Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Orbán: Kína és Magyarország között jöhet létre az új selyemút

Úgy látom nincs szükség útkaparóra, megy ez maceszos pekingi kacsásan is, szkyta-hun módra. Mókás egy korszakot élünk, ahol még a semmi sem az, aminek látszik, illetve nem látszik, hogy nem semmi! A miniszterelnök a Bank of China magyarországi RMB-klíringközpontjának pénteki megnyitó ünnepségén vett részt. Beszélt még a menõ ázsiai származásról, hogy mit köszönhet a 2010 utáni magyar gazdaságpolitika Kínának, és a menekültkérdést is belekeverte mondandójába.


Higgyünk a kínaiaknak (...), ha Budapestet választották regionális központnak, akkor ebben az országban van fantázia, szufla, jövõ és lehetõség (...). Képesek vagyunk arra, hogy még a mostani gazdasági teljesítményünket is növeljük, hogy Magyarországon teljes foglalkoztatottságot teremtsünk

– mondta a magyar miniszterelnök a Bank of China magyarországi RMB-klíringközpontjának pénteki megnyitó ünnepségén. Szerinte a most megnyitott központ egy olyan szövetséget erõsít meg, amelynek minden résztvevõje nyertes lesz, és létrejöhet „egy új selyemút” Kína és Magyarország, illetve az európai gazdasági növekedés leendõ központja, Közép-Európa között.

„Egy migrációs válság kellõs közepén is létrejött ez a találkozó, ami annak bizonyítéka, hogy van erõnk töretlenül folytatni (...) Magyarország fejlesztését” – mondta a miniszterelnök.

A 2010 utáni idõszakot felidézve kifejtette: az akkor kidolgozott, „testre szabott” magyar válságkezelés idején „kevesen voltak mellettünk”, Kína azonban akkor is támogatta Magyarországot. „Amikor nemzetközi pénzügyi hátterünket kellett bizonyítani a világ elõtt, aligha sikerülhetett volna, ha már 2010-ben nem támogatott volna bennünket” Kína – jelentette ki, minden korábbinál jobbnak nevezve az elmúlt évek magyar–kínai kapcsolatait. Orbán Viktor arról is beszélt, hogy hosszú évtizedekre visszamenõleg dicsérni kell a magyar politikai elit elõrelátását abból a szempontból, hogy még az elõzõ rendszerben is tudták: meg kell becsülni Kínát, és jó kapcsolatokat kell ápolni vele.

Megjegyezte végül azt is, hogy a magyarokat sokat gúnyolták ázsiai származásuk miatt, mostanra viszont


micsoda kapós dolog lett ez ebben a modern világban.

A világgazdaságban megnõtt a keleti világ súlya – hangsúlyozta a kormányfõ.

A központmegnyitón Tien Kuo-li, a Bank of China elnöke emlékeztetett arra, hogy az RMB a világ második legnagyobb kereskedelmi pénzneme, és a nemzetközi fizetésekben az ötödik legjelentõsebb pénznem. Elmondta: Orbán Viktor miniszterelnök „bölcs elõrelátásának” visszaigazolása, hogy a kínai–magyar gazdasági kapcsolatokban a kereskedelmi együttmûködés rohamosan fejlõdött az elmúlt egy év alatt, részben annak köszönhetõen, hogy az RMB „internacionalizálása” felgyorsult.

Rámutatott: 2014-ben Kína 3,26 milliárd dollár értékben importált különbözõ árukat Magyarországról, ez 20 százalékos növekedés az elõzõ évhez képest. Fontos az is, hogy Kína vált Magyarország Európán kívüli legfontosabb kereskedelmi partnerévé. A kínai–magyar vállalatok, a kínai–magyar kereskedelmi forgalom elszámolásában egyre fontosabb szerepet játszik az RMB, tavaly a Magyarországra történõ elszámolásban az RMB-fizetések nagysága meghaladta a 27 milliárd dollárt.

Nagy Márton, a Magyar Nemzeti Bank (MNB) alelnöke a rendezvényen emlékeztetett, a kínai jegybank és az MNB memorandumot írt alá arról, hogy a Bank of China RMB-klíringközpontot állít fel Budapesten. Felidézte: a budapesti renminbiközpont szimbolikus alapkövét a kínai jegybank és a Magyar Nemzeti Bank június 27-én „tette le” az aláírással.
Ázsia után Európában is sorra létesülnek az úgynevezett renminbi-(RMB-)központok – a luxembourgi, a londoni, a frankfurti és a párizsi központ után a budapesti az ötödik –, ezek biztosítják Kínán kívül a renminbiben lebonyolított tranzakciókhoz szükséges elszámolási infrastruktúrát. Emellett a pénzügyi szolgáltatások egyre szélesebb körét nyújtják az ügyfeleknek. A renminbi (népi pénz) a kínai nemzeti deviza hivatalos elnevezése. A budapesti a Bank of China kelet- és közép-európai regionális RMB-klíringközpontja.

Az MNB is kínai állampapírokba fekteti devizatartalékának egy kis részét; az elsõ ilyen befektetés májusban történt meg. A Jegybanki Renminbi Programot 2015. február 19-én hirdette meg a nemzeti bank, akkor jelezte, hogy megvizsgálja egy renminbi-devizatartalék-portfólió kialakításának lehetõségét.
Link

Hozzaszolasok

4 #1 Posta Imre
- 2015. October 03. 13:01:20
Már említettem nektek ezt a kínai filmet a Selyemút védelmezõirõl és a római görény zsidó bandáról. Szóval, most majd összefognak az európaiak, muszlimok, kínaiak, szkyták...a görény római zsidó ellen....oszt lesz itt olyan béka, hogy csak gyõzzünk brekegni! Ilyen erõ ellen nem is érdemes harcolni!
[movie=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=TVvpzS8LD78[/movie]
2 #2 gerry
- 2015. October 03. 13:18:27
Nem tudom, de nekem ez a jobboldalon álló "szuperszinész" (Jujj de nem szeretem!) egyre jobban hasonlít Erre:
static.zitty.de/fm/16/thumbnails/bild.12412843.jpg.12412846.jpg
A filmplakát (Klikk a nagyításhoz!):
www.film1.nl/images/portrait/original/115366.jpg

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.09 masodperc
327,001 egyedi latogato