Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Bilderberg-csoport – Mire készülnek most a világ irányítói? És kik ők pontosan?

TanácsadásVan pár érdekes "dolog" benne. Keletre orientáltak... Sok a mítosz a Bilderberg-csoport, vagy ahogy némelyek nevezik: a háttérhatalom, a szabadkőművesek, vagy az Illuminatik állítólagos fedőszervezete körül. Felfedjük, amit csak tudni lehet róluk.

A valóságban ez a rejtélyes csoport körülbelül annyira zárkózik el a világ kíváncsi szemei elől, mint a legtöbb hasonló szervezet. Más kérdés, hogy amit magukról mutatnak – ez más hasonló szervezetekre is érvényes – az adja-e ki a teljes képet.

Ám jó néhány dolog megkülönbözteti a Bilderberget a hasonló csoportoktól – például a pártpolitika-mentesség, pontosabban sokszínűség. A Bilderberg gerincével, az amerikaiakkal kezdve – nehéz lenne őket bármely politikai jellegű ismérv szerint egybefogni. Vannak köztük demokraták, republikánusok, ballib békeaktivisták, azonosítható pártszimpátia nélküli pénzemberek. Ugyanakkor felfedezhető bizonyos átfedés a világelit a svájci Davosban tartott éves konferenciái (a WEF rendezi) és a Bilderberg között – mind témákban, mint a részvevők személyében.
Tulajdonképpen kik irányítják a Bilderberg-csoportot?

Ez a millió dolláros kérdés. Maga a szervezet erről annyit mond, hogy az irányító-felügyelő testület, a Steering Committee (SC) és rajtuk kívül nincs más tagja a vezetésnek. Az SC-tagok személyét nyilvánosságra hozzák. A Steering Committee tagjait maga a testület választja az elnök javaslata alapján négy esztendőre. Ez a megbízatás meghosszabbítható. A szervezet kiadásait magánforrások fedezik, az éves találkozók költségét mindig a vendéglátó országbeli SC-tagok állják.

A Bilderberg évente találkozót szervez (Bilderberg Meeting), amelyen 120-140 meghívott vesz részt – saját költségén.

A meghívottak személyét és a programot a Steering Committee határozza meg. Nincs lehetőség jelentkezni, a részvétel kizárólag meghívásos alapú.

A fő szempont: a meghívandó képes-e érdekes, más, szokatlan perspektívából megközelíteni a megvitatandó témákat, hangoztatja a hivatalos Bilderberg-forrás. Egyes esetekben, mint az 2019-ben is történt, az SC egyes tagjai meghívottként vesznek részt a konferencián. Idén az SC négy tagja alkotta a találkozó elnökségét: Henri de Castries, Marie-Josée Kravis, Victor Halberstadt és Paul M. Achleitner. (Róluk a cikk végén a részletes táblázatban lehet olvasni.)

Ez évben a svájci Montreux-ben május 30 – június 2 között tartották az éves találkozót, amelyen 23 országból 130-an vettek részt.

Köztük volt Henry Kissinger, az amerikai külpolitika legendás hírű, ma 96 éves alakítója, továbbá az EU jövendőbeli elnöke, Ursula von der Leyen és Donald Trump veje, Jared Kushner.

Idén sem Kínából sem Oroszországból nem hívtak meg embereket, noha a 2019-es találkozón mindkét ország külön napirendi pontként szerepelt. Viszont szokatlanul sok török meghívott szerepelt a listán.
Idén tarolnak a lengyelek

Régiónkból négyen kaptak meghívót, három lengyel és egy bolgár. Ivan Krastev politológus, a szófiai Liberális Stratégiák Központja vezetője, Varsó polgármestere Rafal Trzalkowski, Jolanta Pienkowska újságíró, tv-s műsorvezető, valamint Radoslaw Sikorski egykori lengyel külügyminiszter, újságíró, aki a nyolcvanas években Afganisztánban a mudzsahedek (gyakorlatilag a tálibok elődjei – a szerk.) oldalán fegyverrel is harcolt. Részt vett egy szovjet katonai objektum elleni támadásban, három tár lőszerrel szórta meg a célpontokat.

