Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Figyelemre méltó 'társadalmi kísérletek', melyekre itt is sor kerül

TanácsadásUgye milyen egyszerû ez? Iránymutató próbák ezek. Kínzással szedtek ki dollármilliárdokat a trónörökös luxusfoglyaiból
A Közel-Keleten az egyik legérdekesebb társadalmi kísérlet Szaúd-Arábiában zajlik. Legalábbis a világhoz látszólag startupos romantikával viszonyuló trónörökös, Mohamed bin Szalmán mindenképpen ezt szeretné elhitetni a külvilággal. Ez pedig amiatt fontos, mert Szaúd-Arábia a legnagyobb olajtermelõ Oroszország mellett, és kulcsszerepe van a Közel-Kelet politikai folyamataiban.

Az országot ténylegesen irányító 32 éves Bin Szalmán a szaúdiak Atatürkjeként modernizálná Szaúd-Arábiát. Az államvallás, az iszlám szigorú irányzatának számító vahabizmus helyett a mérsékelt iszlám országává tenné Szaúd-Arábiát. A nyolcvanas években bezárt mozikat újranyitják, és a nõk is vezethetnek autót. A gazdaságot diverzifikálná, hogy kevésbé függjön az olajtól, külföldi befektetõket hívna az országba és privatizálna is.

A progresszió hasonló jeleként állította be Bin Szalmán, amikor tavaly novemberben mintegy kétszáz herceget, minisztert, üzletembert és más magasrangú vezetõt gyanúsítottak meg korrupcióval, és tartottak fogva egy rijádi luxushotelben. A New York Times részletes cikke szerint azonban a legális jogállami lépésnek beállított intézkedés során több foglyot megkínoztak, és átláthatatlan módon semmizték ki õket.


A BBC videója a hotelrõl

Az egy nap alatt összefogdosott milliárdosokat a rijádi Ritzben szállásolták el, ahol leszedték a függönyrudakat, a zuhanyzókról pedig az üvegfalat, hogy megelõzzék az öngyilkossági kísérleteket. TV-t tudtak nézni a luxusfoglyok, de internetezni és telefonálni nem engedték õket, többen az ügyvédjükkel sem beszélhettek. A New York Times-nak több fogoly rokona súlyos visszaélésekrõl beszélt.

Szerintük a foglyokat alvásmegvonással kínozták, betakart arccal hallgatták ki õket, és arról gyõzködték õket, hogy vagyontárgyaikat írják át az állam nevére. Egy katonai vezetõ meghalt a fogságban, a testén számos kínzásra utaló sérülés volt. Több forrás szerint olyan égési sérülések is voltak rajta, amelyeket elektromos sokkoló okozhatott. Összesen tizenhét megkínzott fogoly részesült orvosi ellátásban.

A szabadulás feltétele az volt, hogy a foglyok készpénzen kívül értékes ingatlanjaikat és cégekben lévõ tulajdonrészeiket írják át az állam részére, ami elég messze van a nyugati jogállamok bevett ügymenetétõl. A folyamat ráadásul teljesen átláthatatlanul zajlott, a nyilvánosság nem tudott meg részleteket az átírásokról, a kiszabadult foglyok közül nyilvánosan senki sem beszél a feltételekrõl, mert félnek a retorzióktól.

Januárban a legfõbb ügyész azt mondta, hogy a szaúdi állam 106 milliárd dollár értékben gazdagodott az átírásokból. Ez nagyjából 27 ezer milliárd forinttal egyenlõ, ami közel 50 százalékkal több a 2018-as magyar költségvetés várt 19 ezer milliárd forintos bevételénél. A szaúdi kormány mindenesetre tagadja, hogy bármilyen jogsértést követett volna el, és az sem igaz szerintük, hogy bántalmazták volna a foglyokat.
Link

A Fülöp-szigetek felmondja tagságát a Nemzetközi Büntetõbíróságban

A Nemzetközi Büntetõbíróság (ICC) Részes Államai Közgyûlésének elnöke aggodalmát fejezte ki pénteken amiatt, hogy a Fülöp-szigetek felmondja tagságát a nemzetközi testületben.

