Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

A tévé, az autó, a mo­bil­te­le­fon is kém­ke­dik utá­nunk

TechnikaDejóhogyeztmostkellmegtudnommerteddighailyetmondtamlehülyéztekemlékszetekmennyienparajnásnaktituláltak?
Újabb le­hall­ga­tási bot­rány rob­bant ki az Ame­ri­kai Egye­sült Ál­la­mok­ban, amely­nek a szá­lai Eu­ró­pába, a Közel-Ke­letre és még Af­ri­kába is el­ér­nek.


A WikiLeaks kiszivárogtatott dokumentumcsokrából az derült ki, hogy a CIA (és rajtuk keresztül a brit MI5 és más titkosszolgálatok is) egy titkos szoftver segítségével bármilyen hétköznapi elektronikai eszközt lehallgatókészülékké tudnak átalakítani.

Mobilapplikációk, okostelefonok, közösségi oldalak, de akár okostévék vagy autók és kamionok kontrollpaneljei – a WikiLeaks szerint egyik sincs védve a titkosszolgálatoktól, bármelyiken keresztül kémkedhetnek még a civilek után is.

A WikiLeaks közel 9000 kiszivárogtatott dokumentuma ugyan teljes képet fest a CIA kibernetikai hírszerzésérõl, a szoftvert magát, a Year Zero-t mégsem leplezik le – ezzel ugyanis mások kezébe is fegyvert adhatnának.

A CIA nem kommentálta még a dokumentumokat, a Fehér Ház sajtószóvivõje, Sean Spicer pedig idõt kér, hogy az információkat teljes körûen kielemezhessék. A kiberbiztonsági szakértõk szerint viszont az orwelli világot idézõ dokumentumok hitelesek.

A WikiLeaks szerint a 9/11-es terrortámadás óta egy „flottányi hacker” dolgozik a CIA-nak, akik ezernél is több vírust, hackerbázist és további „virtuális kórokozókat” hoztak létre a védelmük és az adatszerzés hatékonyabbá tétele érdekében.
Eközben a címlapon
Fotó: Europress / Steffi Loos - AFP
Fotó: Europress / Steffi Loos - AFP

A szervezet vezetõje, Julian Assange ígérete szerint az ügyben még további dokumentumok fognak napvilágot látni – és szerinte ez a lehallgatási botrány már most meghaladja annak a mértékét, amelyet Edward Snowden kiszivárogtatása okozott.

Ráadásul a botrány bõven túlterjed Amerikán – a dokumentumokból az derül ki, hogy a CIA segítségével további országokban is így mûködött a hírszerzés. Az MI5-val kapcsolatban már szintén nyilvánvalóvá vált, hogy az okostévék bepoloskázása az utóbbi idõkben egyik fõ szakterületükké vált: a készülékek kikapcsolt állapotban mikrofonná váltak, és a tulajdonosok minden szavát rögzítették.

A CIA-hoz hasonlóan az MI5 sem reagált a vádakra.
Link

Hozzaszolasok

120 #51 Vakeger
- 2017. March 13. 11:08:13
"A tévé, az autó, a mo­bil­te­le­fon is kém­ke­dik utá­nunk" Hmmmm.... Nem rossz téma, csak a cím is hibádzik. Alapból hibás, mint kijelentés, másrészt nyílván valóan figyelemfelkeltõ hatásra hajaz. Hallani a média baromságait, mikor az ötvenet félszáznak említi. Nálam az ötven, az ötven! Amúgy a mi "kémkedik utánuk" is szerencsétlen megfogalmazás, hiszen nyílván valóan arról van szó, hogy bizonyos eszközeink már a technikai fejlettségük okán "felhasználható" saját zajt termelnek. Egy manapság használt wifi-s billentyûzetet saját akaratunkból vásárolunk meg. Ezzel már is nagyot kiáltottunk a levegõbe. Ez van! Itt a kérdés csak annyi, hogy kit érdekel, amit kiáltozik az autónk, billentyûzetünk, és a tojásfõzõ óránk.

http://www.filmkatalogus.hu/A-rendsze...ege--f8628

Tehát a téma ezek ellenére jó, és érdemes róla beszélgetni. A féligazságok is hasznosak lehetnek, de csak figyelem felkeltés céljából. Ha pontosak, és szakszerûek szeretnénk lenni a témában, akkor a humort is felhasználhatjuk, de a modortalanság már kevésbé fér bele.
8 #52 miskolcilaci
- 2017. March 13. 15:06:53
[movie=youtube]https://youtu.be/s7xB4up5P-g[/movie]

[movie=youtube]https://youtu.be/aOMVdOc9UbE[/movie]

[movie=youtube]https://youtu.be/3ItTgQkCJSQ[/movie]

[movie=youtube]https://youtu.be/3ItTgQkCJSQ[/movie]

[movie=youtube]https://youtu.be/U6owR5ab-3c[/movie]

[movie=youtube]https://youtu.be/TWM8a9owPrQ[/movie]

[movie=youtube]https://youtu.be/8A0L7B4QmZQ[/movie]

[movie=youtube]https://youtu.be/F71ogkARcLo[/movie]

[movie=youtube]https://youtu.be/Y4OcecAONZ0[/movie]

--------------
http://videa.hu/videok/tudomany-techn...YybUeAduXs
--------------
[movie=youtube]https://youtu.be/svlPfWWEH4E[/movie]

[movie=youtube]https://youtu.be/5PJMQknj1B0[/movie]

Jó pár videót már nem lehet megnyitni, mert letörölték. Nem csak õk, hanem már mindenki figyel mindenkit, még a családtagok is. Rohadt egy beteg világ ez kérem.
238 #53 bivaly
- 2017. March 15. 07:35:50
Vakegér !