Az egyetlen meghívott, aki egy vékony szállal Magyarországhoz köthető: Silvija Seres, aki a vajdasági Újvidéken nőtt fel, magyar családban, s jelenleg norvég vállalkozó, független beruházó.
A 2019-es Bilderberg-konferencia témái

1. Stabil stratégiai világrend, 2. Európa – mi a következő lépés? 3. Klímaváltozás és a fenntarthatóság, 4. Kína, 5. Oroszország, 6. A kapitalizmus jövője, 7. Brexit, 8. A mesterséges intelligencia etikai vonatkozásai, 9. A közösségi média fegyverként való alkalmazása, 10. A világűr jelentősége, 11. Kíber-fenyegetés.

Amint látjuk, korunk valamennyi fontos kérdése terítéken szerepelt. És a témák megfogalmazása laza, általános, hogy a hozzászólókat ne korlátozzák.

A Bilderberg 34-tagú magjában, a Steering Committee-ben az amerikaiak dominálnak, 11 taggal. Két-két tagot delegál Németország, Kanada, Nagy-Britannia, Olaszország, Franciaország. Egy képviselővel szerepel Belgium, Dánia, Hollandia, Törökország, Svájc, Ausztria, Írország, Görögország, Svédország, Spanyolország, Norvégia, Portugália és Finnország. Az SC tagjainak túlnyomó többsége hetven éven felüli.

Valószínűleg jóval több a sejtelmes köd, a mítoszok világa az évente különböző helyszíneken, legtöbbször szállodákban megtartott, titokzatosnak tűnő Bilderberg-találkozók körül, mint a valóság.

Tény, hogy a világ számos kiemelkedő képességű politikusa, közgazdásza, újságírója, katonája, nemzetbiztonsági vezetője, békeaktivistája kapott-kap meghívást.

Kelet-Közép-Európa, kiváltképpen Magyarország eléggé hátul szerepel a sorban, az egyik kezünkön meg tudjuk számolni azokat a magyarokat, akik az 1954 óta létező Bilderberg-csoport éves konferenciáira meghívót kaptak. Négy magyarról tudunk, akik valaha is részt vettek Bilderberg találkozókon, Bokros Lajosról, Surányi Györgyről (akit három találkozóra hívtak meg), Martonyi Jánosról és Bajnai Gordonról.
Egy nemes fő cél és egy másik
Ezeket a találkozókat 1954-ben az euroatlanti szolidaritás, a Nyugat-Európa és Észak-Amerika közti párbeszéd előmozdítására hozták létre. Később ez bővült. Ma a szervezet legfontosabb deklarált célja: megakadályozni egy újabb világháború kirobbanását. Ehhez jön még a szabadversenyes kapitalizmus-modell elfogadtatása és érdekeinek képviselete az egész glóbuszon.

Csehország polgárai öt alkalommal vettek részt Bilderberg találkozón, Szlovákiát illetően egy meghívásról tudunk. Szemben mondjuk a hasonló nagyságú Finnországgal. Kiemelkedő képességűnek ítélt polgárai gyakorlatilag minden konferencián ott ülnek – gyakran többedmagukkal. Hasonlóképpen a portugálok a magyarokhoz, csehekhez mérten összehasonlíthatatlanul nagyobb számban jelentek meg a Bilderberg találkozókon.

A Bilderberg találkozók munkája, legalábbis amennyire a szervezők-irányítók belelátást engedélyeznek, nem különösebben titkos. A konferencián a brit think-tank, a Chatham House által népszerűsített, róla elnevezett Chatham-szabály érvényes. Ennek lényege: a részvevők beszélhetnek a megvitatott témákról, de személyek említése nélkül.
A Bilderberg felügyelő bizottságának (SC) a tagjai a 2015-2016-os helyzet szerint:

ország


név


cégnév, pozíció


megjegyzés

USA


Roger C. Altman


Evercore, elnök, alapító


beruházási bank, üzleti tanácsadás – éves bevétel cca. USD1,5 milliárd

USA


Kenneth M. Jacobs


Lazard, elnök-vezérigazgató


A Lazard a világ legnagyobb független beruházási bankja. Kenneth Jacobs tavaly 540 millió dollárt keresett, a bank 215 milliárd dolláros vagyont kezel

USA


James Johnson


Johnson Capital Partners, elnök


Bankár, aki a politikába is bekapcsolódott. A The Brookings Institute elnöke, Walter W. Mondale (Demokrata Párt, Jimmy Carter mellett az alelnök 1977-1981) tanácsadója.

