Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Macron felfegyverezné Európát

BelföldEurópának saját védelmet kell kiépítenie amerikai gyártású fegyverek beszerzése helyett - mondta Emmanuel Macron.
Nem szeretném, ha az európai országok amerikai vagy más fegyverek, illetve az önök iparából származó eszközök megvásárlásához emelnék a védelmi költségvetéseiket - fogalmazott angolul a francia elnök a CNN által szombaton felvett interjúban, amelybõl a francia hírtelevíziók sugároztak részleteket. Azért emeljük a költségvetésünket, hogy az autonómiánkat megteremtsük - tette hozzá.

Trump felháborítónak nevezte

Emmanuel Macron és Donald Trump amerikai elnök szombati megbeszélésén a francia elnöki hivatalban láthatón el kívánták oszlatni azt a polémiát, amely azután robbant ki a médiában, hogy az amerikai elnök péntek este, miután megérkezett a francia fõvárosba, sértõnek nevezte a Twitteren Emmanuel Macronnak az önálló európai hadsereg létrehozására tett javaslatát.

A francia elnök a CNN-nek adott interjúban megerõsítette, hogy olyan Európára tett javaslatokat amerikai kollégájának, amely jobban ki tudja venni részét a NATO-ban a közös terhekbõl. Egyetértek, és tekintettel a terhek jobb megosztására, mindannyiunknak erõsebb Európára van szüksége - hangsúlyozta a francia köztársasági elnök. Macron egy keddi rádióinterjúban beszélt arról, hogy Európának saját haderõre lenne szüksége.

Nem védjük meg az európaiakat, ha nem döntünk arról, hogy hozzunk létre egy valódi európai hadsereget - hangoztatta a francia elnök, amire válaszként azt írta a Twitteren Donald Trump: Macron francia elnök azt javasolja, hogy Európa állítson fel saját haderõt, hogy megvédje magát Amerikától, Kínától és Oroszországtól. Ez nagyon sértõ, de talán Európa jobban tenné, ha kivenné méltó részét a NATO finanszírozásából, amelyet jelenleg jórészt Amerika áll!

Szombat reggel a francia elnöki hivatal a félreértések eloszlatására azt közölte, hogy Emmanuel Macron javaslata az európai hadseregrõl semmi esetre sem az Egyesült Államok ellen irányult, jóllehet a francia elnök másfél évvel ezelõtti megválasztása óta folyamatosan szorgalmazza a közös európai védelem megerõsítését, amelyet elsõsorban a Donald Trump nyilatkozatai miatti amerikai stratégiai bizonytalansággal és kiszámíthatatlansággal indokol.

A CNN kérdésére Emmanuel Macron nem kívánta kommentálni az üzenetet. Nem az én dolgom kommentálni (Trump) tweetjét. Mindig jobban szerettem a közvetlen tárgyalásokat vagy válaszokat a kérdésekre, mint tweeteken keresztül intézni a diplomáciát - mondta a francia elnök.
Link

Hozzaszolasok

684 #11 atacama
- 2018. November 12. 08:14:00
684 #12 atacama
- 2018. November 12. 14:38:54
perle, majd beszartam a videón! már mindenki megérkezett nagy esernyõkkel.. mindenki a nyakát nyújtogatja tekergeti, és Putyin nemes egyszerûséggel egyszerûen beüget..s_vigyori hatalmas arc!!!
267 #13 Perle
- 2018. November 12. 16:39:53
Azok közé én sem siettem volna . Háborús bûnös nehányuk, itt írják alább. Trampli még Irán megtámadásának ( atommal)a tervét is magával vitte . :o És zeke emlékeznek 15 millió áldozatról.
https://www.globalresearch.ca/video-w...d_articles

Közben Bibó arról mesél, hogy õ védi Európát a tenortól.

