Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

A tévé, az autó, a mo­bil­te­le­fon is kém­ke­dik utá­nunk

TechnikaDejóhogyeztmostkellmegtudnommerteddighailyetmondtamlehülyéztekemlékszetekmennyienparajnásnaktituláltak?
Újabb le­hall­ga­tási bot­rány rob­bant ki az Ame­ri­kai Egye­sült Ál­la­mok­ban, amely­nek a szá­lai Eu­ró­pába, a Közel-Ke­letre és még Af­ri­kába is el­ér­nek.


A WikiLeaks kiszivárogtatott dokumentumcsokrából az derült ki, hogy a CIA (és rajtuk keresztül a brit MI5 és más titkosszolgálatok is) egy titkos szoftver segítségével bármilyen hétköznapi elektronikai eszközt lehallgatókészülékké tudnak átalakítani.

Mobilapplikációk, okostelefonok, közösségi oldalak, de akár okostévék vagy autók és kamionok kontrollpaneljei – a WikiLeaks szerint egyik sincs védve a titkosszolgálatoktól, bármelyiken keresztül kémkedhetnek még a civilek után is.

A WikiLeaks közel 9000 kiszivárogtatott dokumentuma ugyan teljes képet fest a CIA kibernetikai hírszerzésérõl, a szoftvert magát, a Year Zero-t mégsem leplezik le – ezzel ugyanis mások kezébe is fegyvert adhatnának.

A CIA nem kommentálta még a dokumentumokat, a Fehér Ház sajtószóvivõje, Sean Spicer pedig idõt kér, hogy az információkat teljes körûen kielemezhessék. A kiberbiztonsági szakértõk szerint viszont az orwelli világot idézõ dokumentumok hitelesek.

A WikiLeaks szerint a 9/11-es terrortámadás óta egy „flottányi hacker” dolgozik a CIA-nak, akik ezernél is több vírust, hackerbázist és további „virtuális kórokozókat” hoztak létre a védelmük és az adatszerzés hatékonyabbá tétele érdekében.
Eközben a címlapon
Fotó: Europress / Steffi Loos - AFP
Fotó: Europress / Steffi Loos - AFP

A szervezet vezetõje, Julian Assange ígérete szerint az ügyben még további dokumentumok fognak napvilágot látni – és szerinte ez a lehallgatási botrány már most meghaladja annak a mértékét, amelyet Edward Snowden kiszivárogtatása okozott.

Ráadásul a botrány bõven túlterjed Amerikán – a dokumentumokból az derül ki, hogy a CIA segítségével további országokban is így mûködött a hírszerzés. Az MI5-val kapcsolatban már szintén nyilvánvalóvá vált, hogy az okostévék bepoloskázása az utóbbi idõkben egyik fõ szakterületükké vált: a készülékek kikapcsolt állapotban mikrofonná váltak, és a tulajdonosok minden szavát rögzítették.

A CIA-hoz hasonlóan az MI5 sem reagált a vádakra.
Link

Hozzaszolasok

238 #1 bivaly
- 2017. March 10. 07:24:31
Feleim !

Eddig nem gondolkodtatok el, hogy honnan a francból tudhatja bárki is, hogy hányan néznek, melyik tv csatornát !? Milyen eszköz ami a nézettséget méri, darabra, statisztikailag ? Ecséim, rossz nyelvek szerint az autók agyon bonyolított vezérlõ elektronikája is igen régtõl tartalmazza a lehallgató berendezést. A mobil a kezdetektõl ! A cikk legutolsó mondatát ajánlom mindenki figyelmébe, kikapcsolt állapotban hatékony !
30 #2 osmagyar
- 2017. March 10. 09:34:38
Én kizártnak tartom, hogy mindenkit egyszerre lehallgatnak és tárolják a beszélgetést. Nincs a világon annyi adattároló, amire ráférne ennyi beszélgetés. Nincs az az adatátviteli hálózat, ami ezt le tudná kezelni. Nem optikai szálak kellenének, hanem optikai kötelek. Azt tartom inkább valószínûnek, hogy a lehallgatási lehetõség adott majdnem mindenkinél és vagy szúrópróbaszerûen, vagy célzottan pár ezer beszélgetést tudnak kezelni egy idõben és az érdekesnek tûnõ beszélgetéseket tárolják. Az, hogy kémkednek a civilek után, nem kérdés.
130 #3 kisvakond
- 2017. March 10. 09:38:05
Egyelõre az okostévéket még lehet kikapcsolás után feszültségmentesíteni :-)