Az ENSZ Hágában székelõ legfõbb bírói szerve közgyûlésének elnöke, O-gon Kwon nyilatkozatában sajnálatos lépésnek nevezte, hogy Rodrigo Duterte Fülöp-szigeteki elnök bejelentette: országa a korábbi tervvel ellentétben nem fogja ratifikálni a testület római statútumát.

Szerinte ez negatív hatással lesz azokra a közös erõfeszítésekre, amelyeknek célja, hogy a bûncselekményt elkövetõk ne maradjanak büntetlenek. A büntetõbíróságnak szüksége van a nemzetközi közösség erõs támogatására hatékonyságának biztosítása érdekében – húzta alá. Emlékeztetett arra, hogy a Fülöp-szigetek 2011-es csatlakozása óta mindig aktívan részt vett a törvényszék közgyûléseinek tanácskozásaiban.
Fülöp-szigeteki nõk tüntetnek Rodrigo Duterte elnök politikája ellen Manilában 2018. március 8-án, a nemzetközi nõnapon. (MTI/EPA/Mark R. Cristino)

Fülöp-szigeteki nõk tüntetnek Rodrigo Duterte elnök politikája ellen Manilában 2018. március 8-án, a nemzetközi nõnapon. (MTI/EPA/Mark R. Cristino)

Rodrigo Duterte Fülöp-szigeteki elnök szerdán jelentette be, hogy felmondja országa tagságát az ICC-ben, azonnali hatállyal visszavonni készül a testület statútumának ratifikálását, mégpedig azzal az indokkal, hogy ENSZ-illetékesek szerinte alaptalanul támadták õt, s hogy a törvényszék szerinte megsérti a méltányos jogi folyamatokat.
A Nemzetközi Büntetõbíróságot 2002-ben hozták létre. Ez a világ elsõ állandó törvényszéke, amely a háborús és emberiesség elleni bûnöket vizsgálja, ha az adott ország erre nem képes vagy nem hajlandó.

A világ elsõ állandó háborús törvényszéke csak a 2002. július 1. után elkövetett bûncselekmények ügyében ítélkezhet, joghatósága a római alapokmányt ratifikáló több mint száz országra terjed ki. A Részes Államok Közgyûlése a Nemzetközi Büntetõbíróság irányítási felügyelete és jogalkotója. Olyan államok képviselõibõl áll, amelyek megerõsítették és csatlakoztak a római statútumhoz.

Az ICC februárban indított elõzetes vizsgálatot, hogy megállapítsa, történtek-e emberiesség elleni bûncselekmények Dutertének a drogbárók ellen indított véres háborúja során, és az ICC-nek eljárást kell-e indítania az ügyben. Az ICC tavaly tett feljelentést egy Fülöp-szigeteki jogásszal közösen.

Alan Peter Cayetano Fülöp-szigeteki külügyminiszter éppen pénteken jelentette be, hogy Manila döntését hivatalosan is bejelentették az ENSZ New York-i székhelyén.

“Döntésünk elvi kiállás azokkal szemben, akik átpolitizálják és fegyverként használják az emberi jogokat” – jelentette ki Cayetano.Link

Hozzaszolasok

267 #1 Perle
- 2018. March 18. 17:37:37
Az oroszokat vádolják az angolok a kém megmérgezésében, közben ott van saját hadi vegyiüzemük egy ugrásra a mérgezés helyszínétõl. .

https://www.mirror.co.uk/news/politic...b-12208590

Még néhány állam, ahonnan a méreg származhatott:
https://www.rt.com/news/421591-uk-pro...hok-agent/
Volt itt is kísérlet bõven: Ember állat, fel a fára!
http://metro.co.uk/2018/03/15/porton-...g-7390416/

https://www.telegraph.co.uk/news/2016...-porton-d/
267 #2 Perle
- 2018. March 22. 12:33:25
Milyen érdekes, a brit kém megmérgezésével egyidõen a brit katonák vegyi fegyver támadás elleni védekezést gyakoroltak:
https://www.royalnavy.mod.uk/news-and...l-exercise

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.10 masodperc
312,185 egyedi latogato