Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Az iráni gárdisták már a kertben vannak! (a többiek álcázva)

GondolatokVitatkoztok itt a zsemlérõl, miközben nekem már rég bicajoznom kellene, hogy rendbe jöjjön a térdem legalább. Minden meg lett mondva sok-sok éve. Irán sajnos le van maradva évekkel, ahogy a többi "anticionista" álom is. Mire összekaparják magukat és a szerepüket jól eljátszva talán "békésen" a zsidó mocsok meg lesz fékezve, addigra már nem fogjátok élvezni a "gyõzelmet" az akkori "nemzetieknek" meg seggfing-fogalmuk sem lesz, van semmirõl. Ez egy ilyen játék. Mocskos is, unalmas is, de legalább a "miénk", vagy még az sem.


Hozzaszolasok

4 #1 Posta Imre
- 2018. May 12. 10:29:06
Izrael felrúgta az atomalkut? Nem is tudtam. Vagy nem is van nekije olyan?


Szíriában ütközik meg egymással Irán és Izrael

Az atomalku amerikai felrúgása után eszkalálódott a régóta tartó konfliktus, amit határain kívül igyekszik tartani a két ország.

Minden eddiginél jobban kiélezõdött az Izrael és Irán közötti konfliktus azzal, hogy izraeli harci repülõgépek csütörtökre virradó éjjel iráni katonai állásokat támadtak a szomszédos Szíriában. Erre azután került sor, hogy az izraeli hadsereget – közlése szerint – iráni rakétatámadás érte a Golán-fennsíkon.
Megfenyegették Aszadot

Irán a szíriai polgárháborúba az Aszad-rezsim szövetségeseként szállt be. Mostanra úgy látszik, Bassár el-Aszad visszaszerzi az uralmat Szíria felett, Irán azonban fenntartja katonai jelenlétét az országban, és támogatást nyújt iraki síita milíciák, valamint a libanoni Hezbollah számára.
Damaszkusz, 2018. március 18. A SANA szíriai állami hírügynökség által közreadott képen Bassár el-Aszad szíriai elnök (j) polgári lakosokkal találkozik a fõváros, Damaszkusz mellett levõ Kelet-Gúta térségében 2018. március 18-én. (MTI/EPA/SANA)
A SANA szíriai állami hírügynökség által közreadott képen Bassár el-Aszad szíriai elnök polgári lakosokkal találkozik a fõváros, Damaszkusz mellett levõ Kelet-Gúta térségében
Fotó: MTI/EPA/SANA

Miután Iránban 1979-ben keményvonalas, teokratikus vezetés került hatalomra, Izraelre a muszlim föld illegitim megszállójaként tekintett, célként tûzve a zsidó állam elpusztítását, ám a konfliktust a két állam határain kívül sikerült tartani. Irán szíriai jelenlétére azonban Izrael fenyegetésként tekint, olyannyira, hogy hétfõn egy izraeli miniszter közölte:

végeznek Aszaddal és megdöntik a rendszerét, ha ez fennmarad.
HIRDETÉS

Az izraeli sajtóban vasárnap arról számoltak be, hogy hírszerzési értesülések szerint Irán megtorló csapásra készül amiatt, hogy április elsõ felében Izrael megtámadta a Homsz melletti T-4 nevû légibázist. Korábbi közlések szerint a támadás célja az volt, hogy a Szíriába telepített iráni légvédelmi rakétákkal ne lehessen megakadályozni azokat az izraeli katonai csapásokat, amelyeket a Hezbollahnak küldött iráni fegyverszállítmányok ellen intéznek. A támadásnak tizennégy halálos áldozata volt, köztük hét iráni katonai tanácsadó. Még ezt megelõzõen, februárban az izraeli hadsereg tájékoztatása szerint olyan iráni drón hatolt az ország légterébe, amely robbanóanyagokat szállított, és támadást akartak végrehajtani vele.
Nincs alku

Ezen a héten, kedden Donald Trump amerikai elnök bejelentette az Egyesült Államok kilépését az iráni atomalkuként ismert megállapodásból, amelyet 2015-ben kötött meg Irán Amerikával, Nagy-Britanniával, Franciaországgal, Kínával, Oroszországgal, Németországgal és az Európai Unióval. Ennek keretében Irán vállalta, hogy korlátozza atomprogramját, cserébe az ország gazdaságát összeroppantó büntetõintézkedések feloldásáért.

Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök üdvözölte Trump döntését, de ezzel együtt a bejelentés után Izrael riadókészültségbe helyezte a csapatait és megnyitotta az óvóhelyeket a Golán-fennsíkon, arra hivatkozva, hogy szokatlan iráni csapatmozgást észleltek Szíriában.
A picture taken in Jerusalem of a TV screen shows Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu delivering a televised speech on Israeli TV after the US President announced his decision to withdraw from the Iranian nuclear deal, on May 8, 2018. Netanyahu expressed his strong support for US President Donald Trump's "bold" decision to withdraw from the Iran nuclear deal, which the Israeli leader has repeatedly criticised. / AFP PHOTO / THOMAS COEX
Fotó: Thomas Coex / AFP

A Golán-fennsíkot 1967-ben, a hatnapos háború során szerezte meg Szíriától Izrael, amely 1981-ben egyoldalú döntéssel magához csatolta a területet, de ezt a nemzetközi közösség nem ismerte el. A terület több szempontból komoly jelentõséggel bír Izrael számára. A szíriai csapatmozgásokat nyomon tudják követni innen, és bármilyen, Szíriából érkezõ támadás esetén természetes ütközõzónaként szolgál. Másrészt a Golán-fennsík adja Izrael vízellátásának harmadát, a földje pedig termékeny.
HIRDETÉS

Izrael és Szíria között tûzszünet van érvényben, az utóbbi a béke feltételéül a Golán-fennsík visszaszolgáltatását szabja. Az 1999-2000 fordulóján zajlott béketárgyalások során Izrael hajlandó volt engedményre, azzal, hogy megtartaná a Galileai-tenger keleti partját, és a határt attól néhány száz méterre jelölné ki. A Galileai-tenger valójában édesvizû tó, ami Izrael legfontosabb vízforrása. Szíria viszont ragaszkodott ahhoz, hogy Izrael az 1967 elõtti határok mögé húzódjon vissza. Netanjahu 2009-ben lépett másodszor hivatalba kormányfõként, õ már keményebb álláspontot képviselt a fennsík megtartásával kapcsolatban, a 2011-ben kitört szíriai polgárháború pedig végképp megszakította a folyamatot.
Irán tagad

Szerdán Izrael elismerte, hogy elõzõ este hadserege csapást mért egy szíriai légi támaszpontra, aminek 15 halálos áldozata volt, köztük nyolcan irániak. Korábban nem volt jellemzõ, hogy Izrael magára vállalt volna hasonló támadásokat, ezúttal azonban a hírszerzésért felelõs miniszter azt mondta, szeretnék elérni, hogy az irániak kivonuljanak Szíriából.

Ezután, szerda este izraeli közlés szerint húsz rakétát lõttek ki az iráni erõk izraeli állásokra a Golán-fennsík határvidékén, ezek nagy részét a Vaskupola, az izraeli rakétavédelmi rendszer elfogta. Csütörtökön a libanoni al-Manar televízió idézte az iráni nemzetbiztonsági bizottság alelnökét, aki azt mondta, Iránnak nem volt köze az izraeli állásokat ért támadáshoz.
An Israeli Iron Dome defence system, designed to intercept and destroy incoming short-range rockets and artillery shells, stands near the Syrian border in the Israeli-annexed Golan Heights on May 9, 2018. Israeli Prime Minister Benjamin Netanyahu called today for continued "security coordination" with Russia, hours ahead of talks with Russian President Vladimir Putin in Moscow. Their meeting came as the Israeli-occupied section of the Golan Heights was placed on high alert due to "irregular activity by Iranian forces" across the demarcation line in Syria. / AFP PHOTO / JALAA MAREY
Az izraeli “vaskupola” elhárító rendszer egy állása a Golán fensíkon
Fotó: Jalaa Marey / AFP

Csütörtökre virradó éjjel azonban az izraeli légierõ nagyszabású támadást hajtott végre Szíriában, az izraeli védelmi miniszter szerint csaknem teljesen megsemmisítették az ott lévõ iráni katonai infrastruktúrát, köztük fegyverraktárakat és légvédelmi rendszereket. Az Emberi Jogok Szíriai Megfigyelõközpontja szerint 23 halálos áldozattal járt a támadás.