Az újabb telefonok már más kérdés... fõleg amelyikbõl ki se lehet venni az akkut.
130 #4 kisvakond
- 2017. March 10. 09:45:15
osmagyar!

A Hatoscsatornán a Hihetelen mûsorban Szûcs Robi mostanában elég sokat foglalkozott Snowdennel és a lehallgatásokkal. Hivatalosan a mobilszolgáltatóknak egy évre visszamenõleg minden bezélgetést tárolniuk kell, ami elképesztõ. Azt inkább el tudom képzelni, hogy bizonyos kulcsszavakra keresnek, és azokat a beszélgetéseket tárolják.

A netes felhõszolgáltatást sem véletlenül erõltetik :-)
329 #5 gutai zub
- 2017. March 10. 09:49:39
"Kémkednek utánunk"?

Azért nyugtassuk meg a mai nagyon tisztelt köz önségeket.

A mai birka állapotban lévõ, igen tisztelt fogyasztó, TV nézõ, okos telefonjával szüntelenül babráló agymosott hülyéket már nem kell kémlelni. (valamikor még régen, talán kellett)

Az egész apparátus ma már idomításra szolgál. Annak is a végsõ, már finomító részére.

Mit is zabál legtöbbet a "kémlelt" megfigyelt polgár, mikor és mit vásárol, mit iszik tv nézés közben, milyen elterelõ szórakoztatással lehet még hülyébbé tenni. (bizony ez ma már csak összehangolt lehallgatási eszközökkel lehet)

Angliában, a terror ellenes háború olyan szakaszába jutottak, hogy biztatják az embereket egymás megfigyelésére, és a rendõrségen jelenteni mindent, bármit, mert ahogy hangsúlyozták, legyen bármilyen jelentéktelen, szivesen fogadják.

Szép Új Világ.......
238 #6 bivaly
- 2017. March 10. 10:09:31
osmagyar !

A számítástechnika olyan szinten van, hogy mi itt még elképzelni sem tudjuk ! Akik meg azt hiszik, hogy ha kikapcsolták, minden rendben, nagyon tévednek. Az eszközöket a beleépített akkumulátorokkal mûködtetik, amik nagyon picik, nagy kapacitásúak, rendkívül hosszú az élettartamuk. Ezeknek köze nincs az általános funkciókat mûködtetõ akkumulátorokhoz. Speciális feladatra, és eldugva van beépítve. Akár több is ! Amikor a chip kicsinyítés már a nanotechnológia tudományát veszi igénybe, akkor te csak úgy védekezhetsz, hogy nincs ilyen eszközöd. Nem vagyok paranoiás, de azt hiszem, hogy a nagyobb méretû, és bonyolultabb "okos" eszközök képet is közvetítenek, akár tv, akár számítógép, laptop, vagy mobiltelefon, stb. És ez nem mai keletû, maga az internet megfigyelésre készült ! Hogy mi a fedõ duma, azt tudjuk, ismeretterjesztés, igen, de mára aki akarja azt is tudja, hányas a melltartóm, és a bugyim, meg járok-e mellrákszûrésre. Minden adat az interneten van, minden, vércsoport, bõrszín, kor, egészségi állapot.
267 #7 Perle
- 2017. March 10. 10:16:13
Kémkedésnek tekintem a bankkártyával való fizetést, a pontgyüjtõ kártyákat. Ez utóbbiakat már a postán is szorgalmazzák.. Néhány forint visszatéritése ellenében adatai önkéntes kiszolgáltatására biztatják az embereket. Már azokat, akik odaadják azokat gondolkodás nélkül.

