Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Henri Boulad: Magyarországnak fontos szerepe lesz a világ megváltoztatásában

BelföldA jezsuita már csak tudja. Terv szerint halad a jewrópa zsidótlanítása, vagy kicsit gyorsítani kéne? Szerintetek?
Magyarországnak fontos szerepe lesz a világ megváltoztatásában, mégpedig azzal, hogy megváltoztatja Európát – jelentette ki Henri Boulad jezsuita szerzetes a budapesti Párbeszéd Házában szombat este.

Henri Boulad egyiptomi szerzetes – aki maga kérte, hogy felvehesse a magyar állampolgárságot és a héten az Országházban letette az állampolgársági esküt – hangsúlyozta: ebben a küzdelemben Magyarország Dávid és Európa Góliát, mégis hinni kell abban, hogy Istennel képesek vagyunk megváltoztatni a világot.

„Az Istenben való hitnek az önmagunkban való hitté kell válnia. Amennyire ugyanis nekünk szükségünk van Istenre, ugyanannyira kellünk mi is” Istennek ahhoz, hogy átformálja a világot – mondta a szerzetes, aki hisz abban, hogy a következõ hónapok meglepetéseket tartogatnak, és Európa „meg fog mozdulni”.

Henri Boulad Átistenülés a mindennapokban címmel megtartott elõadásában arról beszélt, az egyház hagyományos tanítása azt az érzést kelti az emberben, hogy gonosz és esendõ. A megváltástan arról szól, hogy az ember vétkes, és végtelen bûnéért végtelen áldozattal kell fizetnie az Isten fiának. A megváltás tehát valamiféle „visszavásárlás”. Húsz évszázada ezt ismételgeti a nyugati kereszténység, miközben senki sem érti, hogy kitõl kéne visszavásárolni az embert, és miért elégedett ezzel az Atya.

Ez, az ember alapvetõ bûnösségét állító látásmód, mélységes pesszimizmust eredményezett. A nyugati szemléletmód az emberrõl és a történelemrõl alapvetõen tragikus. És az is lehetséges, hogy a mai uralkodó nihilista filozófia gyökerénél éppen ez a felfogás, az „embernek ez a leértékelése áll”.

Henri Boulad szerint azonban van másfajta teológia is: eszerint Jézus nem azért jött, hogy megváltsa, hanem hogy „megistenítse”, a saját szintjére emelje az embert.
Kitért arra, a görög egyházatyák – köztük Órigenész, Alexandriai Szent Kelemen, Alexandriai Szent Atanáz – szemlélete sokkal pozitívabb, mint a nyugati gondolkodóké. Valamennyiük teológiája összefoglalható ebben az egy mondatban: Isten emberré lett, hogy az ember Istenné váljon.

Ezt megértve „felfedezzük, hogy a kereszténység úgy felmagasztalta az embert, ahogyan egyetlen más vallás sem”. Ezért lett a kereszténység a civilizáció és a fejlõdés kovásza – mutatott rá.

Henri Boulad Alexandriában született 1931-ben, szíriai családból származik, édesapja szír, édesanyja olasz származású, a család francia anyanyelvû katolikus. A jezsuita rendbe 1950-ben lépett be, 1963-ban szentelték pappá Bejrútban. Három doktorátust szerzett és – visszatérve Egyiptomba – az ifjúság nevelése és a szociális munka területén dolgozott, emellett lelkigyakorlatokat vezetett. Kalkuttai Szent Terézzel együttmûködve megszervezte az egyiptomi Caritast. Menekülttáborokat alapított, küzdött a szudáni népirtás megfékezéséért, a rabszolgák kiváltásáért. Rendszeresen tart elõadókörutakat Európában, beszédeit gyakran a rádiók is közvetítették. Többször járt már Magyarországon is, most március 24-ig tartózkodik itt, ezalatt több lelkigyakorlatot is tart.
Link

Hozzaszolasok

809 #11 megmondhatom-e
- 2019. March 24. 12:04:53
-Imre-

Most nagyon megsajnáltam a szegény zsidó áldozatokat és az öszödi böszme világ-szép feleseggét , azt a viaszfejût !
4 #12 Posta Imre
- 2019. March 24. 16:35:52
Nem ez a "lényeg", hanem, hogy a levitákat a zsidók felett, illetve közibéjük tartozóknak nevezi és õket Egyiptom papjainak hívja. Pont, mint a jezsuita pap itt a cikkben.
1349 #13 Nagy Levente
- 2019. March 24. 16:36:44
Ezt az örökölt vagyis tradícionálisan generációról- gnenerációra szálló tudást hiányolom én is a mai magyar társadalomból, amit keepfarago szépen megfogalmazva leírt. De ezt mesterségesen több évszázada, de fõleg a kommunizmus óta minden szintjén a társadalomnak elfedik és nem is engedik nagyon nagy százalékban kibontakozni. Pedig ez volt a régi magyar tradícionális alapokon nyugvó társadalmi berendezkedés vagyis a törzsszövetség talán legfontosabb eleme. A másik út a gondolati ( ráérzéses ) ami a lelken keresztûl - ahogy régen tudták és tanították a Teremtõtõl ered. Ahogy a keepfarago írja ezt sem véletlen lehetetlenítik el. Ez szintén nagyon fontos eleme volt annak a társadalmi berendezkedésnek, aminek a csúcsán a kettõs szakrális irányítás kende (nap) és vezetés vagy vezér gyula ( gyuló, gyullasztó, fákja) állt.
272 #14 Kameleon
- 2019. March 24. 17:39:14
A szabad akarat magõrzõi [szabadok] VS mesterséges intelligencia [rabszolgaság] youtu.be/eZvhREeVTYo

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.09 masodperc
321,792 egyedi latogato