Netanjahu közölte: Irán átlépett egy határt, amelyre Izrael arányos választ adott. Kijelentette, a légicsapással világosan megüzenték Bassár el-Aszad számára, hogy nem tûrik Irán beágyazódását Szíriában. Az izraeli védelmi miniszter azt mondta: „remélem, lezártuk ezt a fejezetet és mindenki megértette az üzenetet”.
HIRDETÉS

Irán csak pénteken reagált, lényegében tagadva érintettségét. A külügyminisztérium szóvivõje kijelentette: Szíriának minden joga megvan arra, hogy megvédje magát, miközben Izrael nem viseli el a békét és a stabilitást a régióban, és abban látja saját biztonságát, ha a régió helyzete bizonytalan. Szerinte Izrael alaptalan ürüggyel hajtott végre támadást, amivel nyíltan megsértette Szíria szuverenitását, és minden nemzetközi egyezménnyel szembemegy. És ostorozta a nemzetközi közösséget is, mondván, annak hallgatása bátorítja az izraeli agressziót.
Szíria, 2018. május 11. Az Izraeli Védelmi Erõk által közreadott videóról készített felvételen feltételezett szíriai rakétavevõt vesz célba egy izraeli harci gép egy meg nem nevezett szíriai célpont elleni izraeli légicsapás közben, 2018. május 10-én. Izrael feltételezett iráni katonai célpontokra mért légicsapást Szíriában arra hivatkozva, hogy az iráni al-Kudsz Brigádok a megszállt Golán-fennsíkon lévõ izraeli hadállásokra lõtt ki rakétákat Szíriából. (MTI/EPA/Izraeli Védelmi Erõk)
Az Izraeli Védelmi Erõk által közreadott videóról készített felvételen feltételezett szíriai rakétavevõt vesz célba egy izraeli harci gép egy meg nem nevezett szíriai célpont elleni izraeli légicsapás közben
Fotó: MTI/EPA/Izraeli Védelmi Erõk
Fogják vissza magukat

Az izraeli légitámadásra egyébként azután került sor, hogy Netanjahu Moszkvában tárgyalt Vlagyimir Putyinnal, majd közölte, hogy az Aszad-rezsimmel szövetséges Oroszország „aligha fogja korlátozni” az izraeli légicsapásokat Szíriában. Oroszország ugyanakkor a feszültség csökkentésére szólította fel a feleket.

A Fehér Ház egyértelmûen Izrael mellett foglalt állást, elítélve a Szíriából indított iráni támadást, és hangsúlyozva, hogy Izraelnek joga van az önvédelemhez.

A felelõsség az amerikai elnök hivatala szerint teljes mértékben Iránt terheli. Az Európai Unió külügyi szóvivõje is arról beszélt, hogy joga van Izraelnek az önvédelemhez, de önmérsékletre szólította fel a konfliktus szereplõit, és rendkívül aggasztónak nevezte az Izrael ellen elkövetett iráni rakétatámadásokról, valamint az izraeli válaszcsapásokról szóló beszámolókat.

Irán számára visszatartó erõt jelenthet, ha az atomalku megmentésére törekedve keresik a többi ország jóindulatát. Haszan Róháni iráni elnök Trump bejelentése után arról beszélt, hogy egyelõre tartja magát az egyezményben foglaltakhoz, és folytatja az együttmûködést a megállapodást aláíró többi országgal. De azt is mondta, hogy az idõ rövid, mert a következõ hetekben a korábbinál is eltökéltebben indíthatják újra az urándúsítást.