Más:
Itt azt írják, hogy az öngyilkosságra buzdító netes csapat, az un. Halálbrigás" már kiterjesztette tevékenyséhét hazánkra és a környezõ országokra is. Ezeket egyenlõre nem éri utól senki:
Ezek után kellene kémkedniük a bûnüldözõknek .
https://www.pravda.ru/news/society/10...28-kiti-0/
33 #8 vizilo
- 2017. March 10. 11:05:44
Kiny@lhatják ! Ennyi!
48 #9 ro-zsola
- 2017. March 10. 11:20:19
Készítettem egy " szelfit " a faxomról. Rajta van a telefonomon. Igy amikor valamelyik CIA-Mosad buzi kutakodik legalább van mire izguljon.
Ki nem xarja le ezeket a buzikat ? A CIA kémkedett. Tehát az " orosz " hacker valójában ámerikai buzi.
Nem véletlen hogy a kémbotrány után pár nappal selyemzsinórt kapnak egyes " orosz " tábornokok. Meg a " zsidó " gettó " führerje "
8 #10 miskolcilaci
- 2017. March 10. 11:39:51
hangzasvilag.hu/wp-content/uploads/2014/08/DSCF4951.jpg

hangzasvilag.hu/wp-content/uploads/2014/08/DSCF4961.jpg

http://hangzasvilag.hu/synthesis-roma...t-erosito/

Valóban, ahogy Bivaly tagtársunk írta a készülékekbe akkumlátorként mûködõ 0.- 1-2Farádos kondenzátort helyeznek. Áramfelvételtõl függõen az akkumlátor kivétele után néhány óráról két-három napig is eltart a készülék folyamatos áram ellátása. Persze csendes üzemmódban. Elõnye, hogy karbantartásmentes, vagyis a hagyományos Li-ion akksikhoz képest évtizedekig mûködõképesek.! Ezekben az utolsó béka idõben ajánlanám részemrõl a megunhatatlan csöves dolgokat, azon belül a csöves hangzást. Tudom behemót, túlsúlyos, sokat fogyaszt, nagy helyet foglal, ráadásul több 100V-os anódfeszültséggel üzemel.. Lehet az Tv, vagy rádió, erõsítõ, vagy más. Aki okos cuccokat használ, az nem biztos, hogy okos.

--------------------------------------
Egyszerû elektronika: Szuperkapacitás
Beküldte Robert - v, 04/07/2013 - 12:32


Az elõzõ cikkben a kapacitásokról volt szó, a dinamikus viselkedésérõl és a komplexitásáról. Ebben a leírásban pedig a töltések és az energetikai jellemzõi kerülnek terítékre....
Elõször egy kis kitérõ a villamos mennyiségek földjére: a Farad. A faraddal jellemezzük azt a mennyiségû töltést, ami 1 volt feszültségkülönbséget hoz létre. A töltés mértékegysége a Coulomb (tisztelegve Charles-Augustin de Coulomb elõtt), - ennyi töltést 1 Amper áram 1 másodperc alatt mozgat meg.

Amikor el kezded beleásni magadat ebbe a területbe, akkor emlékezz arra, hogy az SI mértékrendszer segítségével vált érthetõvé és követhetõvé az egész villamos mértékrendszer. E mérték- és szabályrendszer nélkül több bekezdés csak a konvenciók lefektetésérõl szólna - mint például a farad, mint mértékegységrõl. Így definíciószinten a modellezés is sokkal könnyebb, hisz'' visszatérve a példánkhoz: a víz mennyisége a töltést adja (coulomB), a helyzeti/potenciál-energiát a magasság (volt) és az idõegység alatt átfolyó vízmennyiséget (amper) is mérhetjük. A modellünk persze sántít - hiszen ezért modell), de az áramkör jellemzõinek bemutatására nagyon jól használható.

