaliak elõszeretettel nevezték meg a jobboldali radikálisokat linkjeikben.

Az internetes hálózati kapcsolatok azonban csak eszmei kapcsolatokat jeleznek, szervezetszerûeket nem, ám információink szerint a titkosszolgálatok a nyílt tanulmányban feltárt kapcsolati rendszereknél lényegesen alaposabb ismeretekkel rendelkeznek a szélsõséges csoportokról. Gyõrkös és hungarista szervezete már az1990-es évek elejétõl ismert volt a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) elõtt. Az MNA 2012-es kettészakadása mögött vélhetõen fellazítás is állhatott. Az NBH 1999-es tevékenységérõl beszámoló évkönyv szerint sikeresen léptek fel a szélsõséges csoportok, így az MNA ellen is, a nemzetiszocialista, hungarista területen meghatározó szerepet betöltõ Magyar Népjóléti Szövetség felbomlása pedig megindult.

Az NBH felderítésének köszönhetõen kerültek bíróság elé azok a szélsõségesek, akiket 1998-ban kerületi MSZP-s és SZDSZ-es irodák elleni csõbombás merényletekkel vádoltak meg és ítéltek el. 2002 után, bár a szélsõséges csoportok tevékenységét figyelemmel kísérték a szolgálatok, bûnvádi eljárások is indultak, például 2009-ben a Budaházy-csoport, a Magyarok Nyilai Nemzeti Felszabadítási Hadsereg tagjai ellen, vagy éppen az ellen az olimpikon sportoló ellen, akinek autójában csõbombákat találtak 2008-ban, ám az ítéleteket csak idén, illetve 2012-ben hirdették ki.
Link

Hozzaszolasok

350 #11 maci
- 2016. November 09. 11:47:43
Én is köszönöm.

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.09 masodperc
295,563 egyedi latogato