Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Az erkölcsös és életigenlõ Jézus

TanácsadásJézust "szerecsenmosdatják"! Még kiderül, se nem zsidó, se nem nõtlen, se nem "isten", hanem "csak egy Ember", aki ugye akár bármelikünk is lehetne, de hát nem, ugye manapság csak a külcsín számít és a belbecstelenség, ezért én javaslom a sok kis mondern-kori Jézusnak, hogy csak gubózzék bé nyugodtan és szarja telibe ezt a mocskos világot. Csak így simán! Szeretet, áldás, béke! Aminy! Jézus elvegyült a társadalomban, becsülte a Templomot, kritizálta ugyan a Szanhedrint és annak tagjait, de döntéseiket figyelembe vette. Alakja, tanítása és tettei egyik korabeli zsidó irányzattal sem azonosíthatók. A Hetek 2014-ben íródott cikkét közöljük újra.

A názáreti Jézus idejében a Szentföld zsidók által lakott részei különbözõ államokhoz tartoztak. A központ, Júdea és benne Jeruzsálem a Római Birodalom egyik provinciája volt a császár által delegált helytartó, Pontius Pilatus felügyelete alatt. Északra a vegyesebb lakosságú Galilea azonban önálló királyság volt, nem a Birodalom része, bár az uralkodó Heródes-dinasztia annyira függött Rómától, hogy önállóságát csak hûségével õrizhette meg, így ez meglehetõsen névleges függetlenséget jelentett csak. A Jordán túlpartján (a mai Jordánia területén) lévõ Tízváros tíz városa hellénisztikus jogokkal rendelkezett, és fõként görögök lakták.

A helyzetet tovább árnyalja, hogy a zsidóság vallási, erkölcsi és közösségi életét az államhatároktól függetlenül a hetvenegy fõs jeruzsálemi Szanhedrin irányította, amelynek e tekintetben jelentõs autonómiát biztosított mind Róma, mind a Heródesek. A Szanhedrin hatalma a mózesi Törvényen (Tóra) alapult, amely kimondja, hogy e Törvény értelmezésének vitás kérdéseiben mindig a fõpap és a legfelsõbb bíró szava dönt, és döntésüknek minden zsidó halálbüntetés terhe mellett engedelmességgel tartozik; e két vezetõt pedig további hatvankilenc neves írástudó, bíró, pap és vén segíti szavazatával.

Állam és egyház elválasztása nélkül

A korabeli zsidó viszonyok megértéséhez nélkülözhetetlen tudatosítanunk, hogy a Tóra egy olyan teokratikus államot ír elõ a zsidóság számára, amelyben az állam és a vallás nincs és nem is lehet elválasztva egymástól, hiszen az isteni Törvény határozza meg az állami törvényeket is, és számos hitbeli, szellemi, erkölcsi tettet állami eszközökkel szankcionál, büntet vagy korlátoz. Ezért az ókori Izraelben minden hitbeli-spirituális felfogásnak politikai követelményei és következményei voltak, és viszont: minden politikai tevékenység vallási jelentõséggel is bírt.

Amikor ezt a kort úgy tárgyalják modern történészek, hogy az egyik mozgalmat politikai vagy nemzeti jellegûnek titulálják, a másikat vallásinak, ez a mai viszonyok hibás, anakronisztikus visszavetítése. Valójában minden vallási mozgalom egyúttal politikai mozgalom is volt, és minden politikai mozgalom egyúttal vallási is.

Kényes egyensúly

Róma bizonyos mértékig kénytelen volt a zsidóság mózesi Törvényeken alapuló életformáját tiszteletben tartani, hiszen ellenkezõ esetben a nép akár teljes kipusztulása árán is inkább a fegyveres harcot választotta volna hite védelmében a Birodalom ellen. Hasonló helyzetben voltak Galileában a Heródesek is.

Ez a kényes és érzékeny szituáció a rómaiak és a Szanhedrin által kialakított kompromisszumos megoldások ingatag és folyton módosuló rendszerével volt csak többé-kevésbé békésen fenntartható. A helyzetet csak súlyosbította, hogy részben emiatt, részben más okok miatt a Szanhedrin nemcsak két pártra szakadt (szadduceusok és farizeusok), hanem ráadásul az egész testület mélyen átitatódott korrupcióval, mondhatni a különbözõ irányzatok minimális együttmûködési képességét szinte már csak a közös „mutyi” biztosította – ebbe természetesen a római hatalom is belefolyt.

