Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Irán létében fenyegeti Izraelt; így gondolják az izraeliek

KülföldVesztüket érzik! Oroszország,, Kína Ázsiát "felszabadítja" az angolszász csürhe alól. Ja, ez nem vicc! A legfrissebb Peace Index Survey szerint az izraeliek döntõ többsége sem a palesztinokkal való békekötésben, sem Irán pacifikálásában nem bízik.

Továbbra sem bíznak az izraeliek a békében: a Palesztin Hatósággal való tárgyalássorozat csak a válaszadók 6 százaléka szerint vezethet a közeljövõben békéhez, miközben 38 százalék egyáltalán nem hisz ebben a forgatókönyvben. A kevésbé sarkos véleménnyel rendelkezõk körében is többségben vannak a kiábrándultak: 29 százalék inkább nem, 22 százalék inkább bízik egy háborúmentes jövõben. Az arab lakosság lényegesen optimistább: a békében (mérsékelten vagy határozottan) bízók és nem bízók aránya szinte pontosan megegyezik (43-43 százalék).

Innen nézve nem meglepõ, hogy az izraeli zsidó lakosság elsöprõ többsége, 73 százaléka részben vagy teljesen egyetért Benjamin Netanjahuval abban, hogy az Iránnal kötött atom-megállapodás veszélyt jelent Izrael számára. Az arab lakosság a várakozásoknak megfelelõen inkább a megállapodást támogató állásponton van (45 százalék), de feltûnõen magas a választ megtagadók aránya: 32 százalék titkolja álláspontját.

Mennyire biztos vagy nem biztos abban, hogy Netanjahu miniszterelnök helyesen látja, hogy az atom-megállapodás létében fenyegeti Izraelt?



Zsidó lakosság (%)


Arab lakosság (%)


Összlakosság (%)

Egyáltalán nem biztos benne


5,8


18,6


7,9

Nem igazán biztos benne


18,3


26,9


19,7

Mérsékelten biztos benne


30,2


17,9


28,2

Egészen biztos benne


42,5


4,3


36,2

Nem tudja / nem válaszol


3,2


32,3


8,0

Összesen


100,0


100,0


100,0



Érdekes, hogy a zsidó lakosság relatív többsége (bár alapvetõen támogatja a miniszterelnök politikáját ebben a kérdésben) azt gondolja, hogy az Iránnal való egyezmény megfúrására tett erõfeszítések ártottak az izraeli-amerikai kapcsolatoknak. Ennél azonban jóval fajsúlyosabbnak tartják azt a problémát, hogy Irán egyáltalán betartja-e a szerzõdésben vállalt kötelezettségeit. Nem nehéz kitalálni, hogy Izrael zsidó lakossága ebben erõteljesen kételkedik: 78 százaléknak meggyõzõdése, hogy Irán kijátssza a szabályokat.
Link

Hozzaszolasok

5 #1 kincses
- 2015. September 25. 19:17:51
háát...Irán már akkor is létezett és virágzott, amikor Izraelt ki sem találták...
4 #2 Posta Imre
- 2015. September 25. 19:38:05
Kincsi ha igaz, Szíriát már a a bibliai idõkben említik és ha igaz, az is meg van írva, hogy "Jézus" eljövetelének ott az egyik fõtemplomban kell meglennie! Éden a Kasmir területen lehetett, ott végezték a kísérletet, génezést.
5 #3 kincses
- 2015. September 25. 19:59:01
Igen, említik! hát akkor, vissza a "tiszta" forráshoz!:)
1509 #4 togan
- 2020. March 22. 20:17:38
Jé! Ott egy "mini kárpátmedence: http://ujkor.hu/content/miert-eppen-k...ti-hattere

Kasmír története rendkívüli érdekességet mutat. A számos birodalom és dinasztia után nagy változást a 11–12. századi iszlám hódítás hozott. A Delhi Szultanátus és a Mogul Birodalom hatalma alatt jelentős síita és szunnita közösségek alakultak ki a területen. Az európaiak megjelenése nem volt nagy hatással Kasmír mindennapjaiban, az angolok térhódítása viszont gyökeresen változtatta meg a terület sorsát.

Már még mindenhol az "angolszász"-ok .. .kik ezek?

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.11 masodperc
620,047 egyedi latogato