Csak úgy találomra tegyél már be egy általad "javított" kütyürõl egy fotót, vagy mondj egy típusszámot ! Hogy te mit állítasz, meg én mit állítok az a legkevésbé érdekes. A technika "fejlõdése", mára a haditechnika szükségleteinek csak a páralecsapódása, amit te meg én az üzletben megkapunk ! Magaddal azt hitethetsz el amit akarsz. Kicsit szét kéne nézned a digitális világban, és eszközeiben, de nem a minden sarki trafikban kapható IC-k a mérvadók ! Szerinted egy mobil, vagy egy számítógép, egy televízió javítható ? Még egy mosógép elektronika sem ! A "javítás" jó esetben egy adott panel cseréje, rosszabb esetben a komplett belsõ, vagy az egész cserélendõ ! Már, ha van hozzáférés !? Nem hajigálják még a kapcsolási rajzokat sem, többnyire felesleges is lenne, mert az alkatrészek funkciója sincs közölve, és komplett panelokon, az alkatrészek egyenkénti vizsgálata nem csak eszméletlen mennyiségû idõ lenne, de lehetetlen is, az alkatrészek nem függetlenek egymástól ! Másokat megdumálhatsz, hogy merre a hány méter, engem a legkevésbé. Egy 0402 méretû alkatrészt te ebben a szájbalökött életben még megtalálni sem nagyon tudsz, nem hogy kivenni, meg betenni ! És ettõl is van kisebb ! És ez csak egy szaros ellenállás, vagy kondenzáror. És egy 0,125 mm lábtávolságú 64, vagy 128 lábú bármilyen IC-t, nem lehet az alkalmazott forrasztástechnika miatt levenni egy panelrõl, igaz rátenni sem. Az ehhez szükséges eszközök milliós kategóriát képviselnek, nem beszélve az ólommentes ón forraszthatóságáról. Egy magas ipari szinten hullámforrasztott panel , amin az alkatrészek nagy többsége a fenti kategória, ott te még eligazodni sem tudsz, nem hogy "javítani" ! Azon kívül bonyolult áramkörök esetén, és a készülék felhasználási célja szerint, speciális cél hibakeresõ áramköröket használnak, ami megfelelõ panelokhoz, megfelelõ célmûszer gyakorlatilag. Haditechnika, repülés technika, és bonyolult mérõmûszerek részegységeinek vizsgálatához. Ne gondold, hogy mindenki az internetrõl veszi a "tudást" ! Sokszor írtam más okból, minden út Rómába vezet, és azok sokszor keresztezik egymást. Innen a "tudásom", ami sokkal inkább tudomás . Azután van még egy nagyon lényeges dolog, a tokozás. Ebben a rohadt életben nem tudod meg semmirõl ránézésre, hogy mi van benne ! Adva van egy X szabványú, ezer lábú valami, amirõl te gondolhatod, hogy mi lehet, de egyáltalán nem biztos, hogy az az ! És ha nagyon el akarsz tüntetni valamit egy ilyen panelon, akkor a leghétköznapibb, legkevésbé feltûnõ tokozásba teszed, hogy bárki azt hihesse, hogy az ott nem az ami ! Egyáltalán nem misztifikálom a dolgokat. Azok meglehetõsen misztikusak nélkülem is. Amit meg nem tudunk, az nem jelenti azt, hogy nem létezik. Légy körültekintõbb, ha akarod másként, óvatosabb ! Legalább a véleményeddel.
299 #54 i_gazember
- 2017. March 17. 08:04:53
Vakegér!
Írtad, hogy "sok vackot javítottam már", majd, a "mikróban is vígan mûködik a mobil".
Ne haragudj, de ebbõl nekem az jön le, hogy Te nem vagy egy jól felkészült szakember.
Bivaly sokkal-sokkal hitelesebb. Nem csak azért, mert szépen összefoglalta, érthetõen közreadta tapasztalatát, meglátását, és nem utolsó sorban tudását, hisz szakszerû megfogalmazásából ez tükrözõdik. Hanem a magam tapasztalata is igazolja, amit õ leírt. Ebbõl csak egy szösszenet. A mai mikróvezérlõk már belsõ programmemóriából dolgoznak, aminek tartalmát olvasás védetté lehet tenni. Volt olyan elkövetésem a múltban, -mikor még foglalkoztam ezen eszközökkel (PIC 16-os család)- amibe szándékosan bele lett programozva, hogy egy bizonyos idõ után elromoljon. Tudom nem szép dolog, de nem a lehetõség adta visszaélés volt a cél, hanem egy késõbbi idõszakos vizsgálat kiprovokálása.
Ha én ezt a turpisságot meg tudtam csinálni, akkor a profik szerinted mire képesek? Érdekes világ a programozható logikai áramkörök világa. Itt van pl. a Volkswagen botrány. Bevallották, hogy mérési körülményeket észlelve, a gépjármû káros anyag kibocsátása csökken, a vezérlés közbeavatkozásának köszönhetõen. Vagyis a programozásnak (szoftvernek) köszönhetõen csal a vizsgán.
Mennyi minden van még, amirõl nem tudunk? Közben meg teli vagyunk kütyükkel, meg (vak egerekkel) struccokkal. A strucc állítólag a homokba dugja a fejé, minthogy szembe merjen nézni a valósággal.

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.10 masodperc
295,296 egyedi latogato