USA


Klaus Kleinfeld


Alcoa, elnök-vezérigazgató


Német származású gazdasági vezető, Muhammad bin Salman szaúd-arábiai koronaherceg tanácsadója. Az Alcoa a világ 8. legnagyobb aluminiumtermék-előállítója

USA


Marie –Josée Kravis


Hudson Institute, alelnök


Kanadai származású üzletasszony, filantróp. A Hudson Institute az egyik legrangosabb amerikai konzervatív think-tank. Kravis a Bilderberg-csoport egyik legaktívabb tagja, 1989 óta – egy év kivételével – valamennyi éves konferencián megjelent. Férjével, a milliárdos pénzmágnással, Henry Kravissal (a Bilderberg-találkozók aktív részvevőjével) benne vannak a világ 25 legnagyobb jótékonykodója csoportjában.

USA


Jessica T. Mathews


A Carnegie Nemzetközi Békealapítvány elnöke


Békeaktivista, szolgált kormánytisztviselőként, a törvényhozás segítőjeként, újságírói múltja is van. Férje Maurice Wertheim bankár, szenvedélyes sakkozó, aki megszervezte és finanszírozta az USA-Szovjetunió sakkmeccseket 1945-től kezdve.

USA


Craig J. Mundie


A Microsoft elnökének főtanácsadója


Mérnök-informatikus. Barack Obama meghívására csatlakozott az elnök tudományos tanácsadói csoportjához. A Bilderberg-konferenciák egyik legaktívabb részvevője.

USA


Richard N. Perle


American Enterprise Institute (AEI) főmunkatársa


Perle a demokrata Henry Jackson szenátornál kezdte pályafutását, majd folyamatosan jobbra tolódott, a neokonzervativizmus irányába. A Reagan-adminisztrációban védelmi miniszterhelyettes, ismert Szovjetunió-bíráló, atomfegyverkező „héja”. Az AEI az egyik legkonzervatívabb, de magas minőségű tanulmányokat publikáló amerikai think-tank.

USA


Peter A. Thiel


A Thiel Capital elnöke


A PayPal alapítója, kockázatitőke-bankár, milliárdos. A nyugati világ egyik meghatározó vállalkozója. Saját meghatározása szerint konzervatív libertáriánus.

USA


Kevin Warsh


The Hoover Institution, Stanford Egyetem


Ügyvéd, tekintélyes pénzügyi tanácsadó, a kilencvenes évek közepén a Morgan Stanley egyik vezetője. Felesége Jane, Estée Lauder unokája.

Németország (DEU)


Josef Ackermann


A Deutsche Bank korábbi elnök-vezérigazgatója


A G30, a befolyásos pénzügyi szakemberek, gazdaságkutatók csoportjának a tagja.

DEU


Thomas Enders


Az Airbus Csoport elnök-vezérigazgatója


Első generációs értelmiségi, apja juhász volt. Kilépett a CSU-ból, többször került konfliktusba Angela Merkellel, akit jobbról támadott. Vizsgálat indult ellene az osztrák katonai gépbeszerzési és a Kazahsztánnak eladott Astrium műholdak ügye körüli korrupciógyanú miatt.

Nagy-Britannia (GBR)


Marcus Agius


PA Consulting Group igazgató


A Lazard bankháznál kezdte pénzügyi karrierjét, amely egészen a Barclays és a brit bankszövetség elnöki székéig vitte. Jelenleg a BBC egyik vezetője. Felesége a Rothschild-család angliai ágának tagja.

