Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Psziché átvilágítás

TanácsadásEnnyi hirtelenokoskát! Tele a PIncétõl a pad-lássig a picológia marhaságokkal. Saccperkábé a jelenlegi "civilizált" humanoidok 95%-a valamilyen lelki-szellem nyomorban fetreng. Komplett idióta, de nem tud róla és nem is nagyon zavarja. - Csak autoriter rendszerekben kérdés a vezetõ egészségügyi-pszichés állapota
- A legfõbb ügyész bebetonozását megakadályozó kezdeményezést mindenki elkaszálja
- Provokációról, miniszterelnök-pszichérõl, kiválasztási bajokról beszélgettünk Fleck Zoltánnal

„Papírt kérni arról, hogy egy vezetõnek jelölt személy mentálisan egészséges, bizonyos értelemben provokáció, de érthetõ” – kommentálta lapunknak Fleck Zoltán jogász-szociológus Vágó Gábor javaslatát. Emlékeztetõül: a Korrupcióellenes Szövetség titkára kilenc népszavazási kérdést nyújtott be, ezek egyike szerint csak azt lehetne kormányfõnek javasolni, aki nyilvánosságra hozza az egészségi és pszichés állapotáról készült vizsgálati eredményt.

A demokráciák gyakorlatában nem tud ilyen típusú ellenõrzési módszerrõl – figyelmeztet Fleck –, hiszen a jogállamokban léteznek más megoldások az emberi gyengeségek kontrollálására. Valódi demokratikus kiválasztási folyamatban már a párt szintjén (értsd: a tisztségviselõk kiválasztásakor) eldõl a kérdés: alkalmatlan embert nem engednek a vezetõségbe, mert annak hosszú távú kárai lennének.

„Mentálisan alkalmatlanok olyan rendszerekben tudnak bent maradni a hatalomban, ahol nem mûködnek a belsõ, intézményes kontrollok. Ezek tipikusan az autoriter rendszerek” – magyarázza a szakértõ. Szerinte Vágó azért próbálkozik ezzel a népszavazási kezdeményezéssel, mert „demokrácián kívüli intézményes utakat kell keresni. A javaslat olyasmit hoz szóba, ami benne van a levegõben, és nem várható, hogy az uralkodó párt vagy kormányzat vagy alkotmányos tényezõk ezt tudják kontrollálni.”

Fleck egyébként úgy véli: önmagában az a tény, hogy közhatalmat gyakorló személyek alkalmasak- e feladatuk ellátására, nagyon fontos közérdekû adat. Arra pedig vannak szabályok, hogy mit kell tenni, ha fontos közfeladattal megbízott személy betegség miatt tartósan nem tudja ellátni a feladatát – például Vágó Gábor említett kilenc kérdése közül másik négy a posztjára bebetonozott jogállású legfõbb ügyésszel kapcsolatos.

Nem véletlen, hogy az egyik arról szól, ne lehessen több cikluson át betölteni ezt a hivatalt.

Fleck érthetõnek és jogosnak nevezte a felvetését. A legfõbb ügyészi jogállás szabályozása szerinte a jogrendszer egyik rákfenéje: ide csatornázódik be az összes korrupciós probléma, a hatalom korlátozhatatlansága, az igazságszolgáltatás pártatlanságának az ügye.

Csakhogy, mutat rá a jogászszociológus, a legfõbb ügyésszel kapcsolatos kérdések olyan alkotmánymódosítást igényelnének, ami miatt vélhetõleg nem engedi át sem a Nemzeti Választási Bizottság, sem a Kúria. Ám Fleck szerint Vágó kezdeményezése mégsem hiábavaló, mert akciójával a közbeszédben tartja a kérdést.
Link

Hozzaszolasok

4 #1 Posta Imre
- 2017. September 24. 07:19:59
Bizonyított tény, hogy a zsidók közt a leggyakoribb a "tudathasadás" és más degeneratív elváltozások...bár ma már annyira bekeveredtek, hogy rengeteg golyós is ratyi-buzi lett...de ennek oka lehet a cukor, a "védõoltások" és sok egyéb kozmetikum, vegyszer és tudatmódosító technológia behatása is.

Genetikai mutáció okozza a skizofréniát?

A génvizsgáló technológiáknak köszönhetõen fény derülhet a skizofrénia lehetséges okaira. A kutatók sokáig hiába keresték betegség kialakulásának okát. Korábbi kutatások már próbálták keresni a betegek közötti közös genetikai összefüggést, illetve a felírt gyógyszerek agysejtekre gyakorolt hatását. Nos, mindeddig a kiváltó okokra nem derült fény, ám az új, DNS térkép készítésére alkalmas technológiának köszönhetõen felderíthetõ a skizofréniában szenvedõ betegeknél tapasztalható közös, nagyon ritka génvariáció. Hirdetések A kutatás során 150 skizofrén beteg vérmintáját hasonlították össze a 268 fõbõl álló, nem beteg kontrollcsoport vérével. A DNS sorban 53 mutációt találtak. Ezek a skizofrén betegek 15 százalékában jelen voltak, míg a nem betegeknek csak 5 százalékánál. Fontos tudni, hogy a betegség általában felnõttkorban jelentkezik, de egy nagyon ritka fajtája már a gyermekévek alatt kifejlõdik. Amikor azoknak a vérmintáját vizsgálták, akik ebben a ritka, gyermekkorban kifejlõdõ skizofréniában szenvednek, azt tapasztalták, hogy van egy ritka génmutáció, mely négyszer gyakoribb elõfordulási aránnyal van jelen. Az ismert mutációk egy részénél az öröklõdésnek fontos szerepe van, míg mások röviddel a fogantatás után alakulnak ki. Hogyan hat az agymûködésre a mutáció? A genetikai mutáció többféleképpen is befolyásolhatja az agy mûködését. Ennek egyik módja, hogy tönkreteszi azt az irányítóképességet, melynek segítségével a neuronok az agyban a megfelelõ helyükre jutnak. Egy másik módszer a glutamát-szállító molekulák alakját változtatja meg. A glutamát ahhoz szükséges, hogy a felserkentett neuronok segítségével az üzenetek hatékonyan jussanak el sejtrõl sejtre. Kapcsolódó cikkek Milyen tünetekkel jár a skizofrénia? A skizofrénia kezelése A skizofréna: tények és tévhitek Skizofréniához vezethet az anyai stressz Életviteli tanácsok skizofrén betegeknek A kutatók még nem tudják pontosan, hogy ezek a génmutációk önmagukban okozzák-e a skizofréniát, vagy esetleg más folyamatok is szerepet játszanak a kialakulásában. Mindenesetre bíznak abban, hogy a génvizsgáló tecnológiák fejlõdésével hamarosan megfejthetik ennek a kellemetlen betegségnek a rejtélyét. Remélik, hogy egyre többet fognak így megtudni a különféle aggyal kapcsolatos betegségekrõl, mint például az autizmusról, depresszióról és bipoláris zavarról. Forrás: WEBBeteg Cs. K., fordító Lektorálta: Dr. Jóna Angelika, gyermekorvos

Részletek: http://www.webbeteg.hu/cikkek/psziche...izofreniat

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.08 masodperc
296,290 egyedi latogato