Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Kína szép csendben felzabálja Európát

El ne képzelje már bárki, hogy a zsidó ezt csak úgy "hagyja". Nemrég Kína még "angol-zsidó" gyarmat volt. Na jó, nem teljesen, de igen, vagy japán, vagy bármilyen. A zsidó gyarmatosította a "világot" és nem hallottam vona, hogy ki lettek iktatva a ciklusból. Ti talán igen? Több mint egy évtizeden át a kínai politikai és vállalati vezetõk látszólag feneketlen pénztárcákkal járták a világot: Ázsiától Afrikáig, az Egyesült Államokig és Latin-Amerikáig nehezen lehetne figyelmen kívül hagyni azt a tényt, hogy Kína felemelkedõ világhatalomnak titulálja magát. Ami azonban kevésbé ismert, az Kína egyre terjedõ befolyása Európában.

Egy, a Bloomberg szakértõi által készített tanulmány feltárja, hogy Kína az elmúlt tíz évben legalább 318 milliárd dollár értékben vásárolt vagy fektetett be Európában. A rendelkezésre álló adatok szerint a kontinensnek továbbá körülbelül 45 százalékkal több Kínával kapcsolatos projektje volt ebben az idõszakban, mint az Egyesült Államoknak.

Ezek közül néhány volumene és természete – a kelet- és dél-európai, létfontosságú infrastrukturális beruházásoktól a nyugati high-tech vállalatokig – bizonyos szintû aggodalmat keltett az Európai Unióban. Az olyan vezetõk, mint Angela Merkel német kancellár és Emmanuel Macron francia elnök éppen ezért közös európai stratégiát sürgetnek, hogy szabályozni tudják Kína könyörtelen elõrenyomulását Európában.

A kínai befektetések száma Európában (2008-2018):
Kép forrása: Bloomberg

Kép forrása: Bloomberg

A Bloomberg összesen 678 olyan – lezárult vagy folyamatban lévõ – ügyletet vizsgált meg 30 országban, amelyek pénzügyi feltételeit nyilvánosságra hozták. Az elemzésbõl kiderül, hogy kínai állami- és magánvállalatok legalább 255 milliárd dollár értékû hivatalos üzletben vettek részt az európai kontinensen a vizsgált idõszakban, azaz 2008-tól napjainkig. Kína mintegy 360 vállalatot vett át teljes egészében, az olasz gumiabroncsgyártó Pirelli & C. SpA-tól az írországi Avolon Holdings Ltd. nevû repülõkölcsönzõ cégig, továbbá számos kínai jogi személynek vannak érdekeltségei Európában: részben vagy teljesen az övék legalább négy repülõtér, hat kikötõ, szélerõmûparkok (legalább kilenc országban), valamint 13 profi futballcsapat.

Fontos megjegyezni, hogy a rendelkezésre álló adatok rendesen alábecsülik Kína ambícióinak valódi méretét és terjedelmét: például 355 olyan fúziót, befektetést és vegyesvállalatot nem tettek bele a kalapba, amelyek nem voltak nyilvánosak. A Bloomberg becslései ez alapján további 13,3 milliárd dollár összértékû ügyletet sugallnak.

Ezen kívül az összesítésben nem szerepeltek a zöldmezõs beruházások, illetve a tõzsdei mûveletek – amelyek további 40 milliárd dollárt tesznek ki –, valamint az sem, hogy a Geely kínai autógyártó anyacége, a Zhejiang Geely Holding Group tulajdonosa, Li Sufu idén februárban mintegy 9 milliárd dollárért megszerezte a német Daimler jármûgyártó 9,69 százalékát, amivel az autóipari óriás legnagyobb egyéni részvényesévé vált.

Kínai érdekeltségek Európában:
Kép forrása: Bloomberg

Kép forrása: Bloomberg

A kínai vásárlási láz a brit fõvárosban a legszembetûnõbb: a világ második legnagyobb gazdasága több mint egy tucat irodaépületet „kebelezett be” a londoni City-ben, illetve a Canary Wharf bevásárló- és üzleti negyedben.