Cinizmus és képmutatás magas fokon, mint korábban a Csarlis megemlékezésen.
146 #14 satu
- 2018. November 12. 17:15:46
Kivételesen a femen ribik igazat szóltak:
"Kamu béketeremtõk, õk az igazi diktotorok... "
https://www.youtube.com/watch?v=a35_G...35_GGLFYtg
4 #15 Posta Imre
- 2018. November 12. 19:26:57
Megjelent az új világháború víziója

Emmanuel Macron francia államfõ egyre kétségbeesettebben próbálja meggyõzni honfitársait arról, hogy ellen kell állniuk a nacionalista kísértésnek, ami egyebek mellett elvezetett az éppen 100 éve véget ért elsõ világháborúhoz. Úgy tûnik, nem hallgatnak rá.

Emmanuel Macron francia államfõ az elsõ világháború befejezésének 100 évfordulója, 2018. november 11. elõtt felkereste a világégés legvéresebb franciaországi csatáinak helyszíneit. A megemlékezést arra használta fel, hogy figyelmeztesse honfitársait a nacionalizmus európai újjáéledésének súlyos veszélyeire.
Macron közös európai hadsereget akar

Az embereket azonban, úgy tûnik, nem igazán érdekli ez az üzenet - kezdi tudósítását a Bloomberg. Jobban izgatja õket, hogy az elnök mit tud kínálni a néhai hadszínterek, azaz Franciaország északkeleti részének gazdasági bajaira. A térség ipara az 1970-es évek óta hanyatlik - a helyiek ezzel kapcsolatos kérdéseikre várnak választ a több millió életet követelõ háborúval kapcsolatos megemlékezések helyett.

Költõi kérdések

Nem újdonság, hogy Macron és a választók két malomban õrölnek. Amikor az államfõ a klímaváltozás veszélyeire figyelmeztet, az utca embere azt kérdezi, miért kell a költségvetési egyensúly javításához éppen a benzin árára rakodó adót növelni és a nyugdíjak növekedését fékezni. Eközben az Európa véres történelmére emlékeztetõ évforduló árnyékában eljutnak hozzá a nacionalisták ígéretei arról, hogy akkor lesz újra jó az élet Franciaországban, ha visszaszerzi az ellenõrzést határai felett.

- A jelenlegi kormánypolitika rossz - mondta egy 57 éves nõ a Charleville-Mezieres-be látogató Macronnak. - Soha életemben nem vettem részt utcai tüntetéseken, de most maga miatt ezt fogom tenni. Az elnöktõl azt a választ kapta, hogy az ország vezetésének és a társadalomnak együtt, egymással összefogva kell harcolnia azért, hogy helyrehozzák az elmúlt 30 év rossz politikája okozta károkat. Ugyanakkor ez a találkozás is jelzi, hogy hanyatlik a népszerûsége és a november 17-ére a benzinár emelkedése miatt meghirdetett tüntetés az államfõ elleni tiltakozóakcióvá szélesedhet.

Nem változtat

A panaszkodó választónak adott válasz azonban jelzi, hogy Macron nem kíván változtatni politikai irányvonalán. Amióta 2017 májusában az elnökválasztáson legyõzte Marine Le Pent, a nacionalista Nemzeti Gyûlés (akkor még Nemzeti Front) jelöltjét, igyekszik összegyûjteni maga köré azokat az embereket, akik azokban a nehéz idõkben is képesek lesznek ellenállni a radikális politikai erõk csábításának, amelyek a szükséges reformok miatt a franciákra várnak.

A november 11-ét megelõzõ hét utazásait, médiaeseményeit is arra igyekezett felhasználni, hogy a mának szóló üzenetét eljuttassa az emberekhez. Egy héttel az évforduló elõtt Frank-Walter Steinmeier német államfõvel francia és német zeneszerzõk, Beethoven és Debussy mûveit hallgatták a strasbourgi katedrálisban. Egy nappal késõbb a mohrange-i csatatéren elesett katonák elõtt tisztelgett, majd meglátogatott egy üzemet és helyi politikusokkal ebédelt.