„A nép, amely sötétségben lakik”

Galileában a Szanhedrin befolyása a távolság és a lakosság vegyesebb összetétele miatt jelentõsen kisebb volt, és Róma hatása is csak a Heródesek közvetítésével valósult meg. A félig edomita, félig zsidó, és teljesen Rómában szocializálódott királyokat a zsidó lakosság joggal kezelte a legnagyobb gyanakvással. „Nagy” Heródes – akinek idejében Jézust már csecsemõkorában Egyiptomba kellett menekíteni – közismert volt súlyos hatalmi paranoiájáról, melynek következtében még saját fiai megölésétõl sem riadt vissza.

Heródessel kapcsolatban ritkán említik, hogy a jeruzsálemi Templom újjáépítésére irányuló hatalmas és valóban gyönyörû épületet eredményezõ erõfeszítései mögött minden bizonnyal messiási ambíciók is húzódtak, hiszen a Szentély mindenkori építését kizárólag Dávid leszármazottai, vagyis a messiási vérvonal tagjai végezhetik. Maga Heródes biztosan nem gondolta, hogy õ lenne a Messiás – hiszen amikor a Messiás megszületésének csak lehetõsége is felmerül, azonnal megölet Betlehem környékén minden fiúgyermeket, meglepõen erõs, ám teljesen paranoid hitet mutatva a prófétai jövendölésekben –, azonban a nép köreiben a templomépítkezéssel azt a látszatot igyekezett kelteni, hogy õ a kiválasztott. Nem véletlenül nevezte a valóban dávidi, királyi származású Jézus a következõ Heródest egyszerûen rókának, majd tagadta meg késõbb a puszta válaszadást is annak kérdéseire – hiszen a Heródes-ház illegitimitása nyilvánvaló volt a Szentírást komolyan vevõ zsidók között.

Még több Tóra

A Szanhedrinben egymással viaskodó szadduceusok és farizeusok vallási és politikai irányzatain kívül azonban akkoriban a zsidó társadalom számos további, egymással gyakran fegyveres összetûzéseket is kirobbantó mozgalomra szakadozott.

A kumráni közösség már az i. e. 160-as években radikálisan kiszakadt a zsidó társadalomból, mivel fõpapi származású vezetõi nem fogadták el a Templomban regnáló fõpapi családok legitimitását szellemi-erkölcsi érvek alapján. Felfogásuk szerint a Messiás bármelyik pillanatban megérkezhetett, hogy természetfölötti erõk mozgósításával fegyveres háborút indítson a Birodalom ellen, majd hódító háborúkkal elfoglalva az egész földet, elhozza a Törvény uralmát az egész emberiség számára. A kumrániak ezért egész életüket a Messiás seregében való katonáskodásra készüléssel töltötték. A Templommal, a Szanhedrinnel és az átlagos zsidó társadalmi élettel azonban szinte semmi közösséget nem vállaltak, és a farizeusoknál is jóval szigorúbban értelmezték a Tórát. Hittek a Szentlélekben és erõsen igényelték is, törekedtek a csodás gyógyulások, próféciák és más természetfeletti megnyilvánulások gyakorlására is.

A vég kikényszerítése

A zelóták („féltékenyek”) különbözõ csoportjai a vallási-politikai radikalizmusnak egy másik, legalább ennyire szélsõséges útját választották. Õk is meg voltak gyõzõdve arról, hogy a Messiás eljövetele, a Birodalom pusztulása és az Isten világuralma küszöbön áll, sõt egyes csoportjaik saját vezetõiket általában a Messiásnak is tekintették. Sajátos bibliaértelmezésük lényege abban állt, hogy azt tanították: nem elég passzívan várni az isteni beavatkozást, hanem a Róma elleni fegyveres harcot el kell kezdeni, még mielõtt a Messiás fellépne és Isten beavatkozna, mert ez az erkölcsileg kötelezõ „hitbeli kilépés” fogja arra indítani a Mindenhatót, hogy „kénytelen legyen” szeretett népe védelme érdekében a rómaiak rettenetes túlerejével szemben csodákat cselekedni. A „vég kikényszerítésének” ez a teológiája a római katonaság és a bûnös zsidók elleni fegyveres merényletekben és terrorcselekményekben öltött konkrétan testet, amelyek persze mindig véres megtorlásokhoz vezettek a római légiók részérõl. Mígnem aztán a zelóta erõfeszítéseknek köszönhetõen i. sz. 66-ban sikerült az egész országot belerántani a háborúba – amely Jeruzsálem elvesztéséhez, a Templom pusztulásához, a Szentföld elvesztéséhez és kétezer év szétszóratáshoz vezetett. Isten nem kényszeríthetõ – vonták le a rabbik végül a következtetést, és igyekeztek a népet a további zelótizmustól visszatartani.