GBR


John Kerr


Scottish Power energiaszolgáltatónál elnökhelyettes


Skóciai diplomata, 2004-ben bárói címet kap. A Brexit, Boris Johnson ellenzője, kritikusa. „Nagy-Britannia azért volt nagy Washingtonban, mert Brüsszelt is képviselte és Brüsszelben, mert szoros washingtoni kapcsolatai voltak” – mondotta

Olaszország (ITA)


Franco Bernabé


FB Group elnöke


Bankár-közgazdász. Dolgozott az Eni-nél, majd politikai szerepet vállalt az olasz kormány Koszovó-megbízottjaként.

ITA


Mario Monti


szenátor


Olaszország 54. miniszterelnöke volt 2011-2013 között. Két négyéves ciklusban töltötte be az EU brüsszeli bizottságában egy-egy terület biztosa pozícióját. A David Rockefeller által felállított Trilaterális Bizottság európai társelnöke is volt.

Finnország (FIN)


Matti Apunen


Az EVA finn üzleti és politikai fórum igazgatója


Politikai vélemény-alakító, napilap-főszerkesztő. 2015-ben választották be a Steering Committee-be, miután az előző négy évben részt vett az éves találkozókon.

Portugália (PRT)


Francisco Pinto Balsemao


Az Impresa kiadócsoport elnöke.


Újságíró, a Portugál Szociáldemokrata Párt tagja, Portugália 111. miniszterelnöke (1981-1983), az Európai Kiadói Tanács elnöke.

Franciaország (FRA)


Nicolas Baverez


A Gibson, Dunn and Crutcher parnere


Történész, közgazdász, ügyvéd, esszéíró, dolgozott a Le Monde, a Le Point, a Les Echos, a Le Figaro szerkesztőségében. Raymond Aron (francia liberalizmus) nagy tisztelője.

FRA


Jean-Claude Trichet


A Banque de France tiszteletbeli elnöke


2003-2011 között az Európai Központi Bank elnöke, Mitterrand és Chirac alatt a Banque de France elnöke. Egykoron a BIS igazgatótanácsának tagja volt. 2008-ban a Newsweek bejelölte a világ öt legbefolyásosabb közgazdásza közé.

Norvégia (NOR)


Svein Richard Brandzaeg


A Norsk Hydro elnöke


Menedzser, az EU mellett működő egyik legbefolyásosabb testület, az ötventagú Európai Ipari Vezetők Kerekasztala (ERT) tagja

Spanyolország (ESP)


Juan Luis Cebrián


A Grupo PRISA elnöke


Újságíró-vállalkozó, az El Pais egyik alapító tagja, a spanyol-portugál média egyik legelismertebb vezetője. Az El Pais vezető szerepet játszott a Franco diktatúra bukása után Spanyolország demokratikus útra vezetésében.

Kanada (CAN)


W. Edmund Clark


TD Bank Group elnöke


Bankár, köztisztviselői előélettel

CAN


Heather M. Reisman


Indigo Books and Music elnök-vezérigazgató


Kanadai üzletasszony, filantróp. Szakított a liberálisokkal és átállt a kanadai konzervatívok oldalára.

Belgium (BEL)


Étienne Davignon


Államminiszter


A budapesti születésű belga gróf, politikus, üzletember egykor az Európai Bizottság alelnökeként szolgált. A Franciaajkú Kereszténydemokrata Párt (CDH) tagja.

Dánia (DNK)


Ulrik Federspiel


Haldor Topsøe A/S elnökhelyettes


Politikus-üzletember. Korábbi pozíciói: nagykövet, a miniszterelnöki hivatal osztályvezetője, a külügyminisztérium igazgatója.

Hollandia (NLD)


Victor Halberstadt


Leideni Egyetem, professzor


Holocaust-túlélő, közgazdász. 1980-2000-ben a Bilderberg-csoport tiszteletbeli főtitkára. Korábban a holland kormány közfinanszírozási tanácsadójaként is dolgozott. A davosi WEF Világgazdasági Fórum tanácsadója, az elrabolt, szexuális zaklatást szenvedő gyermekek megsegítése világszervezetének egyik vezetője.

