Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Bárkirõl bármilyen információ megszerezhetõ Kínában fillérekért

TechnikaEjnye no, Snowden szerint meg Kínán kívül is meg van mindenki kukkolva és csa jahve tudja melyik szóg-állatok és "civil" big bránerek által nem. Kel az infó a szétválogatáshoz. Patkányok itt maradnak szaporodni, az Ember meg végre elhúzhat innen. :-)) Senki nem lepõdik meg azon, hogy a Kínában élõk minden lépését követik, a hatóságok pontosan tudják, hogy ki milyen éttermekbe jár, kivel találkozik, mikor és miért megy orvoshoz. A Nagy Testvérnek nem is kell figyelnie, az egész rendszert így alakították ki, hogy könnyû legyen mindenki megfigyelése a Kínai Nagy Tûzfalon belül. Egy teljes ágazat épül erre állami- és magáncégekkel. Ha pedig valaki összegyûjt ilyen adatokat, azokkal elõbb-utóbb kezdeni is fog valamit.

Meglepõ módon az egyik legnagyobb kínai újság robbantotta ki az ügyet. A Guangzhou Southern Metropolis Daily egyik újságírója egy ezzel foglalkozó cég szolgáltatásait igénybe véve azt tapasztalta, hogy egy nem is olyan magas összegért szinte bárkirõl kideríthet bármit. Legyen az a kollégája, menyasszonya, ismerõse, ellensége. Csak a megfigyelni kívánt személy személyi száma kell hozzá és 700 jüan, vagyis nagyjából 31 ezer forint.

Amit cserébe kap, az az illetõ teljes élete, milyen hotelekben lakott, hogyan és hova utazott, hányszor hagyta el az országot, banki tranzakciók. És minden dokumentumokkal alátámasztva. Némi extra pénzért még azt is melléteszik, hogy kikkel volt a kolléga az adott hotelben. Az újságírók egymásról kérték ki az adatokat és meg is erõsítették a dokumentumokban szereplõ állításokat. Egy másik szolgáltatással valós idõben követhették a kollégát a mobiladatai alapján.

Meglepõen pontos eredmények születtek itt is. Ehhez hasonló szolgáltatásokból számtalan van Kínában, egyik megbízhatóbban tûnik, mint a másik. Az újságírók szerint nagyon könnyû információhoz jutni bárkirõl. A legtöbb adat telefonszolgáltatóktól és szállodáktól ékezik, de néhány adat csak a hatóságoknak lehet meg, ilyen például a határállomások átlépése.

Pekingben nem is csinálnak nagy titkot abból, hogy szeretnék állampolgáraik minden lépését figyelik. Egy úgynevezett közösségi kreditrendszert alakítanának ki, amely a felhasználók minden online és offline tevékenységét figyeli és ez alapján alakít ki egy megbízhatósági szintet. Ehhez figyelik az összes valaha közzétett fotót, hozzászólást, a vezetési szokásokat, még azt is néznék, hogy milyen régóta van ugyanazon a munkahelyen vagy házas-e.

Ha ilyen terve van a kormányzatnak, akkor kell lennie valamilyen adatbázisnak is, ahol ezeket az adatokat összegyûjtik és tárolják. Pedig elvileg Kínában is védik a magánszférát. De amikor az újságírók rákérdeztek ezekre a rendõrségnél, nem kaptak hivatalos választ.
Link

Hozzaszolasok

120 #11 Vakeger
- 2017. January 15. 20:25:35
Ro-zsola, ez szép volt, csak sok benne a zisten, persze a zanukukikból is akadt bõven. Talán túl sokan várunk másoktól megoldást, lehet arra, amit nem is kell megoldani. Nimród megérne néhány kört, de félek egyenként kell mindenkinek "Nimród"-nak lenni.

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.10 masodperc
314,022 egyedi latogato