Hol állt Jézus?

Bár a közelmúltban ismét felelevenedett az a nézet, miszerint Jézus maga is zelóta lett volna, ezt a vélekedést a vallástörténeti szakmában mintegy harminc éve már megcáfolták. A názáreti Jézus Krisztus alakja, tanítása és tettei egyik korabeli zsidó irányzattal sem azonosíthatók. Jézus elvegyült a társadalomban, becsülte a Templomot, kritizálta ugyan a Szanhedrint és annak tagjait, de döntéseiket figyelembe vette, a tisztátalanoktól nem határolta el magát, együtt evett bûnösökkel, paráznákkal és vámszedõkkel – általánosságban egy erkölcsös, de emberbarát és életigenlõ ember volt. A világtörténelem mindeddig vitathatatlanul legnagyobb hatású személyisége egészen eredeti ember volt. Sõt a szó legszorosabb értelmében: az Eredeti Ember.

Link

Hozzaszolasok

4 #1 Posta Imre
- 2018. December 25. 18:00:05
Orbán Gáspár: Isten királysága dübörög, és nem lehet megállítani!

A miniszterelnök fia az általa vezetett vallási közösség további felemelkedésérõl beszélt.

Élõ, de nyilvánosan nem elérhetõ Facebook-videóban jelentkezett be Orbán Viktor miniszterelnök fia, Orbán Gáspár, aki azokat híreket igyekezett cáfolni, amelyek szerint megszûnik az általa is vezetett, fõleg egyetemisták körében térítõ vallási mozgalom, a Felház - írta a 24.hu. A mozgalom feloszlásáról egy könnyen félreérthetõ Facebook-üzenetben tájékoztatott a Felház, amely azt írta, a 2018. õszi szemeszter alkalmával tartott összejövetel az utolsó a Felház mûködésében, ezt követõen pedig a vizsgaidõszak után, 2019. márciusában záróalkalmat tartanak.

Orbán Gáspár azonban azt közölte, valójában csak a Felház-alkalmak szûnnek meg jövõ márciusban,

de a Felház vallási mozgalomként dübörög tovább, és ez a vég igazából egy új kezdet, ami után sokkal nagyobbra nõhetnek, mint az elmúlt három és fél évben....https://168ora.hu/itthon/orban-gaspar...ani-157342
4 #2 Posta Imre
- 2018. December 25. 18:03:13
Kolostorba költözik a miniszterelnök

Puritán, szó szerint kolostori körülmények között folytatja Orbán Viktor miniszterelnök a munkáját új irodájában az egykori karmelita kolostor épületében 2019 januárjától a budai Várban. Az új kormányzati épület kialakítása során teljes mértékben a 18. századi egyszerû belsõt állították helyre a tervezõk, de ezzel együtt teljes mértékben megfelel a 21. századi kormányzás elveinek. A kormányfõ és a kabinet ettõl kezdve fizikailag hivatalosan is elválik a törvényhozó hatalomtól, ahogyan az a nyugat-európai országokban jellemzõ.