A 2016-os év messze a leggyümölcsözõbb volt Kína számára: a China National Chemical Corp. (más néven ChemChina) ekkor jelentette be, hogy meg akarja vásárolni a Syngenta AG svájci növényvédõszer-gyártót, mégpedig 46,3 milliárd dollárért:

Kína növekvõ étvágya:
Kép forrása: Bloomberg

Kép forrása: Bloomberg

Az ismert befektetési összeg több mint fele Európa öt legnagyobb gazdaságára koncentrálódik: ahogy az a fenti grafikonon is látszik, a kínaiak csak az Egyesült Királyságban 70 milliárd dollár értékben fektettek be. Azonban Kína a periférián játssza legnagyobb infrastrukturális játékait, például többségi tulajdonos Görögország legnagyobb kikötõjében, Pireuszban.

Itt fontos megemlíteni, hogy van egy bizonyos fokú periféria-megosztottság is, amikor arról van szó, hogy Európa mennyire nyitott a kínai befektetésekre: míg Németország, Franciaország és Olaszország egy egész EU-ra kiterjedõ befektetési és átvilágítási mechanizmust szorgalmaz, addig az olyan országok kormányai, mint Görögország, Portugália vagy Ciprus, szkeptikusak egy ilyen lépéssel kapcsolatban, mondván ez akadályozná õket a várva várt külföldi tõke bevonzásában.

„A pénz oda folyik, ahol a leginkább várják. Mindaddig, míg Európában nem léptetnek hatályba egy felülvizsgálati mechanizmust, ide ömlik a kínai befektetés oroszlánrésze. Számítunk arra, hogy az EU nemsokára – az Egyesült Államokhoz és Ausztráliához hasonlóan – szabályozza majd a kínai beruházásokat, addig azonban ez lesz az elsõ számú cél” – fejtette ki Derek Scissors, az American Enterprise Institute Kína-kutatója.

Kínai beruházások iparágak szerint:
Kép forrása: Bloomberg

Legyen szó akár londoni kereskedelmi ingatlanokról, német technológiai vállalatokról, skandináv autógyártókról, mint például a Volvo, vagy energiaszolgáltatókról, mint a svájci Addax Petroleum, a kínai beruházások néhány kulcsfontosságú iparágban csoportosulnak. Kép forrása: Bloomberg

Annak tudatában, hogy ki végzi ezeket a felvásárlásokat, elengedhetetlen, hogy megértsük: az effajta tevékenység hogyan illeszkedik a hivatalos és nem hivatalos kínai külpolitikai célokhoz. Összességében több mint 670 kínai vagy hongkongi székhelyû szervezet fektetett be Európában 2008 óta. (Az elemzésbõl kihagyták azokat a hongkongi vállalatokat, amelyek nem állnak szoros kapcsolatban a kontinentális Kínával.) Ezek közül csaknem 100 olyan államilag támogatott cég vagy befektetési alap, amelyek együttesen 162 milliárd dollár értékû üzletet kötöttek Európában – ez a Bloomberg által összesített hivatalos adatok 63 százaléka.

Emellett Kínában az állami- és a magánvállalkozások közötti határ sokkal homályosabb, mint Európában: például a Cosco vállalatcsoport, amely azzal fenyeget, hogy elorozza Európa vezetõ szerepét a tengeri konténeres szállítás terén, az állami tulajdonban lévõ China Ocean Shipping Group nyilvánosan értékesített ágaiból áll, és a Boszporusztól a Balti-tengerig üzemeltet kikötõket (vagy vásárolt részesedést kikötõkben).

A Bloomberg által vizsgált tíz legnagyobb befektetõ közül nyolc állami tulajdonú vagy jelentõs állami hátszél segíti. További 30 vagy több vállalkozás jelenlegi tulajdonosai pedig kínai tartományok vagy települések.

A jövõre nézve már most elmondható, hogy a kínai beruházások folytatódni fognak: egyes kínai vállalatok érdeklõdést mutattak olyan európai ügyletek iránt, amelyeket még nem is hirdettek meg hivatalosan. Hogy csak néhány példát említsünk:

nukleáris reaktorok építése Romániában és Bulgáriában,
egy horvát konténerszállító terminál megvásárlása,
egy svéd kikötõ kiépítése,
a Skoda cseh autógyártó és egy írországi olaj- és gáztermelõ felvásárlása,
a francia Compagnie des Alpes sífelvonó cégbe, valamint egy német villamosenergia-hálózat üzemeltetõbe történõ befektetés,
továbbá finanszírozás nyújtása egy horvátországi hídhoz és a Budapest-Belgrád vasútvonal kiépítéséhez.

