Bejelentkezés

Felhasznalonév

Jelszo



Még nem regisztraltal?
Regisztracio

Elfelejtetted jelszavad?
Uj jelszo kérése

Volt titkosszolgálati vezetõ: a görögök zsarolnak a migránsokkal

BelföldNa, minden szemetet elõkaparnak? Micsoda "informáltság", briliáns logikai okfejtés és következtetés! A migráció és az orosz-ukrán konfliktus jelenleg a két legfõbb biztonságpolitikai kérdés a kelet-közép-európai térségben, ezért ezen országok egységes fellépése mindenképpen elõremutató a júliusi NATO-csúcs elõtt - mondta Horváth József, a polgári és katonai titkosszolgálatok volt fõigazgató-helyettese az M1 szerda reggeli mûsorában.

Szerdán Varsóban megbeszélést tartanak kilenc ország (a visegrádi négyek, a balti országok, Bulgária és Románia) nemzetbiztonsági testületeinek képviselõi. Horváth József azt mondta: ez a tanácskozás felkészülés arra, hogy a NATO-csúcs elõtt egységes álláspontot alakítsanak ki a terrorizmus, a migráció és az orosz-ukrán konfliktust ügyében.


Egyre inkább magára marad Merkel

Horváth József szerint a migránsok elosztásának kérdésében egyre inkább magára marad Angela Merkel német kancellár, és az is jól látható, hogy nagyon nagy változás történt az európai országok politikájában.

Utalt arra, hogy Franciaország felszámolja a calais-i menekülttábort, visszaállítják a belga-francia határ ideiglenes ellenõrzését, továbbá Ausztria is az "élére állt" a Balkánról érkezõk erõsebb szûrésének.

Lépniük kell a "magállamoknak"

A biztonságpolitika kérdését, amellyel Európa szembesült az utóbbi egy évben, nem lehet lokális szinten megoldani - mondta -, nyilvánvaló, hogy Kelet-Közép-Európának és a Balkánnak meg kell tennie azokat a lépéseket, amelyekkel távol tartható "a Németország felé indult erõszakos áramlás".

Az unió "magállamainak" elõbb-utóbb fel kell ismerniük, hogy lépniük kell, különben évtizedek óta éve megszokott, gazdaságilag fontos vívmányok vesznek el, aminek komoly gazdasági hatásai lehetnek - jelentette ki.

A macedón rendõrség különleges alakulatának tagjai a Görögországot Macedóniától elválasztó határkerítés felé tartanak a macedóniai Gevgelija közelében 2016. március elsején. A görög hatóságok becslései szerint 6-8 ezer menedékkérõ torlódott fel a görög-macedón határon, miután Macedónia korlátozta a területére naponta beengedett menedékkérõk számát. A Görögországba érkezõ migránsok elsõ állomása Macedónia az Európai Unió gazdagabb országaiba vezetõ úton. (MTI/EPA/Georgi Licovszki)

Illusztráció. A macedón rendõrség különleges alakulatának tagjai a Görögországot Macedóniától elválasztó határkerítés felé tartanak. (MTI/EPA/Georgi Licovszki)


Nagy-Britannia – miközben egyrészt a szigetországban idén uniós szavazást tartanak, másrészt készülnek a Cameron utáni idõszakra, mely során új politikai elit veszi át az irányítást - pontosan látja azt, hogy nem származik gazdasági elõnyük a migrációból, ugyanakkor az országnak meg kell birkóznia a biztonsági, valamint a társadalom szétzilálásának kockázatával, elég feladatot jelentenek számukra a már itt lévõ bevándorlók. Tehát Németország és Nagy-Britannia helyzete között alapvetõ különbség van.

Emeli a tétet Görögország

Úgy vélte, Görögország szeretné erõsíteni zsarolási potenciálját, emeli a tétet – értékelte a helyzetet Horváth József -, hiszen jól látható, hogy gazdasági csõdhelyzetben van régóta. Németország ugyanakkor, mely finanszírozza Görögországot, szeretné visszakapni a befektetett pénzét, Athén pedig szeretne további segélyt kapni. A migránsokat Görögország politikai zsarolásra is felhasználja. Link

Hozzaszolasok

Még nem küldtek hozzaszolast

Hozzaszolas küldése

Hozzaszolas küldéséhez be kell jelentkezni.

Értékelés

Csak regisztralt tagok Értékelhetnek.

Kérjük jelentkezz be vagy regisztr?lj.

Még nem értékelték
Generalasi idö: 0.08 masodperc
313,217 egyedi latogato