Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Putyin: Megerősödött Oroszország helyzete a globális fegyverpiacon

BelföldOroszország idén hét nemzetközi haditechnikai kiállítást szervezett – emlékeztetett rá az orosz elnök.

A szankciók és a rosszhiszemű konkurencia ellenére megerősödött Oroszország pozíciója a nemzetközi fegyverpiacon – jelentette ki Vlagyimir Putyin orosz elnök a külföldi haditechnikai együttműködésért felelős bizottság hétfői moszkvai tanácskozásán. Putyin szerint az orosz fegyver- és haditechnika-kivitel növekszik, értéke pedig idén elérte a 13 milliárd dollárt (több mint 3800 milliárd forint), ami több mint kétmilliárd dollárral haladja meg a tavalyi adatot. Mint mondta, a megrendelés-portfólió stabil, szintje túllépte az 50 milliárd dollárt.

Emlékeztetett rá, hogy Oroszország idén hét nemzetközi haditechnikai kiállítást szervezett. Közülük megemlítette a szentpétervári haditengerészeti szalont, az Armija-2019-et, valamint a légierőre és a légvédelemre szakosodott MAKSZ-2019-et.

Az orosz elnök a fegyverpiaci tendenciák és a vásárlók növekvő igényeinek elemzésére szólított fel. Szavai szerint az orosz fegyverek iránti kereslet komoly ösztönző erőként hat annak érdekében, hogy Oroszország megőrizze "vezető pozícióit" az éltechnológiai szegmensben.

Méltatta, hogy a potenciális vásárlók érdeklődést mutattak egyebek között az ötödik generációs Szu- 57-es vadászgép, a közepes hatótávolságú, negyedik generációs Viking légvédelmi rendszer, a Mi-38T típusú, megnövelt teherbírású deszant-helikopter és a Tyigr páncélozott gépkocsi iránt.

(MTI)
Link

Hozzaszolasok

4 #1 Posta Imre
- 2019. December 16. 19:29:15
Furcsán mozgolódnak Putyin új tengeralattjárói, többek szerint ez bajt jelez


Egy egész raj orosz tengeralattjáró tűnt fel korábban a NATO tengeri védelmi vonalánál, majd gyorsan mélytengeri szintre merültek és eltűntek. A tengeralattjárókra nukleáris rakéták is felszerelhetők.

A harminc éve véget ért hidegháború óta nem tapasztalt aktivitást mutat Oroszország tengeralattjáró-flottája, főleg az Európa biztonsága szempontjából kulcsfontosságú területeken – emelte ki a NATO szóvivője egy hétfőn ismertetett nyilatkozatában, amely szerint az észak-atlanti szövetség nem hagyja válasz nélkül a fejleményt.

Oana Lungescu szerint Oroszország folyamatosan erősíti aktivitását, főleg az Atlanti-óceán északi részén és a Norvég-tengeren.

Ez a régió az Észak-Amerika és Európa közötti katonai utánpótlási és kereskedelmi útvonalakat, valamint a kommunikációs csatornákat tekintve "létfontosságú Európa biztonsága szempontjából".

A NATO egyebek mellett több járőrözéssel válaszol a fejleményre, és növeli a légierőre támaszkodó tengeralattjáró-elhárítás fejlesztését szolgáló forrásokat – mondta a szóvivő a Madsack német médiacsoporthoz tartozó regionális lapok közös szerkesztőségének (RedaktionsNetzwerk Deutschland – RND).

A beszámoló szerint október közepén annyira erőteljes volt az orosz aktivitás a NATO tengeri védelmi vonalaként számontartott Grönland–Izland–Nagy-Britannia tengely térségében, hogy a szövetség szakértői először nem is akarták elhinni saját felderítési adataikat; egy egész raj modern orosz tengeralattjáró lépte át ezt a vonalat nyugati irányban,

majd mélytengeri szintre merültek és eltűntek.

NATO-körökben hivatalos értékelés szerint a bújócskával folytatott nyílt erődemonstráció azt jelzi, hogy Vlagyimir Putyin orosz elnök éppen abban az övezetben igyekszik megzavarni az Egyesült Államok és az Európai Unió együttműködését, amelyről katonai szövetségüket elnevezték, vagyis az észak-atlanti térségben.

A nyugati katonai tervezőket főleg a tengeralattjárók és a róluk indítható rakéták kettőssége aggasztja. Az orosz elnök mindkét területen jelentős fejlesztéseket hajtott végre,

így a tengeralattjárók jóval halkabbak, a rakéták pedig gyorsabbak.