Puritán körülmények között folytatja 2019 januárjától Orbán Viktor miniszterelnök a munkáját az egykori Karmelita kolostor épületében a budai Várban. A miniszterelnök irodája egy olyan épületbe költözik, amely a felújítás után is hû maradt a korábbi évszázadok hagyományához, miszerint ez egy kolostor, ahol nincsen helye a fényûzésnek és a luxusnak. Az átalakítás során sikerült elérni azt, hogy helyreállították a 18. századi belsõt, miközben az egykori Karmelita kolostor és a mellette felépült új épület teljes mértékben megfelel a 21. századi kormányzás alapelveinek.
Forrás: Origo
Õk kapnak hivatalt az új épületben

A Karmelita kolostorban és a mellette lévõ épületben a miniszterelnöknek és munkatársainak, a Miniszterelnöki Kabinetirodának, Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettesnek és Schmitt Pál volt köztársasági elnöknek lesz külön irodája. Az új épület elõnye, hogy a kormányüléseket és az államtitkári üléseket egy helyen lehet megtartani. A kormányfõ számára komoly elõnyt jelent majd, hogy a nemzetközi delegációkat méltó helyen tudja majd fogadni, ahol Budapest panorámáját is meg tudja nekik majd mutatni.
Egykori szerzetesi szobákból lett kialakítva Orbán Viktor új dolgozószobája

Az új kormányzati épületek lehetõséget adnak majd arra is, hogy a kormányfõ nagyszámú delegációnak is tudjon fogadást adni, valamint az egykori Karmelita kolostor belsõ részén nagyszabású vacsorát is lehet majd adni a neves külföldi látogatóknak. Fontos megemlíteni, hogy az egész kormányzati épületrendszer egy zárt biztonsági rendszert alkot, így ezen a téren is megfelel a 21. századi NATO-követelményeknek.
Az egyszerûség a legfõbb jellemzõje Orbán Viktor miniszterelnök új dolgozószobájának
Roppant egyszerûség jellemzi a kormányfõi szobát

A miniszterelnöki dolgozószoba is a puritanizmus szellemében készült. A kormányfõ személyes irodája két egykori szerzetes szobájából lett kialakítva. Orbán Viktor dolgozószobáját puritán, fehér falak, egyszerû, sötét hajópadló, egyszerû kialakítású, letisztult vonalvezetésû fabútorok jellemzik. Mindezek a körülmények már egyértelmûen cáfolják azt az álhírt, miszerint négymilliárd forintba került volna a kormányfõ szobája. A két épület belsõépítészete, beleértve a híradástechnikai rendszer kiépítését, került ennyibe. Az új kormányzati épületben lévõ szõnyegek sem kerültek egyetlen forintba sem, mivel a magyar állam azokat nem megvette, hanem az Iparmûvészeti Múzeum török szõnyeggyûjteményébõl kölcsönözte ki.
A szõnyegek nem kerültek egyetlen forintjába sem a magyar államnak

A kormányfõ személyes védelmét továbbra is a Terrorelhárítási Központ látja el, de a felújított épületben a biztonságot a készenléti rendõrség szavatolja.
Az új kormányzati épülettõl távol áll a hivalkodás

A felújított Karmelita kolostor elõtti részen nem lesz lezárás, csak ha hivatalos nemzetközi delegáció érkezik a kormányfõhöz. Így bizonyos idõszakokat leszámítva a nagyközönség is megtekintheti a felújított kolostort, aminek az elmúlt évtizedekben meglehetõsen hányattatott sorsa volt. Összességében a 21. századi magyar államhoz méltó, de nem hivalkodó épületegyüttes készült a budai Várban, ami lényegesen jobban kifejezi Magyarország szuverenitását, mint a korábbi állapot.
Kilátás az erkélyrõl
2011-ben döntöttek a Parlament elhagyásáról

2011-ben született döntés arról, hogy a végrehajtó hatalomnak el kell hagyni a Parlamentet. A közép-európai országok többségében a végrehajtói és a törvényhozói hatalom külön mûködik. Háromévi elõkészítõ munka volt annak kitalálása, hogy a kormány hogyan tudná elhagyni a Parlament épületét. A mostani kormány filozófiájának a középpontjában az áll, hogy

a Vár a magyar állam önállóságának a központja.

Éppen emiatt döntött úgy a kormány, hogy a Sándor-palota mellé kerüljön a miniszterelnök és az õt támogató infrastruktúra.
A miniszterelnök itt is tud majd delegációkat fogadni
Ébredezés a Csipkerózsika-álomból

A budai Várnegyed hazánk egyik történelmi székhelye, a budapesti turistahadak célpontja, a világörökség része – jól ismerjük látnivalóit, tornyait és sziluettjét. Hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy összességében mindig is így nézett ki, megõrizve és háborúk után újjáépítve a régi emlékeket. Pedig hatalmas változásokon ment keresztül a Várnegyed az elmúlt bõ egy évszázadban.

