Bejelentkezés
Ketyeg az orosz-amerikai háborús idõzített bomba - már Kína is fenyegetõzik

A KCNA észak-koreai hírügynökség által 2017. november 30-án közreadott képen fellövik a Hvaszong-15 típusú, új fejlesztésû interkontinentális ballisztikus rakétáját (ICBM) egy ismeretlen észak-koreai helyszínen november 29-én. A rakéta az ország állami médiájának közlése szerint képes elérni az Egyesült Államok egész területét. (MTI/EPA/KCNA)
A KCNA észak-koreai hírügynökség által 2017. november 30-án közreadott képen fellövik a Hvaszong-15 típusú, új fejlesztésû interkontinentális ballisztikus rakétáját (ICBM) egy ismeretlen észak-koreai helyszínen november 29-én. A rakéta az ország állami médiájának közlése szerint képes elérni az Egyesült Államok egész területét. (MTI/EPA/KCNA)
Az eurázsiai tengely és az angolszász térség évek óta forrongó kapcsolata a jelek szerint egy katarzis küszöbén áll. Ehhez elengedhetetlen kellékként vonulnak föl idegen-zászlós provokációk, a szembenálló felek médiájának hisztéria-keltése és a háborúba rohanó országok geopolitikai hûségesküi. Az amerikai elnök már vasárnap, a vegyifegyver-támadásról szóló elsõ (dez)információk megjelenése után válaszlépést ígért, és hétfõn este tanácskozott is errõl nemzetbiztonsági tanácsadójával, John Boltonnal, valamint katonai vezetõkkel. Információnk szerint az elnököt a katonai vezetõk arról tájékoztatták, hogy ha az újabb közel-keleti csetepaté egy globális orosz-amerikai nukleáris ütésváltássá fajul, akkor az Egyesült Államok és az Egyesült Királyság teljes területe (!) megsemmisül. De ezt nem kötik az utazó-közönség orrára.
Felsorakoznak a tengelyek
Eközben az Egyesült Királyság, Franciaország, Izrael és Szaúd-Arábia máris késznek mutatkozik arra, hogy az Egyesült Államok oldalán katonai eszközökkel kiragadja a regionális kezdeményezést a Moszkva-Ankara-Teherán tengely kezébõl. A politikailag teljesen beszorult és lebénult brit miniszterelnöknek úgy jön ez az új konfliktus, mint egy falat kenyér. Az angol konzervatív sajtó értesülése szerint Therese May már a szír partok közelébe vezényelt számos brit tengeralattjárót. Ezen a ponton meg kell dicsérnünk Berlint, amely ebbõl a vérzivatarból ki akar maradni, éppen úgy, ahogyan pár évvel ezelõtt az iraki és líbiai oktalan és törvénytelen mészárlásban és állam-szétverésben sem vett részt.
Hirdetés
Kína azonnal lerohanhatja Tajvant
Káncz Csaba
Káncz Csaba
Leonyid Ivasov tábornok, az orosz geopolitikai akadémia elnöke szerint a Kreml-nek már nincsen hova hátrálnia. Moszkva el kell, hogy magyarázza Kínának az orosz álláspontot és aztán tûzparancsot kell kiadnia. „Minden olyan hajót, amely Damaszkusz és egyéb szír városok ellen rakéta-támadást indít, el kell süllyeszteni.”
Számos jel szerint Kínát nem kell hosszú ideig gyõzködniük az oroszoknak, és az eurázsia tengely másik végén szinte azonnal bele is sodródhatnak a háborúba. Ne felejtsük el, hogy az új amerikai Nemzetvédelmi Stratégia mind Kínát, mind Oroszországot nevezte meg ellenségnek. Arról sem feledkezhetünk meg, hogy az elmúlt években az orosz és a kínai haditengerészet számos közös hadgyakorlatot tartott a Földközi-, a Balti- és a Dél-kínai-tengeren.
Mi több, ezekben az órákban is zajlik egy három napos kínai hadgyakorlat Hajnan szigete közelében, ahol a csapatok a tajvani megszállást gyakorolják. A kommunista párt szócsöve, a Global Times vasárnapi szerkesztõségi cikkében hangsúlyozza, hogy a tajvani kérdésügyében tiszta vizet kell önteni végre a pohárba. Hiszen például Washington John Bolton nemzetbiztonsági tanácsadót küldené látogatóba Tajvanra – a legmagasabb szintû amerikai hivatalnokot a diplomáciai kapcsolatok 1979-es felvétele óta. „Kínát nem lehet az orránál fogva vezetni… ezért fel kell készülnie egy katonai összecsapásra a tajvani szorosban”.
Link
Hozzaszolasok
Hozzaszolas küldése
Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.
- 2018. April 13. 16:12:22
- 2018. April 15. 06:04:39