Csaje, ettől is izgibb a kérdés, mert az AMK oszlopos vezetői még pár éve (mikor még tényleg volt valami para) itt voltak mind a környezetemben, aztán elmentek Borbélyozni, és önállóan harcolni. Tisztára agyrém ez az egész elmebaj.
Felhúztam magam; nem az első fára, hanem a gondolatra, hogy az embert, akiben benne lakik az Isten, hova züllesztették mára.
Mert ne legyen kétségünk afelől, hogy a múltban - pontosabban a nagyon régmúltban - az emberből nem csinálhatott idegen hatalom olyan könnyedén rabszolgát, mint azt ma a média-és pénzhatalom teszi.
A rabszolgaság fogalma, ha jól tudom, kb.egyidejű a nagy "föníciai találmány" megjelenésével. (Ha nekem van pénzem, s neked nincs, én mondom meg hogy mit fogunk csinálni, nem te. ) J.A. királyi költőnk: "Amíg a tőkésnek dolgozol, addig a tőkésé a haszon." Tehát rabszolgaság van, volt - lesz?
Hogy a gyermek ne lehessen soha a maga ura (vagy gondolatainak ura, ami ugyanaz), kiragadják a neki legmegfelelőbb, természetes környezetéből, a szülői ház szeretetteljes melegéből, és amilyen gyorsan csak lehet, benyomják egy idegen csoportba, tömegbe. Ebből az akol-szerű együttlétből egészen az érettségiig nem szabadul. Egyetem? Újabb akol. (Két kivétel van: a legfelsőbb rétegbe beleszületett, meg a társadalom alján született gyerek; az egyiket a pénz védi, a másikat a nemtörődömség ). Az egyik olyan iskolát választ amilyent akar, a másiknak nincs választása, ő a túlélést tanulja meg, akár bűnözés árán is...
Eddig ez, módosításokkal, de ismert. Ami kevésbe ismert, mert nem tudatosodott, az az, hogy ha a gyereket 7 éves korban megkérdeznénk (addig otthon kellene cseperednie), hogy mihez volna kedve, és ha az istenember iránti tiszteletünkből adódóan meg is fogadnánk a válaszát és a választását, akkor önállóan gondolkodó sikeres, harmónikus ember válhatna belőle, mert hiszen ő döntheti el, mit akar csinálni, nem mások kényszerítik bele nemkívánt tevékenységbe.
Ennek fordítottja az, ami ma történik minden civilizált társadalomban: bekényszerítik a gyereket olyan intézetekbe, ahol mást sem csinál, mint a rákényszerített civilizáció szabályait tanulja, hogy mire kijön onnan, beilleszthető legyen a rendszerbe.
A rendszerbe, ami úgy működik, hogy megvonom tőled a döntés, és az önálló tevékenység jogát, zombit csinálok belőled, majd gondodat viselem, mert én, az állam, jobban tudok mindent. Azt is hogy te ki vagy, s azt is hogy hol a helyed.
Ha valaki ki tudja magát ragadni - bármikor - ebből a rendszerből, akkor először megtanul önmagáról minden fontosat, azáltal, hogy kedvenc foglalkozásáról megtanul mindent amit lehet, és legvégűl alkalmazkodik a környező világhoz, de már egy önálló gondolkodás birtokában és fegyverével. A világból tehát elég egy emberi tevékenységet megtanulni, egyidejűleg az önkép kialakításával, aztán a beilleszkedés megy magától. Ehelyett beilleszkedést tanul először, külvilágot másodszor, és önmagát legutoljára. Van aki odáig el sem jut: nagyon sok ember nem tudja ki is ő, s mi a dolga a világban...
Ha valaki tudja, hogy ő maga kicsoda, akkor az Kassai Lajos lovasíjász.
Vajon mi a titka az ő totális sikerének?
1)Korán eldöntötte, mi érdekli 2)Azzal foglalkozhatott ami érdekelte, ebben nem akadályozta senki 3)a tevékenysége nemcsak az íjkészítés, de a lóval bánás csínját-bínját is megtaníttatta vele 4)teljes önbizalommal fordulhatott a világ felé: tudta mit akar, tudta, hogy érte el, és megismerte önmagát
Az eredmény: 5) megismerhette nemcsak a környezetét, de a nagyvilágot - a már tökélyre vitt hivatása birtokában és erejével, ma egy harmonikus alkotó ember, akit még a többségi társadalom ellentmondásai és visszásságai sem hoznak ki a sodrából, a legtöbb emberi tevékenységet a sajátjáéval összehasonlítva, tudja, melyik mit ér... vice - versa...
enid
Köszönöm, hogy meg is mondod.
Mindig remélem hogy legalább egy ember érti amit mondani akarok, de tudom, hogy a többségnek könnyen megfekszi a gyomrát.
Talán azért van így, mert legalábbis hatéves koromig anyámmal maradhattam otthon. Soha nem dőltem be a rákosi-maszlagnak, se a demagóg tanároknak - mert "volt gyerekszobám" de óvodám, hál' Istennek nem. (T.i. a maszlagot már ott kezdték nyomni.) Ma sem hiszem el a sok érdekből ránkerőltetett hazug tanítást.
Keep! Azért persze vannak kérdések a fejemben Kassai Lajost illetően. De nem így, ebben a kontextusban foglalkoztatnak, úgyhogy most itt nem fogok erről írni.
Lényeg számomra, hogy tanulni mindenből lehet, azaz csak abból lehet igazán.
Az biztos, hogy egy sziget a tengerben, amit csinál.
Viszont azon a környéken vót egy másik sziget is, ami meg valahogy elsüllyedt.
.
enid
Kassai sem tévedhetetlen, mondjuk, félisten, de: meg tudta valósítani nemcsak önmagát, hanem azt az ideált is, amit ő jónak látott. Most válogathat a jelentkezőkben, az iskolájához.
Éppen ezért, vagy ezért is mondtam (mint példa), hogy ha van is kérdés én most másra fokalizálok.
Bizony meg kell fontolni, hol és hogyan ne adjunk lehetőséget a szakadékok formálására.
Valamint azt is, hogy a már meglévő szakadékba ne mi, hanem ők essenek bele; akik csinálták azokat.
Nem kell félni kérdéseket formálni magunkban. Soha nem maga a kérdés rossz vagy jó. (egyébként sincs rossz meg jó)
Mindig a mögötte lévő szándék a mérvadó.
- 2020. January 30. 06:26:28
- 2020. January 30. 06:35:54
- 2020. January 30. 09:25:19
- 2020. January 30. 11:26:00
- 2020. January 30. 12:01:47
- 2020. January 30. 14:12:43
- 2020. January 30. 15:15:13