És van egy része, amely évtizedekig szinte senki földje volt, és még most is csak részben ébredt fel világháború utáni, szándékosan elõidézett Csipkerózsika-álmából. Ez a Vár déli része, a királyi palota és a Mátyás-templom közötti szakasz, amely az 1944–45-ös pusztulásig a magyar államiság igazi központja volt – a Duna-parti Országház mellett.
A Karmelita kolostor egykori belsõ tere megfelelõ helyszín lesz a nemzetközi találkozóknak
Az utolsó Árpád-házi király sírhelye

Ma a Sándor-palota ismét állami fõméltóság rezidenciája: 1945-ig a miniszterelnök, jelenleg a köztársasági elnök használja. A Sándor-palota szomszédságában és szétszórva a Várban számos minisztérium és más intézmény mûködött 1945-ig. Egyes épületeket a háború vagy utána a kommunista vezetés rombolt porig, de legalábbis visszabontott.
A Karmelita kolostor belsõ udvara

A Sándor-palotától északra esõ területen már a XIII. században rendházat és templomot építettek a ferencesek, és itt temették el III. Andrást, az utolsó Árpád-házi királyt is. A késõbbi századokban udvari fõemberek, többek között Kapisztrán Szent János és Tomori Pál érsek-hadvezér is itt lakott. A török korban dzsámivá alakították a templomot. Buda visszafoglalása után kaszárnya épült a területre, de az épület már 1693-ban a karmelitákhoz került, akik 1734-re készültek el Szent Józsefnek szentelt templomukkal – a késõbbi Várszínház épületével.
A tárgyalókra a letisztult, egyszerû formák a jellemzõek
A jezsuiták után jöttek a karmeliták

A Karmelita kolostor és környezetének története, mint azt elõbb láthattuk, több száz évre nyúlik vissza, hasonlóan a magyar államéhoz. A kolostor a Színház utcában jött létre, amely utca elõzménye, a Szent János utca déli irányban jóval hosszabb volt: keresztülhaladt a mai Szent György téren (amely akkor még beépített terület volt), és folytatódott a királyi palota irányában. Legdélebbi szakaszát a palota északi zárófalának felépítése után szüntették meg. Középkori nevét a ferencesek Szent János kolostoráról kapta, amely már 1270 körül itt állt: temploma az egykori Várszínház, lakószárnya a Sándor-palota helyére lokalizálható.

Török kori nevét nem ismerjük, de tudjuk, hogy itt, a mai úgynevezett Karmelita udvarnak megfelelõ területen helyezkedett el a budai pasák rezidenciája, a Pasapalota. A török kor végére déli épületei elpusztultak, s ezzel elindult a tér kialakulása. A törököktõl való visszafoglalás után az utca keleti oldalának egy részét a jezsuiták, majd nem sokkal késõbb a karmeliták kapták meg, akik a 18. század folyamán itt építették fel Szent József kolostorukat. Róluk elnevezve az utcát sokáig „Carmeliter Gasse”-nak hívták.
Ez lesz a helyszíne a jövõbeni kormányüléseknek
Beethoven is megfordult a falak között

A karmelita rend feloszlatása (1784) után a budavári kolostoruk Szent József templomából elõbb katonai raktár, majd II. József császár jóváhagyásával színház lett. Az épületet 1787 januárja és októbere között a kor magyar származású polihisztora, Kempelen Farkas udvari tanácsos tervei alapján alakították át színházzá. A fõhomlokzatot is a kor copf (kései, klasszicista-barokk) stílusában újították meg. A színdarabokat sokáig német nyelven játszották, de 1790. október 5-én itt zajlott le az elsõ magyar nyelvû színielõadás. Kelemen László társulata Simai Kristóf „Igazházi” címû darabját mutatta be.

1800. május 7-én Beethoven is játszott falai között, 1835-ben pedig Budán itt adták elõször elõ Katona József késõbb nemzeti drámaként számon tartott Bánk bánját. Az idõk során többször belsõ átalakításon átment színházban 1924-ig tartottak elõadásokat, s számos különbözõ társulat játszott benne. 1870-tõl a századfordulóig például a Nemzeti Színház kamaraszínházaként mûködött. Ezután a második világháborúig ismét raktárként használták. Az 1944-1945-ös ostrom során megsérült épület sokáig romokban állt, s csak 1977-re újították fel Kékesi László tervei alapján.