A NATO belső elemzései szerint Moszkva célja nyilvánvalóan az, hogy tengeralattjárói révén képes legyen a világ bármely pontjára csapást mérni, éppen úgy, mint az Egyesült Államok, amely más eszközökkel, főleg a jóval drágább repülőgép-hordozók révén tett szert erre a képességre.
© MTI/EPA/Szputnyik/Alekszej Nyikolszkij

Az új generációs tengeralattjárók és rakéták megjelenése az EU nyugati tengeri határánál vagy az Egyesült Államok keleti partvidékén egycsapásra új "stratégiai helyzetet" teremtene – áll az RND beszámolójában, amely szerint a NATO utánpótlási útvonalainak elvágása is fontos orosz cél lehet, és a katonai szövetségnél elemzett lehetséges forgatókönyvek között olyan is van, amely szerint Moszkva az Atlanti-óceán mélyén húzódó távközlési kábelek feletti ellenőrzést is megszerezheti tengeralattjárói révén.

Az RND beszámolója egybevág a Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ) című német lap minapi elemzésével, miszerint az 58 tengeralattjáróból álló flotta legutóbbi erődemonstrációjának az az egyértelmű üzenete, hogy az orosz haditengerészet bármikor képes áthatolni a Grönland–Izland–Nagy-Britannia vonalon és csapást mérni az Egyesült Államok keleti partvidékére.

Noha az orosz haditengerészet teljes egészében véve elöregedett, és csak árnyéka szovjet elődjének, a tengeralattjáró-flotta ismét igen ütőképes, és a NATO brüsszeli központjában használt megfogalmazás szerint "jelentős kihívás" a szövetségnek. Mindenekelőtt a nukleáris fegyverrel felszerelt tengeralattjárók, közöttük is különösen a Borej osztályú hadászati rakétahordozó tengeralattjárók. Három ilyet már hadrendbe is helyeztek, a negyedik a próbaüzemnél tart.

Valamennyi 16 darab interkontinentális rakétát hordoz, amelyeket egyenként akár hat nukleáris robbanófejjel is fel lehet szerelni.

Ezek a célterület felett szétválnak, és egy 8000 kilométer kerületű körben egyszerre akár 72 célpontra tudnak csapást mérni. Valamennyi tízszer nagyobb pusztítást végez, mint a Hirosimára ledobott amerikai atombomba – írta a FAZ.

Ugyancsak rendkívüli képességekkel rendelkezik a Yasen osztály első tagja, amely akár 4500 kilométeres távolságra is el tudja juttatni rakétáit. Az orosz tengeralattjáróknak így nem is igen kell messze behatolniuk az Atlanti-óceánra. Egy nagyobb válság idején Moszkvának "bőven megfelel, ha tengeralattjáróit felállítja Grönland és Izland között, valamint a Norvég-tengeren, mert onnan mindent elérnek, ami fontos nekik" – mondta a FAZ-nak Magnus Nordman svéd elemző.

További különleges fejlesztés a Poszeidón nevű vízalatti drón, amelyet állítólag jelenleg tesztelnek, és ha nem a Kreml propagandisztikus hazugságáról van szó, akkor a NATO tehetetlen vele szemben

– írta a német lap. Leírása szerint ez egy automatikus torpedó, amely több, egyenként több száz megatonna erejű nukleáris robbanófejet szállít, akár 1000 méteres mélységben és óránkénti 200 kilométeres sebességgel halad, és 10 ezer kilométert képes megtenni.

Szintén veszélyes a tudományos célokra fejlesztett tengeralattjárók csoportja, köztük a Losarik, amelynek fedélzetén ugyan júliusban súlyos szerencsétlenség történt, de minden bizonnyal ismét "akut fenyegetést" jelent majd arra a 282 kábelrendszerből, illetve 1,23 millió kilométernyi távközlési kábelből álló hálózatra, amely az Atlanti-óceán és a Balti-tenger mélyén fut, továbbítva a globális adatforgalom mintegy 90 százalékát.

Az akár 6000 méteres mélységre merülni képes Losarik és a Mélytengeri Kutatások Igazgatóságának (GUGI) további, formálisan civil járművei rácsatlakozhatnak a hálózatra, vagy akár meg is szakíthatják az adatok áramlását, amivel beláthatatlan időre megszakadhat az Európa és Amerika közötti internetes összeköttetés – írta a FAZ, megjegyezve, hogy az orosz haditengerészetnél a digitális korszakban is ügyelnek az analóg kommunikáció, köztük a zászló- és fényjelzések ismeretének megőrzésére.https://hvg.hu/tudomany/20191216_vlag...tjaro?s=hk
4 #2 Posta Imre
- 2019. December 16. 21:03:56
Putyin és Merkel az ukrajnai gáztranzit jövőjéről, az ukrán és a líbiai válságról tárgyalt

Az európai energiabiztonság szavatolásának aktuális kérdéseiről, egyebek között az orosz gáz 2020. január 1-je utáni, Ukrajnán keresztüli tranzitjáról és az Északi Áramlat 2 projekt megvalósításáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és Angela Merkel német kancellár - közölte hétfőn a Kreml sajtószolgálata.

