Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Együttműködési megállapodás egy felelősségteljes nemzedékért

BelföldNe mondjátok, hogy nem értitek! Háromoldalú együttműködési megállapodást írt alá ünnepélyes keretek között az MH Altiszti Akadémia, a Dunakeszi Tankerületi Központ, illetve a Péceli Integrált Oktatási Központ Általános Iskola és Gimnázium február 5-én, szerdán, Szentendrén.

A Honvéd Kadét Program keretében létrejött együttműködés célja, hogy a felnövekvő nemzedéknek kézzelfogható és valódi értéket jelentő program álljon a rendelkezésére, amely felkészíti őket a jelen és a jövő kihívásaira. A programban megszerzett tudás lehetővé teszi számukra, hogy a honvédelmet ismerő és hazájukért tenni is hajlandó, felelős állampolgárokká váljanak.

Bozó Tibor dandártábornok, az MH Altiszti Akadémia parancsnoka köszöntőjében kiemelete: a hazafias nevelést nem lehet elég korán elkezdeni, hiszen a haza védelme, állampolgári kötelezettségünk, így kiemelt fontossággal bír. A Honvéd Kadét Programmal megismerkedve a tanulók a haza szeretetét, a bajtársiasságot, mint erkölcsi értékrendként sajátíthatják el.

A dandártábornok megjegyezte: nagy öröm számukra, hogy a budapesti, szentendrei és egri oktatási intézmények után újabb iskolával bővült az MH Altiszti Akadémia partnereinek sora.

Az együttműködési megállapodásban az MH Altiszti Akadémia többek között vállalja, hogy segítséget nyújt a speciális katonai szakértelmet és eszközöket igénylő tanórák és egyéb foglalkozások megtartásában, szakemberek biztosításával, valamint eszközök, katonai felszerelések rendelkezésre bocsátásával, bemutatásával.

Böszörményi Csaba, a Péceli Integrált Oktatási Központ Általános Iskola és Gimnázium intézményvezetője elmondta: a pedagógusok egyik legfontosabb feladata, hogy az elődök által felhalmozott tudást átadják a tanulóknak és értékeket közvetítsenek. Az intézményvezető kiemelete, hogy a hazaszeretet és a honvédelem fontosságának hangsúlyozása minden korban, így a mai világunkban is kiemelkedő fontossággal bír, ezért intézményük fontosnak érezte, hogy csatlakozzon a Honvéd Kadét Programhoz, mellyel iskolájuk tanulmányi választéka is bővül.

Eszes Katalin, a Dunakeszi Tankerület Központ szakmai igazgatóhelyettese hozzátette: a három járást is felügyelő intézményük történetében most történik meg először, hogy egy iskolájuk olyan szakmai irányba indul el a Honvéd Kadét Programon keresztül, mely új szakmai perspektívákat nyit meg a nevelés-oktatási folyamatban.

A Honvéd Kadét Program a Péceli Integrált Oktatási Központ Általános Iskola és Gimnáziumban szeptemberben indul a honvédelmi alapismeretek tantárgy keretében, a tanulóknak lehetőségük lesz érettségizni is a tananyagból.
Link

Hozzaszolasok

4 #1 Posta Imre
- 2020. February 05. 15:25:23
Magyarország biztonsági környezete szabja meg a feladatokat

Szerző: Révész Béla | Fotó: Ruzsa István | 2020. 02. 04. 16:50
Olyan új biztonsági fenyegetések jelentek meg, amelyek befolyásolhatják és meghatározhatják a jövőben a Magyar Honvédség helyét és feladatát – mondta Benkő Tibor honvédelmi miniszter évértékelő és feladatszabó értekezletén, február 4-én, kedden, Budapesten, a HM Hadtörténeti Intézet és Múzeumban.

Az értekezleten – amelyen részt vett a tárca és a Magyar Honvédség Parancsnokságának vezető állománya is – Benkő Tibor röviden ismertette azokat a biztonsági kihívásokat, amelyek szükségessé tették az átfogó, mindenre kiterjedő Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program elindítását. Mint mondta, olyan új világrend van kialakulóban, ahol a katonai fenyegetettségek – például a hibrid hadviselés – színtere, formája, tartalma és módszere jelentős változáson megy keresztül, s „amely befolyásolhatja, meghatározhatja a jövőben a Magyar Honvédség helyét és feladatát.” A miniszter hozzátette: figyelembe véve a biztonsági környezet változásait, a kormány úgy döntött, hogy egy modern, ütőképes, hazája iránt lojális, kiváló felkészültségű katonákból álló Magyar Honvédségre van szükség, mely biztosítani tudja Magyarország és a magyar állampolgárok biztonságát.”