A Karmelita udvar helyén a középkorban több lakóház, majd a késõ középkorban a Werbõczy-palota helyezkedett el. A török korban, legalábbis a 16. század végétõl itt volt a budai pasák palotája (szerája) is. A telekegyüttest a visszafoglalás után elõbb a jezsuiták, majd a karmeliták szerezték meg, és 1734-re itt építették fel kolostorukat. A rend 1784-es feloszlatása után az épületben lakásokat alakítottak ki, kaszinó, végül katonai parancsnokság költözött ide. Ez utóbbi funkcióját – különbözõ formában – egészen 1945-ig megtartotta. A világháborús ostrom során súlyos sérüléseket szenvedett. Helyreállítása (1976-1977) után különféle intézmények elhelyezésére szolgált.
A könyvtár
Új fejezet az újjászületés útján

Hogy milyennek látjuk a most elkészült épületet? Dunai barokk eredetû copf-klasszikus középületrõl van szó, mértéktartó, szerény díszítéssel, ami a maga korában beleilleszkedett a török háborúk után lassan magához térõ, majd gyarapodni kezdõ Buda városába. Az egyik korábbi funkciójához illõen kissé kaszárnyás jellegû, hivalkodástól mentes, ámde szép arányú kolostorépület az utóbbi évtizedekben is különbözõ hivataloknak és intézményeknek adott helyet, tehát nem történik radikális funkcióváltás. Ugyanakkor persze egy XXI. századi országvezetéshez méltó felszereltségû és igényességû intézmény kapott helyet a falai között.
Egy XXI. századi országvezetéshez méltó felszereltségû és igényességû intézmény kapott helyet a az egykori Karmelita kolostor falai között

Az eddigi élénksárga falszínt visszafogott törtfehéres, bézses szín váltja föl, valamint – nincs jobb szó rá – bájos barna zsalugáterek kerülnek a katonásan sorakozó ablakokra, amelyek barátságosabbá teszik az összképet. A Duna felõli homlokzat elé új építésû terasz kerül, ami a téma átpolitizáltsága miatt természetesen médiaviták tárgya lett – bár nincs semmi ördögtõl való benne, hiszen ezt nem világörökségi környezetben teszi. Sokkal látványosabb fejlemény a kolostor tömbje mellett az új, kiegészítõ irodaépület, amely a Dísz tér felõli oldalon máris meghatározza a leendõ Miniszterelnökség látványát.
Zoboki Gábor tervei alapján készült az új kormányzati épület

Egykor szerény egyemeletes ház állt itt, majd a világháborútól mostanáig a Püspökkert nevû zárt park. Az új épület Zoboki Gáborék munkája, mely megidézi a késõ középkori polgárházak arányait, keskeny ablakait és hatalmas tetõszerkezeteit, miközben éppen a választott formái miatt posztmodern gesztusként is értelmezhetõ. Ugyan egyáltalán nem akar a Karmelita kolostor arányaihoz és stílusához igazodni, de ízléses anyaghasználata és kellõen semleges színei miatt hamar megszokható, a turistatömegek számára pedig már magától értetõdõ, természetes látvány lesz. A megújult kolostorépülettel együtt fontos új fejezet a Vár építészeti – és közéleti, szimbolikus – újjászületésének hosszú folyamatában.
http://www.origo.hu/itthon/20181223-o...i-var.html
154 #3 kakas
- 2018. December 25. 18:12:11
66.media.tumblr.com/04ae1160ad5cf9ea1d19b93799777c9c/tumblr_pk8nvbm8qK1qbuftg_500.jpg
267 #4 Perle
- 2018. December 25. 21:13:23
Szent Karácsony napjára sikerült lerombolni Jézus nimbuszát azoknak akik keresztre feszítették õt. Csak tisztességtelen társaságokról ír a szerzõ , amelyekben elvegyült az erkölcsös és életigenlõ " ember".:|
Bezzeg Jehova nem járt ilyen rossz helyekre sehova.

Szegin kollegistából kolostorban tanyázó szerzettes lett . Két t-vel. Onnan õt az Úristen sem veri ki. Megvédik az atombiztos falak.