A moszkvai közlemény szerint Putyin és Merkel kedvezően értékelte a "normandiai négyek" - Oroszország, Ukrajna, Németország és Franciaország - múlt hétfői párizsi csúcstalálkozójának eredményeit. Ezen a moszkvai tájékoztatás szerint a részvevők egyeztették "a délkelet-ukrajnai rendezés alternatíva nélküli alapját jelentő minszki megállapodások (...) megvalósításának néhány lépését".

Az év végén lejáró ukrán gáztranzit-szerződés megújításáról Oroszország, Ukrajna és az az EU háromoldalú tárgyalásokat folytat. A megegyezést nehezítik egyebek között az orosz Gazprom és az ukrán Naftohaz közötti peres ügyek.
https://hirtv.hu/hirtvkulfold/putyin-...lt-2492029
329 #3 gutai zub
- 2019. December 17. 06:05:17
Fegyverpiaci tendenciák és az oroszok

Köztudomású, hogy a fegyverpiac a legjövedelmezőbb a világon, talán a drogok után?
Nagyon jól tudta ezt, a tábornokból elnök lett Eisenhower, aki egyik utolsó beszédében figyelmeztette az amerikai népet a fegyvergyártó lobbi hatalmától ami örökös háborúkhoz vezet.
A figyelmeztetése ellenére ez be is következett. Amerika ma, szinte mást nem is gyárt csak fegyvert, külpolitikája szinte semmi más mint háború.

A fegyverpiaci tendenciák természetesen ugyanazokat a fajta embereket teszik természet ellenesen gazdaggá Oroszországban is.
A háború jó business............nekik......
165 #4 LM
- 2019. December 17. 11:41:33
gutai zub,

Nem annyira köztudomású és éppen ez a lényege. Ha szigorúan a "hivatalos" számokat nézzük https://en.wikipedia.org/wiki/List_of...by_revenue

Fegyvergyártásra, hogy pontosan mennyit költenek nem lehet tudni mert fekete költségvetésből megy a nagyja (feltételezem) és a gyártó cégek is feketén könyvelik ezeket. Legalábbis elég sok az erre utaló jel. Pl. emlékeztek a szept 11. nél leborult tornyokra, ha jól emlékszem a 7-esben (ami szintén leomlott, bár repülő nem csapódott bele) pont egy ilyet vizsgáltak.

Ami viszont ebben még izgalmasabb, hogy ezek a fegyverfejlesztések úgy zajlanak, hogy az egyik oldala nyilvános - az államadósság a másik fele a "hasznossága" viszont teljes egészében egy szűk csoport kontrollja alatt áll.

Lehet vele manipulálni a foglalkoztatottságot a gazdasági teljesítményt MIKÖZBEN ellentétben például az útépítésekkel nem tekinthető olyan beruházásnak ami ajövőben megtérül és a társadalmat szolgálja, magyarul elégetik benne a pénz az adósság meg marad. A legjobb az egészben pedig, hogy a létrehozott technológia szintén nem a közt szolgálja, hanem a szűk elitet. A számlát pedig ki állja?
Szóval a "paraszté" az adósságfizetés de az "elité" a pénzelosztás joga a technológiai fejlesztések használati joga és mindezen zéró kontrollja van a "társadalomnak"

Na ezért a legjobb üzelet a fegyvergyártás
Jah és minél több pénzt költessz el így az "elit" annál vagyonosabb lesz miközben egyre javulnak a hadászati képességei. Kell ennél jobb?
245 #5 hamu
- 2019. December 18. 08:19:14
A kínaiak bejelentették. Van lézerfegyverük, és nem félnek használni.

Tudomásom szerint a lézer a legpotensebb fizikai fegyverfajta. Gyors és precíz. Ha kilőtték már nem tudod elhárítani.

https://koponyeg.hu/hireso/az-orbe-te...arkot-kina

A végső fegyver persze a tudat. A tudat és a lélek. Ezt nekünk magyaroknak kéne kifejleszteni.
245 #6 hamu
- 2019. December 18. 08:35:43
Zub, megoldás erre az lehetne, ha nemzetközi összefogással, az USA termelését segíteni, ami jobban jövedelmez nekik, mint a fegyvergyártás. Ez teremtene békét a világon - kiindulva a fent ír logikából. Arra persze, amit LM írt, nincs megoldási ötletem. De azt érzem, hogy ilyen gondolatoknak kellene jó alaposan közismerteknek lenni.