Forrás: Bloomberg
Link

Hozzaszolasok

267 #1 Perle
- 2018. April 26. 18:35:21
Bõ 20 évvel ezelott a Európa hagyta tönkre tenni textilaiparát azért, hogy személygépkocsikat szállíthasson Kínába .
Ma lassan Kína gyártja a világ számára a legmárkásabb autókat, a volvót is.
A cikkben említett kínai autóügyárról a wiki ír itt bõvebb::
https://en.wikipedia.org/wiki/Geely#E...ely#Englon
146 #2 satu
- 2018. April 26. 20:44:17
Nem volt nehéz, mikor a profit maximalizálása révén gyárakat telepítettek ki Kínába.
A kilencvenes évek elején történt az eset, egy nyugat- európai cég nyomdát vitt ki Kínába gépekkel, géppatkkal, olcsó munkaerõ reményében.
A történet úgy végzõdött eltelt pár év és ugyanaz a nyomda kínai néven, koppintott gépekkel megnyílt az utca másik oldalán...

Inkább arra leszek kiváncsi, hogy szargyártó kórházat akar építtetni Szíriában. A felvetés érdekes, miért pont ott, melyik oldalon, építettnek, vagy csak a zsetont tolják be mosodaként használva, illetve ha "mi" építjük, akkor hány ügynököt képeznek át segédmunkássá...
80 #3 monguzking
- 2018. April 26. 22:31:09
amennyire én ismerem az világot legfeljebb 20év maradt az összeomlásig igy lényegében nincs semmi jelentösége ennek sem...
238 #4 bivaly
- 2018. April 27. 04:46:29
A történet már a hatvanas évek vége felé elkezdõdött, amirõl tudok ! A többi csak a lassú víz partot mos . Nem most lett ez kitalálva. És melyik Kína, mert van egy, kettõ, meg még néhány ?!
Leírtam már erre felé is párszor, de hát ki a francot érdekelnek a tények, ha azt nem õk pingálják ide ?
Kína eszköz, kezit csókolom. Ja, és el ne felejtsem, a világot foglalja el, nem Európát. Mennyi "kínai negyed" van nem Európában, a világ nagyvárosaiban ? Már az 1900.-as évek elejétõl.
Ezek a dolgok összefüggenek.
Van nagyon szép Kína is, bár lehet hogy csak reménykedem benne, hogy létezik még.
30 #5 osmagyar
- 2018. April 29. 06:29:22
Kína és 16 ország kormányszóvivõje találkozott Budapesten https://magyarkozosseg.blog/titok-kin...udapesten/
Az utolsó elõtti bekezdés a lényeg: Azt is elmondta, Magyarország készen áll arra, hogy a Kína és a KKE közötti együttmûködés motorja legyen, és „céljainkat összekapcsoljuk az Új Selyemúttal”.
4 #6 Posta Imre
- 2018. April 29. 07:09:37
Õsmagyar, én már elõvettem a bringám és van eperfám is a selyemhernyóknak, csak még a zutat nem látni. Biztos csak zsidó-kínai-oroszoknak lesz, titkos alagút.
198 #7 faeb
- 2018. April 29. 08:15:08
"Kína szép csendben felzabálja Európát" helyett leszûkítve ide: "zsidók és cigányok felzabálják Magyarországot". Nem nagyon szoktam ehhez a témához hozzászólni, mert nem látom át ezeket a dolgokat. Viszont, ha elgondolkodom (hát néha még összejön) néhány folyamaton, akkor ennek e levetülése megsemmisítõ.