Törökország (TUR)


Mustafa Koc (2016-ban elhúnyt)


A Koc Holding elnöke


Svájc (CHE)


André Kudelski


Kudelski Group elnök-vezérigazgató


Lengyel származású svájci mérnök, saját vállalatán kívül tagja a Nestlé, a Dassault felügyelőbizottságának.

Ausztria (AUT)


Rudolf Scholten


Österreiche Kontrollbank elnök-vezérigazgató


Bankár, tizenkét éve tagja a Bilderberg felügyelőbizottságnak, több kormányban miniszterként szolgált. 2004 óta a szociáldemokratákat képviselő Bruno Kreisky Fórum elnöke.

Írország (IRL)


Peter Sutherland


A Goldman Sachs International elnöke (2015-ig) 2018-ban elhúnyt


Szolgált a GATT (a WTO elődje) vezérigazgatójaként, felelős EU-posztokon, ENSZ menekültügyi különmegbízottként.

Görögország (GRC)


Loukas Tsoukalis


Az ELIAMEP elnöke


2001 óta az ELIAMEP, az Európa-politikai és külpolitikai alapítvány vezetője.

Svédország (SWE)


Jacob Wallenberg


Investor AB elnöke


A svéd Wallenberg dinasztia tagja, bankár, iparmágnás. Számos vállalat igazgatótanácsának a tagja. 2016-ban bejelentette, a Brexit miatt Nagy-Britannia nem tartozik befektetési célpontjai közé.

Forrás: Bilderberg, saját gyűjtés
Link

Hozzaszolasok

80 #1 monguzking
- 2019. October 01. 15:25:57
oroszok s kinaiak ellenségek nyiltan is--törököket igyekeznek visszatériteni s talán ellenforradalom kirobbantása árán is---biztos hogy nem ök irényitják a világot csupán feladat kiosztok--engem sokkal jobban érdekelne jezsuita rend föleg az hogy kik állnak felettük s hogy müködik titos belsö vezetö körük...biztos hogy kapcsolatban állnak földönkivüliekkel s nem az jo indulatu fajokkal hanem a gonosszal...
1758 #2 LL
- 2019. October 02. 06:49:37
Szerintem nincs olyan hogy jóindulatú és rosszindulatú "földönkívüliek" Érdekek vannak mindenhol. Fent és lent, ha lehet így mondani.

Egy megosztott emberi faj pedig sebezhető, és képtelen egységesen képviselni érdekeit. Hasonlóan mint egy megosztott nemzet is kiszolgáltatott olyan érdekeknek, akik a megosztottságból nyerészkednek. Lásd pl. fegyvereladásokból. Ne felejtsük el, hogy pl. a II. Világháborúban a német és angol gépeket ugyanaz az olajtársaság tankolta meg! Ugyanazok a fegyver alkatrész gyárak más címkékkel ellátva adják el termékeiket ellenségeknek és cimbiknek. Mint az autó alkatrészeknél is gyakran előfordul, hogy konkurenciák használják ugyanazt az alkatrészt.

Az indiánokat is azért lehetett behódoltatni, mert nem voltak egységesek. Törzsi háborúk voltak közöttük, és a tüzes botért, tüzes vízért voltak köztük kollaborálók.