De vissza a Farad-hoz...
A Farad nagyon nagy érték a legtöbb kapacitáshoz. Ezért a uF (mikroFarad (10-6)), nanoFarad (10-9) illetve a pikoFarad (10-12) a használt mennyiség-mértékegység. A mF (miliFarad) szintén nem használt. Gyakran használt töltéstárolók még az elemek/akkumulátorok, azonban a töltések tárolása itt nem egyszerû elektromos energiaként, hanem kémiai átalakulás eredményeként történik. A Farad, mint töltés-mennyiséget - itt is használhatjuk. Itt meg túl apró lesz. Nézzük meg az egyszerû elemünket, mely fõbb jellemzõi: AA kivitel, 1.5V, 2500 mAh . Ám ha kondenzátorként nézem:

2500 mAh azt jelenti, hogy egy órán keresztül képes 2500 mA (2.5A) áramot biztosítani: Ez 2.5 A x 3600 s =9000 As
Az Amper definíciója: 1 coulomb töltés áramlása egy másodperc alatt, - így az elem 9000 Coulomb töltést tárol.
Az elemen mérhetõ feszültség 1.5V
Így 9000 C / 1.5V = 6000 coulomb töltés jut 1V-ra
Ez azt jelenti, hogy az elemünk 6000 Farad-os kondenzátornak tekinthetõ!
Képzeld el, hogy micsoda hibát lehet elkövetni. A legkisebb pF és Farad közt 15 nagyságrend (10 ^15) a kölönbség! Így a nullák számát nagyon jól nézd meg minden esetben!

Valahol a normál kondenzátorok és az akkuk közt helyezkedik el a SuperCap - nagykapacitású kondenzátor.



Szuperkapacitás


Ez ténylegesen kondenzátor, ám a kapacitása óriási a hagyományos kondenzátorokhoz képest. A képen látható kapacitás 0.47 F. Nem mili, nem mikro, nano vagy piko. A supercap eszközökviszonylag újak még, és jellemzõen 2.7 vagy 5.5V maximum feszültség kapcsolható rájuk. A SuperCap-ok hasonlítanak a tölthetõ elemekre.A ráadott töltést jónéhány órán át megõrzik, ám a belsõ szivárgóáramuk a standard kondenzátorhoz képest jelentõs. Ezt modellezni úgy tudod, hogy a kondenzátorral párhuzamosan mintha egy ellenállás lenne bekötve. Ha egy kapcsolási rajzon találkozol vele, az egyik kivezetése a GND-re csatlakozik. Általában valami ilyet láthatsz a leggyakrabban a kondenzátoroknál:



Hogyan lehetne a kondenzátorok leggyakoribb felhasználási területét megnevezni? Talán a legjobb szó rá: töltésbuffer.

És miért lehet ezt mégis úgy összefoglalni a kondenzátor mûködését: változó ellenállás? Ez biztosan magyarázatra szorul...
Ha a baloldali ábrán a + ágat 3.3V-ra kötjuk, akkor a kondenzátor 3.3V-ra töltõdik fel, és... ezután a töltõdése megáll. De, hogyha a 3.3V megváltozik - akkor a kondenzátor jellemzõ tulajdonsága kerül elõtérbe: ha a feszültség csökken, a kondenzátor magasabb potenciálra kerül és a töltést visszaadja az áramkörbe, amígy a feszültsége azonos nem lesz a betáplálási feszültséggel. Ha a bemenetén a feszültség nõ, akkor a kondenzátorba töltések áramlanak - az addig tart, míg a kondenzátor feszültsége el nem éri a környezetét. Az elsõ esetben forrás, a második esetben nyelõként viselkedik a kapacitásunk.
A mûködése azonos a tölthetõ elemekével. Ha a kapocsfeszültségénél nagyobb feszültséget kapcsolunk rá, akkor az akku töltõdni kezd. Ha alacsonyabbat, akkor a töltések egy részét leadja. Sõt, ha valamilyen fogyasztót kötünk rá, szintén merülni kezd.