Nem kell nagy dolgokra gondolni, itt van nekünk elõször is a zsidrákok ajándéka: a cigányság. Még mindig 1 millió alatti számokról hadoválnak, holott egy „szerv” szerint már évekkel ezelõtt megütötték a 2 milliót és nem kell nagy matekosnak lenni, hogy kiszámolja az ember, mennyien lesznek úgy 20-30 év múlva, s nemcsak az északkeleti megyékben. Ott mondjuk különösen: leugrottam a Bodrogközbe, rokonlátogatóba (már egyre kevesebben vannak). Hát gyerekkoromban volt egy 400 cigány (úgy 8ezer fõbõl – de ennek már 50 éve), ma már kb. 70% a 3ezerbõl (!!!), s ennyi az átlag az egész járásra. Mit gondoltok, mi lesz itt 20-30 év múlva? Az élet ott így néz ki: munka nincs, mezõgazdaság nulla, már a kiskertekben is egyre kevesebben gazdálkodnak, hisz ott van az ócsó cucc a Lidliben, Aldiban, TESCO-ban, stb.. Tehén már rég nincs, disznó még itt-ott, s egy pár háznál tyúkok. Az óvoda, iskola már indiai színezetû és MINDEN JÁR nekik: ingyen óvoda, ingyen iskola, ingyen kaja, ingyen ruha, ingyen tankönyvek, ingyen fûtõanyag, ingyen víz, s az ingyen orvosi ellátás már senkit nem zavar, csak akkor tûnik fel, amikor a patikában TE kifizetted az orvosságod, viszont az elõtted levõ szarkupac fizetés nélkül kapta azokat! A falu házai kiüresednek (öregek meghalnak, fiatalok menekülnek a városokba vagy külföldre, cigányok maradnak ÉS szaporodnak, 6-7-8-9 kispatkány megvan családonként) és már – ellentétben a korábbi gyakorlattal – cigány családok kapják meg azokat. Mint máshol, itt is alig van már 12-éves szuka cigány, aki alá ne vágott volna valamelyik kan-hozzátartozó, részegen. 2-3 szobás házakban 15-20 egyed létezik, és a kispatkányok a legközelebbi csöcsre mennek szopni. A kertben/udvaron méteres gaz és fekve várják a segílyt. Régen rongyosak voltak, felvették a csikket is, de még a dögöt is kiásták és megették. Most márkás cuccokban járnak, tanfolyamok vannak nekik (magyarok kizárva) nekik, házaik/autóik, s az egyre kevesebb õslakos meg rongyosan, éhezve és betegen.
Adjuk ehhez hozzá, hogy a magyar kurmány ebben a rendszerben (szabadalmazott maffiarendszer) ráállt a beáramló eurómilliárdok eltüntetésére és ha ennek vége, a következõ várható: az egyre növekvõ cigány tömeget és a nyugdíjasokat, valamint a zsidóknak járó milliárdokat az egyre kevesebb magyar dolgozó már nem fogja tudni kitermelni. Nehezen tudom elképzeli, mi fog történni akkor, amikor a cigány nagycsaládok az élelmiszerboltok kirablása után mit csinálnak vidéken, de van egy rossz sejtésem.
Egyedi szinten ezen nem lehet változtatni, csak egy bizonyos szintû ön- és családvédelem lehetséges, ahogy látom. A zsidógyarmaton összefogás csak álom marad, az eddigi tapasztalatok alapján. Nem nagyon látom a kiútat, de nem erõsségem az ilyesmi. Egy biztos, a választósdival meg tüntetõsdivel nem.
Tehát szerintem nem kell nekünk itt nagyon azzal foglakozni, hogy Kína, Orosz, Nyugat irány lesz, stb... egyrészt úgysem mi döntjük el, másrészt már javarészt nem magyaroknak.
238 #8 bivaly
- 2018. April 29. 09:38:53
Faeb !

A kínai, török moslék csak ajándék nekünk, "Isten ajándékaitól". ( Orbán generalisszimusz )
Tudod, ha csak kicsit is beletúrsz a történelembe, rögtön látod, hogy hazudják, a rohasztás meg százévekre elõre megírt forgatókönyvek alapján történik.
A hétköznapok látványa csajk a CBJ. betû szerinti napi történése. És ebben minden benne van, amirõl írtál.
Az meg, hogy hogyan lehet "összefogni", költõi, mi több, értelmetlen kérdés. Mára azzá vált teljesen.
Kivel, miért, mi ellen, ki ellen ?
198 #9 faeb
- 2018. April 29. 11:01:37
Bivaly, sajnos egyet kell értsek az általad leírtakkal...

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.09 masodperc
589,743 egyedi latogato