Amíg az emberiség vallások, politika, ideológia, faj, rassz, nemzetek, stb... alapján megosztható, egymás ellen fordítható, addig mindig lesznek kollaborálók, az emberi faj pedig sebezhető marad. Érdekek mentén csapódik ide oda. A "rosszindulatúság" maximum annyi, hogy kihasználásra kerül a megosztottság. Ugyanakkor univerzumi törvény, hogy amíg egy faj megosztható, meg kell próbálni megosztani, mert a szopóágon tanulhatja meg, hogy merre az arra. Nincs más lehetőség, mint megtanulni úgy élni/létezni, hogy mindenki felelős mindenkiért. Nem csak azokért, akik a közvetlen érdekeltségi körbe tartoznak. A megosztósdi "játékban" az érdekeltségen alapuló együttműködést ráadásul elnevezzük szeretetnek. Aki a közvetlen érdekeltségi körön kívül van, az pedig le van szarva.
131 #3 lalapapa
- 2019. October 02. 12:49:38
elet erteknek az elet hosszuga lenne az alap,
nem pedig a javak tobbsege,,
de mely egyutt erzessel jo oda allni olyanok
sirjahoz kik elmentek az orokke valosagba,,
ott a beke birodalmaba,,
az egeszseg minden aron valo rombolasa lett a
fo cel,,
nehez tovabb elok kozott ugy maradni,, hogy
ne edd a merget es ne szivd be a
gonoszsagot parajat,,
a foldonkivuliek meg ott hol vannak basszak
meg magukat keresztbe meg hosszaba is,
hogy egy ujabb ember legyen a foldon,,
ki majd be nyeli a bekat meg hat a
sipot is,
s_kvs_azta
1758 #4 LL
- 2019. October 02. 17:54:49
Ezzel a gondolatmenettel csak annyi a "gond", hogy Te akartal idejonni ebbe a trutyiba. Mar az is nagy dolog ha megtalalod az okot.
1349 #5 Nagy Levente
- 2019. October 05. 04:48:55
Tehát a fő célkitűzés: A további világháborúk elkerülése és szabadversenyes kapitalizmus. Hát mi is lenne más! Miután teljes győzelmet arattak a kultúrák ellen. Pl. a magyaroknak "balkáni mars" (I. világháború), Don-kanyar (II. világháború) és bolsevik kommunizmus járt ehhez a célhoz, a japánok meg kaptak atombombát a fejükre. A szabadversenyes kapitalizmust meg lebegtetik ehhez, mert tudják, hogy nincs ilyen, de nem is lehet. A kapitalizmus az ő találmányuk. Nem uralkodhat más benne csakis ők, ezek a legnagyobb paraziták!
245 #6 hamu
- 2019. October 05. 06:36:33
LL
Ez így van, mindig vannak kollaboránsok. Akiket megkínoznak, begyógyszereznek, vagy a családjukat fenyegetik, azok mindig köpni fognak. Persze voltak régen is Aradi vértanúk, Dózsa Györgyök, de míg a populáció 1%-a gyenge, az már elég.

Amíg a leggyengébb láncszem fel nem erősödik...na de mitől erősödne fel? Magától? Az evolúció évezredei alatt? Vagy kellene hozzá valami szellemi/lelki technológia, ami működik. Egy folyónál is, jobb ha hidat szögezünk össze, mintha várjuk az időt, hogy a Gellérthegy előbb utóbb beomlik, és akkor lesz átjárás Pest és Buda között.

Úgy látom, hogy ez vár az emberiségre is. Mert persze, szavazzatok Orbánra, az is jó megoldás, de korlátozott. Irtsuk ki a zsidókat, az már jobb megoldás, tovább tart. De végső soron mégis az egyéneknek kellene megerősödni, egyenként is -közösségi segítség mellett, hiszen, egyenként egyedül nem tud, mert ha tudna, már megtette volna, volt rá 6000 éve - hogy lehessen egy szebb világ, egy jó közösség, törzs, nemzet, faj.

Amin lassan el kell kezdenünk agyalni, az az, hogy egy beteg közösség miként tud segíteni a beteg egyeden úgy, hogy ne csak himi-humi változást érjen el.

Ha Bivalyt akarnám megidézni, azt mondanám: a Lélektan évszázada jött el, illetve, kellene, hogy eljöjjön.
4 #7 Posta Imre
- 2019. October 05. 06:41:46
LL, most van az a rész, hogy "faj/rassz" szerint szét lesz válogatva a banda és béke lesz teremtve, igazság lesz téve (vagy nem). A keverékek, korcsok...hááát nem tehetnek róla, de ...

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.12 masodperc
295,271 egyedi latogato