A jobboldali ábrát nevezik alacsony áteresztõ RC-tagnak (angolul low pass RC filter). Mivel a lassan változó jelet jól követi, a nagyfrekvenciásnak alig van hatása rá.
A baloldali ábrát digitális áramkörökben használják sokat, mivel a zajt (gyorsan változó, véletlenszerû jel) így ki lehet szûrni a tápfeszültségbõl. Ez a zaj sokmindentõl keletkezhet: az áramköri kapcsolók, az áramváltozások is ilyet okoznak. Ezek kivédésére 0.1uF kerámiakondenzátort használunk. De ezt hidegítõ kondenzátornak is hívjuk mivel a nagyfrekvenciaát átengedi, így a gerjedés nem tud kialakulni.

A jobboldali áramkör különbözõ helyeken, különféle kombinációkban sokszor kerül használatra. Használhatjuk jelszûrésre, tápellátás zajmentesítésre. Egyik célszerû felhasználása a PWM jelsorozat analóggá alakítása:



A pwm magas jelszintje mindig azonos feszültségszintet jelent (Vcc), míg a PWM alacsony jelszintje minden esetben GND! A kapott jelsorozattal minden esetben a minimum és a maximum közötzi értéket akarunk jellemezni.

Néhány egyszerû számítással lehetséges megnézni, hogy mi történik ekkor a rendszerben.Az egyik kulcsszó az RC tag idõállandó. Ennek szép matematikája van és visszaköszön a kondenzátor komlplex volta is benne. Ezeket a levezetéseket itt a cikkben most kihagynám. Ha kíváncsi vagy mégis rá: Low Pass Filter (Wikipedia).

A szuperkapacitások sok játékra adnak lehetõséget. Könnyebben vizsgálhatóak velük a jelenségek, mivel miden folyamat lassabban történik velük. A "lomhaságuk" oka a nagymennyiségû töltés, amit tárolni és leadni képesek. A szuperkapacitások annyi energiával rendelkeznek, hogy például egy LED-et is képesek meghajtani (a soros áramkorlátozó ellenállásról ne felejtkezz el!). Ahogy merül a kondenzátor, úgy csökken a LED fényereje.



Jónéhány jelenség vizsgálható a feszültségváltozás és az eltelt idõ függvényében, például egy szuperkapacitás-LED-ellenállás összeállításban. A mérések során az ohm-törvénnyel tudunk számolni, a LED fényessége ellenõrizhetõ (legalább szemre). Mérni feszültségeket sok ponton tudunk. Ugye felmerül, hogy ehhez profi mûszerpark kellene: például egy adatgyûjtõs multiméter. Viszont ilyened vélelmezhetõen van már a fiókban! úgy hívják, Arduino. Ha nem lenne, akkor a TavIR WebShopból is begyûjtheted és már ma a kezedben lehet...

A következõ lecke már errõl szól...

https://www.google.hu/search?q=1+fara...c6hwyNdIM:
----------------------------------------

Akinek még van elõfizetésesTV-mûsora az haladéktalanul szüntesse meg. Nekem 2012-óta nincs elõfizetésem a mûszarokra.
Mobilom is szándékosan ezeréves, ha körbetekerem alufóliával, vagy csipszes aluzacskóval nem lehet a készüléket használni.
Nekem a hûtõszekrény tetején ez a készülék van. Az URH-ja FM-2-es sávú. A sok zsidó nyivákolás helyett lehet rajta egy kis klasszikust is hallgatni.
http://users.atw.hu/patina/radios/vtr...ra3101.htm
Szerintem vissza kell lépni a múltba, ahhoz, hogy a jelenben megismerjük a jövõt.

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.06 masodperc
332,575 egyedi latogato