Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Kína dörzsölheti a markát: a világ végül a kezükre játssza Európát?

TechnikaMirõl ír ez? Ki hiszi el? A geopolitikai válságok, a növekvõ orosz befolyás és Donald Trump nehezen kiismerhetõ politikája mindinkább szétzilálja a világgazdaságot. Ez azonban komoly hatással lehet a cégpiacra, a beláthatatlan következmények ugyanis eltántoríthatják a vállalatokat a felvásárlásoktól, vagy épp a fúziós tranzakcióktól. A helyzet kellemetlen a cégeknek, egy valaki azonban mégis nagyot kaszálhat az egész ügyön: Kína.

Az idei év húzóereje egészen biztosan Kína lesz, a mérték azonban függ attól, hogy mekkora mértékû befolyást akarnak nyerni a kínai befektetõk az európai pénzügyi, technológiai és jármûipari szektorban. A legnagyobb visszafogó erõt azonban a politika jelenti, ezt közölte a Roland Berger a Privátbankár.hu-val. Ez egyébként a vállalatok optimizmusát is letöri: míg 2016-ban a vállalatok 64 százaléka számolt növekedéssel, ez most már alig több mint a fele az idei évre vonatkozóan, derül ki a Roland Berger Private Equity Oulook felmérésébõl.
Forrás: Roland Berger
Forrás: Roland Berger

“A befektetõk ma nem bíznak a politikában, de legfõképpen annak kiszámíthatóságában. - mondta Schannen Frigyes, a cég magyarországi ügyvezetõje. Az Unió országaiban más-más módon látják a jövõt, legsötétebben – a Brexit árnyékában nem meglepõ módon – az Egyesült Királyságban, ahol 2,1 százalékpontos aktivitás csökkenésre számítanak. Ezzel még pesszimistábbnak bizonyultak, mint a negatív dobogós görögök – õk idénre „csak” 1,6 százalékos aktivitásmínuszra számítana. A spanyolok és a portugálok azonban bizakodóak, 2,6 százalékos erõsödést várnak, míg Németország 2,4 százalékkal tervezi megerõsíteni magát az idén.

Itt biztos lesznek mozgások

Az egyes iparágakra vetítve a válaszadók úgy látják, hogy a legtöbb tranzakció a technológiai és médiaszektorban történik majd, itt tömörülhet az akvizíciók mintegy háromnegyede. Ezután a gyógyszer és egészségügyi szektor (68 százalék), a fogyasztási cikkek és kiskereskedelem (60 százalék) következik, a legkisebb mozgást az energia-, az építõ- és a jármûiparban várják a szakemberek. “Ez a prognózis egyértelmûen azt jelzi, hogy a befektetõk fõleg az innovatív technológiát alkalmazó vállalatokban érdekeltek”, fûzte hozzá Schannen Frigyes.


Mindez ráadásul a kínai befektetõk érdeklõdését is tükrözi. Az innováció iránti érdeklõdést ráadásul erõsíti, hogy míg Kína nyit, addig Amerika épp egy magába zárkózó, anti-globalizációs politikát tervez követni, ez pedig tovább erõsíti a trendet, hogy Ázsia figyelme az európai piacok felé fordul. A beruházások mértéke egyébként nem lesz túlságosan nagy, fõleg a kisebb méretû cégek profitálhatnak majd, a legtöbb növekedés és felvásárlás az 50 millió euró alatti vállalatoknál várható. Ezzel szemben a 100-250 milliós cégekre már csak 40 százalék juthat.Link

Hozzaszolasok

329 #1 gutai zub
- 2017. March 03. 17:22:00
"Kí" is dörzsöli a markát mindig, "na" találjuk ki?

Különösen a mai berendezkedésben, világszerte: a Pénz

Amikor a kereskedelem, ipar, befektetések, tõzsde (igazi nevén piramis játék) virágoznak, sok sok pénz van mindenhol.
Lehet a birkáknak kölcsönözni, hiteleket felvenni, a jövõ bíztató.

Aztán jön a válság. Eltünik a sok sok pénz. Tönkremennek vállalkozások, ipari létesítmények, emberek pénz hiányában elvesztik ingatlanjaikat, mindent.

Ezeket a nagy változásokat az emberek úgy élik meg, mintha ez egy természetes hullámzása lenne a pénznek, mint az idõjárási változások.

Valójában mi történik?
A bankárok megnyítják a pézcsapokat idõnként, nekik ez semmibe nem kerül
Aztán elzárják a pénzcsapokat Elérkezik az ideje a felvásárolásoknak. Xarért, húgyért.
(nálunk jól ismert privatizálás)

Aztán amikor megint az arra rátermett, és "jogos" kiválasztott népség kezébe kerül minden,
akkor jöhet a móka megint elölrõl, jön a pénz..............

,
4 #2 Posta Imre
- 2017. March 03. 18:38:25
Gutai, hamarosan a dollár, svájci frank és az euró paritásban lesz. Nálunk lecserélték az összes nagy címletet "új" forintokra, mely már "yüan" fedezetû.
238 #3 bivaly
- 2017. March 05. 07:55:53
Nézzünk szét kicsiny környezetünkben, és beszéljünk múltidõben ! Ez nem lesz, hanem van, és akkor "játszotta", már megtörtént. Kimondani meg semmit sem mondanak ki, ha már a leghülyébb is látja, tudja, akkor sem.

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.09 masodperc
321,436 egyedi latogato