A kis huncut Tiborczkának már most a szeme sem áll jól.
Szépek a gyerekek, hiszen van mit nekik a tejbe aprítani.
4 #5 Posta Imre
- 2018. December 26. 08:08:19
Perle a személyi kultuszkodás, rákosimátyást idézi, csak most fostos zsidó-istenes képzetben. Ez a másik erdõ-zsidó is vinnyog valami bódogságról, de hát ez megoldható az ingyenfû osztogatással. A hülyék most is bógogok, meg a lelki szegínyek is, csak az értelmes szenved!

Erdõ Péter: Isten boldoggá akar tenni minden embert
MTI
Isten párbeszédre hív és boldoggá akar tenni minden embert – mondta Erdõ Péter bíboros, prímás, esztergom-budapesti érsek a fõvárosi Szent István-bazilikában szenteste.

A zsúfolásig telt székesegyházban Erdõ Péter arról beszélt: Isten nagy terve az egész emberiség szabadulásának és boldogságának nagyszerû ajánlata.

„Arra hív minket, hogy túl a tér és az idõ határain az õ szeretetében boldogok legyünk.”

Ezért mondja az angyal a pásztoroknak: „Ne féljetek! Nagy örömet hirdetek nektek és az egész népnek, szabadító született nektek Dávid városában.”

A bíboros azt kérte: örüljünk Jézusnak, aki társunk marad az idõk végéig, és osszuk meg másokkal is „ezt az alapvetõ, nagyszerû örömet”!

Ne sajnáljuk az idõt arra, hogy „szeretetben együtt legyünk. Mert ha arra figyelünk, hogyan szerezhetünk másnak örömet, egyszerre csak azt fogjuk észrevenni, hogy mi is boldogabbak vagyunk” – fogalmazott.

„És akkor hozzánk is elérkezik a béke. Akkor rajtunk keresztül is elõrehalad a nagy terv, amely minden emberi szándékot és elgondolást meghalad” – tette hozzá.

Erdõ Péter kitért arra is: karácsonykor Isten „nemcsak megmagyarázza nekünk a tervet, amely a mi értelmünket meghaladja, hanem eljön közénk, közösséget vállal velünk. Gyöngék közt gyönge lesz, szegények közt szegény, elnyomottak közt eltiport és megalázott. Szenvedõ a szenvedõkkel”, és közben „mégis erõs Isten”.

Ezzel pedig „villámként hasítja szét az emberi gondolkodás látóhatárát. Megmutatja, hogy a gyöngeség összefér az erõvel, mert a történelemnek és az emberi életnek célja van” – mondta a bíboros.
https://magyaridok.hu/belfold/erdo-pe...t-3796691/
159 #6 vanyusha
- 2018. December 26. 08:59:53
Sabir hozta linkek Egri....

Jásus Keresztus-

benvót török germanok nak befagyot a seig uk: balassa meg solyman összeveszet ki igya a tokalja bort"+
sedlacsknek feltûnt tró(n)ja % széhely

Konstantinápoly-ra utaló megfeszítés, középkori nema festk.

Tartária, magyar királság ban is kárpátmedencie. meg a másik ketõben krim+ sziria is, ami meg paroszláv kezted .
Valahogy ez idû nem logikai sorrendben jelenvan minden.
Kozákok: naptárunk nincs nap ugyanaz mint nálatok.
684 #7 atacama
- 2018. December 26. 13:54:50
http://www.origo.hu/tudomany/20181225...=hirkereso
pogány tradíciókból nõtte ki magát a az egyik legnagyobb keresztény ünnep.
4 #8 Posta Imre
- 2018. December 27. 08:00:30
Atatama a hazugságnak buknia kell!
684 #9 atacama
- 2018. December 27. 09:00:39
Tudjuk érezzük hogy oly közel már a bukfenc!!!
75 #10 talpi
- 2018. December 27. 09:15:07
Folyamatos a bukfenc Imre, a baj, hogy egyesek nem veszik még mindíg észre, " ebben a cirkuszban mindenki át van baszva"!
Sajna, ettõl függetlenül, jegyet váltanak az elõadásra. Még az sem feltûnõ, hogy az állat idomár, mindíg ugyan az csak a jelmez más.
Igaz, néha-néha, egy-egy nézõ eltûnik, na persze, hiszen a "ragadozóknak is ennie kell".

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.08 masodperc
337,391 egyedi latogato