Eparges-ben kedden a közeli csata ifjú áldozatairól emlékezett meg egy rövid beszédben, amelybõl kirajzolódott, hogyan látja Európa jelenét. Víziója szerint az öreg kontinenst az újra elõrenyomuló nacionalisták fenyegetik. Ez arra kényszeríti, hogy felgyorsítsa a francia gazdaság reformját. Tudja, hogy mielõbb bizonyítania kell a szavazóknak liberális, piacbarát, Európa-párti politikai-gazdasági receptjének hatásosságát. Közeledik ugyanis 2022, a következõ elnökválasztás, amikor Le Pen újra megpróbálja majd a maga oldalára csábítani õket.

Rosszul áll

Az újabb "nagy háború" (nem mellesleg az elsõ világháború egyik elnevezése), amelyet a nativizmus "sötét erõi" ellen vív, nem áll jól. (A nativisták szerint az embernek vannak vele született eszméi.) A legfrissebb közvélemény-kutatások szerint a Köztársaság Lendületben fej fej mellett áll Le Pen Nemzeti Gyûlésével - és közelednek a 2019. májusi európai parlamenti választások.

Ennek ellenére akárkivel beszélt is körútján újra és újra elismételte, hogy nem tér el határozott reformprogramjától, amelyre meggyõzõdése szerint szüksége van a francia gazdaságnak, továbbá nem adja fel az európai projekt elõrelendítésének szándékát sem. Miközben elsõ világháborús veteránokkal járt Eparges határában, olyanokkal, akik látták szûkebb hazájuk újabb lerombolását a második világégésben kevesebb mint egy emberöltõvel az elsõ után, sötét víziót fogalmazott meg.

Furcsa ellentmondás

Ha nem leszünk elég óvatosak, akkor azok a démonok, amelyek a két háborús katasztrófát okozták és továbbra is körbelengik a társadalmunkat, itt maradnak velünk, készen arra, hogy újra elhozzák a káoszt és a halált - fejtegette. Furcsa ellenmondásban volt ezzel a drámai hangulattal, amely gyakorlatilag egy újabb világháború lehetõségét vetette fel, egy nagyon prózai jelenet.

A francia államfõ egy nagyjából kétszáz fõs csoport közepébe került Charleville-Mezieres-ben, ahol a csöpögõ esõben fél órát beszélt egy nõvel a legfontosabb kérdésrõl, ami az illetõt akkor és ott érdekelte. Macron azt magyarázta az asszonynak, hogyan kell visszaigényelni az új autók vásárlását ösztönzõ állami támogatást az autó árából.https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazdas...72958.html
75 #16 talpi
- 2018. November 12. 20:42:56
#12 atacama
- 2018. november 12. 15:38:54
mert ugye valakit vártak. Vászka"valaki" és ismerjük be, nélküle/?/ nincs alkudozás-
75 #17 talpi
- 2018. November 12. 20:55:28
MAcron nagyon a szippantós területen mozog, igaz Merkel anyó "mély torkos" verziója sem hátrány, bár, ez az EU nem fogja benyelni.Anglia és a francuski pedig a jól megszokott szarkeverõ pozíciót foglalja el,. Tehet mást? nem hinném, ugyanis, nem "önnállóak"
267 #18 Perle
- 2018. November 13. 19:51:42
Már Nostredamus is erre az évre jósolta a nagy világégést, amely Franciaországban kezdõdik, az atlanti erõk gyõznek az elején, majd jön egy északi állam, amelyik nyer, a háború végén rendet tesz..
https://politros.com/131264-nachnetsy...paign=2645
4 #19 Posta Imre
- 2018. November 14. 06:19:41
Perle, az a háború már javában zajlik! Ott arról is van szó, hogy 200 évig is életképessé teszik az embertet.
267 #20 Perle
- 2018. November 14. 14:48:17
Micron mer merészet álmodni . Mindig elõjön valami új ötlettel.
Lehet, hogy a végén még õ lesz az új Napoloni.:D

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.07 masodperc
334,734 egyedi latogato