Benkő Tibor beszédében úgy fogalmazott: az új nemzetbiztonsági stratégia elfogadásával párhuzamosan annak katonai részét is megújítják, amely prioritásként kezeli az európai védelmi képességet. Ezért a tárca kiemelt fontosságúnak tartja a nemzetközi kapcsolatok erősítését, s a külföldi magyar katonai attaséhivatalok számának növelését. 2019-ben három új országba delegáltak attasékat, a minisztérium ezt a számot idén tovább növelné.

A nemzetközi szerepvállalások kapcsán a miniszter hangsúlyozta: a Nyugat-Balkán békéje kulcskérdés hazánk számára, így ott erősíteni akarják a Magyar Honvédség tevékenységét. „Magyarország számára rendkívül fontos a nyugat-balkáni népek és országok biztonsága, ezért 2019-ben megkezdtük azt a munkát, amellyel a pozíciónkat tudjuk erősíteni. Még erősebb, még komolyabb feladatrendszert akarunk kiépíteni, s ebben vezető szerepet kívánunk vállalni a jövőben” – fogalmazott a tárcavezető. A miniszter kiemelte, hogy a közép-európai stabilitás érdekében ez év végéig létrehoznak Magyarországon egy Közép-európai Többnemzeti Hadosztály-parancsnokságot (MND-C), valamint egy Regionális Különleges Műveleti Komponens-parancsnokságot (R-SOCC) is.

2019 legfőbb megvalósult tervei között Benkő Tibor a Honvéd Vezérkar és a Honvédelmi Minisztérium szétválasztását, majd az előbbi helyett a Magyar Honvédség Parancsnokságának felállítását említette. Mint mondta, ezzel a katonai feladatok külön tudtak válni a honvédelmi ágazattól, s a tárca legfőbb feladata az lett, hogy biztosítsa a Magyar Honvédség számára a feltételeket, forrásokat feladatai végrehajtásához, egyben szigorúan ellenőrizze is azokat. Különösen fontos ez a haditechnikai fejlesztések kapcsán, amelynek 2019-ben már jól látható eredményei voltak, idén pedig még nagyobb intenzitással folytatódnak.

A tárcavezető kiemelte a társadalmi kapcsolatok kiépülésének szélesedését, valamint a katonai és honvédelmi alkalmazotti illetmények növekedését – beleértve az 500 ezer forintos „fegyverpénzt” is, amelyet a kormány tavaly decemberben szavazott meg a katonáknak és rendőröknek.

Benkő Tibor közlése szerint a legfontosabb feladat 2020-ban is a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program tervszerű megvalósítása. Mint fogalmazott, volt időszak, amikor a Magyar Honvédség hiánygazdálkodást folytatott, ám a program megteremtette, a kormány pedig biztosítja azt a költségvetési támogatást, amelynek segítségével valóban építkezni lehet.

A miniszter rámutatott: a program minden területe szorosan összefonódik az összes többivel, így lépésről-lépésre, precízen és pontosan kell végrehajtani a haderőfejlesztést. „Semmiféle szempontból nem lehet megtorpanni. Sem a felkészítés, a kiképzés, az infrastruktúra megteremtése, sem a fizetőképesség tekintetében. Mindent együttesen kell kezelni. Mire a technikai eszközök megérkeznek, meg kell lennie az infrastruktúrának, a fenntartási, üzemeltetési feltételeknek – és azoknak a katonáknak, akik ezeket az eszközöket működtetik és üzemeltetik” – mondta a miniszter.

A honvédelmi miniszter külön kiemelte az utánpótlás, valamint a hazafias nevelés fontosságát. Az önkéntes katonák száma növekszik – mondta -, a cél azonban változatlan: 2026-ra húszezer fős rendszert szeretnének kiépíteni. A neveléssel kapcsolatosan elmondta, hogy a minőségi utánpótlás érdekében a honvéd középiskolai rendszert is tovább fogja fejleszteni a tárca, s egyre több városban szeretnének ilyen jellegű intézményt fenntartani.

A katonai életpálya kapcsán Benkő Tibor újításokat is bejelentett. A közeljövőben tervezik az aktív szolgálatukat befejező katonák számára kialakítani az obsitos, valamint a veterán programot. Mint mondta, a Honvédelmi és Haderőfejlesztési Program középpontjában eddig is az ember, a katona állt, s ez a jövőben sem fog változni.
https://honvedelem.hu/cikk/magyarorsz...ladatokat/

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.08 masodperc
324,146 egyedi latogato