Amerika összezuhan, ha nem adhat el fegyvereket. A fegyverpiacot úgy lehet fenntartani, ha háborúkat generálsz. Az USA külpolitika kizárólag a háborúk generálásából áll, mert ez a túlélésük záloga.

Számomra ez azért érdekes, mert ezek alapján amerika nem katonailag zsarolja a világot, nem a katonai fölényével tartja a hatalmát, hanem a fegyverkereskedelemmel. A kereskedelmét viszont megvédi akár fegyvereivel is.

Nagyon jó volna megérteni, hogy egy hatalom min alapul, és hogy milyen jellegű. Esetünkben, az amerikai hatalom kereskedelmen alapul elsősorban, és hogy milyen jellegű? Mit kezd a hatalom a hatalmával? Számomra nem világos. Úgy tűnik, bár nem hiszem, hogy a hatalom a hatalmát a hatalmának a fenntartására használja.-ami egy baromság volna, hiszen, akkor nem tesz semmi plusszt. Bár, sok embernél megfigyelhetjük ezt. Csak azért harácsol sok pénzt, vesz nagy autót, hogy hatalmasabb legyen. De minek neki a hatalom? Mi a célja, amit véghez vinne a hatalmával? Semmi. A hatalmi mámor a végső cél.
165 #7 LM
- 2019. December 18. 10:48:20
Hamu, azon a szinten ahol most van az emberiségnek nevezett massza ott a hatalom érdekérvényesítési képességet jelent szerintem.

Az érdekérvényesítő képességgel akkor van baj amikor a "mások kárán jutunk előre" kultúrája az uralkodó, nevezhetjük a gyarmatosítás kultúrájának is, teljesen mindegy tudjátok miről van szó.

Ilyenkor akinek a kárára járnak el vagy felfogja ezt és ellenáll akkor ezt le kell törni, vagy olyan primitívvé kell tenni, hogy ezt fel se fogja.

Kérdezed min alapul ez a hatalom. Ennél szerintem fontosabb kiknél van a hatalom. Kitudja, mert én nem, persze vannak elméletek és a logika is azt diktálja, hogy néhány családnál hívjuk világelitnek.

A fent leírt hatalom a történelem tanulsága szerint 3 dolgon alapul gazdasági – pénzügyi – katonai komplexumok feletti kontrollon, ezek így egyben járnak, feltételezik egymást egyik sincs a többi nélkül. Jellege pedig gyarmatosító. Ez volt már a rómaiaknál is és az USA dettó ugyanaz csak eltelt közben 2000 év.

Nem a hatalmi mámor a végső cél hanem egy szűk elit érdekérvényesítési képességének végletekig fejlesztése.

3 forgatókönyv van szerintem

1. valakik vagy valamik resetelik az emberiségnek nevezett projektet
2. a mások kárán jutunk előre kultúrájának felszámolása és leváltása az együtt jutunk előre kultúrájára. Ez, hogy miért következne be egy nagyon jó kérdés, mert már annyira elcsúszott a „balance” hogy az elit belátásán kívül mi vezethet ide? Kényszerítés? Asthar kapitány lead néhány figyelmeztető lövést vagy mi? Igen scifi, de alulról szerveződő bárminek erre a komplexumra már véleményem szerint követlenül zéró hatása lehet. (ez nem jelenti azt, hogy az alulról szerveződő dolgoknak nincsen értelme, mert nem tudjuk mi fut fent és ki vagy mi lesz vagy lehet kiemelve, megtartva - így egy közvetett hatás eredményezhet, legalábbis szeretném ezt hinni)
3. Marad ez a rendszer, folyamatosan tökéletesedik amíg az egész szét nem rohad vagy a fenti két eset közül az egyik be nem következik

Aztán majd jól meglátjuk ahogy eddigsem
267 #8 Perle
- 2019. December 18. 14:48:13
https://utro.ru/army/2019/12/18/14294...9482.shtml
https://www.presstv.com/Detail/2019/1...O-conflict
Háborús konfliktus lesz, A nato egyre több hadgyakorlatot tart, növekszenek a hadi kiadásokra fordított összegek, fokozódik a Balti és a Fekete tengeren való élszak-atlanti jelenlét, valamint ugyanez a Balti államokban és Lengyelországban.
Közbe orosz fenyegetésről írnak.
https://utro.ru/army/2019/12/18/14294...9482.shtml
Soigu -sejtés
A konfliktus helyét és idejét pontosan meg lehet határozni a szerbek elleni háború adataiből: hány hajó, repülőgép hordozó, repülő, rakéta , taktikai fegyverzet stb. lett öszevonva egy bizonyos területen .
https://www.b92.net/eng/news/world.ph..._id=107657.
Van benne ráció.

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.11 masodperc
617,776 egyedi latogato