A helyzetet nehezíti, hogy az Egyesült Államok újra hatályba lépteti a szankciókat azokkal a cégekkel szemben is, amelyek Iránnal kereskednek. A francia külügyminiszter ezt elfogadhatatlannak nevezte, szerinte az európaiakkal nem fizettethetik meg annak az árát, hogy az Egyesült Államok visszalép egy megállapodástól. A francia nagyvállalatok több milliárd dolláros üzleteket kötöttek Iránban az atomalku megkötése óta. A német gazdasági miniszter ugyancsak megszólalt, közölte, hogy az érintett vállalatokkal együttmûködve igyekeznek az amerikai lépés okozta károkat minimalizálni.


https://24.hu/kulfold/2018/05/12/szir...es-izrael/
4 #2 Posta Imre
- 2018. May 12. 10:46:45
684 #3 atacama
- 2018. May 12. 10:57:37
naaa, putykesz is beállt a sorba? vagy mindig is benne volt?mondjuk a vérvonal kötelez..csak tovább a Lenini
úton... a szar attól hogy letakarjuk még büdös.....
zdrasztvujtye tovaris!!!
Imre az két kis subaszõnyeg,a négylábú portörlõ takarító segéderõk..õk legalább nem hazudnak,feltétel nélküli szeretet és húség a rendszerhez, a gazdihoz...s_V
83 #4 Sbert
- 2018. May 12. 16:01:09
Tudd meg Ime! Imre!
Szép a munkaruhád, csak a színei vannak elbaszva
nem kicsit.
Sajnálom!

Sánta Róbert
4 #5 Posta Imre
- 2018. May 12. 16:58:00
Sbert, ha elbaxták, akkor perzsák lehettek, mert ez ottani hadirejtõszín, sivatagi, városi-dzsungel.
888 #6 ebtelep
- 2018. May 12. 17:44:27
Mint ahogy az egy nyugati államnál kötelezõ, az elnöki beiktatást követõen az elsõ dolog, hogy elmenjen izrachelbe, fejébe nyomja a kipát, és lerójja tiszteletét a siratófalnál. És megkapja az irányelveket, célkitûzéseket, feladatkört. Aztán macesz gombóccal kidobósoznak. Mi meg még kérünk repetát is...

"Yossi Amrani izraeli nagykövet bejelentése szerint Benjamin Netanjahu meghívására Izraelbe utazik Orbán Viktor magyar miniszterelnök.

“Elõreláthatólag a következõ hetekben Orbán Viktor miniszterelnök Izraelbe utazik Benjamin Netanjahu miniszterelnök meghívására” – ezt jelentette be a Magyarországra akkreditált izraeli nagykövet csütörtökön Pécsett egy Izrael Állam 70. évfordulójára rendezett ünnepségen – értesült a Hetek.

Yossi Amrani hozzátette, hogy Netanjahu az áprilisi választások után küldött gratuláló levelében hívta meg a magyar kormányfõt, amit Orbán Viktor elfogadott."

[url]
http://hirekizraelbol.hu/?p=11997[/url]
131 #7 lalapapa
- 2018. May 12. 17:47:48
Imre en tudom ez nem a te keped, es mas van ott,
azt beszelik te arcod mar kinainak lett at operalva,
abbol sok van es igy soha nem talalnak meg,
mert minden ember a foldon harmadik kinai,
allitolag a jenkiknek olyan van hogy lathatova valik
a szaki ki felveszi,
iranban meg minden kecske meg veszelyben van
meghat birka is,
a veszely nem mullott el,
a szar meg annal budosebb minnel tovabb all,
csak a hartya kemenyedik meg rajt,
alatta borzaszto micsoda KOLI V coolie harc van,
a lord legyen veluk,
s_azta
254 #8 mujko
- 2018. May 12. 18:25:05
Imre te elkövettél egy micfát .
4 #9 Posta Imre
- 2018. May 12. 18:53:08
Mujko, a ruha nem kért metélést, de van szerb fazonom is, vagy "magyar", bár ki tudja eldönteni mi is az mostanában már...és "amerikai" és bundes-veres...ez mind pont jó arra, amire használom.
267 #10 Perle
- 2018. May 12. 20:39:39
Netan bõre miatt veszélyeztetik a világot
https://nepszava.us/netanjahu-bore-mi...a-vilagot/

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.06 masodperc
329,861 egyedi latogato